Serbia zremisowała z Bułgarią i awansowała na Euro

19 listopada 2023, 18:53 • 1 min czytania 0 komentarzy

Reprezentacja Serbii była faworytem dzisiejszego spotkania z Bułgarią, lecz mecz niespodziewanie zakończył się remisem 2:2. To jednak nie przeszkodziło serbskiej drużynie w awansie.

Serbia uzyskała prowadzenie już w 16. minucie po golu Miloša Veljkovicia. Nie poszła jednak za ciosem, bowiem w drugiej połowie Georgi Rusev sensacyjnie doprowadził do remisu, a Kirił Despodow jeszcze poprawił wynik, notując w 69. minucie gola na 2:1 dla Bułgarii. Pachniało niespodzianką, lecz na sam koniec spotkania bramkę wyrównującą strzelił Srđan Babić. Nic się już nie zmieniło, więc spotkanie zostało zakończone remisem. Tym samym Bułgaria nie odniosła w całych eliminacjach żadnego zwycięstwa.

Ten wynik finalnie nie okazał się tak istotny dla Serbii, gdyż awans mieliby zapewniony nawet w przypadku porażki. Wszystko przez to, że Czarnogóra nie zdołała wygrać z niepokonanymi od dwunastu spotkań Węgrami.

Serbowie w kręgu krajów zakwalifikowanych na Euro dołączyli do Słowacji, Szkocji, Francja, Anglii, Turcji, Węgier, Belgii, Hiszpanii, Austrii, Danii, Portugalii, Albanii, Rumunii, Holandii, Szwajcarii i Niemiec.