Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Opublikowane 20.01.2022 17:05 przez

Leszek Milewski

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim?

Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest on w stanie z okołoziemskiej orbity sięgnąć aż po czas formowania się galaktyk i powstawania systemów planetarnych – obiecująco daleko, by mieć nadzieję, że z orbity potrzeb przeciętnego Polaka dostrzegłby wagę problemów pucharowiczów z przejściem pierwszych rund Pucharu Konferencji.

Momentami zastanawiam się, czy to nie jest jakaś prowokacja, sabotaż, ogólnopolska ukryta kamera. Przecież to wszystko jest tak absurdalne, że w głowie się nie mieści, a przecież z czym jak z czym, ale z absurdem w polskiej piłce jesteśmy oswojeni. Każdy, kto śledzi polski futbol, w zasadzie mieszka w absurdzie.

Od początku stycznia w rozmowach wszelakich nad Wisłą – i nie tylko – odmieniana przez wszystkie przypadki jest inflacja. Niektórych dotyka mocniej, innych bardziej, ale w jakimś stopniu galopujący wzrost cen odczuwają wszyscy. Historie podwyżek cen dostaw energetycznych – niektóre wydają się tragikomedią. U niektórych za jedyne rozwiązanie problemów uchodzi rzucenie tego wszystkiego i wyjechanie w Bieszczady. Mądrzy Chińczycy w popularnym przekleństwie łamane na groźbie, mówili „obyś żył w ciekawych czasach”, dziś można powiedzieć „obyś piekarnię lub pizzerię prowadził”.

Nie jestem ekonomistą, ale widzę po swoich bliskich, ilu z nich niemile zaskoczyło się po nowym roku w kwestii własnej emerytury, leków, kosztów różnych kwestii. Widzę te problemy u osób na tak różnych stanowiskach, w tak odmiennych miejscach swojego życia, że każe mi to sądzić, iż problemy są rozległe. Głosy z tak zwanej Polski raczej tych moich osobistych wątpliwości, nabranych po relacjach rodzinnych, raczej nie rozwiewają.

A tu, w środku ekonomicznej burzy, miliony dla klubów piłkarskich.

Wiem, że nie tylko, wiem, że różne warunki, ale ostateczne do tego to się sprowadza: miliony kompletnie nie tam, gdzie ich potrzeba.

Nie chcę, jak zwykle, sięgać przesadnie do prywaty, ale to jest dla mnie uderzające, ile razy w ciągu ostatnich dni przekonywałem się, że to ostatnie miejsce, które wymaga wsparcia. Jednego dnia od relacji znajomego dowiaduję się jakie smutne są warunki pracy i bytowania w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej, a tu myślę o pieniądzach, które na walkę w pierwszej rundzie eliminacji o Ligę Konferencji dostanie klub piłkarski. Następnego dnia zbiórka na Telefon Zaufania dla Dzieci – społeczna inicjatywa by zebrać milion złotych, a tam….

Wiecie jak to idzie.

Przecież takich przykładów moglibyśmy generować setki. Zależnie gdzie pracujecie, w jakim środowisku się obracacie, pewnie widzicie tym inne sektory, które proszą się o jakiejkolwiek dofinansowanie, a nie mogą się go doczekać, w świetle czego miliony dla klubów piłkarskich wygląda na jeszcze większe marnotrawstwo i jakieś kompletne szaleństwo.

To jest po prostu nieetyczne.

Ja rozumiem, że część pieniędzy ma iść na rozwój infrastruktury i tym podobne. Że ten rozwój infrastruktury w teorii mógłby posłużyć szerszemu gronu. Ja rozumiem, że pieniądze mają iść także do pierwszoligowców, czyli klubów, które nie zawsze opływają w kokosy.

Ale nawet abstrahując od tego, że tak ogółem piłka nożna w tym momencie powinna być daleko na liście priorytetów – przecież polska piłka, pod kątem ekonomicznym, nigdy nie miała się lepiej. Bywały czasy, kiedy zżerała ją korupcja, kiedy mówiono, że na polskim futbolu nie da się zarobić – wiele grzechów, także najcięższych, brało się właśnie z biedy. Bywały czasy, kiedy w Polsce nawet kadra miała do wyboru albo obiekty przypominające przedwojenne areny, albo stadiony dożynkowe. Bywało, gdy polskiej piłce brakowało wszystkiego.

Może wtedy, gdzieś, mając za cel ratowanie tonącego polskiego futbolu, najpopularniejszej dyscypliny sportowej, z największym potencjałem na masowość – może wtedy jakieś rządowe wsparcie miałoby cień logiki. Ale teraz?

Teraz, gdy Ekstraklasa znalazła doskonałe miejsce w łańcuchu pokarmowym światowego futbolu?

Gdy produkt „polski piłkarz” jest pożądany na światowych rynkach?

Gdzie transfery wychodzące, warte kilkadziesiąt milionów złotych przestały kogokolwiek dziwić?

Gdzie nie trzeba być Lechem czy Legią, by sprzedawać doskonale, bo dziś zawodnika można dobrze wytransferować i z dołu tabeli?

Gdzie jest koniunktura jak nigdy i trzeba tylko trochę się postarać, a więc zainwestować w szkolenie młodzieży?

Innymi słowy, że nie potrzeba specjalnych grantów na infrastrukturę, bo każdy klub w Polsce wie, że poprzez rozwój infrastruktury można dokopać się do żyły złota?

Gdzie kluby są w stanie wydawać co okienko coraz więcej?

Gdzie – patrz ostatnie transfery Lecha, Pogoni, Rakowa – już teraz, dzięki seryjnej sprzedaży obiecujących zawodników, stać ich na coraz bardziej renomowanych obcokrajowców?

Gdzie zdarzają się takie transfery-perełki jak Aschrafa el-Mahdiouiego, gdzie owszem, będzie go brakować, ale to jednak wielkie pieniądze jak za zawodnika, który został znaleziony za pół darmo i grał tu pół roku?

Gdzie obok tego wszystkiego Ekstraklasa potrafi sprzedawać również prawa telewizyjne za o wiele droższe kwoty niż na przykład Czesi, będący w ostatnich latach lata świetlne przed nami w rankingach europejskich? Gdzie nam wartości tych praw prawie wszędzie w Europie Wschodniej zazdroszczą?

Gdzie także w pierwszej lidze stopniowo poprawiają się warunki – jest oczywiście gigantyczna przepaść między ESA, ale raczej przy odpowiedzialnym zarządzaniu nikomu nie grozi bankructwo?

Piję do tego, że polski futbol naprawdę ma się obecnie pod względem ekonomicznym bardzo dobrze. Jest w znakomitym miejscu do tego, by zrobić kolejny krok w następnych latach. Znaczyć w Europie więcej. Wydawać więcej. Budować lepsze centra treningowe. Budować własne struktury. Ten pieniądz naprawdę jest. Tych pucharowych sukcesów czy lepszego szkolenia tak czy siak mamy prawo wymagać.

Po cholerę więc jeszcze te rządowe pieniądze?

Przy tak wielu potrzebach wszędzie indziej?

Nie mieści mi się w głowie ten cały projekt. Przykro, mi nie jestem w stanie dać innej puenty – nie ma na nią słów.

LESZEK MILEWSKI

Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 76
Subscribe
Powiadom o
guest
76 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Essa
Essa
3 miesięcy temu

Dobre podsumowanie tego bezsensownego projektu.

Nasze rozpuszczone dziecko wydawało mnóstwo pieniędzy na głupoty, więc damy mu jeszcze trochę pieniędzy, ale TYM RAZEM zapiszemy w umowie darowizny, żeby wyjątkowo 10% przepierdoliło na coś, co może mu dać profity w przyszłości.
No zajebisty pomysł.

Takie to właśnie życie z Ekstraklasą. Nie dość, że prezesi żebrzą bezczelnie od miast na boiska i bazy, a wydają 80% przychodów na wynagrodzenia dla siebie i piłkarzy, to jeszcze mieliby dostawać ekstra z budżetu centralnego xD.

Canal + największy błąd jaki popełnił, to nie zapisał w umowie, że kluby muszą wydawać 10% rocznie na rozbudowę infrastruktury i drużyny młodzieżowe. A tak mamy 8-10.kontrakt na prawa telewizyjne i 30. ligę w Europie pod kątem sportowym. A PZPN nie wpisał w przepisy licencyjne obowiązek posiadania akademii tak jak w Bundeslidze.

No i się tak kręci od lat. Miliony publicznej i prywatnej kasy są przepalane bez żadnego pożytku, liga to pośmiewisko, leniwi piłkarze jeżdżą nowymi furami.

A rząd liczył, że zdobędzie trochę głosów w wyborach od kibiców, bo przecież w tym projekcie tylko o to chodziło. Przekupić ludzi swoją kasą. Nie na szpitale, które chłodzą agregaty do aparatury tlenowej wodą przy pomocy strażaków całe dnie, nie na telefon zaufuania dla dzieciaków.
Na kurwa Ekstraklasę.

masakra
masakra
3 miesięcy temu
Reply to  Essa

„ A rząd liczył, że zdobędzie trochę głosów….”

Oczywistym jest, że te populistyczne kurwy dalej na to liczą …. Jakby jeszcze za mało rozdawnictwa było… Nóż się w kieszeni otwiera na to, co ci szmaciarze wyprawiają…

Maly Sukinsyn
Maly Sukinsyn
3 miesięcy temu
Reply to  masakra

I jeszcze mowia, ze nikomu nie zabiora. Wszystkim dadza, wszyscy zyskaja, a te pieniadze to chyba sobie wydrukuja.

Essa
Essa
3 miesięcy temu
Reply to  Maly Sukinsyn

P części to prawda, kluby z Ekstraklasy też brały pieniądze z „tarczy”, przez którą PFR dodrukowało 100mld zobowiązań poza budżetem.

Dodrukiem pieniądza zabierasz wszystkim solidarnie przez spadek siły nabywczej tego, co mamy na kontach.
No ale to przecież tylko 700 mln na tą Ekstraklasę, tak jak tylko 2 mld na TVP, tak jak tylko 831 mln na Kancelarię Premiera, 30 na Pegasusa, 70 na „wybory” Sasina, 1,5 mld na „elektrownię” w Ostrołęce, 2mln dziennie na Turów.
Na wszystko mamy kasę, bo Polska to zajebiście bogaty kraj. A hejterzy wypierdalać.

A potem ludzie się muszą zrzucać na leczenie znajomych, WOŚP i telefon zaufania.

Keke Rosberg
Keke Rosberg
3 miesięcy temu

Zaraz wejdzie tutaj kilku półgłówków, który powiedzą że nigdy nie było lepiej, bo Czarnek wspiera polską kulturę i pamięć po janie pawle dwa i wyszyńskim i że ta słynna inflacja to tylko wymysł lewaków, którym przeszkadza rząd broniący myśli patriotycznych, a martwić mogą się tylko ci co kiedyś kradli. Odjechałem? Dzisiaj już na fb taki komentarz znalazłem.

waldemar
waldemar
3 miesięcy temu
Reply to  Keke Rosberg

Rząd próbuje ratować bankruta?

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu

Stop finansowaniu zawodowego sportu z pieniędzy podatników! Szczególnie tak dochodowej gałęzi jak piłka nożna

Major Wojciech S. (bo rodo)
Major Wojciech S. (bo rodo)
3 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Podpisuje sie obiema rekami ale spogladajac na taka premier league to wiekszosc klubow jest doinwestowana przez pieniadze jakichs podatnikow. To skrot myslowy, ale chodzi o to, ze wiekszosc azjatyckich firm oraz arabskich funduszy wspiera najlepsze kluby na swiecie, szegolnie te z uk. To sa firmy panstwowe ktore w pewnym procencie sa utrzymywane z podatkow wlasnie. Wystarczy spojrzec Ile milionow funtow kosztuje punkt w tabeli premier league. Zeby rownac sie jakoscia pilkarzy z najlepszych klubow najlepszych lig trzeba wydawac chore dziengi, nie do pobicia przez masz rzad I goscie typu miodek to wiedza wiec hajs przejebia. Ogolnie tekstu nie czytalem sorry ale znam zarys sprawy mam nadzieje, ze to mialo sens bo sie spizgalem xd

Federico
Federico
3 miesięcy temu

Czy na zdjęciu jest premier mówiący „This country deserves a better class of criminal”?

Halinka
Halinka(@halinka)
3 miesięcy temu

Cóż, to zwykły PR obecnie rządzących.
Koniec końców to nie ich pieniądze, więc łatwo nimi dysponować.
Cieszmy się, ze mamy coraz lepiej, coraz więcej wolności, coraz większe pensje i dotacje dzięki rządowym programom wspomagającym. I w ogóle żyje nam się coraz lepiej i dostatniej, hmmm, gdzieś to hasło słyszałam już…. Niech żyje Polski Nowy Ład! 🙂

Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
3 miesięcy temu

To jest rządowa inicjatywa adresowana do wschodniaków. Gdyby Hitler dawał 500 reichsmarek na każde dziecko, to by do dziś w każdym domu z Polski B wisiał jego portret, a pod spodem by się paliła świeczka.

Wschodniaki socjalizm mają we krwi.

287177.3.jpg
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
3 miesięcy temu

A my, zachodniaki we krwi mamy we krwi ruchanie się w dupę wibratorami!!!
Tej wibratory w dłonie i w dupy i gdzie tylko się da!!! Tej
Tamtej też

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu

za to zachodniaki mają antypolskie ku..estwo i PO-wskoć. PO-wcy by gówno zjedli,byle niemców zadowolić, nie ma większego kur..estwa , nawet PIS, chociaż to ta sama liga.

Damien Sheliga
Damien Sheliga
3 miesięcy temu

Moja ostatnia wypłata wynosiła 8 dolarów za pracę przy azbeście przez 70 godzin tygodniowo. Moja przyjaciółka, siostra, od miesięcy ma Covida., A ADt pracuje około 30 godzin tygodniowo. i nie mogę uwierzyć, jakie to było łatwe, gdy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieograniczony.
 To właśnie robię ….. http://jebaćlegię.com

Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
Kolejorz prawdziwy z Poznania Deluxe
3 miesięcy temu
Reply to  Damien Sheliga

Zainteresowany! Priv!!!

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
3 miesięcy temu
Reply to  Damien Sheliga

Polecam gorąco!

Ams
Ams
3 miesięcy temu

Tu się rozchodzi o to, że to jest kasa Ministerstwa Sportu i ma ona iść na sport, a nie na fundusze społeczne. Da się chyba przesunąć środki w budżecie, ale nie wiem, nie znam się. Chodzi mi tylko o to, czego wiele osób nie rozumie- to nie jest tak, że jakiś Pan ma w chuj hajsu i sypnie sobie gdzie chce, w każdym momencie, wedle kaprysu. Jest budżet państwa, każdy ma swoje środki, które musi wydać. Bo jak nie wyda, to następnym razem nie dostanie. Chore to, ale tak funkcjonuje cała budżetówka. Ja widzę to na przykład po przetargach, jakie pojawiają się na koniec roku. Ktoś ma hajs, zostaje nadwyżka to dupa, wymyślają byle co byle tylko wydać, bo na przyszły rok nie dostaną. Inaczej jest w firmach prywatnych. Czasem dochodzę do niebezpiecznego wniosku, że o ile co wiadomo, demokracja to słaby twór, o tyle państwo jako takie jest chorym tworem. Przynajmniej nasze. Może gdyby nie lata zaborów i przede wszystkim komuny byłoby inaczej, ale tego nie dowiedzą się nawet nasze wnuki, bo z tej chorej sadzonki jaką zasadzono w 1989, na jałowej ziemi (właśnie lata zaborów i komuny) po prostu nie ma prawa być zdrowych pędów i dobrych owoców, amen.

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
3 miesięcy temu
Reply to  Ams

no własnie napisałeś : chore to.. ale w Twoim poście brakuje jeszcze magicznych słówek jak procedury i system. i jeszcze „nic na to nie możemy poradzić”.

Ams
Ams
3 miesięcy temu
Reply to  kol. Zenon

A nie o to chodzi. Ja generalnie od polityki umywam ręce. I zdrowiej .i się żyje. Miałem okazję tego dotknąć i dziękuję, spierdalam.

Maly Sukinsyn
Maly Sukinsyn
3 miesięcy temu

Damy na dzieci, damy na kluby – to stara spiewka populistwow, ktorzy za pieniadze podatnikow chca sobie kupic koryto na kolejne 4 lata. Tepa propaganda dla tepakow.

Ajax
Ajax
3 miesięcy temu

To jest skandaloza i cirkus.

toomek
toomek
3 miesięcy temu

Jako „prywaciorz” jestem załamany co się dzieje w tym kraju. Jak byłem dzieciakiem i czytałem książki dotyczące PRL to się śmiałem i zastanawiam jak to możliwe, że takie absurdy „Państwo” serwowało swoim obywatelom. A teraz wydaje mi sie że skala absurdów w dzisiejszych czasach powoli dobija do tamtych smutnych lat. Krzysiek Stanowski mógłby spokojnie wydawać „Dziennikarskie zero” codziennie, a i tak by mu tematów nie brakło by obśmiewać tych kretynów będących na świecznikach

Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
3 miesięcy temu
Reply to  toomek

stanowski sam ciągnie z orlenu

Stanislav Levinsky
Stanislav Levinsky
3 miesięcy temu

I z PKO i z Totolotka i na twiterze pisu też z reguły broni, cóż za przypadek…

Prywaciarz xd
Prywaciarz xd
3 miesięcy temu
Reply to  toomek

NIP albo KRS to zweryfikujemy co z Ciebie za prywaciarz od kiedy i czy w ogole. Powiedzmy, że samozatrudnienie tez się lapie. Inaczej szkoda łącza na te bity, które przesłałeś.

Dziad
Dziad
3 miesięcy temu

O tym projekcie było wiadomo od dłuższego czasu. Abstrahując już od jego zasadności, dziwnym trafem podnosi się larum dopiero wtedy gdy może okazać się że jego głównym beneficjentem nie będzie Legiunia…

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
3 miesięcy temu

To Polska właśnie: oczywiste skutki rządów pisuaru były przewidziane już dawno. A teraz wielkie zdziwienie że z teorii przeszły w praktykę.

Polacy uwielbiają dostawać 'za darmo’ wszystko, wyciągają ręce po darmoszki nawet jak nie potrzebują, bez przewidywania konsekwencji takich prezentów – to dlaczego ma to nie dotyczyć piłki?

Pisanie o jakimś braku etyki przez dorosłego i zdaje się doświadczonego życiem człowieka jest lekko żenujące – ukochany zespół weszło, który podobno odjechał finansowo za kasę z LM, wziął tęgą kasę od MS na obśmiany wielokrotnie najnowocześniejszy ośrodek treningowy w jakiejś tam części Europy.

Wziął bo mógł wziąć i tyle. Chuj komu do tego. Niewielu zapewne pamięta, ale ja śledziłem to z wypiekami na twarzy, jak bonzowie Legiunia łazili po mazowieckich gminach, bo domagali się preferencyjnych cen za teren pod budowę, ulg podatkowych itp.
I byli wielce oburzeni jak im odmawiano, takiego zaszczytu.

Naprawdę, można pisać takie teksty, ale nie żyjemy w bajce tylko w przaśnej Polsce, pełnej cebulaków, którzy dają drugą kadencję rządów partii gwałcącej Konstytucję w sposób tak bezczelny, że nawet komuchy tak tego nie robiły.
Ale chuj z Konstytucją jak można dostać 5 stów do ręki… To o czym tu dyskutować?

Żeby kasa nie poszła do bogatych klubów, ale do biednego właściciela pizzerii? Który jeszcze przed podwyżkami cen energii żądał za swój placek horrendalnych pieniędzy?
Serio?

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  F91-DudeLange

Bo kiedyś Konstytucja była przestrzegana xddd Tak samo PO, jak i SLD jest za socjalem, nawet 700 plus ci pierwsi dawali. Zresztą Konstytucja Polska jest ok, zeby dosrać PIS, a jak już w grę unia wchodzi, to nie. Wszystkie te bandy to ku..estwo i złodizejstwo, ale lepiej wybierać miedzy nimi.

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
3 miesięcy temu
Reply to  Dzikie Bydle

Była, ale pisbolszewia, jak każda kurewska rewolucjonistka, uznaje prawo kiedy im pasuje. Trzeba być ślepą peją żeby tego nie widzieć.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  F91-DudeLange

Ta była xd? A OFE ? Ustawa Hazardowa? Przestań pie..olić , że była. Nikt się tym nie przejmował. Komorowski chciał zaprzysiezyć nielegalnie sędziów i co? Teraz co sie mówi, Prawo Unijne nad Konstytucją. Nabiera się kolejny de..il jak dziecko.

Kalarepa
Kalarepa
3 miesięcy temu

Ludzie dzielą się na tych mądrych, mniej mądrych i idiotów. Ale ci, którzy wciąż popierają pisdzielców, po tych ponad sześciu latach ich nierządów, są zwykłymi skurwielami. Kiedy odcina się dofinansowanie (nawet nie finansowanie, pokrywano ok 60% kosztów) telefonu zaufania dla dzieci, kiedy niepełnosprawnych traktuje się jak ludzi trzeciej kategorii (zapomniane już protesty w sejmie), kiedy rozpierdala się praktycznie każdą dziedzinę życia, jakiej się dotkną, kiedy rocznie dwa miliardy idą na Kurskiego vel Goebbels, kiedy polska służba zdrowia zdycha w męczarniach, kiedy miliony lądują w faszystowskich łapkach ferajny Bąkiewicza albo tłuściutkich paluszkach Rydzyka, kiedy po kilku latach wychodzi na jaw, że świętojebliwa była premier Beatka kłamała w sprawie własnego wypadku, kiedy codziennie wychodzą na jaw kolejne afery, przekręty i zwykłe skurwysyństwa tworów mejzopodobnych, zaśliniony Kaczor rzuca grube miliony dla klubów piłkarskich. Da się to skomentować bez wulgaryzmów? Chyba nie. Ładnie ktoś niedawno napisał: ja nie jebię pisu, jebię tych, którzy na nich głosowali, i którzy wciąż ich popierają. Gardzę wami.

Krytyk
Krytyk
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

Ci co popieraja pis, to są po prostu zli ludzie. Tak po prostu, bo inaczej tego nie można definiować. Jedynie co ich może tłumaczyć, to ze ta rzadowa podlosc do nich nie dociera. Może ta TVP to na serio Korea. Nie wiem, nie oglądam.

Prawo i Sprawiedliwość.. co za nazwa.
To jest największy rak tego pięknego kraju, nie żaden covid

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Krytyk

Za to powinieneś dostać w ryj. Jakbys żył w Koreii , to byś trafił do obozu za najmaniejszą krytykę władzy i twoja rodzina. Przestańcie potwierdzać KOD-ziarskie bzdury, starych ch..ów i młodych bananowóćw, to że PIS źle rządzi i jest źle, oraz propaganada na poziomie Rosji w TVP , to wiadomix, ale do Koreii to nawet .nie macie pojęcie deb…e jak tam tam jest.

andrut
andrut
3 miesięcy temu
Reply to  Krytyk

PiS popierają najwięksi z największych idioci, bezrobotni i otumanieni kościołem i Rydzykiem emeryci, a także ci, którzy mają z tego jakieś profity, typu daleki kuzyn Sasina czy inne pociotki. Będziemy się odkręcać przez dziesiątki lat z tego zła, które wyrządza ta partia. Jedyne, co daje mi siłę do życia w Polsce, to nadzieja, że te wszystkie skurwysyny będą siedzieć.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

No dobra, ale w większości przypadków w mainstreamie musisz tego rudego chu..a tuska i PO popeirać w zamian. Wejdź sobie na taki wykop,twitter, to ma być alternatywa? Nawet na krytykę tych ze..ów masz nazwę symetryzm.

A co do wsparcia klubów przez PIS. Nie wiem czemu wtedy . nawet pod newsem weszło była taka mała reakcja, a to przecież najczystsza patologia i coś na co nie powinno mieć zgody. Finansowanie klubowej piłki, zwłaszcza polskiej to patologia totalna.

Kalarepa
Kalarepa
3 miesięcy temu
Reply to  Dzikie Bydle

Stary, jeśli nie widzisz tego, co się dzieje praktycznie od początku rządów PiSu, jeśli zestawiasz ich jeden do jednego z rządami PO, to nie mamy pola do dyskusji. PO to zgraja cymbałów, zgranych kart. Ale przy pisdzielcach wychodzą niemal na aniołki. I fakt, naszym Polaków przekleństwem jest to, że możemy wybierać między wielkim a gigantycznym gównem. A gdzieś pomiędzy pałętają się mniejsze gówienka, typu Konfederacja, Lewica czy PSL.

Stanisław Redondo
Stanisław Redondo
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

„PO to zgraja cymbałów, zgranych kart. Ale przy pisdzielcach wychodzą niemal na aniołki.”. Jasne, cymbałów. Żeby tylko. Ich druga kadencja to złodziejstwo, afery i sprowadzanie Polski do roli kolonii Niemiec. Ukraińcy mieli większe przywileje niż większość Polaków. Zero działań dla poprawy praw pracowniczych, osób pracujących na śmieciówkach. Nic się nie opłacało. Budowa lotnisk, remont linii kolejowych, połączenia autobusowe między małymi miastami też trzeba było zlikwidować. Przecież w Berlinie jest lotnisko, a większość osób ma samochody. Typowa porada PO-wca? Zmień pracę albo wyjedź za granicę. Nie musisz mieszkać w Polsce, dzięki nam możesz wyjechać. I to wszystko w wielkim skrócie. Kto był zły? Nie ten, kto publicznie twierdził, że ma Polskę w dupie, ale ten kto „ośmielił się” to nagrać. Nie głosowałem na PiS i nie jestem ich zwolennikiem, ale dobrze pamiętam drugą kadencję Platformy. Nie było lepiej niż jest teraz. Dlatego nie gadaj bzdur, że na PiS głosowali źli i głupi ludzie. Nie było alternatywy i tyle. Podobnie jest teraz, bo nie każdemu odpowiadają takie partie jak Konfederacja. Śmieszne i chore jest natomiast to, że platfusy dla wielu osób stanowią jakikolwiek autorytet. I o ile pomysł PiS-u z dofinansowaniem klubów uważam za głupi i zły, to nie uważam, że wszyscy głosujący na nich są źli i głupi. W żadnym kraju tak nie jest i u nas też nie. Ci ludzie po prostu pamiętali syf, jaki był za PO. I to dobrze, skoro wybrali ich dwa razy.

Kalarepa
Kalarepa
3 miesięcy temu

Tutaj dyskusja też nie ma sensu, ale odpowiedz mi na jedno pytanie, bo zawsze, jak ktoś wysuwa taki argument, pytam o szczegóły i nastaje cisza. Mianowicie, co świadczyło o tym, że staliśmy się kolonią Niemiec? Serio pytam. Aha, no i dzięki za poprawę humoru, bo jak rozumiem, „Zero działań dla poprawy praw pracowniczych, osób pracujących na śmieciówkach. Nic się nie opłacało” – tak było za PO, a teraz jest pod tymi względami lepiej, tak? 🙂

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

Co świadczyło? A no np. zamknięcie stocznii, kopalnii, na rządzanie niemeic, Turów be, ale już Niemcy mogą kolejne elektrownie węglowe

do tego wypięcie się na grupę wyszehradzką, kiedy Merkel kazała Kopacz nie jechać, polityka historyczna w której nie wolno było źle na Niemca powiedzieć, a Polacy już winni.

Fatalna polityka zagraniczna, jak w sprawie zakupu sprzętu, do tego sądy na wyłączność,l sprawa starucha, „Afera Hazardowa”, gdzie ukarano przez złodzieja Chlebowskiego, ważna szychę na Podlasiu swego czasu, całą branże bukmacherską.

PIS to zło, ale PO było duuużo gorsze. To typowa rusko-niemiecka agentura.

Stanisław Redondo
Stanisław Redondo
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

Napisałem „sprowadzanie”, bo to się nie udało. Proszę bardzo: niechęć do budowy CPL – bo przecież w Berlinie jest lotnisko, brak zdecydowanej reakcji MSZ na masę publikacji o „polskich obozach koncentracyjnych”, olewanie woli większości Polaków w sprawie „uchodźców”, bo Angela Merkel wie lepiej co jest dobre dla Europy (i dla Polski), brak szukania alternatywy wobec budowy NORD-STREAM. Pod względem pracy jest trochę lepiej, zarobki wielu osób się zwiększyły, moje też, do poprzedniego roku było to odczuwalne. Nie twierdzę, że jest dobrze. Ale PO (KO) nawet teraz nie ma w ręku żadnych argumentów merytorycznych przemawiających za nimi. Ich jedyną bronią jest walenie w PiS jak w bęben. Po tylu latach rządów (w tym błędów, jak sam wiesz) nie byli w stanie stworzyć żadnego sensownego programu. Nie potrafią się określić w sprawie aborcji, świadczeń typu 500+, w mało której sprawie to potrafią. Aha, no i opłata 85 zł za wywóz śmieci w Warszawie, niezależnie od liczby mieszkańców, to niby czyja „zasługa”? Dziękuję bardzo za taką opozycję.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

No czyli majmy tradycyjnie jakie to dobre PO. PO było kiedyś nawet ok,ale te czasy mineyl

  • co wyprawiali na granicy? Jak franek rzucał mięsem? Chcieli wpuścić bandziorów , plus szczucie przez lisów i onet ,że Polska morduje ze strażą graniczną uchodźców
  • 700 plus , PO nie chce jej likwidacji
  • benefity na LGBT
  • sprawa lockdown, wczoraj mówili ,że to zamordyzm, dziś że PIS powinien zaostrzyć przepisy
  • wchodzenie w zad Kosciolowi, ilu Biskupów polowych odznaczył Komorowski?
  • aborcja i zmana zdania

OFE, AMBER GOld, typowe dla Polaka, jak to było kurła dobrze. Ta Vat podneisiony,podatek śmieciowy, Rosja w NATO,

Kalarepa
Kalarepa
3 miesięcy temu
Reply to  Dzikie Bydle

Stary, albo jesteś typowym betonem odpornym na argumenty, albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że PO to cymbały i wielkie gówno, a ty nazywasz mnie ich obrońcą. Widzisz tu delikatną sprzeczność?
Wymieniasz kilka afer z czasów PO. Super, ale po co to robisz? Ja pamiętam, co się za ich czasów działo. I gdybyśmy mieli się licytować, kiedy było więcej afer, proporcje wyszłyby pewnie 1:10 na niekorzyść Pisu. Tylko po co to robić? Obie partie nie powinny już nigdy rządzić.
Zadałem ci proste pytanie. I jak zwykle, odpowiedzi się nie doczekałem, tylko głodnych haseł z propagandy Kurwskiego.
Kojarzysz te memy, że w Polsce mamy najmocniejszą opozycję na świecie? Bo pisdzielce mają większość. od sześciu lat, a wychodzi, że oprócz wprowadzania nowych podatków, to gówno mogą. Bo zawsze przeszkadza im Tusk, opozycja, Unia albo pedały. Nie daje ci to do myślenia? Pewnie nie.
Nie łudzę się, że coś to da, ale zrób eksperyment. W jeden dzień postaraj się przeczytać jak najwięcej gazet, wejdź na jak najwięcej portali internetowych i poczytaj, co tam się znajduje. A potem przeanalizuj to, co przeczytałeś i samodzielnie wyciągnij wnioski. Dostrzeż, jak jeden temat może być przedstawiony w skrajnie różny sposób. Zacznij sam wyciągać wnioski.
I tak na koniec – zapluty karzeł pierdolił o odwadze potrzebnej do obniżenia akcyzy na paliwo. Oczywiście, w czasach, gdy był w opozycji i łatwo było o „odwagę”. Rządzi od sześciu lat, obniżył akcyzę?
Za Tuska podniesiono vat. Za Pisu, przez sześć lat, obniżono go?
Pisdzielcy do sejmu wchodzili po trupach smoleńskich. Ile było wrzasków o sprowadzeniu wraku. Od sześciu lat rządza pisdzielcy. Gdzie jest wrak?
Czy znowu, jak zawsze, wszystkiemu winny jest Tusk i opozycja?
Szkoda na was klawiatury, skurwiele.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

Już widze taktyka PO-wców jest żałośniejsza , czyli mówienie że ich partyjka to „mniejsze zło” .niż wizyty tej tuska,przeganianego jak pies i nie wyzywaj chamie PO-wski , bo to nie jest spotkanie z budkami itp.

Jaka opozycja? Podległa jedynej słusznej partii? A jak ktoś jak PSL, Sld, się stawia, bo mają inne zdanie i pomysły, oraz wypominają błędy PO, to już są PIS-owcami?

Tak to jest jak ciemnogród rusko-niemiecki wymiesza się i tak powstaje PO.

Zacznijmy od pierwszego zarzutu. Afery. Nie wiem,czy było ich mniej, ale jak się miało media, takie szczekaczki nie warte splunięcia jak lis , to nic dziwnego że się o nich nie mówiło. Latkowski mówił, to ładnie skończył,albo ten typ z „antykomor pl.” Plus „wolne media’, a ustawa uderzająca w Tv Republikę? A w TRWAM? Rydzyk jest obecnie świnią pasioną przez PIS, ale wtedy to tak jak dzisiaj TVN chciano go uciszyć. Problem z gazem? A kto negocjował umowę, a kto chciał Rosję w NATO? Nic nie było, PO-wcy to najgorszy typ istot.

Oho już „głodne kawałki”, bo oczywiście jak to w przypadku Mazurka i Stana, 90% jechania po Nowym Ładzie, Mejzie, ale też po budce więc symetrryzm ,czy jak to tam de..ile z PO wymyslily. budki jechanie tego kre..yna to obowiazek człowieka, a i w sprawie podwyzek dla posłów kto głosował za? kanciastogłowy budka , wraz z PIS xd.

Memy jako argument xdddd PIS jest żałosny i TVP też, nie oglądam od 4 lat, jak zaczeli atakować WOŚP, ale memy xd to jets ku..a koronny argument PO-wca.

PIS to partia tchórzy i ta sama strona medalu, nie daje ci do myślenia, że PO nie postawiło pod T.S. Ziobre i Kamińskiego?

Nie dało ci do zrozumienia że głosowali ramie, w ramie za podwyżkami dla posłów?

Ale memy są i to daje argument xd jprdl typowy cebulak europejczyk. xdd

BTW. co zrobiło PO dla LGBT? Nic.

Poczytaj jak najwięcej gazet i portali xd o ku.aa xddd widze , że już PO-wcy całkowicie upadli, Jakie gazety? Wyborcza? , która powiela fake newsy o morderstwach strazy granicznej? czy lisweek, który już z lizania dupy tuskowi śmeirdzi na cały kraj.

Poczytaj ksiązki lepiej, a nie gazety.

I na koniec Tusk podwyzszyl VAT, ale PIS TYLKO WINNY! bo go nie obnizył xdd.

Biden w USA, to miałby z takimi tum..mi dobrze, , mógłby nawet gówno im rozdawać, ale ok bo nie pis, republikanie, de…e zresztą łaczą te dwa światy z Polski w jeden.

PIS -PO jedno zło i dobrze,że jedna i druga partyjka traci. Te dwa raki muszą zdechnąć, i przestań mi o jakiś wrakach,srakach mówić. Gówno mnie obchodzą te wojenki. ( PIS nie potrafi odzyskać, a tusk dał śledztwo Rosjanom, czyli taka sama ch..nia)

PIS niestety doszedł do władzy, jako mniejsze zło od PO. Je..ać ich razem, a ciebie PO-wcu żeby bolało, jak widać, powiem tak. Cieszy mnie tylko ze PO-wcy cierpią. To jedyny plus. Może to zawziętość, ale PO, to jak dla mnie jest równie PZPR, a nawet gorsze,bo wielu z PZPR było przymuszanych strachem, a PO, to gów..jady które zrobią dla niemiec wszystko. Nie pozdrawiam.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Dzikie Bydle

A normalnym rodakom życze wolności od PO-PIS.

Kalarepa
Kalarepa
3 miesięcy temu
Reply to  Dzikie Bydle

Twoje komentarze to najlepszy przykład na to, dlaczego mamy w Polsce to, co mamy. Jak już uderzymy o dno, będziesz pewnie jednym z pierwszych, którzy z wściekłością na twarzy będą pluć na PiS i tych, którzy na nich głosowali. Dużo już było takich jak ty w historii. A my, jako naród, niczego się nie uczymy. Taplaj się dalej w swoim grajdołku, pełnym nienawiści i zawiści. Szkoda na ciebie czasu.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

Tak tak xd popatrz sie „oświeceniowcu ” z PO co ty piszesz, Tak my jako naród, kurła ! A potem szczekaj że rasizm. No nie uczą się tacy jak ty, bo głosujecie na PO, a reszta na PIS i jest ta trzecie grupa. PO-wiec mowiący o nienawisci xd Ty się słyszysz? Zjechałeś cały naród, a teraz o nienawiści xd je..PO.

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
3 miesięcy temu

Najbardziej irytuje mnie fakt, że jak wdrożą ten chory projekt w życie, to 90 procent tej kasy i tak wyjedzie z Polski, bo zostanie przepalona na transfery typu 'Słowak-nie-za-200000-euro’ tylko 'Słowak-za-500000-euro’.

Stary kibic
Stary kibic
3 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Zgadzam się z przedmówcą z jednym małym wyjątkiem – powinno być stary Słowak.

JuanJoseBorrelli
JuanJoseBorrelli
3 miesięcy temu
Reply to  Stary kibic

Może być jeszcze NAPRAWDĘ STARY SŁOWAK

abc
abc
3 miesięcy temu

Felieton TOP

Luas
Luas
3 miesięcy temu

Dlaczego jest co raz gorzej? Bo od 30 lat ludzie nie wychodzą na ulicę, ale tak konkretnie z pierdolnięciem. Dawno temu jak było źle to król lądował na szafocie i koniec. Potem przyszli komuniści i też rozwalili stary ład, a że na gorsze to już inna sprawa, ale była próba walki. Dziś ludzie są za wygodni, za miękcy, w dodatku zasięg mediów powoduje że łatwiej manipulować społeczeństwa. Politycy sobie robią z obywateli jaja i nic… totalna bezkarność, to dlaczego miałoby się coś zmienić. Jak Seba się znęca nad Maciusiem, a on sam czy szkoła nie wyciąga konsekwencji to może nastąpić tylko eskalacja, bo dręczyciel czuje się bezkarny.

Nigdy nie byłem zwolennikiem demokracji. Lepiej jest gdy rządzi jedna osoba, ponieważ jeśli ona jest zła to wiadomo w kogo uderzyć. Jeśli ona defrauduje budżet państwa to i robi to sama, a nie w kilkuset posłów, zupełnie niepotrzebnych w tak niedużym kraju jak Polska. Przewalamy ogromne pieniądze na biurokrację. Demokracja, gdyby podręcznikowa mogła istnieć to byłbym za, ale obecnie istnieje partiokracja, a wybory nie są za meteorytykę i kwalifikacje tylko za wygranie konkursu popularności, a potem partia robi co chce i wcale nie musi słuchać się woli ludu.

Nie pomaga też co raz większa dysproporcja między bogatymi, a biednymi. System, w którym wynagradza się jednostkę za zasługi jest dobry jedynie, wtedy gdy pula jest nieograniczona i w teorii każdy co do jednego gdyby był ogarnięty mógłby żyć dostatnie, ale tak nie jest. Jest jeden ograniczony tort i im więcej mają oni, tym mniej mamy my. Hipokryzja świata posunięta do granic absurdu tylko nasila różnicę. Unia, która chce nakładać na Polskę kary za ekologiczne sprawy, a sami budowali swoje gospodarki na zanieczyszczaniu środowiska, teraz chce blokować rozwój biedniejszych. Nie mówiąc już o absurdach jak puste przeloty czy fruwanie prywatnymi odrzutowcami na konferencje klimatyczne. Plebs ma żyć ekologicznie i płacić na środowisko żeby elity mogły się bawić.

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
3 miesięcy temu
Reply to  Luas

akurat w Polsce nigdy żaden król nie wylądował na szafocie… dzis słyszałem że u nas wydobycie węgla to 55 mln ton rocznie – w Chinach 11 mln ton .. dziennie 🙂 … wiadomo, nas stać na dopłaty, a Chinczycy biedni to muszą olewać te ekologiczne bzduy

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Luas

A wyjdziesz to z kim? Naród jest podzielony na gówniany duopol PO-PIS, Próbowała coś lewica, coś Konfa, to zawsze jakieś zje..y z KOD się przylepią i oczywiście tylko jak PO nie dotyczy protest to już cisza. Przypominam PO-PIS wspólnie głosował nad ustawą w sprawię podwyzek poselskich.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  Luas

Niemniej Twój komentarz tutaj jest jednym z najlepszych i przyznaje , że trafiłeś w sedno problemu.

Zico
Zico
3 miesięcy temu

Wszyscy zdziwieni a cały „projekt” Kulesza i pisowscy koledzy, polegał na gwarancji dorzucenia środków centralnych do ich prywatnych biznesów. Deal done.

Krzychu (L)
Krzychu (L)
3 miesięcy temu

To jest tak chore ze brak słów. Pół roku temu mój teść spadł z drabiny i złamał nogę. Do rehabilitacji potrzebował kule. Myślałem że w takich przypadkach szpital czy NFZ daje takie kule na okres rehabilitacji (choćby za kaucja). Ale skąd, teściu z emerytura 1,800 musiał sobie takie kule kupić za kilkaset złotych. Na coś takiego kasy w tym państwie z dykty nie ma. Ale dla prezesów żeby mogli się bawić w piłkę zawodowa to i proszę. Gotówką płynie szerokim strumieniem. Rzygac się chce.

waffek
waffek
3 miesięcy temu

„Nie jestem ekonomista, ale …. „

antymistrz
antymistrz(@antymistrz)
3 miesięcy temu
Reply to  waffek

Pisiory w większości też nie są, a rządzą i rozpierdalają Polskę.

waffek
waffek
3 miesięcy temu
Reply to  antymistrz

Bo Ty tak powiedziałeś ? Rozpierdalaniem kraju nazwywałbym np. likwidacje stoczni, laboratoriów analitycznych, a nie ckliwy artykuł o tym, że kolega ma ciężka prace w szpitalu. To jest poziom tego pływaka co 6 dni w rzece rzekomo plynal i to pod prąd. Reagujecie emocjami jak dziewczynki i niesamowite jak łatwo Wami manipulować. Artykuł i komentarze – to idealny dowód na prace pt. Ekonomia pozytywna w praktyce xd

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman(@zdzislaw-dyrman)
3 miesięcy temu

Jednego jestem pewien – zarobi na tym jakiś pisowski kacyk. Tak jak na pilnowaniu łąki, w agencji kosmicznej, przy respiratorach, przy budowie płotu na granicy, torze przeszkód, przy zakupie Pegasusa itd, itd Kasa dla klubów nie będzie wyjątkiem. Jesteśmy mistrzami świata w wyrzucaniu pieniędzy w błoto.

JuanJoseBorrelli
JuanJoseBorrelli
3 miesięcy temu

Może być. Bo morawiecki próbował upchnąć zięcia ministra Radziwiłła w PZPN.

RawAirek
RawAirek
3 miesięcy temu

Trzeba to przyznać wprost. Mamy rząd debili. Jedyne, co może pomóc temu kraju, to pucz. I to najkrwawszy w historii państwa.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  RawAirek

Pozbycie sie PO-PIS, komuchów ,wszyscy won.

pisior
pisior
3 miesięcy temu

jak to po co?
ile dzieci z problemami zagłosuje w zamian za utrzymanie telefonu zaufania?
a ilu kiboli zagłosuje w zamian za sypnięcie ich klubowi milionika?

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  pisior

A psychiatria? Zaje..ano łóżka, po czym szczuto na Owsiaka, który i tak kupił za te zabrane.

marcinw13
marcinw13
3 miesięcy temu

Ktoś tam w tym pisie wpadł na pomysł zdobycia głosów elektoratu piłkarskiego i przy okazji podpięcia się do ewentualnych sukcesów naszych klubów.
Czyli zwykła propaganda.
Panie Leszku, szanuję Pana za ten artykuł bardzo.
No bo właśnie, tu 150 milionów rocznie idzie na sektor rozrywki.
Ale uzbierać JEDEN milion na telefon zaufania dla dzieci to już zbyt wiele.
Ktoś powie, no to są idioci, ci z tego pisu, i będzie miał częściowo rację.
ale nade wszystko to potworne sku3wysyny, wielu bydlaków przewinęło się przez naszą politykę, rządy, rozmaite ministerstwa. Ale to, co wyprawiaja ci ludzie(?) teraz jest nie do pojęcia.
Dlaczego to zrobili? Bo uważają środowisko piłkarskie na czele z kibicami za bandę kretynów, którzy będą widzieć tylko te ich złotówki. W moim odczuciu, przeliczyli się. Reakcja Pana Leszka tylko to potwierdza.
Druga rzecz, ci kolesie z tego pisu, sa zupełnie odklejeni od rzeczywistości, oni nie mają pojęcia, że przecież wszystko podrożało, Nowy Ład okazuje się być Nowym Wałem (no co za zaskoczenie!), powoli, powoli ta Polska zaczyna się sypać. A ci pomyśleli „no tak, skoro kupa coraz bardziej śmierdzi, posypmy ją lukrem i dajmy tym frajerom-kibicom niech to zeżrą ze smakiem i się cieszą”.
No i tak to się kręci.
Dygresja osobista: Najbardziej mnie śmieszą i smucą zarazem, nie ludzie popierający tych durni z pisu, ale ci co liczą na to, że pis ot tak, sam upadnie, sam się rozwali. Tak, to ma sens – siedźmy przed tv w kapkach z piwkiem i oglądajmy sobie jakieś duperele, a na zewnątrz, to na pewno wszystko kiedyś się samo wyprostuje. No hej

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
3 miesięcy temu
Reply to  marcinw13

nikomu nie życze, ale Kaczynski kiedyś umrze, jak każdy z nas, ale to będzie rozpad Pisu, Ziobro z Morawieckim ni ch** sie nie dogadają, Kurski nie cierpi Dudy z wzajemnością – braknie pana z batem to się psy pogryzą

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu
Reply to  marcinw13

Najsmutniejszym faktem jest że forsują się jeszcze gorszą partie PO. Ta ku.a tusk nie ma honoru, skamle że go ludzie nie chcą przyjmować, innych jakoś chcą.

Olala
Olala(@olala)
3 miesięcy temu

Prezio kraju kupuje sobie wdzięczność kibolstwa.

ko.tmp
ko.tmp
3 miesięcy temu

Można w tym momencie przypomnieć o stadionie-bublu za.. 700 mln, którego architekt zmarł ze starości przed końcem budowy?

Krytyk
Krytyk
3 miesięcy temu

Skandaliczna dotacja, jeśli przejdzie, to kompletnie tracę jakiekolwiek zainteresowanie do tego sportu, a rząd już dawno powinien znaleźć się na śmietniku, właśnie za taka „gospodarnośc”.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
3 miesięcy temu

No i rozpętał pan burzę. Czytam wpisy i same oburzenie.
Czytam o totalnej zapaści społeczeństwa, masowym drukowaniu pieniędzy i innych bzdurach. I dyżurny temat o służbie zdrowia.
Jakoś nie widzę protestów ze strony kibiców Lecha, Pogoni, Rakowa
czy Lechii. Oczywiście projekt z dofinansowaniem czołowej czwórki jest głupi jak i głupi jest sam fakt kierowania takich pieniędzy do PZPN. Co do inflacji to rzeczywiście duża ale w skali Europy jedna z najmniejszych. Kiedyś miałem okazję wysłuchać wesołego oświadczenia gościa który skorzystał na inflacji. W schyłkowym PRL jego żona (major SB) wzięła pożyczkę na udział w spółdzielni budującej wille w Warszawie. Pożyczka na 60 lat i 5%. Taka spółdzielnia SBecka na warszawskich Siekierkach. Jakich było wiele. Pożyczkę spłacił przed denominacją z jednej swojej pensji i dlatego czasem inflacja jest zbawienna. A willa okazała.

kol. Zenon
kol. Zenon(@kol-zenon)
3 miesięcy temu

18 lat oszczędzania w latach 70-90 przez moich rodziców na książeczkę mieszkaniową, wpłaty miesiąc w miesiąc.. w czasie może tej samej inflacji ja się spóźniłem, albo byłem za młody na takie operacje, ale z tych 18 lat „oszczędności” kupiłem sobie kurtkę na zimę… na tyle starczyło.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle(@dzikie-bydle)
3 miesięcy temu

Dziwne że dopiero tu rozpoczęła się gównoburza, bo juz był wcześniej news o tym.

Jak można publicznie finansować prywatną piłkę i to tak gównianą jak Polska?

Jak mogło dojść do przyzwolenia na to?

Kiedy w końcu te stare ku..y z PO-PIS i bananowcy jak reszta członków tych partii odejdą?

Kiedy? Kiedy to głupie spoleczenstwo pogoni te wszystkie środowiska?

Robert1980
Robert1980
3 miesięcy temu

Polityczny tekst na portalu piłkarskim. Temat rzeka, będzie mnóstwo komentarzy. Cieszę się z tego że na Weszło można luźno to skomentować. Z drugiej strony dziwię się że można legalnie obrażać innych bez żadnych konsekwencji. Co dodam od siebie. Że mam dość rządowej TV, że mam dość ukrywanych afer, dość Ministra Sprawiedliwości. Chciałbym zmian i oczekuję na mądre wybory Polaków w następnych wyborach parlamentarnych.

Lisu
Lisu
3 miesięcy temu

Pełna zgoda, Panie Leszku!

Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Van Bronckhorst: – Czujemy olbrzymi ból

Giovanni van Bronckhorst nie ukrywał żalu po przegranej z Eintrachtem w finale Ligi Europy. Holenderski trener Rangersów mówił: – Karne to loteria, a my dzisiaj nie byliśmy po jej dobrej stronie. Nie mogę narzekać na moich piłkarzy, dali z siebie wszystko. Jeśli grasz w finale i wygrasz, będziesz go pamiętać do końca życia. Jeśli jednak […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Glasner: – Brakuje mi słów, a to nie zdarza się zbyt często

Oliver Glasner, trener Eintrachtu, nie ukrywał jak bardzo jest szczęśliwy po wczorajszym zwycięstwie w finale Ligi Europy (po karnych z Rangersami). Glasner mówił: – Wróciliśmy dziś z dalekiej podróży. To, co ci goście robią w tym sezonie… Nie potrafię znaleźć słów, a to nie zdarza mi się zbyt często. Spotkanie było cholernie intensywne, wszyscy dali […]
19.05.2022
Liga Europy
19.05.2022

Eintracht drugim niemieckim klubem z europejskim triumfem w XXI wieku

Bundesliga jeśli chodzi o triumfy w europejskich pucharach pozostaje mocno w cieniu w XXI wieku. Eintracht Frankfurt wygraniem Ligi Europy poprawił te niekorzystne dla Niemców statystyki. Może to być pewne zaskoczenie, ale dotychczas jedynym niemieckim klubem, który wygrywał europejskie rozgrywki w obecnym wieku jest Bayern. Monachijczycy w 2001, 2013 i 2020 roku triumfowali w Lidze […]
19.05.2022