Guardiola odsunął Phillipsa od składu przez nadwagę

redakcja

Autor:redakcja

24 grudnia 2022, 10:43 • 1 min czytania

Reklama
Guardiola odsunął Phillipsa od składu przez nadwagę

Kalvin Phillips wrócił po mistrzostwach świata do Manchesteru City ze sporą nadwagą. Właśnie z tego powodu nie wystąpił w spotkaniu z Liverpoolem, o czym poinformował menedżer Pep Guardiola.

Reklama

Wrócił do klubu z nadwagą. Po przyjeździe okazało się, że nie jest w stanie trenować ani grać. Kiedy będzie gotowy, ponownie wystąpi, ponieważ bardzo go potrzebujemy. Musimy porozmawiać na osobności – przekazał menedżer Manchesteru City Pep Guardiola na konferencji prasowej po meczu EFL Cup z Liverpoolem (3:2).

Niemal przez cały sezon Phillips zmagał się z urazem pleców. Mimo to pojechał na mistrzostwa świata. W Katarze na boisku spędził zaledwie czterdzieści minut. Po krótkim urlopie powrócił do klubu, ale nadal nie gra przez nadwagę.

W tym sezonie Phillips we wszystkich rozgrywkach w klubie i reprezentacji rozegrał 10 meczów, w trakcie których spędził na murawie 234. minuty. Latem za blisko 50 mln euro przeszedł z Leeds United do Manchesteru City.

WIĘCEJ O ANGIELSKIM FUTBOLU:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank