Raków ze wstydliwą statystyką w Europie

14 grudnia 2023, 22:12 • 1 min czytania 4 komentarze

Trwa aktualnie spotkanie Rakowa Częstochowa z Atalantą Bergamo. Po pierwszych 45 minutach Włosi prowadzili 2:0, jednak nie statystyka bramek jest najciekawsza.

Medaliki do przerwy nie oddały żadnego celnego strzału. Wydaje się to dość mało interesującą informacją, bo wszyscy widzieliśmy, że pierwsza połowa w wykonaniu gości nie była najlepsza i nie potrzeba do tego żadnych rozbudowanych analiz. Jednak należy tę wiadomość osadzić w pewnym kontekście.

Jak zauważył Mateusz Rokuszewski, taki wynik nie jest wcale wyjątkowy. Drużyna z Limanowskiego (choć dziś raczej z Zagłębiowskiego Parku Sportowego) ani razu nie posłała piłki w światło bramki w przeciągu pierwszych 45 minut. Absurdalne liczby, które tylko podkreślają miałkość, jaką Raków prezentował w swojej grze ofensywnej w tej edycji Ligi Europy.