Oficjalnie: Krystian Bielik wypożyczony do Birmingham

redakcja

Autor:redakcja

29 lipca 2022, 22:37 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Krystian Bielik wypożyczony do Birmingham

Krystian Bielik został wypożyczony przez Birmingham City z Derby County. Tym samym pomocnik reprezentacji Polski najbliższy sezon spędzi w Championship. Spełnił również prośbę selekcjonera Czesława Michniewicza o potrzebie gry w wyżej niż League One lidze.

Reklama

Bielik został jedynie wypożyczony przez Birmingham City. W drużynie Niebieskich występuje inny z powoływanych przez Michniewicza piłkarzy – Przemysław Płacheta, który trafił tam kilka tygodni wcześniej z Norwich City.

To wspaniałe uczucie! Cieszę się z powrotu. Byłem tu raz na wypożyczeniu, kiedy miałem 19 lat. Naprawdę nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Chcę grać jak najwięcej i cieszyć się czasem spędzonym z chłopakami. Mam nadzieję, że będzie to dobry sezon i uda nam się osiągnąć coś fajnego – powiedział Bielik dla klubowych mediów BluesTV.

Bielik występował w Birmingham w 2017 roku na wypożyczeniu z Arsenalu. W ostatnim sezonie w Championship rozegrał 15 meczów, w których zdobył jedną bramkę. Pierwszą część sezonu stracił jednak z powodu zerwanych więzadeł w kolanie.

WIĘCEJ O ANGIELSKIEJ PIŁCE:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

AbsurDB
3
Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank