Michniewicz: – Wystawię optymalny skład

Jakub Białek

20 października 2021, 18:56 • 2 min czytania

Reklama
Michniewicz: – Wystawię optymalny skład

Jaką presję odczuwa przed meczem? Czy wystawi optymalny skład? Jakie wnioski wyciągnął po meczach Napoli, których obejrzał komplet? Czesław Michniewicz mówił o tym na konferencji w Neapolu.

Reklama

– Nie odbieram tego jako prostego meczu. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu. Czuć tutaj historie. Odbywało się tu wiele świetnych meczów, grali świetni piłkarze. To jedyny zespół z lig top5, który wygrał wszystkie mecze ligowe. My jesteśmy w takim miejscu, w jakim jesteśmy i dobrze się stałó, że mamy taką odskocznię po nienajlepszej grze w lidze. Liczę na dobre spotkanie. Nie czujemy presji. A jeśli już, to jest to inna presja. Chcemy korzystać z tego spotkania. Zapamiętać każdy szczegół, każdą minutę, wykorzystać każdą chwilę.

– Zamierzamy wystawić optymalny skład. Ale to nie oznacza, że będzie to skład, który gra na co dzień w Ekstraklasie. Bierzemy pod uwagę jakość przeciwnika i sposób gry, bo będzie to mecz na małej przestrzeni, gdzie będą liczyć się techniczne umiejętności i wyjście spod pressingu. Wystawimy piłkarzy, którzy mają takie umiejętności – potrafią utrzymać się przy piłce, tworzyć grę. Nie nastawiamy się na obronę.

– Cały czas pracujemy nad stałymi fragmentami. Najczęściej to treningi, w których nie uczestniczą dziennikarze. Wczoraj też nad nimi pracowaliśmy, bo chcemy być groźniejsi. Mamy świetnych dorzucających – Josue, Muciego czy Mladenovicia, ale rzadko z tego korzystamy. Chociaż w eliminacjach do LE takie bramki nam się zdarzały. Na pewno to ważny element, biorąc pod uwagę, z kim będziemy grali. Mamy świadomość, że Napoli to jedna z najlepszych drużyn we Włoszech, jeśli chodzi o stałe fragmenty gry, już od czasów trenera Sarriego. Mają dużą różnorodność, pomysłowość, w wykonywanie jest często zamieszany nasz Piotrek Zieliński. Obejrzałem wszystkie mecze Napoli. Widziałem u nich wiele ciekawych rozwiązań. Musimy być bardzo czujni, bo nie wiadomo, z którego wariantu skorzystają.

Jakub Białek

Ogląda Ekstraklasę jak serial. Zajmuje się polskim piłkarstwem. Wychodzi z założenia, że luźna forma nie musi gryźć się z fachowością. Robi przekrojowe i ponadczasowe wywiady. Lubi jechać w teren, by napisać reportaż. Występuje w Lidze Minus. Jego największym życiowym osiągnięciem jest bycie kumplem Wojtka Kowalczyka. Wciąż uczy się literować wyrazy w Quizach i nie przeszkadza mu, że prowadzący nie zna zasad. Wyraża opinie, czasem durne.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank