Kłopoty Liverpoolu. Virgil van Dijk kontuzjowany

04 stycznia 2023, 12:37 • 1 min czytania 4 komentarze

Sytuacja w Liverpoolu staje się coraz trudniejsza. Drużyna Juergena Kloppa prezentuje się w tym sezonie fatalnie, a teraz okazuje się jeszcze, że kontuzji doznał lider defensywy Virgil van Dijk.

Wydawało się, że przerwa mundialowa pomoże Liverpoolowi wrócić na odpowiednie tory, ale nic bardziej mylnego. The Reds przegrali w poniedziałek na wyjeździe z Brentford 1:3 i zwiększyli stratę do czołówki Premier League.

To jednak nie koniec złych wiadomości. W przerwie meczu z Brentford boisko opuścił Virgil van Dijk, który narzekał na drobny uraz. Juergen Klopp zapewniał na pomeczowej konferencji, że nie jest to nic poważnego, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Portal „The Athletic” poinformował, że Holender uszkodził ścięgno podkolanowe. W środę przejdzie badania, po których będzie wiadomo dokładnie, jak długa przerwa go czeka.

Van Dijk rozegrał w tym sezonie 24 spotkania w barwach Liverpoolu, w których zdobył dwie bramki.