Jelena Rybakina za burtą. Niewiarygodny mecz w Australian Open

Łukasz Poznański

Autor:Łukasz Poznański

18 stycznia 2024, 13:33 • 1 min czytania 0 komentarzy

22:20 to nie wynik meczu piłki ręcznej, a super tie-breaka w pasjonującym meczu II rundy singla kobiet. Anna Blinkowa sprawiła w nim dużą niespodziankę i pokonała Jelenę Rybakinę 6:4, 4:6, 7:6(20).

Sama ostatnia część mająca wyłonić zwyciężczynię tego meczu trwała ponad pół godziny. Zdarza się, że w krótszym czasie rozstrzyga się cały set. Rozstawiona z trójką Rybakina miała sześć piłek meczowych, a jej rywalka aż dziewięć! Wreszcie Rosjanka skorzystała z ostatniej z nich i wyrzuciła z turnieju jedną z faworytek. Pojedynek trwał 2 godziny i 46 minut.

Zwyciężczyni spotkania przed Australian Open zajmowała 57. miejsce w rankingu. Pokonanie Kazaszki to jej największy sukces w karierze. W końcówce poradziła sobie z ogromnym stresem.

Byłam bardzo zdenerwowana. Trzęsły mi się nogi i ramiona – przyznała po meczu.

Rybakina z kolei w zeszłym roku wyeliminowała… Igę Świątek. Polka w tegorocznej edycji nie będzie już miała szansy się jej zrewanżować.

Stara się wcielić w życie ideał człowieka renesansu. Multilingwista. Pasjonat podróży autostopowych i noclegów pod gołym niebem. Przeżeglował morze (na razie jedno), przewspinał góry. Zaśpiewa, zagra. Trochę gorzej z tańcem, chyba że jest to taniec z piłką koszykową. Uwielbia się uczyć. Marzy, by w każdej dziedzinie umiejętności, myśli i wiedzy ludzkiej zdobyć choć podstawową orientację. W sporcie najbardziej pasjonuje go przekraczanie granic. Niezłomna wola, która pozwala zdyscyplinować każdą komórkę organizmu, by w określonej sekundzie osiągnąć powzięty cel.