Flick: Chciałem spróbować Hofmanna na prawej obronie i biorę za to odpowiedzialność

24 września 2022, 09:29 • 1 min czytania 3 komentarze

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie przegrała z Węgrami 0:1, a to oznacza, że nasi zachodni sąsiedzi stracili szansę na wygranie swojej grupy w Lidze Narodów.

Po spotkaniu Hansi Flick wypowiedział się w następujący sposób:

— Chcieliśmy spróbować Jonasa Hofmanna na pozycji prawego obrońcy. Biorę za to odpowiedzialność. Chciałem mieć dwóch atakujących bocznych obrońców. Nie udało nam się ich dobrze wykorzystać. Ta porażka nas nie przybije. Na pewno otworzyła nam oczy. Próbowaliśmy wszystkiego w drugiej połowie, jednak to nie zadziałało. Czy się martwię? Nie. Takie mecze po prostu się zdarzają. Lepiej teraz, niż w listopadzie.

Nie zabrakło też samokrytyki w wypowiedziach Thomasa Muellera:

— Popełnialiśmy błędy, których można było uniknąć. W drugiej połowie wiele rzeczy się poprawiło, ale wynik idzie w świat. Musimy się zmierzyć z falą krytyki. Byliśmy praktycznie pozbawieni argumentów, ale pozostajemy zjednoczeni jako zespół. Wiemy, jaka jest sytuacja, w mediach będzie plotek. Ale musimy z tym żyć i kontynuować grę według filozofii trenera.