Ładny gol Żurkowskiego na wagę zwycięstwa w Serie A [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

31 października 2021, 17:28 • 1 min czytania 0 komentarzy

Dziesięć meczów potrzebował Szymon Żurkowski, by wstrzelić się na boiskach Serie A. Ale gdy już trafił, to na wagę cennego zwycięstwa. Bramka Polaka w doliczonym czasie gry pozwoliła Empoli na zwycięstwo w starciu z Sassuolo.

Żurkowski na boisku pojawił się w 80. minucie. Trener Empoli dokonał potrójnej zmiany przy stanie 1:0 dla ekipy gospodarzy. Cztery minuty później było już 1:1 po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Pinamontiego. A w już w doliczonym czasie gry piłka trafiła pod nogi Żurkowskiego…

Przez moment wydawało się, że bramka nie padła, ale piłka odbiła się tuż za linią bramkową i sędzia musiał w tej sytuacji uznać gola.

To pierwsze trafienie Żurkowskiego na boiskach Serie A od wyjazdu z Ekstraklasy. W Fiorentinie trafić nie zdołał, a w tym sezonie w Empoli też nie trafił – do dziś. Był to jego dziewiąty ligowy występ (422 minuty).

Empoli zajmuje dziesiąte miejsce w Serie A z piętnastoma punktami na koncie.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.