Napoli wygrywa z Leicester. Zieliński kapitanem

09 grudnia 2021, 21:24 • 1 min czytania 3 komentarze

Duża nobilitacja dla Piotra Zielińskiego. Polak został kapitanem Napoli na spotkanie z Leicester. Mecz w nowej roli wywoła u niego dobre wspomnienia, bowiem Napoli awansowało z grupy Ligi Europy.

Wydawało się, że obie drużyny są murowanymi faworytami do awansu. Tym samym ten rozstrzygnął się dopiero w ostatnim meczu, a Spartak – Rosjanie zajęli pierwsze miejsce – został pozytywnym zaskoczeniem zmagań w grupie C. Leicester zagra jedynie w 1/16 Ligi Konferencji.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a Zieliński miał udział przy dwóch pierwszych bramkach. Najpierw zaliczył przechwyt w środku pola i napędził akcję, którą sfinalizował Ounasa. Później posłał piłkę do Petagni, który wraz z Elmasem szedł na bramkę Leicester. Piłkę do siatki wbił ten drugi.

Leicester dało radę wyrównać jeszcze do przerwy za sprawą bramek Evansa i Dewsbury-Halla. Gola, który ustalił wynik meczu, zdobył Elmas w 53. minucie.