Gundogan autorem najszybszego gola w historii Pucharu Anglii [WIDEO]

03 czerwca 2023, 16:48 • 1 min czytania 2 komentarze

Manchester City potrzebował zaledwie dwunastu sekund, żeby wyjść na prowadzenie w finale Pucharu Anglii. Autorem tego ekspresowego gola jest Ilkay Gundogan.

I jest to najszybciej zdobyta bramka w historii finałów FA Cup. Wcześniej to osiągnięcie należało do Louisa Sahy, który w 2009 roku w barwach Evertonu strzelił gola w 25. sekundzie meczu z Chelsea. The Toffees bardzo szybko wyszli na prowadzenie, ale finalnie nie udało im się zdobyć Pucharu. Przegrali 1:2.

Czy podobny scenariusz czeka Manchester City? Weszli świetnie w mecz za sprawą atomowego uderzenia Ilkaya Gundogana z 12. sekundy, ale do przerwy mamy wynik 1:1. Gola wyrównującego w 33. minucie z rzutu karnego zdobył Bruno Fernandes.