Hiszpański mistrz znowu na korcie. Doczekaliśmy się powrotu Nadala

redakcja

Autor:redakcja

31 grudnia 2023, 16:18 • 1 min czytania

Reklama
Hiszpański mistrz znowu na korcie. Doczekaliśmy się powrotu Nadala

Jeden z najbardziej oczekiwanych powrotów w świecie sportu się dokonał. Po prawie roku przerwy  na korcie pojawił się Rafael Nadal. W deblowym pojedynku w turnieju w Brisbane Hiszpan i jego partner, Marc Lopez, musieli jednak uznać wyższość australijskiej pary, Maxa Purcella i Jordana Thompsona. 

Reklama

W ramach przypomnienia: Nadal poprzedni mecz rozegrał rok temu, gdy przegrał w drugiej rundzie Australian Open z Mackenziem McDonaldem. Zmagał się wtedy z silnym bólem biodra.

Czerwiec przyniósł Hiszpanowi zabieg artroskopii. W październiku wrócił do treningów, a 1 grudnia ogłosił oficjalnie za pośrednictwem wideo opublikowanego w swoich mediach społecznościowych, że powróci do startów na przełomie roku w Brisbane.

W dzisiejszym meczu spędził na korcie godzinę i czternaście minut. Lopez był już partnerem Nadala podczas igrzysk w Rio w 2016 roku, gdy panowie cieszyli się ze złotego medalu. Tym razem nie poszło im jednak tak dobrze i polegli w dwóch setach, 4:6, 4:6. Australijczykom w obu setach do zwycięstwa wystarczyło jedno przełamanie.

Reklama


Odpowiedzmy jednak na bardzo ważne pytanie: kiedy Nadal rozegra swój pierwszy mecz singla po powrocie? Pojutrze, również w ramach Brisbane International. Jego rywalem będzie Dominic Thiem.

Fot. Newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank