Derby Poznania zostaną rozegrane na Bułgarskiej

redakcja

Autor:redakcja

29 sierpnia 2022, 14:02 • 2 min czytania

Reklama
Derby Poznania zostaną rozegrane na Bułgarskiej

A jednak! Działaczom w końcu udało się przeforsować pomysł kiełkujący już od zeszłego sezonu i najbliższe derby Poznania, zaplanowane na 18 września, nie zostaną rozegrane w Grodzisku Wielkopolskim, a na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Gospodarzem tego starcia będzie Warta.

Reklama

– Uznaliśmy, że w roku jubileuszu 110-lecia Warty i 100-lecia Lecha warto nadać temu wydarzeniu wyjątkową oprawę. Miasto udostępniło nam stadion na preferencyjnych warunkach, dlatego zgodziliśmy się i wspólnie zorganizujemy to wyjątkowe spotkanie z nadzieją, że dopiszemy w ten sposób kolejny rozdział do niezwykłej rywalizacji dwóch największych klubów piłkarskich w stolicy Wielkopolski. Wierzymy, że tego popołudnia kibice będą świadkami prawdziwego futbolowego święta – powiedział prezes Warty, Bartosz Wolny na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Poznania.

Pomysł rozegrania derbów na Bułgarskiej pojawił się już w minionym sezonie, ale wzbudził sporo kontrowersji i ostatecznie z niego zrezygnowano. Tym razem jednak doprowadzono sprawę do końca. W poniedziałek ostateczną zgodę na przeniesienie spotkania z Grodziska Wielkopolskiego do Poznania wyraziła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

Reklama

Mecz derbowy zostanie rozegrany w niedzielę 18 września o godzinie 17:30.

Czytaj więcej o Ekstraklasie:

Fot. 400mm.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank