Show Patryka Szysza! Gol i asysta w ligowym debiucie [WIDEO]

08 sierpnia 2022, 20:39 • 2 min czytania 9 komentarzy

Fenomenalne wejście w ligowy sezon zaliczył Patryk Szysz, który tego lata przeniósł się do Turcji. Strzelił gola i zaliczył asystę, a jego Basaksehir pokonał Kasimpasę 4:0.

24-latek ma już za sobą trzy oficjalne występy w barwach nowej drużyny – wszystkie w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy, we wszystkich wchodził z ławki rezerwowych. Teraz przyszedł czas na pierwszy mecz w lidze, który Szysz rozpoczął w podstawowej jedenastce.

Polak pierwszego gola dla swojej drużyny wypracował w 22. minucie. Wyprzedził rywala z prawej strony boiska i podał piłkę do Danijela Aleksicia, który wykończył całą akcję.

Polak wpisał się na listę strzelców w 38. minucie, mając przy swojej akcji bramkowej mnóstwo szczęścia. Dobrze odnalazł się jednak w panującym w polu karnym zamieszaniu i umieścił piłkę w bramce.

W drugiej połowie do siatki trafiali Chouiar oraz Turuc, którzy ustalili wynik spotkania na 4:0. Kolejny mecz Basaksehir rozegra już 11 sierpnia. Ich rywalem w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy będzie islandzki Breidablik. W pierwszym meczu zespół Szysza wygrał 3:1.