Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Opublikowane 25.01.2022 09:28 przez

redakcja

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko.

Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko zarobi 20 milionów. Myślę sobie, że takie pieniądze wystarczyłby na wypłaty dla polskiego selekcjonera przez 10 lat. Z tego prostego rachunku nie wynika nic dobrego. Wydaje mi się, że mamy jakieś kompleksy. Czy naprawdę musimy mieć drogiego trenera zza granicy, by pokazać światu, że nas na niego stać? Nawet Paulo Sousa, który nie był najtańszy, tyle nie zarabiał. Słysząc te sumy i patrząc na trenerski dorobek Szewczenki, na miejscu Cezarego Kuleszy szukałbym jednak Polaka.

(…) Dochodzą mnie słuchy (i nie tylko mnie), że na drugim miejscu na liście życzeń prezesa Kuleszy znalazł się Jan Urban. Jeszcze, gdy media rozpisywały się o Fabio Cannavro i Andrei Pirlo, sygnalizowałem, że to szkoleniowiec, któremu warto się przyjrzeć. W klubach, w których pracował nikt nie powie na niego złego słowa. Rozmawiałem z kilkoma zawodnikami, których prowadził i reakcje są takie same. Wszyscy ciepło go wspominają, twierdzą, że to dobry fachowiec i ma świetne podejście do piłkarzy.

Cezary Kulesza przebywa w Belek, ale na razie, zamiast z kandydatami na selekcjonera, spotkał się z przedstawicielami Rakowa.

Lecąc do Turcji Kulesza zamierzał porozmawiać temat posady selekcjonera z Janem Urbanem. Kontaktował się z trenerem Górnika już wcześniej, zaproponował umowę do końca tego roku, jednak 60-letni szkoleniowiec nie był zainteresowany takim kontraktem. Po opuszczeniu Zabrza chciał mieć pewność pracy do końca eliminacji EURO 2024 (z automatycznym przedłużeniem na turniej, jeśli Biało-Czerwoni do niego awansują). Pierwsze negocjacje utknęły w martwym punkcie, miały zostać wznowione w Belek. Tyle że do poniedziałkowego wieczoru Kulesza z Urbanem nie rozmawiał.

– Nie spotkałem się w Turcji z prezesem Kuleszą, nie jesteśmy też umówieni. Spokojnie pracujemy, przygotowujemy się do wiosny – oświadczył Urban, do którego dotarły już spekulacje, jakoby poniedziałkowa gierka członków sztabu szkoleniowego, medycznego, osób pracujących przy zespole i mediów klubowych była jego pożegnaniem z drużyną. – Słyszałem o tym, ale nie ma w tym ani grama prawdy – zapewnił . Nie chce komentować doniesień o jego pracy w reprezentacji, odpowiadać na pytanie, czy byłby nią zainteresowany.

Rozmowa z Lukasem Podolskim.

ŁUKASZ OLKOWICZ: Pana kontrakt z Górnikiem kończy się w czerwcu. Zostanie pan na kolejny sezon?

LUKAS PODOLSKI: Za mną i działaczami pierwszy luźne rozmowy. Po obozie umówiliśmy się na następne spotkanie i zobaczymy, jak to wypadnie.

Więcej daje pan szans, że zostanie?

Jest taka możliwość. Są też zapytania z innych krajów, drużyny interesują się, jak będzie wyglądała moja sytuacja po sezonie. Ale od zawsze powtarzam, że kocham herb Górnika i przyjście do niego tratuję jako projekt. Chcę pomóc, żeby Górnik grał wysoko. Cieszę się, że tutaj jestem, gram w tym klubie i dobrze nam idzie. Jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia i zmian, ale są i dobre. Nie trzeba tylko narzekać.

Za panem pół roku w ekstraklasie. Jest coś, co pana zaskoczyło?

Nic. Co ma mnie zaskoczyć? Pogoda? Nie będę oceniał poziomu ligi, jaki był, nim do niej trafiłem. Cieszę się, że przyszedłem do Zabrza, udało się nam ten transfer zrobić. Zawsze mówiłem, że kocham Górnika, kocham kibiców, kocham Torcidę. To kibice ze Śląska, myślę, że oni też będą kochać ten klub aż do śmierci. Każdy wie, że nie mamy takich warunków jak inne polskie kluby. Mamy za to nasze miasto, nasz stadion i atmosferę na nim. Byłbym głupi, gdybym powiedział, że powitanie, jakie zrobili mi kibice, nie było fajne. Zapamiętam je do końca życia.

Za to z kibicami Legii Warszawa miał pan scysję. Najpierw oni wywiesili transparent obrażający Zabrze, a po zwycięstwie 3:2 odgryzał się pan im w mediach społecznościowych.

Jak dostaniesz list od ukochanej, masz dwa wyjścia – możesz odpowiedzieć lub nie. Zdecydowałem się coś napisać. Nie mam nic przeciwko kibicom innych drużyn. Grałem w Kolonii i pamiętam derby z Gladbach czy Leverkusen, podobnie było w Turcji albo Japonii. W każdym kraju coś się dzieje.

Pan lubi takie przepychanki, pstryczki?

Jestem piłkarzem Górnika, reprezentuję ten klub. Wymiana zdań z kibicami Legii nie była dla mnie jakimś wielkim tematem, tylko mocno go rozdmuchano w mediach. Jestem Lukas Podolski i czymś takim się nie przejmuję.

Nazywany kiedyś „Nowym Pelem” Robinho powinien właśnie rozpocząć dziewięcioletnią odsiadkę, ale przed więzieniem chroni go brazylijskie prawo.

Były już (?) piłkarz nie odsiedział jednak jeszcze ani dnia i prawdopodobnie uniknie kary. Wszystko dlatego, że wyrok zapadł we Włoszech, a Robinho przebywa w swojej ojczyźnie, która nie ma obowiązku wydać swojego obywatela, jeśli został skazany poza granicami Brazylii. Gwiazdor nigdy jednak nie będzie mógł wylecieć za granicę, zwłaszcza w ramach Unii Europejskiej, ponieważ wówczas natychmiast zostanie przechwycony wpakowany za kratki.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2013 roku. Wówczas, jak ustalił włoski wymiar sprawiedliwości, w nocnym mediolańskim klubie Sio Cafe doszło do zbiorowego gwałtu na młodej albańskiej kobiecie, która świętowała 23. urodziny. Wśród pięciu mężczyzn, którzy dopuścili się tego czynu, był Robinho. Według śledczych Brazylijczyk nie tylko zgwałcił, ale przy tym „brutalnie upokarzał” i „poniżał” swoją ofiarę. Kobieta twierdziła później, że była bardzo pijana i nie wiedziała, co się dzieje, a z kolei zawodnik twierdził, że była trzeźwa, bo doskonale pamiętała cały czas jego imię, co nie byłoby możliwe, gdyby nadużyła alkoholu.

Wersja Robinho jest następująca: uprawiał seks z dziewczyną za jej świadomą zgodą. Nie zrobił więc nic złego z wyjątkiem jednego. – Zdradziłem żonę. To jedyna rzecz, której żałuję – zarzekał się na sali sądowej. Zbieranie materiału dowodowego mającego udowodnić niewinność gwiazdora i apelacja zajęły pięć lat, ale piłkarz nie przekonał sądu, który podtrzymał pierwotną decyzję. Robinho w tym momencie powinien więc rozpoczynać 9-letnią odsiadkę. W piłkę na zawodowym poziomie zapewne nigdy już nie zagra. Santos, do którego zawodnik wrócił w 2020 roku i zgodził się nawet na minimalne zarobki, rozwiązał z nim kontrakt pod presją sponsorów.

SPORT

Coraz więcej mówi się o możliwym powrocie Kamila Wilczka do Piasta Gliwice.

Były król strzelców ekstraklasy i były reprezentant co prawda zapewnia, że się nie poddaje, ale na pytania o przyszłość nie jest w stanie odpowiedzieć w stu procentach. – Przed świętami trener powiedział mi, że mogę mieć problem z regularnym graniem, dlatego najlepiej będzie, jeżeli poszukam innego klubu, ale jeśli zostanę, to będzie mnie brał pod uwagę przy wyborze składu. To samo przekazał dyrektor sportowy mojemu agentowi. Problem w tym, że od tamtego czasu nastała cisza i trochę nie wiem co mnie czeka, a wkrótce zaczyna się liga. Sytuacja nie jest dla mnie łatwa, stała się trochę niejednoznaczna – przyznał niedawno piłkarz w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Napastnik w Kopenhadze gra od sierpnia 2020 roku. W obecnym sezonie zaliczył sześć meczów w lidze i strzelił jednego gola. W europejskich pucharach bilans jest ciut lepszy – pięć meczów i dwa gole. Poprawić statystyki będzie jednak trudno. Skoro więc 34-letni Wilczek ma marne szanse na grę w obecnym zespole, to momentalnie ruszyła lawina spekulacji, gdzie może trafić. Z uwagi na wiek i deklaracje z przeszłości, powrót do ekstraklasy, a konkretnie do Piasta, gdzie się wypromował i przeżył najlepsze chwile, stał się plotką numer jeden. – kilka razy mówiłem, że gdyby tak się miało stać, to Piast Gliwice miałby u mnie pierwszeństwo. Na takie decyzje przyjdzie jeszcze czas – powtarza Wilczek.

Rozmowa o Szewczence z Oleksandrem Szeweluchinem, 39-letnim Ukraińcem, byłym obrońcą Górnika Zabrze, obecnie II trenerem GKS-u Jastrzębie.

Co pomyślał pan sobie, słysząc pierwszy raz, że Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

– Wolę żyć konkretami, faktami – a wiadomo, że dziennikarze potrafią przerobić wszystkie opcje… Odebrałem tę pogłoskę jako jedną z nich. Teraz czytam, że temat jest coraz poważniejszy, choć prezes Kulesza prowadzi też rozmowy z innymi kandydatami. Ciekawie to wygląda, ale nie do końca potrafię uwierzyć, że Andrij Szewczenko obejmie reprezentację Polski.

Dlaczego?

– Z pewnością jest gotowy na takie wyzwanie, bo wcześniej z powodzeniem prowadził kadrę Ukrainy, ale to wszystko dzieje się trochę za szybko. Nie ma jeszcze zamkniętych wszystkich tematów w Genoi, nie rozwiązał kontraktu i pewnie może być trudno to załatwić. Jedną nogą jest tu, ale drugą tam. Nie wiemy wszystkiego. Podejrzewam, że jeśli faktycznie dogada się z PZPN, to zrobi wszystko, by jak najszybciej pożegnać się z Genoą.

Dla polskich kibiców to dobra wiadomość?

– Mieszkam w Polsce już 10 lat i zdążyłem się przekonać, że macie swój bardzo mocny – nazwę to – pozytywny nacjonalizm. Wszystko ma być dla kraju, dla Polaków. Ciekaw jestem, jak przyjmiecie Szewczenkę, jeśli obejmie tę posadę. Mówię często, że jako Polska i Ukraina jesteśmy krajami podobnymi do siebie. Patrzymy na sąsiadów z zachodu, czyli my – na Polskę. W sensie politycznym, rozwojowym, ekonomicznym… A wracając do piłki – Szewczenko ma już doświadczenie w pracy z reprezentacją. Udowodnił, że ma do tego predyspozycje.

Co o tym świadczy?

– Reprezentację Ukrainy zbudował od zera. Od samego fundamentu. Dostał carte blanche, totalnie wyremontował ją po trenerze Mychajło Fomence, którego był asystentem. Za ten remont należą mu się brawa. Stworzył młodą drużynę, postawił na innych zawodników. Dziś to bardziej selekcjoner niż trener klubowy, o czym świadczy doświadczenie, staż pracy. Pod tym kątem takiego wyboru bym się nie obawiał.

Nie ma drugiego takiego prezesa w Polsce jak Teodor Wawoczny! Mówi po japońsku, zna kilkadziesiąt hymnów, a przede wszystkim trzyma przy życiu „swój” Grunwald Ruda Śląska, z którym związany jest praktycznie przez całe życie.

H jak hymny

Znam ich kilkadziesiąt i… potrafię je zaśpiewać! Z czego się to wzięło? Niektóre hymny bardzo mi się podobały. W związku z tym, pisząc kronikę Grunwaldu – a robiłem to przez 20 parę lat lat, nocami, siedząc do 2.00 czy 3.00 – puszczałem sobie te hymny. Przez tydzień, miesiąc, pół roku… Dlatego znam i mogę zaśpiewać m.in. hymn chiński, japoński, indyjski, nowozelandzki, pakistański, ale oczywiście najwięcej europejskich, m.in. włoski, czeski, niemiecki, francuski, grecki. Sprawia mi to przyjemność.

I jak inne kluby

Objąłem Szombierki w kwietniu 1995 roku, kiedy sytuacja była beznadziejna, zespół ten grał wówczas na zapleczu ekstraklasy. Kiedy tam przychodziłem, trafiłem na fatalny terminarz, bo najpierw czekały nas mecze wyjazdowe, a potem z czołówką. Gdybyśmy ponieśli porażki, potracili punkty, byłoby po wszystkim. Wygraliśmy jednak z Radomiakiem 3:0 i to był początek dobrej serii zwieńczonej utrzymaniem. A jesienią 1995 roku, po pierwszej części sezonu, byliśmy na wysokim 4. miejscu, z szansą na awans do ekstraklasy; wchodziły wtedy dwa zespoły. Ponadto dotarliśmy do ćwierćfinału Pucharu Polski. Musiałem jednak stamtąd odejść, bo rudzka spółka postanowiła zbudować silny zespół w Rudzie Śląskiej. A potem był Myszków. Pojechałem zobaczyć mecz tego zespołu z Lechem Poznań. Moim zastępcą był Andrzej Tabaka, który był jednocześnie wiceprezesem Myszkowa. Po tym spotkaniu namawiano mnie, żebym na 5 kolejek przed końcem objął drużynę. Nie chciałem tego zrobić, mówiłem, żeby pan Kowalski to skończył. To był sezon 2000/01. Cztery mecze wygraliśmy. W przedostatniej kolejce idący jak burza Hetman Zamość niespodziewanie przegrał z nami 0:2. Sytuacja była taka, że gdybyśmy wygrali ostatni mecz, to zostalibyśmy w II lidze. Z kolei Hetman, który wiosną bardzo dobrze sobie radził, musiał wygrać w Bytomiu z Polonią. Ta, przegrywając ten mecz, spadała do III ligi. Tak że „mam na sumieniu” bytomską Polonię, bo Hetman wygrał tam 1:0. My też się utrzymaliśmy.

J jak Japonia

Zawsze marzyłem o tym, żeby nauczyć się języka japońskiego, ale nie było czasu. Kilka lat temu, będąc jak zwykle u nas na boisku, przypadkowo otworzyłem stronę z artykułem o Dianie Marszewskiej, której mama jest doktorem japonistyki, a ona sama od pierwszej klasy uczyła się w Japonii. Najpierw sam zacząłem przerabiać lekcje, a potem trafiłem do Azjatyckiego Centrum Językowego, które swoją siedzibę ma w Katowicach, przy ul. 3 Maja. Mówi się, że żeby nauczyć się tego języka, potrzeba trzech lat i dwóch lekcji w tygodniu. Ja uczęszczałem na zajęcia raz tygodniowo, bo czas nie pozwalał na więcej. Radzę sobie, mam zresztą stale kontakt z językiem, bo piszę do nauczycieli, którzy już z Polski wyjechali. Koji Yamamoto, Eichirou Hanafusa, Yukine Hanaoka, Shingo Shimizu… Ostatnio grała u nas, w Grunwaldzie, dwójka zawodników z Japonii – Kaiki Ozaki, Yu Ito. Niewykluczone, że ktoś do nas jeszcze stamtąd przyjedzie. Cały czas mam kontakt z menedżerem z Japonii, Takashi Morimoto z Tokio, który w Halembie gościł u nas już nieraz.

SUPER EXPRESS

Jan Tomaszewski niecierpliwi się w sprawie wyboru nowego selekcjonera.

 – Dla mnie jest to granie na czas, ale nie wiem dlaczego. Przecież wystarczyłoby podać nazwisko selekcjonera, a dopiero potem dogrywać szczegóły dotyczące sztabu. Oczywiście ten tydzień ani nas nie zbawi, ani nie pogrąży. Ale zagrywki Czarka Kuleszy są bardzo ciekawe. Nie wiadomo, czego on chce, ma własne zdanie, z którym sam się nie zgadza – podkreśla Tomaszewski.

Były reprezentant Polski nie jest też przekonany co do zatrudnienia Szewczenki. Nie chodzi mu jednak o dokonania trenerskie Ukraińca, ale o pieniądze, jakie miałby zarabiać. Chodzi nawet o 2,5 mln euro rocznie, czyli o trzy razy więcej, niż inkasował i tak świetnie opłacany Paulo Sousa.

Fot. FotoPyK

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Prasówka
14.05.2022

PRASA. Kamiński: Prosiłem Boga o wsparcie dla Lecha. I o porażkę Rakowa też!

Sobotnia prasa podkręca atmosferę przed meczami Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. PRZEGLĄD SPORTOWY Były napastnik Lecha Poznań, Zbigniew Zakrzewski uważa, że „Kolejorz” zasłużył na tytuł. Pana zdaniem Kolejorz wjechał po tej serii gier na autostradę do mistrzostwa? Wydaje mi się, że to już ostatni gwizdek. W tym sezonie, a zwłaszcza w tej rundzie było wiele […]
14.05.2022
Prasówka
13.05.2022

PRASA. Szulczek: Lech jest najlepszy w Polsce, ale chcemy pokazać pazurki

Ligowy dodatek, analizy, rozmowy. Ekstraklasa wkracza w decydujący moment, więc weekendowe wydania gazet dostarczyły nam sporo treści. Sport Romuald Szukiełowicz przed kolejką. Nie życzy spadku Wiśle Kraków. Efektowne i wysokie zwycięstwo Zagłębia Lubin z Radomiakiem zrobiło na panu wrażenie? – Nie. Wiem, że zabrzmiało to dziwnie, ale tak właśnie uważam. Po prostu zdarzają się takie mecze, […]
13.05.2022
Prasówka
12.05.2022

PRASA. Lewandowski: Znajomość z Moraru? Tak naprawdę to on mnie zna, nie ja jego

Jak na czwartek, prasa jest całkiem ciekawa. PRZEGLĄD SPORTOWY Więcej drużyn, więcej meczów grupowych, z większą liczbą rywali – od sezonu 2024/25 Champions League czeka rewolucja. Dziś w LM biorą udział 32 zespoły, za dwa lata dojdą cztery. Dwa z dodatkowych miejsc otrzymają kluby z największą liczbą punktów zdobytych do rankingu krajowego w poprzednim sezonie. […]
12.05.2022
Prasówka
11.05.2022

PRASA. Kałużny: Wisła Kraków wygrywa tak często jak Marcin Najman

Co słychać w środowej prasie? Mamy raporty z reprezentacji – gdzie będziemy mieszkać w Katarze oraz z kim zagramy sparingi. Mamy także raport ze zgrupowania kadry Ukrainy, a eksperci i komentatorzy oceniają ligową rzeczywistość. Sport Piast z Lechem nie wygrał, ale i tak ma udaną wiosnę. – Moi zawodnicy być może nie zdążyli się ich […]
11.05.2022
Weszło
10.05.2022

PRASA. Majdan: Małgosia mówi „ciężką masz pracę: oglądasz mecze i jesz pizzę”

– Siedziałem kiedyś w redakcji i analizowałem jakiś mecz, kiedy zadzwoniła moja Małgosia. Zapytała, co robię. Odparłem, że pracujemy i czekamy na pizzę. Odpowiedziała: „Ty to masz ciężką pracę: oglądasz mecze i jesz pizzę”. To chyba najlepsza odpowiedź. Bardzo chciałem pracować przy piłce, bo na niej najlepiej się znam. Swego czasu realizowałem inną pasję – […]
10.05.2022
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
3 miesięcy temu

„Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko zarobi 20 milionów. Myślę sobie, że takie pieniądze wystarczyłby na wypłaty dla polskiego selekcjonera przez 10 lat.”

Nie no, to zamyka temat xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Brawo, niech żyje polska bezmyśl szkoleniowa. Brawo, beton. Jak można być takim durniem, by bronić betonu i jednocześnie oczekiwać jakiegokolwiek sukcesu reprezentacji? xDDDDDDDDDD

Czy oni tam mają w ogóle mózgi? Mam co do tego spore wątpliwości.

eret23
eret23
3 miesięcy temu

Wlasnie mielismy zagranicznego trenera- siwego bajeranta, ktory potrafil wygrac tylko z Albania. Nie ma zadnej gwarancji, ze nie-Polak bedzie lepszy od Polaka chyba, ze chodziloby o naprawde topowego trenera, ale na takiego nas raczej nie stac.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
3 miesięcy temu
Reply to  eret23

To, że jeden zagraniczny nic nie zdziałał nie oznacza, że z innymi byłoby dokładnie tak samo.

Inną kwestią jest to, że mamy cienkich zawodników, którzy nadają się tylko do pchania karuzeli.

eret23
eret23
3 miesięcy temu

Beenhaker tez nic wielkiego nie zdzialal. Awansowal na turniej, podobnie jak Engel i Janas, ale na tym sie skonczylo.

znam polzkom piłkę i chcę zostać trener
znam polzkom piłkę i chcę zostać trener
3 miesięcy temu
Reply to  eret23

Pięćdziesiąt na sto kobiet zdradzi faceta. Czy to oznacza, że te drugie pięćdziesiąt też jest puszczalskie? xDDDDDDDDDDDDDDDd

Pan Misiek
Pan Misiek
3 miesięcy temu
Reply to  eret23

W Mocy Futbolu mejweni mówili wczoraj, że pensja 2.5 miliona euro to więcej, niż mają na przykład:

  • selekcjoner reprezentacji Hiszpanii
  • Fernando Santos w Portugalii (z którą zdobył mistrza Europy)
  • Mancini we Włoszech (obecny mistrz Europy).

Więc łaskawie skończcie z pierdoleniem, że nas nie stać.

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu
Reply to  Pan Misiek

Sousa zarabiał znacznie więcej niż selekcjoner Duńczyków a 10 razy tyle co selekcjoner Macedonii. Teraz chcą jeszcze to zwiększyć. PZPN przy wsparciu sponsorów widocznie stać na trenera z I koszyka.

eret23
eret23
3 miesięcy temu
Reply to  Pan Misiek

To tylko pokazuje, ze taka pensja dla Szewczenki bylaby absurdem, bo jeszcze nic wielkiego jako trener nie osiagnal.

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
3 miesięcy temu
Reply to  eret23

Weźmy wuefistę z okręgówki. Też nie ma gwarancji, że wszystko wtopi.

Beka
Beka
3 miesięcy temu

Kosowski co doperdolil z Urbanem xDD

Przemo
Przemo
3 miesięcy temu

Kosowski i Tomaszewski jak duet do kadry !!!11!!!

Zygmunt Karabasz
Zygmunt Karabasz(@zygmunt-karabasz)
3 miesięcy temu

Ja proponuje aby kadrę poprowadziło trio Kosowski/Tomaszewski/Dziekanowski. Może nic nie osiągną ale chociaż nie będą produkowali codziennych wysrywów do gazet.

Łukasz
Łukasz
3 miesięcy temu

A da radę Piechniczka dokoptować jeszcze? Nawet jako szarą eminencję. A nad wszystkim niech czuwa Mioduski, żeby w razie czego poratować dobrą radą. Ło Jezu, ale by było wesoło.

Bubul
Bubul
3 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Zapomniałeś dorzucić jeszcze Jurka Engela do kompletu.

Łukasz
Łukasz
3 miesięcy temu
Reply to  Bubul

Jak już jedziemy po bandzie to jeszcze nazwisko Zdziska Kręciny powinno się przewinąć może jako koordynator

znam polzkom piłkę i chcę zostać trener
znam polzkom piłkę i chcę zostać trener
3 miesięcy temu

A ja proponuję pana Mietka spod monopola. Dlaczego? Jego pensja będzie dużo niższa niż każdego polskiego ligowego trenera, a co za tym idzie kasy wystarczy, by pensję mu płacić przez tysiąc lat!!!

Boski Diego
Boski Diego
3 miesięcy temu

szewczenko jest tak zajebisty, ze od brzeczka dostal 2-0, spoko

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
3 miesięcy temu

Przecież wystarczyłoby podać nazwisko selekcjonera, a dopiero potem dogrywać szczegóły dotyczące sztabu.’

Dyżurny błazen znów dał głos.

Bogdan
Bogdan
3 miesięcy temu

mamy swoich trenerow nie gorszych, napewno niedocenionych, Napiszcie o Starcie Nidzica taki bardzo fajny klub, z Polski, a u Was glownie gorny slask, pozdrawiam

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
3 miesięcy temu

najlepsze z kazda sprawa (sport, polityka, gospodarka, zycie towarzyskie) sa te wynaturzenia doradców „fachowców” z 3 szeregu, bez odpowiedzalnosci – zrob tak, powinnienes tak, ja bym zrobil tak, to musi tak wygladac itd. Chlapią jezorem, a jak potem wyjdzie na odwrot to palą janusza i na twitterze robia opcje „wylacz komentarze”. Moze raz, w koncu wezcie te mordy zamknijcie, wplywu nie macie zadnego, a nieproszone rady to sa wiadomo…. Kulesza jest prezesem, on bedzie to dzwigal na barkach, niech sobie wybiera kogo chce, a wszystkim i tak nie dogodzi, obojetnie kogo by nie wybral, bo takie jest zycie, zawsze ktos bedzie na nie.

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu
Reply to  Pan Zygmunt

G….będzie dźwigał.
Boniek nakombinował z zębatym a potem siwym. Grube wały tu poszły (Polska w europejskiej 10-15 pod względem zarobków trenera). I jaka odpowiedzialność? Zawinął się, odcina się od tematu, ma to w d…

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
3 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

taka, ze teraz 90% kibicow mu tyra i bluzga, myslisz, ze to takie nieistotne? ile razy to juz sie splakal Boniek u Koltonia na srodowisko, kibicow i kij wie kogo jeszcze „niewdziecznicy!!!!”. Krotka droga, zeby go obwolac drugim Tomaszewskim.

ADAM WAM WAŁKA
ADAM WAM WAŁKA
3 miesięcy temu

Maszyna losująca idiotyczne/kuriozalne wypowiedzi ludzi „polskiej piłki ” jest pełna…. codziennie następuje zwolnienie blokady…. I sru!!!! Kolejna „mądra” wypowiedź! Brawo czekam na jutro z niecierpliwością kto następny

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
3 miesięcy temu

Bogate kurwy jak robinho są bezkarne na całym świecie. Albańczycy powinni go dorwać w Brazyli i zgwałcić dildo lub porwać jak Żydzi Eichmanna i rozstrzelać. Racha!

Volksdeutch
Volksdeutch
3 miesięcy temu

Może lepiej Jerzy Urban, będzie weselej

Volksdeutch
Volksdeutch
3 miesięcy temu

Jeśli Kulesza nie wtrzeźwieje do meczu z Rosją to możemy grać na Łużnikach bez trenera

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Rutkowski: „Będziemy chcieli przeznaczyć spore środki i wzmocnić zespół”

Piotr Rutkowski w programie „Ekstraklasa po godzinach” przyznał, że Lech Poznań w letnim okienku transferowym ma zamiar jeszcze dodatkowo wzmocnić skład, by uniknąć spadku formy w kolejnym sezonie. – Nie można powiedzieć tak, że my zaczynaliśmy w tym sezonie od zera. Ten sezon zaczął się o wiele wcześniej. Jak zaczynaliśmy, to sezony porażek były ciężkie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Prezes Lecha Poznań nie rozumiał, co skandują kibice? „On głównie dośpiewywał”

Jak pisaliśmy rano, Piotr Rutkowski mocno zagalopował się podczas mistrzowskiej fety Lecha Poznań. Prezes „Kolejorza” wraz z kibicami obrażał między innymi głównego konkurenta w walce o tytuł, skandując „Raków-cwel”. Dawid Szymczak z portalu Sport.pl informuje jednak, że Rutkowski… twierdzi, iż nie rozumiał, co dokładnie wykrzykują kibice. – Piotr Rutkowski odezwał się do Michała Świerczewskiego i […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Chelsea wchodzi do walki o Roberta Lewandowskiego?

Możliwy jest zaskakujący zwrot akcji w sprawie Roberta Lewandowskiego. Dotąd wydawało się, że Polak albo zostanie w Bayernie Monachium na kolejny sezon, albo już latem trafi do FC Barcelony. Jednak zdaniem dziennikarzy „The Guardian” do gry o napastnika wkracza też Chelsea. I coś w tym może być, biorąc pod uwagę okoliczności. W The Blues przeprowadzane […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Coming out w Anglii. Piłkarz Blackpool ogłasza: „jestem homoseksualistą”

To może być olbrzymi przełom w świecie angielskiego futbolu. Po raz pierwszy od 1990 roku aktywny, profesjonalny piłkarz przyznał publicznie, że jest homoseksualistą. Na coming out zdecydował się Jake Daniels, 17-letni zawodnik Blackpool. W sezonie 2021/22 Jake Daniels rozegrał jeden mecz na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Stawia więc dopiero pierwsze kroki w zawodowej piłce, ale z […]
16.05.2022
Brama dnia
16.05.2022

Javi Moreno kontra Matuzalem | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Cykl współtworzymy wraz z naszymi partnerami z Gatigo! JAVI MORENO VS LIVERPOOL (16.05.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool po szalonym meczu pokonał Deportivo Alaves 5:4 w finale Pucharu UEFA. Sprytnym golem z rzutu wolnego popisał się tamtego dnia Javi Moreno, napastnik hiszpańskiego klubu.  MATUZALEM VS MILAN (16.05.2004) A skoro […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klęska reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach Europy

Katastrofą zakończył się pierwszy występ reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwoni przegrali z Francją aż 1:6. Dla polskie kadry U-17 to trzeci występ na mistrzostwach Europy. W 2002 roku Polacy odpadli w fazie grupowej, dziesięć lat później dotarli do półfinału turnieju. Teraz zanosi się raczej na powtórkę tego pierwszego scenariusza. Co tu dużo tłumaczyć, […]
16.05.2022
Żużel
16.05.2022

Wyścig traktorów, śrubokręt i walkower – kompromitacja w hicie żużlowej 1. Ligi

Niedziela, godzina 19:15. Kilka tysięcy kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ulicy Legionów, przeżywa niesamowite emocje związane z hitem żużlowej eWinner 1. Ligi. Oto Cellfast Wilki Krosno miał odjechać spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra i zgodnie z programem zawodów, żużlowcy obu ekip powinni już ustawiać się do startu w pierwszym biegu. Powinni, ale ostatecznie fanom, […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klopp: „Będę zaskoczony, jeśli uda nam się pokonać Real Madryt”

Wielkimi krokami zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć w Lidze Mistrzów. 28 maja 2022 roku zmierzą się ze sobą Liverpool oraz Real Madryt. Juergen Klopp, szkoleniowiec The Reds, faworyta do triumfu widzi w „Królewskich” z uwagi na ich doświadczenie. – To oni [Real Madryt] są zdecydowanymi faworytami. Mają olbrzymie doświadczenie. My też jesteśmy bardziej doświadczeni niż […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wybrano gracza sezonu w Bundeslidze. Lewandowski nie zdobył nagrody

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Robert Lewandowski jest powszechnie wskazywany jako najlepszy piłkarz Bundesligi. Ale nie w tym sezonie. Jak poinformowała liga za pośrednictwem mediów społecznościowych, najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Christophera Nkunku. 24-letni pomocnik RB Lipsk faktycznie imponował formą w sezonie 2021/22. Zapisał na swoim koncie 20 bramek, dołożył też do kolekcji 13 asyst. […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Których piłkarzy ze spadkowiczów widzielibyśmy w Ekstraklasie?

Poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów. Właśnie pomachaliśmy na „do widzenia” trzem klubom – Wiśle Kraków, Bruk-Betowi i Górnikowi Łęczna. Rozliczenia trwają, szukanie winnych w toku. Czy będziemy tęsknić? I tak, i nie, dopiero pierwszoligowe boje oddzielą ziarno od plew, ale postanowiliśmy przysiąść z notesem i wypisać sobie piętnastu zawodników, których – w bliższej lub dalszej […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szymanowski: „Niech się teraz legendy wiślackie tłumaczą”

Wisła Kraków po porażce z Radomiakiem Radom pożegnała się z Ekstraklasą. Rozgoryczenia tym faktem nie ukrywa Antoni Szymanowski, jedna z największych postaci w historii „Białej Gwiazdy”. 82-krotny reprezentant Polski wypowiedział się na łamach Interii. – Degradacja Wisły to zbyt trudny dla mnie temat, jako dla człowieka od dawna pozostawionego na bocznym torze. Przede mną postawiono […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

W „Niewydrukowanej” Wisła i Termalica byłyby poza strefą spadkową

W Ekstraklasie właściwie niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Ale w naszej „Niewydrukowanej Tabeli” jest jeszcze kilka znaków zapytania. Gdyby nie błędy sędziowskie, to np. nie byłby jeszcze przesądzony spadek Wisły Kraków. Czas zająć się kontrowersjami z 33. kolejki. Zaczynamy od derbów Poznania, bo widzieliśmy opinie, że Corryn przyaktorzył i spadł w ręce van der […]
16.05.2022