LIVE: Na otwarcie stadionu Radomiaka wpadła Cracovia

05 sierpnia 2023, 14:45 • 1 min czytania 94 komentarzy

Otwarcie nowego stadionu Radomiaka, śląskie derby, komplety widzów w Częstochowie i Radomiu, komplet naszych pucharowiczów gra dalej, Raków ma już zapewnioną jesień w Europie. Żyć, nie umierać! Aż chce się oglądać Ekstraklasę, niech ten stan jeszcze trochę potrwa. Zachęcamy, by przeżywać go razem z nami. Przy okazji będziemy zerkali na wydarzenia w innych ligach. Zapraszamy!

Transmisja Live

22:07
To tyle, jeśli chodzi o sobotę w Ekstraklasie. Widzimy się jutro!
22:07
KONIEC.

Cracovia popsuła Radomiakowi święto. 1:0 dla gości.
22:06
Trzy poprzeczki, słupek i dwa odwołane gole ze spalonego - bilans Radomiaka w tym meczu. Efektownie.
22:05
Constantin Galca niby hiszpańska myśl szkoleniowa, ale jest i typowo polski element - na ostatnie minuty stoper na dziewiątkę na podwyższenie pod pole karne rywala.
22:03
Liczba dośrodkowań Radomiaka aspiruje do najlepszych lat Dośrodkovii Michała Probierza. Efekty takie, jak efekty pracy tego szkoleniowca, czyli żadne.
21:49
Piłka wpada do siatki Cracovii, Radomiak odpalił światełka, a tu święto popsute - spalony.
21:46
Bez zaskoczenia: gdy nikt nie zdejmie piłki sprzed nosa Rochy, ten oddaje strzały. Tym razem akurat przewrotką, ale z jego zasięgiem nóg to prawie jak głowa.
21:43
Pierwsza zasada, gdy masz dwumetrową tyczkę w polu karnym: NIE zdejmuj piłek lecących w jego kierunku. Edi Semedo o tym zapomniał, Leonardo Rocha wstrząśnięty.
21:38
Koniec koszmaru komentatorów. Jednego z Semedów (tego, który grał dłużej), zmienia Leonardo Rocha. Radomiak pierwszy raz w sezonie z duetem napastników.
21:35
Otar Kakabadze i Patryk Makuch gotowi do wejścia na boisko. Na tym chyba ławka Cracovii się kończy.
21:35
8279 - oficjalna frekwencja na otwarciu stadionu w Radomiu. Dla porównania: na poprzedni obiekt wchodziło dwukrotnie mniej osób.
21:23
Spełnia się koszmar komentatorów. Od teraz na jednym skrzydle Radomiaka gra Semedo, a na drugim Semedo.
21:19
Sebastian Madejski właśnie zagrał w "Boxera" bez boksera. To znaczy zdecydował się na piąstkowanie jedną ręką na szesnastym metrze.
21:18
W przerwie meczu natknęliśmy się na Chico Ramosa. Dla tych, którzy nie orientują się w uniwersum radomskich Portugalczyków - to ten, który doznał poważnego złamania nogi podczas poprzedniego meczu z Cracovią.

- Przyjechałem specjalnie na otwarcie, atmosfera jest niesamowita. Jutro wracam do Portugalii, żeby kontynuować rehabilitację. W styczniu będę już w Radomiu na finalnym etapie przed powrotem do gry - mówi nam pomocnik Zielonych.
21:15
WRACAMY. Czas na drugą połowę meczu.
20:57
Przerwa. Tym razem ta właściwa, nie, że przez piro. Słyszymy się za kwadrans.
20:56
PEDRO HENRIQUE TRAFIŁ W BRAMKĘ!

Albo inaczej: w bramkarza. Za chwilę koniec doliczonych dziesięciu minut, Cracovia prowadzi 1:0.
20:51
Pedro Henrique show trwa. Po trzech poprzeczkach mamy słupek.

20:38
Polska część szatni Radomiaka bierze sprawy w swoje ręce. Dawid Abramowicz znalazł się w polu karnym, oddał płaski strzał, nie zaskoczył bramkarza.
20:33
Znacie takie powiedzenie, że do trzech razy sztuka?

A Pedro Henrique nie zna, bo właśnie trzeci raz załadował w poprzeczkę po strzale głową.

XD
20:32
20:29
GOL DLA CRACOVII!

A jednak. Długa piłka za linię obrony, Majchrowicz minięty przez Rakoczego, wrzutka i Benjamin Kallman - jednak nie Bochnak - ładuje do pustaka.
20:26
O krok od efektownego otwarcia, tyle że w wykonaniu Cracovii. Błąd w polu karnym i Bochnak pakuje do pustaka, ale mamy VAR.
20:18
Pedro Henrique w trybie bestia, ale z rozrzutem jak kałasznikow. Drugi raz w poprzeczkę trafia brazylijski napastnik Radomiaka.
20:15
Ok, nie wiemy, czy zaskoczy nas, ale Cracovię próbuje. Pedro Henrique ponownie głową, tym razem w poprzeczkę.
20:14
Nowy stadion, nowy Lisandro Semedo. Popularna atrapa skrzydłowego z Radomia prezentuje udany drybling. Czym jeszcze zaskoczy nas dziś Radomiak?
20:13
20:08
Kto strzeli pierwszego gola na nowym stadionie Radomiaka? Blisko był Pedro Henrique, który uderzał głową - tuż obok bramki. Trybuny domagają się większej precyzji.
20:02

Ruszyli!

Dobra, gramy! Nowy stadion w Radomiu wygląda naprawdę efektownie!
19:50
To czas na składy z Radomia.

Radomiak:
Majchrowicz - Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Semedo, Donis, Alves, Wolski, Castaneda - Henrique.
Cracovia: Madejski - Hoskonen, Jugas, Ghita - Rapa, Atanasov, Oshima, Jaroszyński - Rakoczy, Bochnak - Kallman.
19:36

Koniec - 0:0

Obrzydliwy mecz. Jakieś sensowne sytuacje strzeleckie moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki, a i tak nie musielibyśmy używać wszystkich palców. Jakieś 40 fauli, sporo kartek, ale grania w piłkę niewiele. Nikt tu nie chciał ryzykować, nikt nie potrafił rozegrać dłużej akcji w oparciu po kilkanaście podań.

Piast i Górnik nadal bez zwycięstwa. Górnik z pierwszym punktem. Zabrzanie wciąż bez gola, Piast dopiero z jedną bramką. Dajcie spokój, szkoda dawać jeść.
19:29
Zmiana w Górniku - zszedł Olkowski, za niego Ennali.
19:28
Sześć minut doliczonych. Po co, panie Lasyk.
19:26
Jedna z nielicznych kontr Górnika w ostatnim kwadransie, Podolski za długo jednak zwlekał ze strzałem i ostatecznie zabrano mu piłkę na skraju pola karnego.
19:23
Pierwsza zmiana Jana Urbana w 85. minucie - Musiolik za Lukoszka.
19:22
Szansa meczowa Krykuna! Tomasiewicz ładnie prostopadle podał mu w pole karne, Ukrainiec minął Janickiego, ale uderzył fatalnie nad poprzeczką.

Tymczasem zmian w Piaście - Bykowski za Chrapka.
19:20
Krykun wpadł w pole karne, szukał sobie okazji do strzału, ale Yokota dobrze wrócił pod własną bramkę i skasował rajd skrzydłowego Piasta.
19:15
Bomba Olkowskiego z dystansu, ale Dziczek przyjął ten strzał na klatę. Trochę go przytkało, ale już wraca do grania. Później przysumulować chciał Yokota, ale Lasyk od razu kazał mu wstać.
19:13
Kwadrans do końca, Urban nadal nie wykorzystuje zmian. A powoli już gospodarze będą puchli, bo inaczej gra się w dziesiątkę.
19:08
DOCZEKALIŚMY SIĘ - JEST I CZERWONA KARTKA! Szcześniak kontynuuje serie złych występów - tydzień temu zrobił karnego, dzisiaj wylatuje z boiska. Przytrzymywał Tomasiewicza, ten już wbiegał za moment w pole karne, druga żółta kartka i zabrzanie grają w dziesiątkę.
19:07
Podwójna zmiana w Piaście - schodzą Ameyaw i Kirejczyk, za ich Mokwa i Felix.
19:05
Kolejna przerwa w grze - Jensenowi zsunęła się chyba soczewka z oka i nic nie widzi. Chcielibyśmy też tego meczu nie widzieć.
19:00
Mieliśmy dwie kartki w ciągu dwóch minut? No to teraz czas na przerwę w grze, bo ucierpiał Rasak i muszą wbiec fizjoterapeuci Górnika. Co za obrzydliwy mecz, nie da się na to patrzeć.
18:58
Hahahaha, niemożliwe. Krykun ruszył do prostopadłego podania, faul Janickiego, żółta kartka.
18:57
Wracamy do tego, co już widzieliśmy - stempel Chrapka na stopę Jensena, kartka dla pomocnika Piasta.
18:54
Zmiana w Piaście - Krykun za słabiutkiego dziś Kądziora.
18:52
Damian Rasak to jedna z nielicznych naszych nadziei na to, że coś w tym meczu się wydarzy. On akurat wygląda rzetelnie. Teraz strzał Olkowskiego - a właściwie strzał Podolskiego w Olkowskiego, piłka odbiła mu się od pleców i wyszła na aut bramkowy.
18:47
18:46
Dwie minuty, dwa faule, znów wzajemne pretensje. Ludzie kochani, weźcie się do grania, a nie walicie się po kościach. Tego nie da się oglądać.
18:43

Druga połowa

Dobra, wracamy do Zabrza i liczymy na grę w piłkę, a nie grę w kości.
18:26

Przerwa - 0:0

Co za paździerz. Faul, starta, faul, faul, kartka, kartka, długie podanie, faul, kartka. Źle to się ogląda, bardzo źle. Piast w ofensywie nie istnieje, Górnik coś tam próbował wskórać, ale zasadniczo więcej kopania się po nogach niż celnego kopania piłki.
18:20
Siedem minut doliczonych.
18:18
Pyrka starł się z Olkowskim, ten trafił go dłonią w nos, polała się krew. Bez faulu i bez kartki, sędzia Lasyk lekko wyhamował.
18:15
Kolejna kartka dla kogoś z ławki. Sędzia Lasyk się nie zatrzymuje!
18:12
Kartka dla Dziczka za faul na Dadoku. Sześć kartek dla zawodników, jedna dla trenera, a nie ma jeszcze 40 minut gry.

Może byście, panowie, trochę w piłkę pograli?
18:10
Kartka dla Jana Urbana. Sędzia Lasyk dopiero się rozkręca.
18:07
Zgrabny, szybki atak Górnika. Kilka podań, ostatecznie Yokota dograł do Olkowskiego, ten z ostrego kąta poszukał strzału przy bliższym słupku, ale Plach był tam, gdzie być trzeba było. Po chwili Yokota z dystansu - ponownie broni Plach!
18:04
Pół godziny grania, piąta żółta kartka. Tym razem dla Jensena za ostre wejście w Ameyawa.
18:00
O, pierwsza groźna akcja. Wrzutka Lukoszka z rzutu rożnego, gliwiczanie zostawili Rasaka na dalszym słupku, ale Plach naprawdę ładnie to sparował.
17:56
Połowa połowy za nami. No i póki co sporo gry w środku pola, biegania od pola karnego do pola karnego, ale brakuje tej słynnej "penetracji". Mało strzałów. Lekkie wskazania na zabrzan.
17:52
Niezła okazja do kontry dla Górnika - zaczał to wszysko Rasak, z pierwszej piłki przyspieszyć chciał Podolski, ale za krótko dogrywał do Dadoka. Wystarczyło puścić go w tempo i byłaby okazja na sam na sam z Plachem.
17:49
Żółta dla Mosóra, żółta dla Dadoka, żółta dla Podolskiego, żółta dla Czerwińskiego.  Najbliżej czerwonej był Podolski, który przyłożył Mosórowi pięściami w klatkę piersiową.
17:47
Rękoczyny, bijatyka... Czerwiński starł się z Dadokiem, później Mosór z Podolskim. Czekamy na kartki.
17:43
Ciągnie Sekulicia do środka, niezłe są te dynamiczne rajdy. Teraz jego kontrę przerwał Dziczek i chyba mógł za to dostać kartkę, ale sędzia Lasyk mówi "spokojnie".
17:38
Jensen oddał strzał typu "przynajmniej nie ma kontry". Albo mówiąc wprost - pierdolnął bez przyjęcia prosto w trybuny. Nie wiemy, co tam się kryło pod kopułą.

17:36
Mocniej ruszył Piast - fajnie przepchał się lewą flanką Tomasiewicz, poczekał na biegnącego za nim Kądziora, dograł do niego, ale wrzutka skrzydłowego blokowana. Ale takiego grania się spodziewamy: Kirejczyk ma dwa metry wzrostu, można na niego wrzucać piłkę.
17:33

GRAMY!

RUUUUUSZYYYYLI!
17:29
Ale jeszcze o składach - Urban nie ma lewego obrońcy, więc eksperymentuje. Trójka w tyłach, trzech nominalnych prawych obrońców w składzie, bez typowego napastnika. Cóż, eksperyment. A Piast? Wilczek z drobnym urazem, za niego na dziewiątce młody Kirejczyk, który ostatnio przedłużył umowę. Ciekawi nas ten chłopak, w zeszłym sezonie miewał przyzwoite wejścia z ławki.

I zaraz gramy.
17:21
Vuković o potencjalnym transferze Mosóra: - Dla mnie ważna jest deklaracja gotowości zawodnika do gry. Transfer może zostać dopięty, ale nie musi to się stać. On nam jest potrzebny dziś i liczę, że udowodni to, dlaczego wywołuje takie zainteresowanie.
17:18
Trener Urban w Canal+ mówi, że jest postęp - w pierwszym meczu nie oddali celnego strzału, a w drugim już jeden mieli na koncie! Liczymy zatem, że ten progres przyspieszy, bo przy dwóch celnych uderzeniach w meczu z Piastem może być ciężko o punkty.
17:12
Dobra, sporo ciekawego działo się w Częstochowie, ale czas już przenieść się do Zabrza. Będący pod formą Górnik podejmuje Piasta Gliwice. Derby, temperatura wysoka, obie ekipy mają o co grać. Składy?
Górnik: Bielica - Jensen, Janicki, Szcześniak - Sekulić, Rasak, Yokota, Lukoszek - Dadok, Olkowski - Podolski.
Piast: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis - Dziczek, Tomasiewicz - Ameyaw, Chrapek, Kądzior - Kirejczyk.
16:59

KONIEC

Svarnas już po doliczonym czasie strzelił głową prosto w ręce Lisa i koniec. Chyba sprawiedliwy remis. Raków oczywiście przeważał, ale sytuacji miał mało. Warta była do bólu konsekwentna, zdobyła dwie bramki, a mogła nawet więcej.

Fajny mecz, oby reszta drużyn grających dziś nie obniżyła poziomu.
16:51
Warta po chwilami już rozpaczliwej obronie zdołała wreszcie na dłużej zabawić w polu karnym Rakowa. Wyrzuty z autu, przepychanki - to goście lubią.
16:45

2-2!

Wreszcie Raków znalazł lukę w defensywie Warty, Koczerhin dośrodkował na dalszy słupek, Sorescu zgrał głową do środka, a Jean Carlos z pomocą rykoszetu od Stravropoulosa doprowadził do wyrównania.

Tu się jeszcze będzie działo.
16:41
Adrian Lis ma lekkie problemy zdrowotne, żeby Szulczek mógł zgromadzić wokół siebie wszystkich pozostałych zawodników i udzielić im wskazówek.

Raków wyczerpał już limit zmian. Szwarga nawet w takich okolicznościach oszczędza Tudora przed wtorkiem.
16:28
Odważny fragment Warty, w ostatnich minutach to Raków się broni.
16:26
Wreszcie coś obronił Bieszczad, który efektownie odbił strzał Luisa z rzutu wolnego. Inna sprawa, że nic by to nie dało, gdyby z asekuracją spóźnili się koledzy wybijający futbolówkę sprzed linii.
16:24
Blisko wyrównania Raków! Lis źle zachował się po wrzutce Ledermana, ale potem znakomicie obronił strzał głową Piaseckiego, który jeszcze niecelnie dobijał.

O, a wcześniej Kittel zszedł z boiska. Nawet nie zauważyliśmy, że na nim był. Anonimowy występ.
16:19

1-2!

Zupełnie niespodziewanie Warta znów prowadzi! Bartkowski daleko do przodu, obrońcy Rakowa się nie zorganizowali, Vizigner zgrał do wbiegającego w pole karne Żurawskiego, a ten bardzo precyzyjnym strzałem w dalszy róg pokonuje Bieszczada.

Ależ emocje szykują się przez ostatnie pół godziny!
16:12
A co do sędziego Arysa, po zmianie decyzji bardzo po ludzku do tego podszedł, serdecznie objął Sorescu i przeprosił. To też się chwali.
16:10

1-1!

Zwoliński pewnym egzekutorem karnego, Lis zupełnie zmylony. Wymarzony początek drugiej połowy Rakowa.
16:08
Poważny błąd sędziego Arysa, który pokazał Sorescu żółtą kartkę za rzekomą symulkę w starciu z Jakubem Kiełbem, który bardzo nierozważnie interweniował wślizgiem. Krótkie obejrzenie powtórek i zmiana decyzji: karny i anulowana kartka dla Sorescu.
16:04
W Rakowie w przerwie bez zmian, za to w Warcie Żurawski zmienia Szmyta, który miał już na koncie żółtą kartkę.
15:48

Przerwa

Prędzej Warta strzeliłaby drugiego gola niż Raków by wyrównał. Nic więcej dodawać nie trzeba.
15:46
Szmyt popchnął rozpędzonego Plavsicia, który wypadł poza linię boczną tuż przy ławce Rakowa. Dawid Szwarga miał pretensje do Szmyta, potem dołączyli inni i zrobiło się gorąco. Na koniec wszyscy podali sobie ręce.

Chcielibyśmy napisać coś o samej piłce, ale niewiele się dzieje. Warta dobrze się broni, Raków ciągle się męczy w ataku pozycyjnym.
15:34
Warta przez kilkanaście minut praktycznie nie wychodziła ze swojej połowy, ale teraz była szansa na podwyższenie wyniku. Borowski w środku pola zabrał piłkę Nowakowi, a Szmyt uderzył sprzed pola karnego obok słupka.

Ze wcześniejszych ataków Rakowa niewiele wynikało. Strzał głową Sorescu sprawił niespodziewanie sprawił trochę problemów Lisowi, ale to tyle.
15:26
Teraz Racovitan nabił Koczerhina i mamy aut dla Warty na jej połowie. Na razie bezradny jest Raków w ofensywie. Warta w niskiej defensywie czuje się jak ryba w wodzie i to po prostu widać.
15:16
Raków znów gorszy w przepychanco-przebitce i Bieszczad musiał się wysilić po mocnym strzale Vizingera.

Gospodarze na razie nie potrafią się odkręcić. Poza próbami Sovsicia, w ofensywie nie istnieją.
15:07

0-1!

Ależ nam się ten mecz zaczyna! Miguel Luis dopadł do piłki przed polem karnym i niezbyt mocno, ale bardzo precyzyjnie uderzył sprzed pola karnego. Inna sprawa, że i tak można się zastanawiać, czy wyraźnie zaskoczony Kacper Bieszczad mógł zrobić coś więcej.
14:56
Historia też sprzyja Rakowowi. Odkąd jedni i drudzy znów mierzą się ze sobą w Ekstraklasie, "Medaliki" sześć razy wygrały i raz zremisowały. A jak wygrywały, to zawsze do zera.
14:44
Zaczynamy od meczu Rakowa z Wartą. W składzie gospodarzy mnóstwo zmian względem meczu z Karabachem. Papanikolaou przesunięty do obrony, debiutujący Plavsić i Bieszczad, pierwszy raz od początku wystawiony Kittel, Sorescu zastępujący Tudora, nowy środek pola. Ciekawe, jak to wypali. W Warcie w wyjściowej jedenastce debiutuje Filip Borowski.

Raków: Bieszczad - Racovitan, Svarnas, Papanikolaou - Sorescu, Lederman, Koczerhin, Plavsić - Nowak, Zwoliński, Kittel.

Warta: Lis - Borowski, Szymonowicz, Pleśnierowicz - Bartkowski, Kupczak, Luis, Kiełb - Szmyt, Vizinger, Savić.