Stokowiec: „Nie ma jednego stylu zarządzania drużyną”

redakcja

Autor:redakcja

05 grudnia 2021, 14:34 • 1 min czytania

Reklama
Stokowiec: „Nie ma jednego stylu zarządzania drużyną”

Piotr Stokowiec był gościem programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu. Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk wspominał swoją kadencję na stanowisku szkoleniowca biało-zielonych.

Reklama

– Było głośno o Marco Paixao, który naruszył reguły szatni. Chciał być ponad drużyną. Musiałem chronić tych reguł. Gdzie by była Lechia, gdybym nie wprowadził wtedy takich twardych zasad? Na tej podstawie zrobiliśmy wynik. Nie ma jednego stylu zarządzania, który byłby dobry. Czy byłby autokratyczny, czy demokratyczny. Są sytuacje, z którymi spotykamy się na co dzień. Wygrywamy mecz, przychodzi kapitan i pyta się: „trenerze, czy możemy wypić po piwku?”. I teraz zależy od kontekstu jak trener zareaguje. Za trzy dni mamy ważny mecz i mówi: „nie ma mowy”. A oni i tak wypiją u siebie w domu. A może im pozwala, bo im ufa i ściąga z siebie odpowiedzialność. Nie można powiedzieć, które zachowanie jest dobre – ocenił Stokowiec.

Obecnie trener jest łączony m.in. z Zagłębiem Lubin, gdzie pracował przed laty.

CZYTAJ TAKŻE:

fot. FotoPyk

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank