Bielik z czerwoną kartką w Championship! [WIDEO]

23 grudnia 2023, 17:48 • 1 min czytania 3 komentarze

Jest to naprawdę kontrowersyjna kara dla polskiego pomocnika. W 48. minucie mecz z Plymouth Argyle Krystian Bielik wyleciał z boiska za faul, którym chyba nie zasłużył na tak surowe potraktowanie. Polak osłabił swoją drużynę, gdy ta prowadziła na wyjeździe 2:1.

Bielik chciał naprawić błąd kolegi w środku pola i interweniował wślizgiem. Na nagraniu wyraźnie widać, że miał wyprostowane nogi, ale też zdążył do piłki i nie atakował nóg rywala. Sędzia podjął jednak decyzję, po której Birmingham City musiało grać w dziesięciu.

Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i w związku z tym nie można wykluczyć, że faul z początku drugiej połowy będzie szeroko komentowany. W tym sezonie angielskiej drugiej ligi reprezentant Polski opuścił tylko jeden mecz – w listopadzie nie zagrał z Sunderlandem – jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce znów będzie pauzował.