Marcelo do wzięcia. Były Wiślak bez kontraktu

redakcja

Autor:redakcja

26 stycznia 2022, 12:35 • 1 min czytania

Reklama
Marcelo do wzięcia. Były Wiślak bez kontraktu

Marcelo, jeden z najlepszych obcokrajowców w historii Ekstraklasy, rozwiązał kontrakt z Olympique Lyon. Zawodnik aktualnie nie posiada kontraktu.

Reklama

Marcelo to 34-letni stoper, który swego czasu reprezentował barwy Wisły Kraków – był strzałem w dziesiątkę i doskonałym interesem Białej Gwiazdy. W Ekstraklasie rozegrał 49 meczów, strzelając w nich dziesięć bramek – doskonały bilans jak na stopera.

Jego talent był widoczny gołym okiem, dlatego latem 2010 roku odszedł do PSV za 3.80 miliona euro. Potem grał między innymi w Hannoverze, Besiktasie, a ostatnio w Lyonie. Jego transfer z Besiktasu do Lyonu w 2017 opiewał aż na 7.5 miliona euro.

Marcelo w tym sezonie reprezentował głównie rezerwy Lyonu (11 meczów, 3 gole), występując tylko dwukrotnie na boiska Ligue 1. W poprzednim sezonie zagrał jednak aż 34 mecze w Ligue 1, w tym w dwóch meczach będąc kapitanem.

Marcelo ma na koncie 24 mecze w Lidze Mistrzów, 121 w Ligue 1, 91 w Eredivisie, 77 w Bundeslidze.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ O WIŚLE KRAKÓW:

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank