Jeleń: Nie mogliśmy się dogadać z Nawałką w Górniku

redakcja

Autor:redakcja

28 lipca 2022, 17:00 • 2 min czytania

Reklama
Jeleń: Nie mogliśmy się dogadać z Nawałką w Górniku

Ireneusz Jeleń kilkanaście lat temu był gwiazdą ligi francuskiej i regularnym reprezentantem Polski. W 2012 roku wrócił do Ekstraklasy, ale ani runda w Podbeskidziu, ani runda w Górniku Zabrze nie była udana. Po tych epizodach skończył z poważnym graniem, mimo że miał zaledwie 32 lata.

Reklama

 – Na Podbeskidzie namówił mnie Grzegorz Więzik, bym trochę pomógł. Powiedział, bym przyszedł bez presji, że nie będą nic wymagać, a chcą tylko bym się odbudował i pomógł wiosną na serio. Poszedłem więc prosto z orlika, a będący kapitanem drużyny Marek Sokołowski stwierdził, że w treningu wyglądam najlepiej z drużyny. Wtedy też Lech mnie chciał, dogadani byliśmy, ale zdenerwowałem się, że w Poznaniu ujawnili to, gdy miało zostać jeszcze między nami. Stwierdziłem, że pójdę do Bielska-Białej i to był błąd. Nie poszedłem tam dla kasy, bo ja nigdy nie patrzyłem na pieniądze na pierwszym planie. Wolałem zarobić mniej, a dobrze się czuć w klubie. A tam tak ze mną jechali, że fajnie nie było – wspomina Jeleń w rozmowie z Żelisławem Żyżyńskim dla Goal.pl.

W Górniku Zabrze natomiast piłkarz nie mógł znaleźć wspólnego języka z Adamem Nawałką, mimo że znali się już ze współpracy w reprezentacji za czasów Leo Beenhakkera.

 – Od tamtego czasu się zmienił. Nie mogliśmy się dogadać. Powiedział, że drzwi są zawsze otwarte dla starszych zawodników, by przyszli pogadać, jak coś chcą omówić. No to poszedłem pogadać, a lepiej było, bym nie poszedł. Gdy dowiedziałem się, że Adam Nawałka zostaje, ja wiedziałem, że odchodzę. Normalna piłkarska sytuacja, też wiem, że powinienem więcej dać Górnikowi. Ale strzeliłem gola w wielkich derbach Śląska, a wiem, jak one są ważne dla kibiców. Trener śmiał się nawet, że chyba to był mój główny cel po podpisaniu kontraktu z Górnikiem – strzelić gola w derbach – śmieje się Jeleń.

Dziś były kadrowicz jest zaangażowany w działalność CKS Piast Cieszyn, którego jest prezesem.

Reklama

WIĘCEJ O POLAKACH WE FRANCJI:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank