Wisła rozgromiła Stal i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski

07 grudnia 2023, 20:44 • 2 min czytania 1 komentarz

W zestawie par 1/8 finału Pucharu Polski mieliśmy tylko jeden pojedynek I-ligowców. Wisła Kraków pod wodzą Mariusza Jopa rozbiła rzeszowską Stal 4:1.

Jedna legenda klubu z Reymonta zastąpiła na ławce trenerskiej Wisły drugą. W ostatni weekend Radosław Sobolewski podał się do dymisji po przegranej „śnieżnej bitwie” z Bruk-Bet Termaliką, więc drużynę tymczasowo przejął Mariusz Jop, który w tym sezonie odpowiadał za zespół rezerw.

Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą trafienia Dawida Szota. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i w 52. minucie Wisła Kraków prowadziła już 3:0 – na listę strzelców wpisali się Ángel Rodado oraz Bartosz Talar.

Choć Stal starała się walczyć i nawet zdobyła bramkę, to dominacja Wisły nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Gospodarze ostatecznie wybili z głowy rzeszowian marzenia o ćwierćfinale Pucharu Polski, strzelając gola na 4:1.

Do grona I-ligowych ćwierćfinalistów może dołączyć jeszcze Arka Gdynia, która w ostatnim meczu 1/8 finału zmierzy się dziś o 21:00 z Lechem Poznań.

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 4:1 (1:0)