Filip Modelski wyszedł z inicjatywą do polskich piłkarzy: zjednoczmy się, niech każda szatnia zbierze swoją puszkę, a później środowisko piłkarskie wspólnie przekaże środki na pomoc Ukrainie. To wspaniała inicjatywa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza już swoją puszkę zebrał, a teraz czeka na kolejne kluby. Czasu nie ma. Pomoc potrzebna jest na już. Mamy nadzieję, że kolejne szatnie podejmą wyzwanie i okażą solidarność z ofiarami wojny wszczętej przez Rosję. W rozmowie z nami Filip Modelski wyjaśnia szczegóły tej akcji i mówi, dlaczego Artem Putiwcew jest dla niego bohaterem.

Filip Modelski: – My, piłkarze, pomóżmy. Realnie, namacalnie, finansowo

Jak idzie akcja? Widzisz mobilizację środowiska? 

Wczoraj poczyniliśmy kolejny krok jako szatnia Bruk-Betu. Zebraliśmy puszkę, zrobiliśmy zdjęcie, wstawiliśmy post. Stworzenie tej puszki potrwało parę minut, a dla mnie to dwa symbole, o które też mi trochę chodziło inicjując tę akcję. Pierwszy – puszka, drugi – szatnia. Jak widzimy, wszyscy ze środowiska solidarnie włączają się pomoc. Zawodnicy wychodzą na rozgrzewkę w dedykowanych koszulkach, są symboliczne zdjęcia z flagą „Nie dla wojny”, wielu piłkarzy ma na ramionach flagi Ukrainy. I to jest fajne. Ale to nie wystarczy. Symbolika szatni i puszki jest ważna, bo ona oznacza namacalną pomoc. Wiadomo – gesty są super, ale jeśli ci ludzie mają odczuć naszą pomoc, musi być ona realna, namacalna, finansowa. 

Założenie jest takie: każda szatnia stawia puszkę, a później grający w Polsce piłkarze wspólnie przekazują pieniądze.

Mam nadzieję, że tak będzie. Generalnie akcja miała dość mocny oddźwięk, co mnie cieszy, to było ważne, żeby była pozytywnie i mocno odebrana medialnie. Dlatego wierzę, że w każdej szatni znajdzie się jedna czy dwie osoby, które wezmą na siebie organizację puszki i odpowiedzialność za to, żeby zmobilizować szatnię. 

Jaki masz odzew z innych klubów?

Osoby z innych klubów już się ze mną kontaktowały i pytały, w jaki sposób miałoby się to odbywać. Dlatego fajnie, że dzwonisz, bo może to troszeczkę wyjaśni sytuację, bo jak napisałem – znamy się wszyscy, ale to nie jest takie oczywiste, że z każdym jesteśmy w kontakcie. Prośba jest taka, żeby postawić w każdej szatni symboliczną puszkę. I na wzór tego, co zrobił nasz klub w socialach – zapełnić tę puszkę, a potem zrobić fajne, symboliczne zdjęcie i skontaktować się bezpośrednio ze mną albo z naszym klubem. Liczy się czas. Nie chodzi o to, żeby kogoś zmuszać do działania, ale myślę, że jesteśmy w takim momencie, gdzie środowisko piłkarskie musi pokazać dużo empatii, którą w sobie ma. Wierzę, że szatnie staną na wysokości zadania. 

Gdzie konkretnie dalej pójdą pieniądze? 

Gdy pisałem o tej inicjatywie, chciałem zobaczyć, jaki będzie odzew. Nie kalkulowałem. Starałem się działać, bo czasu nie ma. Na poziomie centralnym jest przeszło pięćdziesiąt szatni. To naprawdę spora liczba. W momencie, kiedy będę mądrzejszy o to, jakimi środkami dysponujemy, będzie łatwiej podjąć decyzję, na co konkretnie one pójdą. Będę chciał to zrobić w formie dialogu, porozmawiać z szatniami, żeby podjąć mądry wybór, gdzie te pieniądze ulokować. 

Skąd się u ciebie narodził pomysł, by wyjść z takim apelem?

Pomysł się narodził, gdy patrzyłem na cierpienie bezbronnych ludzi i Artema Putiwcewa, z którym dzielę pokój na zgrupowaniach. Wiem, jak dobry jest to człowiek. Artem to chłopak, który nigdy nie prosi o pomoc, a sam zawsze ją oferuje. Wewnętrzny głos kazał mi to zrobić. Gdy to się narodziło w mojej głowie, po prostu usiadłem, wziąłem długopis i kartkę, spisałem myśli i przeszedłem do działania. Tak szczerze mówiąc – nie zastanawiałem się, nie kalkulowałem. Jest duży odzew klubów czy PZPN-u w sprawie potępienia wojny, ale chciałem zrobić też inicjatywę stricte piłkarzy, która może realnie pomóc. Rozmawiałem z chłopakami z innych szatni. Pomagają, zbierają, włączają się w pomoc uchodźcom, organizują mieszkania, zbiórki żywności. I to jest super. Chciałbym też, żeby udała się przy tym inicjatywa piłkarzy, którzy zbiorą środki na konkretny cel.

Jak wojnę znosi twój kolega z pokoju, Artem Putiwcew?

Dla mnie to bohater. Zagrał w poniedziałek w meczu. W dniu, w którym było mocne bombardowanie Charkowa, gdzie są jego rodzice… Nie potrafię sobie nawet wyobrazić, jakie emocje musiały nim targać, co musiało się dziać w jego głowie. A on wyszedł na boisko, wyprowadził zespół, był ostoją naszej drużyny. Naprawdę – dla mnie to jest bohater. 

WIĘCEJ O WOJNIE NA UKRAINIE:

Fot. Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Suche Info
09.08.2022

Giovanni Simeone o krok od Napoli

Giovanni Simeone w ciągu najbliższych dwóch dni zostanie piłkarzem SSC Napoli – informują włoskie media. Argentyńczyk w sumie będzie kosztował 12 milionów euro. W sumie, bo Partenopei najpierw zapłacą dwa miliony za wypożyczenie napastnika z Hellas Verona, a następnie 10 milionów za wykup (przymusowy). Atakujący zastąpi w kadrze ekipy z Neapolu Andreę Petagnę, którego wypożyczenie do Monzy jest finalizowane. #Simeone–#Napoli entro 24-36 ore — Alfredo Pedullà (@AlfredoPedulla) August […]
09.08.2022
Weszło
09.08.2022

Wisła nadal niepokonana w I lidze. Straciła jednak pierwszego gola

Wisła Kraków pozostaje niepokonana w I lidze. Po zwycięstwie 2:1 nad GKS Katowice wskoczyła na fotel lidera. Drużyna Rafała Góraka sprawiła jednak wiele problemów Białej Gwieździe, która straciła pierwszego gola w tym sezonie. Bohaterem spadkowicza z Ekstraklasy został autor dubletu Luis Fernandez.  Spotkanie z GKS Katowice miało być pierwszym poważnym testem dla Wisły Kraków w I lidze. Jak dotąd mierzyła się z rywalami radzącymi sobie dość przeciętnie […]
09.08.2022
Suche Info
09.08.2022

Media: w środę testy medyczne Kosticia w Juventusie

Filip Kostić bardzo blisko Juventusu. W środę Serb ma przylecieć do Włoch na badania, które poprzedzą podpisanie umowy z Bianconerimi. Oczywiście Kostić nie znalazł się w kadrze Eintrachtu Frankfurt na starcie z Realem Madryt o Superpuchar Europy. Według Gianluki Di Marzio – włoskiego speca od transferów – triumfatorzy Ligi Europy dostaną za skrzydłowego 17/18 milionów plus bonusy. Sam zawodnik również ustalił szczegóły kontraktu. Ostatnią przeszkodą przed podpisaniem umowy […]
09.08.2022
Inne
09.08.2022

CO ONI WIEDZĄ O SPORCIE? #1 | OLA MIROSŁAW

09.08.2022
Suche Info
09.08.2022

Świetny rajd 20-latka i GieKSa prowadzi z Wisłą Kraków [WIDEO]

Patryk Szwedzik wyrasta na kluczową postać GKS Katowice. W sobotę 20-latek zdobył dwie bramki w zwycięskim meczu z Zagłębiem Sosnowiec, we wtorek kilkudziesięciometrowym sprintem wypracował gola Adrianowi Błądowi w spotkaniu z Wisłą Kraków. Trzeba przyznać, że Szwedzik zaimponował. Po rzucie rożnym Białej Gwiazdy wrzucił piąty bieg po przejęciu piłki na własnej połowie, poprowadził ją aż pod pole karne przeciwników, tam skupił na sobie uwagę trzech zawodników gospodarzy, po czym oddał futbolówkę […]
09.08.2022
Suche Info
09.08.2022

Puchacz z asystą w sparingu z Hannoverem [WIDEO]

Tymoteusz Puchacz nie rezygnuje z walki o miejsce dla siebie w Unionie Berlin. Co prawda w sobotę nie załapał się choćby do kadry meczowej na derby z Herthą, za to we wtorek zagrał cały sparing z Hannoverem 96 i zanotował ładną asystę. W starciu towarzyskim wystąpili ci, którzy albo grali niewiele przeciwko Die Alte Dame, albo wcale. Puchacz biegał po lewej stronie i popisał się pięć minut przed końcem rywalizacji. Najpierw wystartował do kontrataku i w pełnym biegu huknął z dystansu […]
09.08.2022
Weszło
09.08.2022

Wisła nadal niepokonana w I lidze. Straciła jednak pierwszego gola

Wisła Kraków pozostaje niepokonana w I lidze. Po zwycięstwie 2:1 nad GKS Katowice wskoczyła na fotel lidera. Drużyna Rafała Góraka sprawiła jednak wiele problemów Białej Gwieździe, która straciła pierwszego gola w tym sezonie. Bohaterem spadkowicza z Ekstraklasy został autor dubletu Luis Fernandez.  Spotkanie z GKS Katowice miało być pierwszym poważnym testem dla Wisły Kraków w I lidze. Jak dotąd mierzyła się z rywalami radzącymi sobie dość przeciętnie […]
09.08.2022
Inne
09.08.2022

CO ONI WIEDZĄ O SPORCIE? #1 | OLA MIROSŁAW

09.08.2022
Weszło
09.08.2022

Z Meksyku do Legnicy. Santiago Naveda w pigułce

Miedź Legnica w letnim okienku wyspecjalizowała się w przeprowadzaniu transferów, które ciężko było przewidzieć. Legniczanie nie ograniczają się do piłkarzy, którzy ostatnio grali na europejskich boiskach. Dzięki temu drużynę Wojciecha Łobodzińskiego zasili już Angelo Henriquez (ostatnio Fortaleza), Luciano Narsingh (ostatnio Sydney FC), Jeronimo Cacciabue (ostatnio Newell’s Old Boy) i teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że do drużyny dołączy także Santiago Naveda, który do tej pory grał […]
09.08.2022
Tenis
09.08.2022

Serena Williams po US Open kończy karierę!

Okej, nie ma się co oszukiwać, że Serenie Williams w ostatnich miesiącach bliżej było do Rogera Federera niż Rafy Nadala. Bez wątpienia jest najlepszą tenisistką XXI wieku. A pewnie znajdzie się wiele osób, które powiedzą, że jest po prostu najlepsza w historii. Jednak ostatni wielkoszlemowy turniej wygrała w 2017 roku. Dziś największa gwiazda w historii kobiecego tenisa odkryła karty na łamach magazynu „Vogue” . Artykuł będący swoistym podsumowaniem jej […]
09.08.2022
Premier League
09.08.2022

Czy Aleksandar Mitrović jest za słaby na Premier League?

45 bramek w 44 ostatnich meczach ligowych – takim dorobkiem może się pochwalić Aleksandar Mitrović. Serb przeżywa obecnie chyba najlepsze chwile w swojej karierze, ale wciąż musi się mierzyć z całą masą niedowiarków, którzy powątpiewają w jego zdolności do pobicia Premier League. Początek nowego sezonu ma niezły, bo o jego wielkości przekonał się sam Liverpool Juergena Kloppa, ale czy to ma szansę potrwać dalej?  Nieszczęśliwy marzyciel Aleksandar Mitrović został […]
09.08.2022
Weszło
09.08.2022

Tekst czytelnika. Lublinianka: nabici w butelkę

Awans do III ligi w sezonie obchodów stulecia klubu, a potem pewne zwycięstwo na inaugurację trzecioligowych rozgrywek. Czy można wyobrazić sobie piękniejszy scenariusz niż ten, który przerobiła w ostatnich miesiącach Lublinianka? Na pewno można, bo dobre wyniki drużyny to tylko fasada, za którą kryje smutna i szokująca prawda oraz niepewna przyszłość. 1 lipca zeszłego roku nowym prezesem Lublinianki został Patryk Al-Swaiti. Sprawiał świetne wrażenie od pierwszego wywiadu, którego udzielił oficjalnej stronie […]
09.08.2022
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe(@kolejorz-prawdziwy-z-poznania-deluxe)
5 miesięcy temu

Celnikom ukraińskim też dajcie, bo jak donosi bardzo proukraińska ostatnio Wyborcza, funkcjonariusze z Ukrainy chcą po 1000 – 2000 dolarów za przepuszczenie w kolejce na granicy:

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28172223,nerwy-ukraincow-na-przejsciu-w-medyce-zolnierze-walcza-celnicy.html

Rządowy OSW pisał natomiast dwa dni temu o szabrowaniu sklepów przez Ukraińców.

Coż, ja uważam od dawna, że wszystkie wschodniaki są takie same.

images.jpg
Fan kibolkiewicza4
Fan kibolkiewicza4
5 miesięcy temu

Wykurwiaj zawszona onuco. Wiesz dobrze że my gardzimy putasem i jego zbrodniarzami

Marian
Marian
5 miesięcy temu

Tak się zastanawiam kto jest głupszy? Czy Kolejorz prawdziwy… czy każdy inny, kto wchodzi z nim w jakieś zaczepki w komentarzach? Po co, po kiego chuja reagujecie na jego komentarze? Niech sobie wrzuca te gówna, tak długo jak chce, ale wystarczy go ignorować i za miesiąc, góra dwa sobie odpuści. Przecież wiadomo, że to jest jakiś ułom, który ma zrytą banię. Przecież nie wrzuca swoich bzdetów żeby przekazać coś wartościowego, tylko po to żeby się brechtać ze wszystkich, którzy się srają w komentarzach. Ignorować przygłupa, a sam umrze śmiercią naturalną

Fan kibolkiewicza4
Fan kibolkiewicza4
5 miesięcy temu
Reply to  Marian

On, jak Putas i cała kacapska hołota. Milczenie uzna za słabość, on musi dostać w ten zawszony sowiecki leb

KęKę Rosberg
KęKę Rosberg
5 miesięcy temu

Właściwie to dobrze że to tutaj wstawiasz, bo już wszyscy na weszlo wiedzą że jesteś prokacapskim trollem, więc gdy gdzieś zasłyszą te brednie które wrzucasz będą wiedzieli że to fakenewsy i propaganda prosto z kremla i w porę zareagują by się nie rozprzestrzeniła. Nawet nie wiesz piąta kolumno jak wielkie konsekwencje poniesiesz gdy kurz opadnie i przyjdzie do rozliczania kolaborantów.

Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe(@kolejorz-prawdziwy-z-poznania-deluxe)
5 miesięcy temu
Reply to  KęKę Rosberg

„przyjdzie do rozliczania kolaborantów” 😛

Rozstrzelają mnie za stwierdzenie, że na Ukrainie jest korupcja? 😛

w-imieniu-polski-podziemnej-skazuje-cie-na-kare-smierci-za-zdrade-ojczyzny-dziecko-z-pistoletem-na-wode-karabinem.jpg
Calgon
Calgon
5 miesięcy temu

Wystarczy ci wpierdol życiowa cipo 🙂

KęKę Rosberg
KęKę Rosberg
5 miesięcy temu

strach cię obleciał, że próbujesz obrócić wszystkie twoje prokacapskie brednie w delikatne stwierdzenie o korupcji? wszyscy twoje posty od tygodnia widzą, więc się nie wybielisz tak łatwo, lepiej już szykuj sobie transport na białoruś, bo w rosji też już niebawem nie będziesz mieć czego szukać

Freddie Bajorek
Freddie Bajorek
5 miesięcy temu

„wszystkie wschodniaki są takie same” hmm, ja wiem, że czerpiesz z własnego doświadczenia, z racji bycia prapra wnukiem azjatyckiego niewolnika, ale tu się mylisz. Ukraińcy to w większości potomkowie polskich i litewskich osadników z XVI i XVII wieku, więc raczej-trafiłeś kulą w płot. Celnicy? niektórzy pewnie biorą, ale nie wszyscy. Co do szabru, to nie Twoi ziomkowie z Moskwy rabowali sklepy w Mariumpolu? i telefony komórkowe? Zapytaj swego czeczeńskiego boyfrienda , trochę ci rozjaśni w łepetynie:)))

Calgon
Calgon
5 miesięcy temu

Czeczeński boyyfrend juz wyjechał z Ukrainy girami do przodu:)

Kuba
Kuba
5 miesięcy temu

Jesteś taka sama kurwa jak to jest bolstwo, ktore pobiło wczoraj uciekinierów w Przemyślu. Chuj z tobą śmieciu

Kuba
Kuba
5 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Kibolstwo

Mikołaj
Mikołaj
5 miesięcy temu

Wyskocz na solo cwelu, widzę że inaczej się nie nauczysz pokory konusie.
I powiedz ruskim żeby ci w euro płacili bo rubel już chuja warty

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
5 miesięcy temu

I tak spadniecie

Fan kibolkiewicza4
Fan kibolkiewicza4
5 miesięcy temu

Zobaczcie jakie metody stosują zawszone kacapskie onuce. Niby nie zwiazane z tematem „i tak spadniecie” a chodzi o to, żeby rozmyślić fakt, że piłkarz chce pomagać napadniętym Ukraińcom. Tak, ty putinowski chuju, ludzie chcą pomagać Ukraińcom a kacapom putlera życzą śmierci. I twoje sranie za ruble Putasa tego nie ukryje

Onuc Prime
Onuc Prime
5 miesięcy temu

Nie zesraj się.

Fan kibolkiewicza4
Fan kibolkiewicza4
5 miesięcy temu
Reply to  Onuc Prime

Powiedz to tej kurwie, ukrytej w bunkrze i straszacej atomem:) chuj ci w dupe kacapska świnio i putasowi tez

Diogo Żopa
Diogo Żopa
5 miesięcy temu

Filip powiedział My piłkarze
Coś jest tutaj nie tak, czy ok ?

Criticball
Criticball(@criticball)
5 miesięcy temu

Mam taką refleksję.

Weszło, czy nie czas zatrudnić kogoś, kto by miał za zadanie jedynie blokować rosyjskie trole? Ja wiem, że te kurwy będą codziennie zmieniać linki, ale uważam, że powinniście zatrudnić kogoś na cały etat, kto by te kurwy prosowieckie i sowieckie z uporem maniaka wycinał.

Obecnie, te ścierwa tak zamuliły portal, że nie sposób czytać komentarzy.

Przemyśl to, panie Stanowski. Piłkarze zbierają kasę do puchy, a pan weź wydaj kasę i zapłać pan ludziom, którzy będą wybijać ruskie zajebane kurwy trolopodobne, jak karaluchy, co się który pokaże na portalu.

No, co? Nie stać Was Weszlaki na etaty dla killerów ruskiego trolowiska?

Fan kibolkiewicza4
Fan kibolkiewicza4
5 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Jebać jak Ukraińcy jebia czołgi Javelinami i Stingerami

Kękę Rosberg
Kękę Rosberg
5 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Ja powiem więcej, należy gromadzić ip i wszelkie dane tych osób i przekazać je odpowiednim służbom. Niech one już później sprawdzą czy to po prostu pryszczaci 15-latkowie, którzy za mocno skumplowali się na ruskich serwerach CS-a z ich przygłupimi nacjoodpowiednikami ze wschodu, czy zorganizowani aktywiści od cyberdezinformacji. Można się śmiać, że to tylko „trolle” i „hehe jakie to zagrożenie”, a oni właśnie przez takie przygłupie śmieszki próbują przyzwyczaić ludzi do putlerowskiej narracji że niby społeczeństwo wcale nie jest jednomyślnie przeciwko agresji kacapów.

Stefan
Stefan
5 miesięcy temu

A co na to wasi kumple z fuksiarz pl?

sasasdasd
sasasdasd
5 miesięcy temu

Fajna inicjatywa klubu. Brawo Termalica

Kowal
Kowal
5 miesięcy temu

Fajny sygnał dla młodszych piłkarzy, żeby brać przykład z Filipa