Oficjalnie: Jagiellonia dalej będzie rozgrywać mecze w Białymstoku

redakcja

Autor:redakcja

21 czerwca 2023, 21:36 • 2 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Jagiellonia dalej będzie rozgrywać mecze w Białymstoku

Kibice Jagiellonii mogą odetchnąć z ulgą. Saga stadionowa dobiegła końca. Po licznych i burzliwych dyskusjach obie strony konfliktu doszły do porozumienia i Jaga w przyszłym sezonie dalej będzie rozgrywać domowe spotkania przy ulicy Słonecznej w Białymstoku. 

Reklama

Ten obiekt od wielu lat jest domem Jagiellonii, ale nie jest własnością klubu, a miasta. Dlatego też Jaga musi dzierżawić ten stadion. W ubiegły poniedziałek do godz. 12:00 klub miał czas, żeby złożyć ofertę na wynajem, ale tego nie zrobił, gdyż nie odpowiadały mu warunki przedstawione przez Spółkę Stadion.

Z dnia na dzień spór na linii miasto – klub się zaogniał. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski na łamach „Sport.pl” zarzucał Wojciechowi Pertkiewiczowi prezesowi Jagiellonii pychę i upór. –  Stawiam dziś publiczne pytanie: jak prezes Pertkiewicz wywiązuje się ze swoich obowiązków? Za co bierze pieniądze, skoro w tak ważnej sprawie przez rok nie pofatygował się, by osobiście wziąć udział w negocjacjach czy chociażby porozmawiać z prezesem Stadionu Miejskiego? Czy to jakiś nowy sposób zarządzania, w którym w sprawach kluczowych nie bierze udziału prezes? Warto też zapytać właścicieli, czy akceptują taki sposób „dbania” o interesy Jagiellonii? – pytał prezydent.

W środowe popołudnie odbyło się spotkanie rady nadzorczej Jagiellonii, które trwało kilka godzin. Tomasz Włodarczyk informował, że na poważnie rozważano zwolnienie Wojciecha Pertkiewicza z funkcji prezesa klubu. Jakub Seweryn ze „Sport.pl” dodawał, że prezydent miasta dzwonił podobno do właścicieli Jagiellonii, domagając się „głowy” Pertkiewicza.

Pertkiewicz „głowy” nie stracił, a Jagiellonia w sezonie 2023/24 dalej będzie grać domowe mecze przy Słonecznej w Białymstoku. – Rada nadzorcza oraz zarząd dyskutowali o sytuacji dotyczącej umowy na wynajem stadionu od spółki Stadion Miejski w Białymstoku. Dzięki uprzejmości i dobrej woli prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i stworzeniu możliwości przez spółkę Stadion Miejski podpisania umowy, rada nadzorcza rekomendowała zarządowi jej podpisanie Przyjmując kształt umowy w proponowanej treści, pozostawiamy sobie możliwość renegocjacji przed kolejnym sezonem  – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Reklama

Wniosek: za rok znowu obie strony będą się kłócić o to samo, a dziś przystali na chwilowe rozwiązanie.

Czytaj więcej:

Reklama

Fot. Newspix.pl

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank