Hiszpański mistrz znowu na korcie. Doczekaliśmy się powrotu Nadala

31 grudnia 2023, 16:18 • 1 min czytania 0 komentarzy

Jeden z najbardziej oczekiwanych powrotów w świecie sportu się dokonał. Po prawie roku przerwy  na korcie pojawił się Rafael Nadal. W deblowym pojedynku w turnieju w Brisbane Hiszpan i jego partner, Marc Lopez, musieli jednak uznać wyższość australijskiej pary, Maxa Purcella i Jordana Thompsona.

W ramach przypomnienia: Nadal poprzedni mecz rozegrał rok temu, gdy przegrał w drugiej rundzie Australian Open z Mackenziem McDonaldem. Zmagał się wtedy z silnym bólem biodra.

Czerwiec przyniósł Hiszpanowi zabieg artroskopii. W październiku wrócił do treningów, a 1 grudnia ogłosił oficjalnie za pośrednictwem wideo opublikowanego w swoich mediach społecznościowych, że powróci do startów na przełomie roku w Brisbane.

W dzisiejszym meczu spędził na korcie godzinę i czternaście minut. Lopez był już partnerem Nadala podczas igrzysk w Rio w 2016 roku, gdy panowie cieszyli się ze złotego medalu. Tym razem nie poszło im jednak tak dobrze i polegli w dwóch setach, 4:6, 4:6. Australijczykom w obu setach do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie.

Odpowiedzmy jednak na bardzo ważne pytanie: kiedy Nadal rozegra swój pierwszy mecz singla po powrocie? Pojutrze, również w ramach Brisbane International. Jego rywalem będzie Dominic Thiem.