Wisła rozgromiła Stal i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski

redakcja

Autor:redakcja

07 grudnia 2023, 20:44 • 2 min czytania

Reklama
Wisła rozgromiła Stal i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski

W zestawie par 1/8 finału Pucharu Polski mieliśmy tylko jeden pojedynek I-ligowców. Wisła Kraków pod wodzą Mariusza Jopa rozbiła rzeszowską Stal 4:1.

Reklama

Jedna legenda klubu z Reymonta zastąpiła na ławce trenerskiej Wisły drugą. W ostatni weekend Radosław Sobolewski podał się do dymisji po przegranej „śnieżnej bitwie” z Bruk-Bet Termaliką, więc drużynę tymczasowo przejął Mariusz Jop, który w tym sezonie odpowiadał za zespół rezerw.

Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą trafienia Dawida Szota. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i w 52. minucie Wisła Kraków prowadziła już 3:0 – na listę strzelców wpisali się Ángel Rodado oraz Bartosz Talar.

Reklama

Choć Stal starała się walczyć i nawet zdobyła bramkę, to dominacja Wisły nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Gospodarze ostatecznie wybili z głowy rzeszowian marzenia o ćwierćfinale Pucharu Polski, strzelając gola na 4:1.

Do grona I-ligowych ćwierćfinalistów może dołączyć jeszcze Arka Gdynia, która w ostatnim meczu 1/8 finału zmierzy się dziś o 21:00 z Lechem Poznań.

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 4:1 (1:0)

Szot 7′, Rodado 50′, Talar 52′, Gogół 67′ – Kądziołka 66′

WIĘCEJ O PUCHARZE POLSKI:

Reklama
Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank