Bramka Szymona Żurkowskiego [WIDEO]

06 stycznia 2022, 17:26 • 1 min czytania 2 komentarze

W ostatnich miesiącach uległa poprawie sytuacja Szymona Żurkowskiego. W barwach Empoli gra regularnie i odgrywa coraz większą rolę w zespole trenera Aurelio Andreazzoliego. Dziś  Żurkowski po raz kolejny trafił do bramki, a jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Lazio 3:3.

Polak zdobył bramkę już w ósmej minucie meczu. Było to drugie trafienie gości w spotkaniu, które ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Żurkowski od początku był bardzo aktywny. Piłkarz wypożyczony z Fiorentiny grał do 46. minuty. W przerwie nieoczekiwanie został zmieniony przez Filippo Bandinellego.

Aklimatyzacja 24-letniego piłkarza na włoskich boiskach trwała dość długo. Ostatnio można zauważyć duży postęp w grze pomocnika urodzonego w Tychach. Gra odważniej i ma coraz więcej do zaoferowania. W tym sezonie rozegrał 18 spotkań w Serie A. Na koncie ma już trzy bramki oraz dwie asysty. Jego Empoli zajmuje w tym momencie dziewiątą lokatę z 28 punktami na koncie.