Skandal w Gdańsku. Mecz przerwany przez burdy na trybunach [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

07 lipca 2022, 20:58 • 2 min czytania 142 komentarzy

Mecz Lechii Gdańsk z Akademiją Pandew został przerwany zanim tak naprawdę na dobre się zaczął. W wyniku burd na stadionie sędzia przerwał mecz i skierował piłkarzy do szatni.

Trudno na ten moment rzetelnie stwierdzić co wywołało burdy na trybunach, choć doskonale wiemy, że pseudokibicom i awanturnikom niewiele potrzeba. Według Według materiałów opublikowanych na portalu tv.trojmiasto grupa pseudokibiców awanturowała się już przed bramkami wejściowym na stadion. Ostatecznie zamieszki przeniosły się też na trybuny.

Na sektory wkroczyła policja, wydaje się, że użyła gazu. Została otwarta też brama na boisko, po trybunach fruwały jakieś drewniane elementy. Wyglądało to w pewnym momencie jak… bójka kibiców między sobą, w co zaangażowała się też policja.

Sędzia momentalnie skierował piłkarzy do szatni, a mecz został przerwany. W momencie, gdy piszemy tekst – 0 20:55 – piłkarze wciąż nie wrócili na boisko. Ale mecz ma zostać jednak wznowiony. Jak przekazał Maciej Iwański z TVP Sport – jakikolwiek najmniejszy incydent na trybunach w trakcie meczu sprawi, że sędzia znów przerwie mecz, tym razem już ostatecznie.

Aktualizacja: Mecz został wznowiony o godzinie 21:01.