Puchacz w debiucie strzelił gola, ale po interwencji VAR nie został on uznany [WIDEO]

03 stycznia 2023, 20:00 • 1 min czytania 14 komentarzy

Tymoteusz Puchacz zadebiutował w Panathinaikosie. Polski lewy obrońca wszedł na boisko w 80. minucie ligowego spotkania z Levadiakosem i już w pierwszym kontakcie z piłką strzelił gola. Niestety, nie został on uznany. Klub z Aten ostatecznie i tak wygrał 1:0.

Były zawodnik Lecha Poznań przeszedł do Panathinaikosu oficjalnie 1 stycznia. 23-latek został wypożyczony z niemieckiego Unionu Berlin do 30 czerwca 2023. Puchacz już zadebiutował w nowych barwach, kiedy w 80. minucie zmienił swojego rywala do miejsca w składzie – Hiszpana Juankara. Już pierwszy kontakt z piłką reprezentanta Polski zakończył się bramką. Nasz rodak wykorzystał dogranie Fotisa Ioannidisa. Niestety, Grek przed podaniem do Puchacza uderzył jednego z piłkarzy Levadiakosu, co zauważyli sędziowie na VAR. Po analizie gol został anulowany.

Panathinaikos ostatecznie wygrał 1:0, bo jeszcze w pierwszej połowie bramkę zdobył były gracz Legii – Benjamin Verbić. Cały mecz na ławce pokonanego zespołu spędził polski bramkarz Grzegorz Sandomierski.

Klub z Aten prowadzi w greckiej Super League z dorobkiem 42 punktów. Levadiakos zajmuje 12. lokatę i ma tylko 11 oczek.