Kolejna wpadka Liverpoolu. Porażka z Leeds United

Autor:Arek Dobruchowski

29 października 2022, 23:14 • 2 min czytania 6 komentarzy

Po raz kolejny w tym sezonie Liverpool zawiódł oczekiwania kibiców. Podopieczni Kloppa na Anfield Road ulegli Leeds United (1:2).

The Reds pierwszego gola stracili już w 4. minucie, które wynikało z fatalnego zachowania defensywy. Joe Gomez chciał wycofać piłkę do Alissona, ale podał mu niedokładnie, co skrzętnie wykorzystał Rodrigo Moreno. Hiszpan wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Liverpool szybko doprowadził do wyrównania. W 14. minucie Salah wykorzystał świetne dośrodkowanie Robertsona i strzałem z powietrza pokonał bramkarza Leeds United. Wydawało się, że LFC wrócili do meczu i kwestią czasu jest to kiedy strzelą kolejne bramki. Tak się jednak nie stało. Gola na wagę trzech punktów dla Leeds zdobył Crysencio Summerville, który w polu karnym przechytrzył obrońców i sprytnym strzałem pokonał Alissona.

Liverpool po 12. kolejkach ma swoim koncie 16 punktów. Drużyna Kloppa traci do lider, Manchesteru City już 13 oczek. To była czwarta porażka The Reds w tym sezonie. Z kolei Leeds United dzięki temu zwycięstwo, opuściło strefę spadkową i zajmują 15. lokatę w tabeli.

Mateusz Klich cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Liverpool – Leeds United 1:2 (1:1)

Salah 14′ – Rodrigo 4′, Summerville 89′

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.