Skandaliczne sceny. Cojocaru obrzucony butelkami przez kibiców Śląska [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

11 lutego 2024, 21:38 • 2 min czytania 26 komentarzy

Kibice Śląska Wrocław trafili butelką Valentina Cojocaru i na tym nie poprzestali, doprowadzając finalnie do przerwy w grze. Erik Exposito musiał uspokajać agresywnych fanów.

Śląsk Wrocław mierzył się przed własną publicznością z Pogonią Szczecin. Drużyna Jacka Magiery przegrała to spotkanie 0:1, natomiast po ostatnim gwizdku wiele mówi się o zachowaniu kibiców gospodarzy, którzy obrzucali różnymi przedmiotami bramkarza Valentina Cojocaru. Chwilę przed doliczonym czasem gry plastikowa butelka drasnęła 28-latka, który zaczął zwijać się z bólu:

Po tej sytuacji kibice rzucali kolejne przedmioty na boisko i Szymon Marciniak wysłał obie drużyny do szatni, co groziło przerwaniem spotkania. Ostatecznie sytuacja została jednak opanowana.

Incydent skomentował później trener Śląska, Jacek Magiera:

Wyglądało to na aktorską grę bramkarza, bo nie wiem, czy ta butelka go musnęła. Zagrał taktycznie, ale naganne jest rzucanie butelek na boisko – powiedział.

Pogoń Szczecin po tym spotkaniu znajduje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.