PRASA. Legia nawet nie kontaktowała się z Rakowem. A Raków może przebić Legię

Opublikowane 03.12.2021 09:01 przez

Damian Smyk

Od wywiadu prezesa Mioduskiego minął już tydzień. Przez ten czas nikt ze stołecznego klubu nie zwrócił się do kogokolwiek z Rakowa z oficjalną ofertą albo przynajmniej zapytaniem o możliwość zatrudnienia szkoleniowca już w stycznia. – Nikt nie zadzwonił, nie napisał e-maila ani nie wysłał SMS-a. A przecież Dariusz Mioduski czy dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski mają numery do Michała Świerczewskiego, prezesa Cygana czy dyrektora Grafa. Władze Rakowa są pomijane w tym zamieszaniu – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Bramkarz Rakowa na celowniku Interu? Tak donoszą włoskie media.

Przy Limanowskiego powoli rozpoczynają się przygotowania pod ewentualne zmiany kadrowe. Jak na ten moment pojawiła się jedna, sensacyjna plotka. Według informacji podanych przez portal interlive.it, przedstawiciele Interu pojawią się na stadionie w Gdańsku, by zobaczyć z bliska grę Vladana Kovaczevicia. Według ich informacji Bośniak znajduje się na liście życzeń „Nerazzurrich”. Kovaczević ma być jednym z co najmniej dwóch transferów Interu na pozycji bramkarza. Poza Bośniakiem do klubu ma trafić także 25-letni Andre Onana z Ajaksu. Ten ma zastąpić doświadczonego Samira Handanovicia. Kovaczević ma z kolei być perspektywicznym zawodnikiem, który może powalczyć z nim o skład. Mimo dobrej gry zainteresowanie Interu bramkarzem z Bośni można traktować, przynajmniej na razie, z przymrużeniem oka. Trudno oczekiwać, by Inter szukał w Polsce rezerwowego bramkarza przede wszystkim z racji poziomu ekstraklasy. Z drugiej jednak strony Kovaczević pokazał w niej, jak i w europejskich pucharach klasę, co nie uszło uwagi obserwatorów. Być może jeszcze zimą Raków czeka rekordowy zysk transferowy.

Kamil Biliński po raz drugi z rzędu został piłkarzem miesiąca w I lidze. Jeśli w meczu z GKS-em Katowice znów błyśnie skutecznością, to może i zostanie trzeci raz…

W głosowaniu Biliński wyprzedził o punkt Patryka Makucha z Miedzi Legnica. Nagrodą za tytuł piłkarza miesiąca w I lidze jest możliwość przekazania 10 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. Poprzednio Biliński przekazał tę sumę na leczenie zmagającej się z nowotworem Karoliny Pękali, której syn trenuje w tej samej szkółce piłkarskiej, do której uczęszcza syn napastnika. W ostatnim meczu przeciwko Odrze Opole Kamil Biliński gola nie strzelił, choć miał znakomitą ku temu sytuację. Piłka podskoczyła na nierównej murawie i – po strzale „Bili” – poszybowała w trybuny. – Pomijając warunki, w jakich ostatni mecz był rozgrywany, wielka szkoda, że nie udało się nam wygrać. Odra broniła się bardzo dzielnie i to ona na pewno jest bardziej zadowolona z remisu. Idziemy dalej i patrzymy już tylko w przyszłość. Przygotowania do sobotniej potyczki z GKS-em Katowice w toku – skomentował Kamil Biliński, który w tym sezonie trafił już raz do siatki GieKSy. W starciu trzeciej kolejki, po podaniu Dominika Frelka, najskuteczniejszy gracz I ligi podwyższył prowadzenie Podbeskidzia na 2:0. Przypomnijmy jednak, że „górale” tamtego spotkania nie wygrali i skończyło się 2:2.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Sporo kulisów na temat rozmów Papszun-Legia-Raków. Nikt Rakowa nie pyta o zdanie ze strony Legii. Szanse na przejście Papszuna już zimą są niskie. Potencjalne zarobki w Warszawie? Zdecydowanie najwyższe w Ekstraklasie.

Od wywiadu prezesa Mioduskiego minął już tydzień. Przez ten czas nikt ze stołecznego klubu nie zwrócił się do kogokolwiek z Rakowa z oficjalną ofertą albo przynajmniej zapytaniem o możliwość zatrudnienia szkoleniowca już w stycznia. – Nikt nie zadzwonił, nie napisał e-maila ani nie wysłał SMS-a. A przecież Dariusz Mioduski czy dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski mają numery do Michała Świerczewskiego, prezesa Cygana czy dyrektora Grafa. Władze Rakowa są pomijane w tym zamieszaniu. W Warszawie nie zdają sobie sprawy, że taka postawa osłabia ich pozycję negocjacyjną i z tego powodu szanse na odejście trenera Papszuna już w styczniu są w zasadzie zerowe – powiedziała nam jedna z lepiej poinformowanych w sprawie osób. Do mediów i tak przedostaje się stonowana wersja wypowiedzi najważniejszej osoby w częstochowskim klubie. Przy Łazienkowskiej nie zdają sobie sprawy z tego, że Świerczewski ma sporo argumentów, by przekonać Papszuna do pozostania w Rakowie. Do opinii publicznej dotarły plotki, że trener miałby zarabiać w stolicy między 220 a 250 tys. zł miesięcznie. Właściciel częstochowskiego klubu, jeżeli będzie chciał i postawi to sobie za punkt honoru, jest w stanie przebić każdą ofertę Legii. Stać go na to. Z kolei w Warszawie muszą liczyć pieniądze, bo obecnie ważne kontrakty mają poprzedni już szkoleniowcy Aleksandar Vuković i Czesław Michniewicz oraz obecny – Marek Gołębiewski. Problemy Legii z finansami, spowodowane rzadkimi awansami do faz grupowych europejskich pucharów, są powszechnie znane.

Adriel Ba Loua z Lecha opowiada o religijności, o wyjeździe z Afryki, transferze do Czech i o tym, czy lubi pracować w defensywie.

Często podkreśla pan swoją religijność. Jeden z pana tatuaży odnosi się zresztą do wiary.

Mam ich wiele i można powiedzieć, że na ciele mam wyrysowaną historię swojego życia. Jest tatuaż o Bogu, jest napis o marzeniach, które warto spełniać. Są moje inicjały, mapa Afryki i słoń, zwierzę będące symbolem mojego kraju, Wybrzeża Kości Słoniowej. Mam też duży tatuaż przedstawiający chłopca grającego na bosaka w piłkę.

To pan, prawda?

Tak. Gdy byłem dzieckiem, często grałem z kolegami na ulicy albo na prowizorycznych boiskach i robiłem to bez butów. Rozegrałem tak wiele meczów od 5. do 14. roku życia. Nie wynikało to z biedy, tylko z miejsc, w których przyszło nam grać i z tego, że na bosaka biegali koledzy. Mój tata był policjantem, pracował w biurze, miał kierownicze stanowisko. Mama nie pracowała, ale pensja ojca była godna i kiedy prosiłem rodziców o buty czy piłkę, zawsze to dostawałem.

Dostał pan się też do prestiżowej akademii ASEC Mimosas w Abidżanie, jednej z najlepszych w Afryce. Ale nie było to łatwe.

Mój tata był wielkim kibicem tej drużyny i często zabierał mnie na jej mecze. To sprawiło, że chciałem występować w tym klubie, ale proces, by dostać się do akademii, trwał wyjątkowo długo. Na treningi przychodziło kilka tysięcy chłopaków, spośród których ostatecznie decydowano się na ośmiu, czasami dziesięciu. Przez dwa lata w każdą środę i sobotę musiałem być na zajęciach i dawać z siebie wszystko. Trwały po dwie godziny, a ja nie mogłem odpuścić ani na chwilę. Zmieniali się chłopcy wokół mnie, przychodziłem na trening z kolegą, którego później już nie było i zostawałem sam. Do wszystkiego trzeba było się dostosować. Ale udało się. Przyjęli mnie.

Dariusz Żuraw mówi, że nie odsuwa od siebie odpowiedzialności, ale to nie on budował ten zespół Zagłębia Lubin. I zapowiada, że zimą będą transfery.

Kiedy w trybie awaryjnym, bo po nagłym odejściu korzystającego z klauzuli rozwiązania umowy trenera Martina Ševeli, obejmował pan zespół, należało się spodziewać, że może być aż tak trudno?

Liczyłem się z takim scenariuszem. Zwłaszcza że klub przyjął strategię konsekwentnego stawiania na młodzież. Jakość naszej kadry nie jest wystarczająca, żeby to wszystko skutecznie realizować, a więc by były też dobre wyniki i jeszcze ładna dla oka, widowiskowa gra. Połączenie tego wszystkiego jest niesamowicie trudne. Młodzi piłkarze po pierwsze potrzebują czasu, a po drugie muszą się mieć od kogo uczyć. Niestety, mamy taki zespół, że jak idzie, to jest OK, ale jak nie idzie, to brakuje piłkarzy, którzy w trudnych momentach wzięliby ciężar odpowiedzialności na siebie. Najgorsze, że popełniamy zbyt wiele indywidualnych błędów. Szczególnie w kilku ostatnich meczach tracimy bramki w taki sposób, że aż nie przystoi na poziomie ekstraklasy. My nad tym naprawdę dużo pracowaliśmy i pracujemy.

Byle do zimy?

Wiemy, co chcemy zrobić, rozmawiamy o tym z prezesem, z dyrektorami. Oni dobrze znają moją ocenę. Natomiast do zimowej przerwy zostało jeszcze kilka meczów i musimy z nich wycisnąć, ile się da. Nie będzie też tak,  że zimą zrobimy czternaście transferów i wszystko zacznie hulać. Jednak plan na przerwę jest, mocno pracujemy nad tym, co powinno się wtedy wydarzyć.

Ledwo Marek Gołębiewski zaczął jakoś powoli składać Legię, a tu fala kontuzji. Na prawej obronie wystawi chyba samego siebie, bo urazów jest tak wiele.

Największy kłopot ma w obronie – w tej chwili zdrowych jest czterech zawodników: Maik Nawrocki, Mateusz Hołownia, Mateusz Wieteska oraz Yuri Ribeiro. I prawdopodobnie wszyscy oni zagrają przeciwko Cracovii, ponieważ innego wyboru trener nie ma. Któryś z nich będzie musiał zagrać na prawej obronie, bo Legia została bez zawodnika na tę pozycję. Kacper Skibicki, czasem z konieczności przenoszony ze skrzydła do obrony, w każdym niemal występie zawodzi. Gra słabo, bezmyślnie, traci piłkę w prostych sytuacjach, gubi się w polu karnym swoim o r a z przeciwnika. W siódmej minucie doliczonego czasu spotkania z Jagiellonią omal nie zaskoczył Artura Boruca, który wspaniałą interwencją uratował Legii wygraną, a młodego chłopaka od samobója. – Mamy niewielu bocznych obrońców – mówi trener Gołębiewski. Do Lublina, na mecz z Motorem (2:1) w PP zabrał w środę Tomasza Nawotkę, który ma za sobą niezłą rundę w III-ligowych rezerwach, a wcześniej występował m.in. w I lidze. Ale trudno upatrywać w nim rozwiązania problemów. W pierwszych dniach pracy z Legią Gołębiewski próbował na prawej stronie lewonożnego Yuriego Ribeiro, ale szybko przekonał się, że nie tędy droga. Portugalczyk jest wyłącznie lewonożny i wystawianie go po przeciwnej stronie boiska było ze szkodą dla zespołu oraz zawodnika.

Tomasz Hołota odgrzebany przez Izę Koprowiak opowiada o tym, jak to… sam nie wie, czy skończył karierę. Niby może wrócić do piłki, ale prowadzi firmę z zaopatrzeniem sklepów w warzywa czy owoce.

Zielona skrzynka zamiast zielonej murawy. Dość nietypowa zamiana dla 30-letniego sportowca, który jest w pełni zdrowy. 

Teść prowadzi firmę, która zajmuje się zaopatrzaniem sklepów. Chciał otworzyć filię, skierowaną do restauracji, jednak nie miał na to czasu. Zajęła się tym jego córka, a moja żona. Viola ma bardzo twardy charakter, świetnie sobie radzi, umie zarządzać ludźmi. Wcześniej nie miała okazji się wykazać, teraz wreszcie ma. Ojciec ją wyszkolił, od roku prowadzimy firmę zupełnie sami. Mówię „my”, choć do czerwca większość spraw była na jej głowie, gdyż ja grałem w KKS Kalisz. Wtedy codziennie mi opowiadała o tej pracy, od pięciu miesięcy poznaję ten świat w praktyce: zajmuję się pozyskiwaniem nowych klientów, dostarczaniem zapatrzenia.

Jak obecnie wygląda pana dzień?

Zmieniamy się z żoną. Co dwa dni wstaję o 6 rano, po śniadaniu jadę na katowicką giełdę,  zdobywam towar, na który nasi klienci złożyli zamówienie, wybieram najlepsze egzemplarze. Trzeba wiedzieć, gdzie należy iść po obrany czosnek, a dokąd po dynię hokaido. Wszystkiego już się w tym temacie nauczyłem. Kończę pracę maksymalnie o godzinie 12. Wtedy przychodzi pora na tradycyjną drzemkę, jak przez całe życie po treningu, potem sprawy codzienne, życiowe. Co najmniej trzy razy w tygodniu biegam, by być w formie. Mam wrażenie, że dość szybko przestawiłem się psychicznie na życie w tym świecie, choć żona pewnie by stwierdziła, że na razie sobie nie radzę.

Dlaczego by tak powiedziała?

Bywam marudny. Brakuje mi adrenaliny, rywalizacji w szatni, żartów, atmosfery. To wszystko potoczyło się za szybko… Szczególnie, że zdrowie jeszcze mnie z piłki nie wyeliminowało, choć czasem odczuwam efekty ostatniej kontuzji, której doznałem w Pogoni. Gdy trenowałem w Kaliszu czy Sosnowcu, musiałem zwracać szczególną uwagę na plecy, nieco inaczej się rozciągać. Po skończeniu czuję się już dobrze.

„Skończyłem”? Czyli to już definitywnie zamknięty temat?

Sam nie wiem. Gdybym dostał ciekawą ofertę, jeszcze bym się zastanowił. Tylko nie mogłoby to być za daleko od domu. Bo tak naprawdę miałem możliwość zostać w Kaliszu albo ruszyć w Polskę, jednak liczyłem, że jeśli wrócę na Śląsk, uda mi się znaleźć coś w tych okolicach. Kupiliśmy z żoną mieszkanie, pragnąłem być już z rodziną. Dotychczas dzieci spędzały ze mną niewiele czasu, a synowie mają już siedem i trzy lata. Ten plan się nie udał, przynajmniej na razie, choć nie zamykam drzwi na stałe.

„SUPER EXPRESS”

Zdzisław Kręcina mówi, że gdyby podobna akcja jak z Węgrami odbyła się za kadencji Laty/Listkiewicza, to PZPN zostałby rozjechany medialnie.

– Sousa przestrzelił z decyzją o wolnym dla Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika w meczu z Węgrami?

– Nie tyle przestrzelił, co raczej po prostu wziął ją na klatę po porażce, choć – o ile wiem – sama decyzja zapadła w Andorze jeszcze przed starciem z tym rywalem.

– Potrzebne to było?

– Tak sobie myślę, że za kadencji Michała Listkiewicza, a potem Grzesia Laty medialnie rozjechano by PZPN za całą tę hecę. Nie chcę gdybać, ale takie mam wrażenie – niewiele miała ona wspólnego z boiskiem.

– Lewandowski stracił w ten sposób nieco kibicowskiej sympatii?

– Jeżeli awansujemy na mundial, wszyscy mu wybaczą, zgodnie z zasadą: patrzmy wyłącznie do przodu. Jeśli przegramy z Rosją – a mogliśmy zamiast tego grać u siebie zMacedonią czy Austrią – będzie kwas. Zresztą skaza – i to znacząca – już się pojawiła na jego nieskazitelnym dotąd, w kontekście reprezentacyjnym, wizerunku. W mojej ocenie był to najgłupszy ruch w całej jego biało-czerwonej karierze. Jest jeszcze jedna rzecz: zabrakło mi w całej tej sytuacji oficjalnego przekazu od prezesa PZPN. Był w Andorze, zapewne znał zawarte tam ustalenia. Jeżeli je zaakceptował, a nie wyobrażam sobie, by mogło się to odbyć bez jego akceptacji, powinien to stanowisko potwierdzić publicznie!

Rozmówka z Maciejem Stolarczykiem, który prowadzi młodzieżówkę – ta celuje w awans z pierwszego miejsca do młodzieżowego Euro.

– W następnych meczach może zabraknąć Kozłowskiego, a może i Kamińskiego, bo seniorska reprezentacja będzie grała baraże o MŚ…

– Priorytetem jest pierwsza reprezentacja, a zespół młodzieżowy ma przygotować piłkarzy do niej. Z drugiej strony, w ostatnich meczach nie mogłem skorzystać z wielu piłkarzy – Walukiewicza, Piątkowskiego, Białka, Smolińskiego, Nawrockiego, Wędrychowskiego, Żurawskiego czy Karbownika. Ważne, że ci, którzy byli na zgrupowaniu, pokazali jakość w meczu z Łotwą i z tak mocnym zespołem jak Niemcy. Po to gramy eliminacje, żeby je wygrać, a nie być ich częścią. Mecze, które rozegraliśmy ostatnio, pokazują, że możemy awansować bezpośrednio i o taką stawkę toczy się gra.

fot. FotoPyk

Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Prasówka
22.01.2022

Vuković: Chcę zacząć być odbierany jako trener, który może pracować poza Legią

W sobotniej prasie sporo ciekawych rzeczy ligowych, dwa wywiady z naszymi stranierimi i kolejne wątki dotyczące poszukiwania nowego selekcjonera. PRZEGLĄD SPORTOWY Selekcjonera Polski brak, ale przygotowania do arcyważnego meczu z Rosją trwają. Po obu stronach.  – To będzie zimna wojna – nie ma wątpliwości trener Bogusław Kaczmarek, który był członkiem sztabu szkoleniowego Lego Beenhakkera, kiedy […]
22.01.2022
Prasówka
21.01.2022

PRASA. Papszun: Za trzy lata mogę być emerytem

W piątkowej prasie na pierwszy plan wychodzą drużyny Ekstraklasy i ich przygotowania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Ile czasu Cezary Kulesza może jeszcze grać w ryzykownego selekcjonerskiego pokera? – Spokojnie, nie ma pośpiechu – mówi Sławomir Peszko, 44-krotny reprezentant, który przygląda się wyborom następcy Sousy. – Mam przekonanie, że to będzie przemyślana decyzja, nie szybka, spontaniczna. Wszyscy mówią, […]
21.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Prasówka
19.01.2022

PRASA. Mroczek: Niech dadzą 10 milionów za Grosickiego, wtedy się zastanowimy

Jarosław Mroczek krótko ucina spekulacje o odejściu Kamila Grosickiego do Lorient. Czy dziś poznamy nowego selekcjonera? Według Sportu – może, według Przeglądu Sportowego – nie. Co poza tym dziś w prasie? Wywiad z Karlstroemem, pat w sprawie Emrelego i piąty stoper w Piaście Gliwice. „SPORT” Dziś decyzja w sprawie Nawałki? Być może. PZPN rozważa też […]
19.01.2022
Weszło
18.01.2022

PRASA. Kto asystentem Nawałki – następca selekcjonera? A może Piszczek?

Kto powinien być asystentem Nawałki – potencjalny następca w kadrze czy Łukasz Piszczek? O tym dziś sporo w prasie sportowej. Poza tym rozmowy z Michałem Pazdanem, Jarosławem Skrobaczem, Jakubem Bokiejem oraz piłkarzem-strażakiem, który uratował dwójkę małych dzieci. „SPORT” Z Górnikiem Zabrze do Belek nie polecieli Bainović i Tosevski. A ponadto kontuzjowani Sobczyk i Wojtuszek. Do […]
18.01.2022
Weszło
17.01.2022

PRASA. Nawałka do końca roku. Będzie zarabiał 200 tysięcy miesięcznie

Nawałka bliski objęcia posady selekcjonera – kontrakt do końca roku, 200 tysięcy miesięcznie. Rozmowy z Janem Urbanem i Tomaszem Kaczmarkiem. Lech się nie zatrzymuje, Legia liczy na Josue. Co tam ciekawego w poniedziałkowej prasie? „SPORT” Rozmowa z Janem Urbanem. O kwestiach transferowych w Górniku, kontrakcie samego Urbana i o tym, czy był kontakt z Cezarym […]
17.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Weszło
21.01.2022

Ekstraklasa rośnie transferami z ligi. Kiedy zacznie rosnąć transferami do ligi?

Suma przychodów transferowych klubów Ekstraklasy na przestrzeni ostatniej dekady wzrosła dwukrotnie. W ciągu pięciu lat polskie kluby zarobiły na swoich zawodnikach blisko miliard złotych. Jak to się stało, że zaczęliśmy sprzedawać dużo drożej? Czy to tylko wypadkowa ruchu pieniądza na globalnym rynku piłkarskim? I czy skoro polskie kluby przybiły szklany sufit transferów wychodzących, to czas […]
21.01.2022
Weszło
21.01.2022

Barcelona zamknęła sobie wszystkie krajowe fronty. Athletic gra dalej w Pucharze Króla

Z Ligi Mistrzów wylecieli z hukiem. W La Liga mają siedemnaście punktów straty do lidera. I właśnie wylecieli z Pucharu Króla. Jeśli ktoś nadal rajcuje się sentymentem związanym z Xavim na ławce trenerskiej – fajnie, być może on i część młodzieży za jakiś czas poprawi sytuację Barcelony. Ale prawda jest taka, że w lutym dwumeczem […]
21.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Niech mi ktoś powie, jak to jest z tym „Kovaczeviciem”? Skoro zapisujemy fonetycznie č jako cz, to dlaczego nie v jako w? Albo Kovačević, albo Kovacevic, albo Kowaczewić, tak na moje. Czy może v nie ulega spolszczeniu bo istnieje w języku polskim od dawna dzięki łacinie?

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  Janusz

Przecież to Smyk. On pisze jak mu się podoba, bo nie ma zielonego pojęcia jak powinno być poprawnie i wcale się nad tym nie zastanawia – nie drąż….. 😀

D. Szeliga
D. Szeliga
1 miesiąc temu

poddawaj się legło! poddawaj się wyruchana ma!

D. Szeliga
D. Szeliga
1 miesiąc temu

Kolejorz, w sześciu dusimy kurwę ległę jak cytrynę

D. Szeliga
D. Szeliga
1 miesiąc temu

Kolejorz, w sześciu dusimy kurwę ległę jak cytrynę

robinho
robinho
1 miesiąc temu

W całym zamieszaniu z Papszunem można wyczytać jedno – Papszun niczemu nie zaprzecza, a przecież powinien więc coś jest na rzeczy.

jacek
jacek
1 miesiąc temu

Tatuaż u Afrykańczyka jest widoczny jak zając w trawie…

Poganiacz bydła,
Poganiacz bydła,
1 miesiąc temu

Prezes Rakowa musi zrobić wszystko aby zatrzymać Papszuna. Bez niego Rakow straci 50% mocy,a poza tym pokaże tym pajacom z Warszawy że wszystkich i wszystkiego kupić się nie da. To nie mistrzostwo 93 żeby przyszło tak łatwo.

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

” Przez ten czas nikt ze stołecznego klubu nie zwrócił się do kogokolwiek z Rakowa z oficjalną ofertą albo przynajmniej zapytaniem o możliwość zatrudnienia szkoleniowca już w stycznia.” Po co mją gadać ? Z powołaniem do wojska się nie dyskutuje:)

Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN decyduje się pomóc byłemu reprezentantowi Polski

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o udzieleniu pomocy Krzysztofowi Baranowi. Były reprezentant Polski znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. O sprawie informował portal „WP Sportowe Fakty”, który poruszył temat Barana w swoim reportażu. 61-latek przyznał, że znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, jego rodzinie grozi nawet eksmisja. – Utrzymujemy się z pomocy […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Sardar Azmun w końcu na zachodzie Europy. Napastnik trafi do Bundesligi

Sardar Azmun w końcu wyruszy na podbój zachodniej części Europy. Po latach spędzonych w Zenicie, napastnik przeniesie się do Bundesligi.  Sardar Azmun wzmocni Bayer Leverkusen na zasadzie wolnego transferu. Kontrakt napastnika wygasa w czerwcu tego roku i umowa nie zostanie przedłużona. W związku z tym piłkarz mógł rozmawiać z nowym pracodawcą i zdecydował się na […]
22.01.2022
Skoki
22.01.2022

Człowiek-bumerang. Jak Ahonen odchodził i wracał do skoków

Janne Ahonen skoczkiem był wybitnym. Dwie Kryształowe Kule, pięć wygranych Turniejów Czterech Skoczni, dziesięć medali mistrzostw świata – to wszystko mówi samo za siebie. Zdaniem wielu nie wiedział tylko jednego – kiedy powiedzieć sobie dość. Karierę kończył trzy razy. W każdym z tych przypadków na skocznię i tak wracał. Nawet teraz – jako 44-latek dopiero […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Mierzejewski: – Nawałka mógłby robić baraże za free

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski się przedłuża. Cezary Kulesza poinformował, że nazwisko poznamy dopiero 31 stycznia. Faworytem wielu pozostaje Adam Nawałka.  Od czasu zwolnienia Paulo Sousy nasza reprezentacja pozostaje bez sternika. Początkowo wydawało się, że Cezary Kulesza wybierze opcję zagraniczną, dużo mówiono o Fabio Cannavaro, wspominano też o Szewczence. Później najbardziej prawdopodobny stał się Adam […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piękny gol Joao Moutinho. Technika na najwyższym poziomie! [WIDEO]

W sobotę Wolverhampton zmierzyło się z Brentford. Piłkarze Wilków ostatecznie wygrali z beniaminkiem 2:1 (0:0). Wynik spotkania otworzył Joao Moutinho. Portugalski pomocnik popisał się pięknym uderzeniem zewniakiem, dając swojemu klubowi prowadzenie. Joao Moutinho puts Wolves ahead against Brentford pic.twitter.com/LzPLs6cVmY — Back Again W/Troopz Podcast (@backagain) January 22, 2022 Już w 70. minucie wyrównał jednak Ivan […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Gikiewicz i Gumny wrócili do domu po piątej

Augsburg przegrał z Bayerem Leverkusen 1:5. W meczu udział brała dwójka Polaków – Robert Gumny i Rafał Gikiewicz.  Prawy obrońca i bramkarz nie zapamiętają tego spotkania jako udane. Bayer Leverkusen wrzucił ich na karuzelę już w 9. minucie i nie pozwolił zejść aż do końca meczu. Wynik otworzył Karim Bellarabi, a kwadrans później podwyższył Moussa […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Kacper Przybyłko zmienił klub. Pozostał w MLS

Spekulacje okazały się prawdziwe. Kacper Przybyłko zmienił klub i przeniósł się do Chicago Fire. Kacper Przybyłko znalazł nowy klub. Polski napastnik stał się bohaterem wewnętrznej wymiany w MLS i opuścił Philadelphię Union. Nowym pracodawcą snajpera zostało Chicago Fire. Klub będzie musiał zapłacić za Przybyłkę nieco ponad milion dolarów. TRADE: 🇵🇱 Kacper Przybyłko przechodzi do Chicago […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Filip Jagiełło z golem w Serie B

Filip Jagiełło zdobył kolejną bramkę w meczu Serie B. Polak trafił do siatki w meczu z Ternaną Calcio.  Filip Jagiełło trzeci raz wpisał się na listę strzelców w bieżącym sezonie zaplecza włoskiej ekstraklasy. Tym razem jego ofiarą była Ternana Calcio. ⚽ 🥅 | GOLLL!!! Al minuto 35° Jagiello segna per il Brescia. Brescia 🆚 Ternana […]
22.01.2022