Płacheta strzelił gola w meczu z Huddersfield [WIDEO]

06 sierpnia 2022, 08:27 • 1 min czytania 15 komentarzy

Przemysław Płacheta strzelił pierwszą ligową bramkę w tym sezonie.

W poprzednim sezonie uzbierał zaledwie 12 występów na poziomie Premier League. Z tego względu Norwich zdecydowało się oddać Polaka na roczne wypożyczenie do Birmingham. W pierwszej kolejce rozegrał 83 minuty w meczu z Luton, który jego zespół zremisował 0:0. Tym razem Płachecie i jego kolegom poszło zdecydowanie lepiej. Szybko wynik spotkania otworzył Scott Hogan. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze zdobyli drugiego gola. Autorem trafienia był właśnie Przemysław Płacheta, który rozegrał tym razem 89 minut.

Huddersfield próbowało się odgryzać, ale gości było stać tylko na jednego gola, którego autorem był Daniel Ward. W meczu nie padło już więcej bramek, więc spotkanie zakończyło się zwycięstwem Birmingham City 2:1. W tym momencie drużyna Płachety przewodzi stawce, ale wczorajszy mecz otwierał kolejkę.