post

Opublikowane 18.10.2021 09:05 przez

redakcja

W poniedziałkowej prasie trochę o kadrze w felietonach, a poza tym ligowa młócka plus wywiad ze Sławomirem Czarneckim z akademii Bayeru Leverkusen.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Maciej Śliwowski uważa, że po porażce z Lechem Legii już bardzo trudno będzie obronić mistrzostwo. Trudno sądzić inaczej.

Potwierdziło się to, że Legia inaczej gra w europejskich pucharach, a inaczej w lidze. Lech się wycofał i czekał na kontry. Poznaniacy grali bardzo mądrze. Oddali też sześć celnych strzałów, a Legia miała taki tylko jeden. Młody Kacper Tobiasz utrzymał mistrzów Polski w meczu, broniąc karnego. Generalnie Legia była jednak za słaba. Mahira Emreliego w zasadzie nie było na boisku. Niczego nie pokazał. Ofensywa legionistów zawiodła i rozczarowała. Zastanawiający był też wybór składu przez trenera Czesława Michniewicza. Ciekawe dlaczego zostały podjęte takie decyzje. To już szósta porażka w lidze. Obawiam się, że trudno będzie obronić tytuł, bo strata do Lecha to już 15 punktów. OK, pamiętam o zaległych spotkaniach Legii, ale mimo wszystko trudno będzie liczyć na słabszą formę Lecha. W Poznaniu musiałby mieć miejsce jakichś kataklizm, żeby stracili taką przewagę.

Antoni Bugajski o nowym wyzwaniu Waldemara Fornalika.

Waldemar Fornalik sam zawiesił sobie w Piaście Gliwice poprzeczkę bardzo wysoko, bo kiedyś rzucił wyzwanie całej lidze i wygrał. Mistrzostwo Polski stało się niebotycznym punktem odniesienia do wszystkiego, co z Piastem dzieje się później. Całkiem możliwe, że będzie to trwało tak długo, jak w tym klubie będzie pracował ten szkoleniowiec.

(…) Praca w Piaście po tej kadrze i tym dołującym Ruchu była dla niego niczym terapia. Przypomniał tam o swoich wszystkich najlepszych atutach, wygrzebał się z problemów, kiedy zespół był na skraju degradacji do 1. ligi, a w kolejnym sezonie poszedł po mistrzostwo Polski. Po dawnych traumatycznych doznaniach przeżywał chwile chwały, nasłuchał się i naczytał tylu zasłużonych komplementów, że on sam już nie miał prawa wątpić w swoją trenerską klasę. A rok później było trzecie miejsce, czyli w sytuacji Piasta wyczyn znowu prawie jak mistrzostwo.

Teraz jednak Piast jest w innym miejscu. Nie można oczekiwać od niego walki o podium w każdym sezonie, bo już nie ci piłkarze, ciągle nie ten budżet i nie ten potencjał. Całkiem możliwe, że takie mecze jak z Górnikiem Łęczna (1:1) dla Fornalika powinny być sygnałem do nowych wyzwań w innym klubie. No i pali mnie coraz większa ciekawość, jak radziłby sobie Piast prowadzony przez innego trenera…

Dlaczego Bayer Leverkusen sprzeda Wirtza za więcej niż 80 milionów euro? Na co Sławomir Czarniecki zwraca uwagę w pracy akademii? Jak znajomość sześciu języków pomaga trenerowi Gerardo Seoane w Leverkusen?

W ostatnich pięciu latach Bayer na czterech wychowankach, mówię o Kaiu Havertzie, Kevinie Kamplu, Benjaminie Henrichsie i Christophie Kramerze, zarobił 135 milionów euro.

Gdy do tej czwórki dołożymy Dominika Kohra i Danny’ego da Costę, już nie mówiąc o drobnych sprawach, to wyjdzie powyżej 150 milionów euro.

Budżet akademii to wciąż pięć milionów euro rocznie?

Tak. Jeśli prowadzisz klub w taki sposób, jak my w Bayerze, to akademia i skauting powinny być najlepszym profit center – w biznesie tak nazywa się segment zwany centrum zysku, który po prostu zarabia pieniądze dla firmy. Jeżeli akademia kosztuje nas rocznie pięć milionów, a za sprzedaż wychowanka dostajemy 20 milionów, to zysk jest znaczący. Przy pierwszej drużynie, w którą inwestujesz 200 milionów, a zarabiasz 220, zysk jest już mniejszy.

Leon Bailey przyszedł do was za 16 milionów euro, a latem odszedł do Aston Villi za 32 miliony.

Zarobiliśmy na nim dwa razy więcej. Juliana Brandta kupiliśmy za 500 tysięcy euro, a Borussia Dortmund zapłaciła za niego 25 milionów. To zasługa naszego skautingu. Oczywiście zdarzają się transfery, które nie wychodzą, co trzeba później rozliczyć ze wszystkim. Z akademii też nie wszyscy się przebijają, powiedziałbym nawet, że znikoma liczba. Ale jeśli uda się jednemu, a później sprzedasz go za 25 milionów euro, to przy 5-milionowym budżecie zarabiasz 5-krotnie.

No dobrze, ale coś za coś. Nie zapełniacie gabloty pucharami. Zgadzają się wam tabelki w excelu, zarabiacie, ale nie wygrywacie.

W tym sezonie przeważnie wygrywamy.

Do mety droga daleka. No i Bayern jako sprinter zajmujący najlepszy tor.

Gdy twój koncept zakłada stawianie na młodzież, musisz liczyć się z niestabilnością. Stabilną drużynę ma Bayern. Zainwestowanie dużych środków w doświadczonych zawodników gwarantuje ci w większych procentach dobre wyniki niż z młodymi. W Monachium jak zagrają słaby sezon, to w najgorszym wypadku skończą na drugim miejscu. Dobry oznacza dla nich mistrzostwo Niemiec.

A dla Bayeru?

Trzecie miejsce.

A słaby?

Ósme-dziewiąte. Im młodszy zespół, tym większe wahnięcia formy.

Jerzy Dudek broni Paulo Sousy.

Trwają dyskusje na temat Jerzego Brzęczka i Sousy, który coś zepsuł, a co który zrobił lepiej, nie brakuje porównań obu selekcjonerów. Pamiętajmy jednak, że całe to zamieszanie to spuścizna po byłym prezesie Zbigniewie Bońku. To on podjął decyzję o tym, żeby zwolnić Brzęczka, tłumacząc to przeczuciem, że pod jego wodzą reprezentacja nie zrobi postępu. Patrząc na pracę Sousy, dostrzegam progres w grze naszej kadry. Portugalczyk dobrze zarządza drużyną w trakcie meczu, dokonuje skutecznych zmian, czego nie robili jego poprzednicy. To są fakty, nie będę dyskutował z osobami, które chcą atakować selekcjonera tendencyjnie. Zamiast mówić o piłce, czyli tym, co najważniejsze, wypomina się Sousie jego nieobecność na meczu ekstraklasy, z której nie czerpiemy wielu kadrowiczów. Zresztą paradoksalnie Sousa i tak powołuje kilka nazwisk z naszej ligi.

Mniej przekonany do Portugalczyka pozostaje Dariusz Dziekanowski.

Kilkanaście lat temu, gdy selekcjonerem biało-czerwonych był Leo Beenhakker (miał 64 lata, gdy zaczynał w Polsce pracę) były pomysły, wręcz wymagania, by wykorzystać doświadczenie Holendra. Miał on pomóc podnieść prestiż ekstraklasy, mieli uczyć się od niego młodsi szkoleniowcy. Jednym z jego współpracowników był między innymi Adam Nawałka – dziś trener w stanie spoczynku. Jeden z kilku, których po pożegnaniu się z funkcją selekcjonera spotkał podobny los (nie licząc krótkiego i nieudanego epizodu w Lechu).

Wspominam Leo, bo dziś sporo się mówi o tym, jak szkoleniowo wykorzystać obecnego selekcjonera, Paulo Sousę. Mówi się o zgrupowaniach dla piłkarzy tylko z naszej ligi, ostatnio pojawiła się propozycja szkoleń, które miałby prowadzić dla innych polskich trenerów. Widzę tu dwie problematyczne kwestie. Po pierwsze, na takie przedsięwzięcia należałoby uzgadniać z selekcjonerem w momencie, gdy się go zatrudnia. Obecne, dokładanie mu dodatkowych, krajowych obowiązków, to PR-owe zagrywki, które mają przykryć pewne niedociągnięcia czy niedomówienia przy zawieraniu umowy. Na przykład fakt, że Portugalczyk prowadzi naszą kadrę z pozycji gościa – bywa tu tylko przy okazji zgrupowań i dosyć konsekwentnie ignoruje mecz z udziałem polskich drużyn – czy to Legii w europejskich pucharach, czy to szlagiery ekstraklasy (jak choćby niedzielny Legia – Lech). Pozwolono na taki dorywczy styl sprawowania tej funkcji, a teraz próbuje się zatrzeć złe wrażenie. Jednakże, jeśli oczekuje się od kogoś, że miałby pouczać miejscowych trenerów, to powinno być wymagane, by ta osoba miała rozeznanie na temat tego jak pracują na co dzień. A przynajmniej wykazywać pozory szacunku do ich pracy.

SPORT

Michał Zichlarz chwali Flavio Paixao i Lechię Gdańsk.

Brawo dla Flavia Paixao i dla Lechii. Gdańszczanie po 11 ligowych kolejkach są w szpicy ligowej tabeli. Poprzedni sezon zawalili. Ambicje, jak zawsze w klubie z Pomorza były duże, a skończyli na rozczarowującym dla siebie 7. miejscu. Nie najlepszy start w bieżącym sezonie kosztował utratę pracy przez Piotra Stokowca, którego po 5 kolejkach zastąpił Tomasz Kaczmarek i… odmienił oblicze drużyny, która pod jego ręką i okiem gra nie tylko efektywnie, ale też przyjemnie dla oka. Bilans młodego 37-letniego szkoleniowca jest zaiste imponujący: 6 ligowych spotkań, pięć wygranych, jeden remis i 15 strzelonych oraz zaledwie cztery stracone gole. Ciekawe jak długo ta świetna seria będzie kontynuowana? Pewnie jeszcze przez jakiś czas. Teraz do Gdańska zajedzie Górnik. Oj, niełatwo będzie zabrzanom o jakąkolwiek zdobycz na stadionie nad morzem w sobotę.

Ruch Chorzów jako ostatnia drużyna ze szczebla centralnego zaznał w końcu goryczy porażki. Wcześniej w tym sezonie nie tracił więcej niż jednej bramki, a beniaminek z Puław wbił mu aż cztery.

Stało się. Na szczeblu centralnym nie ma już niepokonanej drużyny. Ostatnią mogącą się pochwalić takim statusem był Ruch. W sobotnie popołudnie rozegrał jednak bardzo słaby mecz, nie skorzystał z potknięć rywali i nie powiększył nad nimi przewagi. – Przykro – przyznawał Jarosław Skrobacz, dla którego była to pierwsza porażka w roli trenera „Niebieskich”. – Szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy źle. Nie było w nas widać sportowej złości, walki. Wydawało nam się, że wszystko zrobi się samo.

Wcześniej w tym sezonie chorzowianie gonili wynik łącznie przez… 7 minut, bo tyle potrzebowali, by wyrównać stan (zwycięskiego ostatecznie) meczu z Chojniczanką. Nie przegrali ani razu i stracili 7 goli, a w żadnym spotkaniu – więcej niż jednego. Tym razem przegrali, a 2 bramki stracili w odstępie 5 minut – między 29 a 34 minutą. Od początku nie kleiło im się wiele, choć gdyby Tomasz Wójtowicz trafił do siatki, a nie w słupek, objęliby prowadzenie. Na to zasłużyli jednak puławianie, którzy śmiało mogą uchodzić za pogromców faworytów. To oni okazali się pierwszym zespołem, który w tym sezonie znalazł sposób nie tylko na Ruch, bo wcześniej pokonali też lidera z Rzeszowa.

– To był dla nas bardzo ważny mecz. Nie wszyscy moi piłkarze grali w takich warunkach, przed taką publicznością – inną niż na II-ligowych stadionach. Cieszę się, że to znieśli. Przyjechaliśmy, by napsuć krwi gospodarzom. Jestem zadowolony z tego, co pokazali moi zawodnicy. Zwycięstwo w Chorzowie smakuje podwójnie – komentował Mariusz Pawlak, trener Wisły, zaznaczając, że Ruch zasługuje na… lepszy stadion.

SUPER EXPRESS

Flavio Paixao coraz bliżej stu goli w Ekstraklasie.

Nigdy nie był królem strzelców ekstraklasy, ale ma niepowtarzalną szansę zapisać się w jej historii. Flavio Paixao (37 l.) dorzucił cegiełkę do wyjazdowej wygranej Lechii 2:0 z Termalicą. Od znalezienia się w elitarnym „Klubie 100”, który skupia najlepszych ligowych strzelców, dzieli go już tylko sześć trafień. W starciu z beniaminkiem Portugalczyk zdobył bowiem bramkę numer 94 w historii jego występów w polskiej lidze. Flavio Paixao występuje w ekstraklasie od siedmiu lat. Bramki strzelał najpierw w Śląsku (24 gole), a teraz w Lechii (70). Jest najskuteczniejszym graczem gdańskiej drużyny w historii jej gier na najwyższym szczeblu i najlepszym zagranicznym snajperem w dziejach naszej ligi.

RZECZPOSPOLITA

W marcu 2022 r. baraże o mundial, w czerwcu Liga Narodów, a późną jesienią mistrzostwa w Katarze. Piłkarski kalendarz jest coraz bardziej wypchany, mimo że miejsca już prawie w nim nie ma.

Faza grupowa Ligi Mistrzów wystartuje 6 września, a już 2 listopada będziemy znać komplet uczestników jednej ósmej finału. Trzy tygodnie później świat spojrzy w stronę Kataru – na pierwszy mundial organizowany na pustyni i na klimatyzowanych stadionach.

Problemem będzie nie tylko aklimatyzacja, ale i odpowiednie przygotowanie. Dziś zgrupowania przed wielkimi turniejami zaczynają się zazwyczaj co najmniej dwa tygodnie wcześniej. W przyszłym roku, jak informuje „L’Equipe”, FIFA przewiduje na takie reprezentacyjne okno tydzień, co oznacza, że piłkarze przystąpią do mistrzostw z marszu, wyrwani z klubowych obowiązków.

Najlepsi wrócą do domów dopiero na Boże Narodzenie, by spędzić święta z rodziną i po chwili oddechu znów wyjść na boisko. W Anglii powrót nastąpi już 26 grudnia – w Boxing Day.

– Zawsze obawiam się o zdrowie zawodników, ale tym razem martwię się też o kibiców, którzy na pięć tygodni, w szczycie sezonu, stracą możliwości oglądania Premier League – podkreśla dyrektor Aston Villi Christian Purslow.

Fot. FotoPyK

Weszło
08.12.2021

Młode chłopaki z Manchesteru zremisowały z Young Boys z Berna

Jesteś kozakiem, który śledzi każdy mecz Manchesteru United i wie wszystko o drużynie z Old Trafford? Nie można zagiąć cię żadnym pytaniem z tematyki Czerwonych Diabłów? To wymień zawodników z ławki rezerwowych swojego ulubionego zespołu z dzisiejszego meczu. Bo nie wymienisz. Hardley, Iqbal, Kovar, Mengi, Savage, Shoretire i Heaton. To nie ławka Szwajcarów, to ławka […]
08.12.2021
Weszło
08.12.2021

Niegościnny Bayern skazuje Barcelonę na Ligę Europy

Jakiś czas temu Xavi stwierdził, że kiedyś Bayern Monachium chciał grać  jak Barcelona, a teraz to Dumie Katalonii powinno zależeć na nawiązaniu do poziomu Bawarczyków. Trafna diagnoza jak w mordę strzelił. Śledząc wydarzenia boiskowe, można się było zastanawiać, który zespół jest z Hiszpanii, a który z Niemiec, bo ewidentnie świat stereotypów został przewrócony do góry […]
08.12.2021
Inne sporty
08.12.2021

Tiger Woods powraca. Zagra… z synem

Mimo upływu lat Tiger Woods pozostaje najsłynniejszym golfistą świata oraz sportową ikoną. Na początku tego roku jego kariera stanęła jednak pod znakiem zapytania. Wypadek samochodowy mógł odebrać mu władze w nogach. Na całe szczęście – Amerykanin wyzdrowiał szybciej, niż ktokolwiek zakładał. Za niecałe dwa tygodnie znowu będzie zaliczał dołki. Tym razem z synem. W ramach […]
08.12.2021
Liga Mistrzów
08.12.2021

Juventus gra paździerz i… wygrywa grupę 

Temperatura tego meczu nie była nawet letnia. Juventus chyba nie wierzył w to, że Chelsea może pokpić sprawę z Zenitem i jednocześnie zakładał najwyraźniej, że jakimkolwiek składem by nie wyszedł, zdobędzie trzy punkty z Malmoe, nie mającym szans nawet na Ligę Europy wiosną. Drugie założenie w sumie okazało się słuszne. „Stara Dama” zaczęła w mocno […]
08.12.2021
Niezły numer
08.12.2021

Nieudany powrót Milanu. Po raz piąty potknął się na pierwszej przeszkodzie

FC Barcelona nie jest jedynym wielkim klubem, który ma kłopoty w Lidze Mistrzów. Z rozgrywkami zdążył się już pożegnać włoski AC Milan. Choć zespół z Mediolanu to dziś raczej śpiący gigant, czwarte miejsce w fazie grupowej musi być sporym rozczarowaniem. To dopiero piąty przypadek w historii, gdy Rossoneri tak wcześnie kończą swoje pucharowe wojaże. Dla kibiców […]
08.12.2021
Inne sporty
08.12.2021

Pandemia znowu psuje plany. Zagrozi igrzyskom?

Po letnich miesiącach, w których udało się przeprowadzić sprawnie wielkie imprezy, mogło się wydawać, że pandemia nie będzie już stanowić większego zagrożenia dla świata sportu. Ale niestety – problem cały czas istnieje, a nowym wrogiem stał się „Omikron”. Słyszymy o odwołanych zawodach, pozytywnych wynikach testów u poszczególnych zawodników, pustych trybunach. Do najgorszego – czyli ewentualnego […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Prasówka
08.12.2021

PRASA. Prezes Pogoni: Kozłowskiego chce 20 klubów

Środowa prasa jest całkiem ciekawa, warto rzucić okiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Barcelona może po raz pierwszy od 21 lat nie wyjść z grupy w LM. Bayern już awansował, ale Robert Lewandowski walczy o rekordy. To może być jeden z najgorszych dni w tym wieku dla fanów Barcelony. Ich ukochany klub stoi pod ścianą. Aby awansować do […]
08.12.2021
Weszło
07.12.2021

PRASA. Białorusin głównym kandydatem do zastąpienia Papszuna w Rakowie

– Najważniejsze osoby w Rakowie nie czekają na rozwój sytuacji z założonymi rękami, tylko działają i to już od dawna. Przy Limanowskiego spodziewali się, że rozstanie z dotychczasowym trenerem, kiedyś może nastąpić i gruntownie się do tego przygotowywali. Częstochowianie bacznie obserwują rynek trenerski przynajmniej od kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu […]
07.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dziekanowski: Papszun dał się wciągnąć Mioduskiemu w niezbyt czystą grę

– Wielokrotnie w tym miejscu chwaliłem szkoleniowca ekipy z Częstochowy za pieczęć, którą odcisnął na prowadzonej przez siebie drużynie. Ostatnie i najbliższe tygodnie, a może miesiące, będą dla niego testem osobowości nie tylko jako trenera, ale też człowieka – czy potrafi z tej sytuacji wyjść z klasą. Na razie, analizując jego wypowiedzi, niestety odniosłem wrażenie, […]
06.12.2021
Prasówka
04.12.2021

PRASA. „Niech Papszun zostanie i będzie dla Rakowa tym, kim Guy Roux był dla Auxerre”

Sobotnia prasa w temacie Ekstraklasy za dużo nam nie oferuje. Więcej jest o niższych ligach i ligach zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rafał Tymiński przestrzega Marka Papszuna przed przyjściem do Legii. Marek Papszun nie powinien iść do Legii. Dla własnego dobra. Zostając w Rakowie Częstochowa ma szansę stać się trenerem, którego postawa może być wspomina przez… kilkadziesiąt […]
04.12.2021
Weszło
03.12.2021

PRASA. Legia nawet nie kontaktowała się z Rakowem. A Raków może przebić Legię

– Od wywiadu prezesa Mioduskiego minął już tydzień. Przez ten czas nikt ze stołecznego klubu nie zwrócił się do kogokolwiek z Rakowa z oficjalną ofertą albo przynajmniej zapytaniem o możliwość zatrudnienia szkoleniowca już w stycznia. – Nikt nie zadzwonił, nie napisał e-maila ani nie wysłał SMS-a. A przecież Dariusz Mioduski czy dyrektor sportowy Legii Radosław […]
03.12.2021
Prasówka
02.12.2021

Listkiewicz: Boniek znalazł kadrze sponsora. Niewypłacalnego, który skończył za kratami

Czwartkowa prasa to raporty z Pucharu Polski i sporo wieści z klubów Ekstraklasy oraz pierwszej ligi. W „Super Expressie” znajdziemy natomiast rozmowę z Kamilem Grosickim. Skrzydłowy mówi o szansach powrotu do reprezentacji Polski, swojej formie i barażach o mundial. „Przegląd Sportowy” zajawia natomiast książkę Michała Listkiewicza. – Zbyszek jako wiceprezes PZPN odpowiadał za marketing i […]
02.12.2021
Weszło
08.12.2021

Młode chłopaki z Manchesteru zremisowały z Young Boys z Berna

Jesteś kozakiem, który śledzi każdy mecz Manchesteru United i wie wszystko o drużynie z Old Trafford? Nie można zagiąć cię żadnym pytaniem z tematyki Czerwonych Diabłów? To wymień zawodników z ławki rezerwowych swojego ulubionego zespołu z dzisiejszego meczu. Bo nie wymienisz. Hardley, Iqbal, Kovar, Mengi, Savage, Shoretire i Heaton. To nie ławka Szwajcarów, to ławka […]
08.12.2021
Weszło
08.12.2021

Niegościnny Bayern skazuje Barcelonę na Ligę Europy

Jakiś czas temu Xavi stwierdził, że kiedyś Bayern Monachium chciał grać  jak Barcelona, a teraz to Dumie Katalonii powinno zależeć na nawiązaniu do poziomu Bawarczyków. Trafna diagnoza jak w mordę strzelił. Śledząc wydarzenia boiskowe, można się było zastanawiać, który zespół jest z Hiszpanii, a który z Niemiec, bo ewidentnie świat stereotypów został przewrócony do góry […]
08.12.2021
Inne sporty
08.12.2021

Tiger Woods powraca. Zagra… z synem

Mimo upływu lat Tiger Woods pozostaje najsłynniejszym golfistą świata oraz sportową ikoną. Na początku tego roku jego kariera stanęła jednak pod znakiem zapytania. Wypadek samochodowy mógł odebrać mu władze w nogach. Na całe szczęście – Amerykanin wyzdrowiał szybciej, niż ktokolwiek zakładał. Za niecałe dwa tygodnie znowu będzie zaliczał dołki. Tym razem z synem. W ramach […]
08.12.2021
Liga Mistrzów
08.12.2021

Juventus gra paździerz i… wygrywa grupę 

Temperatura tego meczu nie była nawet letnia. Juventus chyba nie wierzył w to, że Chelsea może pokpić sprawę z Zenitem i jednocześnie zakładał najwyraźniej, że jakimkolwiek składem by nie wyszedł, zdobędzie trzy punkty z Malmoe, nie mającym szans nawet na Ligę Europy wiosną. Drugie założenie w sumie okazało się słuszne. „Stara Dama” zaczęła w mocno […]
08.12.2021
Niezły numer
08.12.2021

Nieudany powrót Milanu. Po raz piąty potknął się na pierwszej przeszkodzie

FC Barcelona nie jest jedynym wielkim klubem, który ma kłopoty w Lidze Mistrzów. Z rozgrywkami zdążył się już pożegnać włoski AC Milan. Choć zespół z Mediolanu to dziś raczej śpiący gigant, czwarte miejsce w fazie grupowej musi być sporym rozczarowaniem. To dopiero piąty przypadek w historii, gdy Rossoneri tak wcześnie kończą swoje pucharowe wojaże. Dla kibiców […]
08.12.2021
Inne sporty
08.12.2021

Pandemia znowu psuje plany. Zagrozi igrzyskom?

Po letnich miesiącach, w których udało się przeprowadzić sprawnie wielkie imprezy, mogło się wydawać, że pandemia nie będzie już stanowić większego zagrożenia dla świata sportu. Ale niestety – problem cały czas istnieje, a nowym wrogiem stał się „Omikron”. Słyszymy o odwołanych zawodach, pozytywnych wynikach testów u poszczególnych zawodników, pustych trybunach. Do najgorszego – czyli ewentualnego […]
08.12.2021
Weszło
08.12.2021

Młode chłopaki z Manchesteru zremisowały z Young Boys z Berna

Jesteś kozakiem, który śledzi każdy mecz Manchesteru United i wie wszystko o drużynie z Old Trafford? Nie można zagiąć cię żadnym pytaniem z tematyki Czerwonych Diabłów? To wymień zawodników z ławki rezerwowych swojego ulubionego zespołu z dzisiejszego meczu. Bo nie wymienisz. Hardley, Iqbal, Kovar, Mengi, Savage, Shoretire i Heaton. To nie ławka Szwajcarów, to ławka […]
08.12.2021
Inne sporty
08.12.2021

Tiger Woods powraca. Zagra… z synem

Mimo upływu lat Tiger Woods pozostaje najsłynniejszym golfistą świata oraz sportową ikoną. Na początku tego roku jego kariera stanęła jednak pod znakiem zapytania. Wypadek samochodowy mógł odebrać mu władze w nogach. Na całe szczęście – Amerykanin wyzdrowiał szybciej, niż ktokolwiek zakładał. Za niecałe dwa tygodnie znowu będzie zaliczał dołki. Tym razem z synem. W ramach […]
08.12.2021
Inne sporty
08.12.2021

Pandemia znowu psuje plany. Zagrozi igrzyskom?

Po letnich miesiącach, w których udało się przeprowadzić sprawnie wielkie imprezy, mogło się wydawać, że pandemia nie będzie już stanowić większego zagrożenia dla świata sportu. Ale niestety – problem cały czas istnieje, a nowym wrogiem stał się „Omikron”. Słyszymy o odwołanych zawodach, pozytywnych wynikach testów u poszczególnych zawodników, pustych trybunach. Do najgorszego – czyli ewentualnego […]
08.12.2021
Weszło
08.12.2021

Polski trener wicemistrzem Szwecji. „Naszą ambicją jest wygranie ligi”

Wyjechał do Szwecji, gdy miał pięć lat. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zaczął trenować trzecioligowy IK Frej. Awansował z nim do drugiej ligi szwedzkiej, po czym został asystentem w sztabie Rollanda Nilsona w reprezentacji Szwecji U-21. Od 2020 roku prowadzi AIK Solna, z którym kilka dni temu wywalczył wicemistrzostwo kraju. Bartosz Grzelak, posługując się nienaganną polszczyzną, […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Weszło
08.12.2021

Dlaczego warto doceniać Pogoń Szczecin? || Roki wyjaśnia #38

Pogoń Szczecin wyrasta na największego obok Lecha Poznań pretendenta do zdobycia tytułu mistrza Polski. W dzisiejszym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski zajął się argumentami, które mogą przemawiać na korzyść Portowców, którzy stoją przed szansą wywalczenia pierwszego w swojej historii tytułu.  Program tworzony we współpracy z PKO Bankiem Polskim. 
08.12.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka(@sok-z-kiszczaka)
1 miesiąc temu

Ja tym bardziej!

kukiel
kukiel
1 miesiąc temu

Problem stanowią ci, którzy z nimi rozmawiają i napędzają tę machinę zjebania. Przestańcie się ośmieszać i nie gadajcie z idiotami. Będzie spokojnie i przejrzyście.

zonk_szubrawiec
zonk_szubrawiec
1 miesiąc temu

W Poznaniu musiałby mieć miejsce jakichś kataklizm, żeby stracili taką przewagę…”

Primo: „jakiś” głąbie; Secundo: jaką kuwa „przewagę” ??? 2pkt. nad Lechią i 3 nad Rakowem ??? Kogo obchodzi w tym momencie czy stracą czy nie przewagę nad 15-tą drużyną w tabeli ??? :/

Diarra
Diarra
1 miesiąc temu

Podoba mi się, że w „PS” były dwa felietony – Dziekana i Dudka – dotyczące Sousy. Dwa różne stanowiska. I kolejny raz pokazały, że Dudek, mimo że czasem nie zgadzam się z nim, to zwykle jego opinie bazują na jakichś argumentach, stanowiskach, co było widać dzisiaj – po co Sousa ma jeździć na ligę, skoro z Lech-Legia i tak by prawie że nikogo nie powołał. Dziekanowski z kolei jest jak raper, który nawija a capella, a później jego słowa nakładają na bit. Coś tam powie, coś wyrazi, ale nie ma to żadnego poparcia w faktach. No chyba że za takie uznamy uważanie, że stare dziadki trenerskie coś potrafią zrobić, bo przecież dzisiaj ci gówniarze, to nie szanują za gros starszych. Ciekawe, że taką opinię wyrażał swego czasu w C+ Andrzej Kubica…15 lat temu. Co to pokazuje? Że niektórzy lubią się specjalnie mylić.

Koval90PL
Koval90PL
1 miesiąc temu

Dziekanowski nie ma pojęcia nawet na jakiej pozycji gra Robert Gumny w swoim klubie, więc nie ma co go traktować poważnie.

Weszło
08.12.2021

Młode chłopaki z Manchesteru zremisowały z Young Boys z Berna

Jesteś kozakiem, który śledzi każdy mecz Manchesteru United i wie wszystko o drużynie z Old Trafford? Nie można zagiąć cię żadnym pytaniem z tematyki Czerwonych Diabłów? To wymień zawodników z ławki rezerwowych swojego ulubionego zespołu z dzisiejszego meczu. Bo nie wymienisz. Hardley, Iqbal, Kovar, Mengi, Savage, Shoretire i Heaton. To nie ławka Szwajcarów, to ławka […]
08.12.2021
Weszło
08.12.2021

Niegościnny Bayern skazuje Barcelonę na Ligę Europy

Jakiś czas temu Xavi stwierdził, że kiedyś Bayern Monachium chciał grać  jak Barcelona, a teraz to Dumie Katalonii powinno zależeć na nawiązaniu do poziomu Bawarczyków. Trafna diagnoza jak w mordę strzelił. Śledząc wydarzenia boiskowe, można się było zastanawiać, który zespół jest z Hiszpanii, a który z Niemiec, bo ewidentnie świat stereotypów został przewrócony do góry […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Lewandowski bez gola w Lidze Mistrzów pierwszy raz od ponad roku

W dawnych czasach musieliśmy zaznaczać, że polski piłkarz strzelił gola w Lidze Mistrzów. Dziś niespodzianką jest, że Lewandowski bramki nie zdobył. To pierwszy taki przypadek, w meczach, w których grał, od starcia z Lokomotiwem Moskwa z 27 października 2020 roku. Potem trafiał kolejno z: Salzburgiem (dwa mecze z rzędu) Lazio (dwa mecze z rzędu) Barceloną […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Barcelona w europejskiej drugiej lidze pierwszy raz od sezonu 03/04

Barcelona nie zagra na wiosnę w Lidze Mistrzów, spada do Ligi Europy. Blaugrana zawita do europejskiej drugiej ligi pierwszy raz od sezonu 2003/2004. Katalończycy kampanię 02/03 zakończyli ledwie na szóstym miejscu, więc musieli się pogodzić z Pucharem UEFA. Przeszli wówczas trzy rundy i pożegnali się w czwartej – remisując 0:0 z Celtikiem i przegrywając 0:1 […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Mecz Tottenhamu z Rennes nie odbędzie się jutro

Stało się – Tottenham, który został zaatakowany przez koronawirusa, poinformował, że jutrzejszy mecz z Rennes się nie odbędzie. Koguty dostały mocno w kość, bo aż jedenastu piłkarzy przechodzi zakażenie. Gdyby trzeba było jutro grać, czoła Francuzom musieliby stawić juniorzy. Tak się jednak nie stanie. Co dalej? Tottenham informuje, że rozmowy z UEFA trwają. Być może […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Przybyłko na dłużej w MLS

Kacper Przybyłko wciąż będzie piłkarzem Philadelphii Union. Klub skorzystał z klauzuli, która przedłużyła umowę z piłkarzem. Przybyłko jest w swoim obecnym klubie od 2019 roku. Strzelił dla niego 40 bramek, a w tym sezonie dwanaście. Niestety żadnego w play-offach, ale jego zespół był bliski finału – poległ jednak rundę wcześniej z New York City FC. […]
08.12.2021
Inne sporty
08.12.2021

Tiger Woods powraca. Zagra… z synem

Mimo upływu lat Tiger Woods pozostaje najsłynniejszym golfistą świata oraz sportową ikoną. Na początku tego roku jego kariera stanęła jednak pod znakiem zapytania. Wypadek samochodowy mógł odebrać mu władze w nogach. Na całe szczęście – Amerykanin wyzdrowiał szybciej, niż ktokolwiek zakładał. Za niecałe dwa tygodnie znowu będzie zaliczał dołki. Tym razem z synem. W ramach […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Rybus wzięty w obronę

Maciej Rybus został zaatakowany przez Witalija Miłonowa, rosyjskiego posła. Teraz w obronę wziął go Andriej Czerwiczenko, były właściciel Spartaka Moskwa. Przypomnijmy, co powiedział Miłonow: – On przecież jest Polakiem. Rybus nie mówi o swoim klubie, tylko o naszej reprezentacji. W ogóle reprezentacja Polski – śmieszna definicja. To sygnał, że te wszystkie egzotyczne postaci, które kupujemy […]
08.12.2021
Liga Mistrzów
08.12.2021

Juventus gra paździerz i… wygrywa grupę 

Temperatura tego meczu nie była nawet letnia. Juventus chyba nie wierzył w to, że Chelsea może pokpić sprawę z Zenitem i jednocześnie zakładał najwyraźniej, że jakimkolwiek składem by nie wyszedł, zdobędzie trzy punkty z Malmoe, nie mającym szans nawet na Ligę Europy wiosną. Drugie założenie w sumie okazało się słuszne. „Stara Dama” zaczęła w mocno […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

AKTUALIZACJA: Mecz Atalanta-Villarreal przełożony!

Liga Mistrzów zaczyna granie w drugiej turze o 21, natomiast mecz Atalanty z Villarrealem będzie opóźniony. Wszystko przez warunki atmosferyczne. Mianowicie – spadł bardzo mocny śnieg i trzeba zrobić z nim porządek. Początkowo myślano w ogóle o przełożeniu spotkania na jutro, natomiast zawodnicy mają wyjść na boisko jednak dzisiaj. Con una sopladora retiran la nieve […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Dżykija: – Przyjechaliśmy w dobrej formie

Poza trenerem Spartaka, w konferencji prasowej wziął udział także Gieorgij Dżykija, który jest zdania, że Spartak ma pomysł na Legię. Piłkarz powiedział: – Wiemy, jak gra Legia. Nie powiem, jakie wyciągnęliśmy wnioski, ale jesteśmy gotowi na jutrzejszy mecz. Zdajemy sobie sprawę z tego, co zrobić, aby wygrać. Oczywiście, mamy też swoje problemy. Kilku piłkarzy jest […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Trener Spartaka: – Będziemy skoncentrowani. Nieważne, w jakiej formie jest Legia

Trener Spartaka, Rui Vitoria, zabrał głos przed jutrzejszym meczem z Legią. Szkoleniowiec stwierdził: – Niezależnie od tego, w jakiej formie jest Legia, wyjdziemy na mecz skoncentrowani. Wszystkie zakulisowe sprawy się nie liczą, czyli kto jest outsiderem, a kto nie jest. Tak samo podeszliśmy do rywalizacji z Napoli. Mamy swoje problemy. Ponce, Larsson i Sobolew z […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Paweł Dawidowicz zerwał więzadła krzyżowe

Niesamowity pech i dramat Pawła Dawidowicza. Według informacji Tomasza Włodarczyka piłkarz zerwał więzadła krzyżowe. Polak doznał kontuzji w ostatnim meczu ligowym, ale nie przypuszczał, że będzie ona tak paskudna. Niestety badania wykazały zerwanie, toteż Dawidowicza czeka pół roku przerwy. Nie ma dobrego momentu na kontuzję, ale ten jest wręcz fatalny. Po pierwsze Dawidowicz rósł w […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Salah: – Lekarze wiedzą, co robią. Przyjąłem szczepionkę

Mohamed Salah okazał się zwolennikiem szczepień. Piłkarz zabrał głos w tej sprawie.  Jak stwierdził: – Czy przyjąłem szczepionkę? Tak. Lekarze i naukowcy wiedzą co robią, zajmują się tymi sprawami od wielu lat. Negując ich tezy zachowałbym się tak jak jakiś człowiek na ulicy, który mówiłby mi, gdzie mam podać piłkę. Lekarze namawiają do szczepień, tak […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Boniek: – Jestem przekonany, że Barcelona przyjmie dziś „czwórkę”

Zbigniew Boniek nie wróży Barcelonie najlepszego wyniku w dzisiejszym spotkaniu z Bayernem. Zdaniem byłego prezesa PZPN-u, skończy się na wysokim rezultacie. Boniek w Polsacie powiedział: – Król jest nagi. Barcelona przez kilka lat ukrywała swoje problemy, bo miała kilku wspaniałych piłkarzy. Potem nastąpił przesyt i się wszystko wylało. Ja jestem przekonany, że FC Barcelona dzisiaj […]
08.12.2021
Niezły numer
08.12.2021

Nieudany powrót Milanu. Po raz piąty potknął się na pierwszej przeszkodzie

FC Barcelona nie jest jedynym wielkim klubem, który ma kłopoty w Lidze Mistrzów. Z rozgrywkami zdążył się już pożegnać włoski AC Milan. Choć zespół z Mediolanu to dziś raczej śpiący gigant, czwarte miejsce w fazie grupowej musi być sporym rozczarowaniem. To dopiero piąty przypadek w historii, gdy Rossoneri tak wcześnie kończą swoje pucharowe wojaże. Dla kibiców […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Mladenović nie zagra ze Spartakiem

Filip Mladenović nie zagra ze Spartakiem Moskwa. Informację przekazał trener Marek Gołębiewski. Powiedział: – Sytuacja kadrowa jest trochę lepsza, wraca trzech zawodników, ale niestety jeden z graczy po spotkaniu z Cracovią nam ubył. Filip Mladenović ma problemy z kolanem i dziś przejdzie zabieg iniekcji w kolano, więc jego występ jest mało prawdopodobny. Cóż, z jednej […]
08.12.2021
Suche Info
08.12.2021

Josue komentuje swoje boiskowe zachowania

Wszyscy znamy temperament Josue – lubi podyskutować z sędziami, mocno gestykulować, jakby kierował ruchem na skrzyżowaniu. Portugalczyk na konferencji przed meczem ze Spartakiem odniósł się do swojego charakteru. Jak powiedział: – Na treningach zachowuję się tak samo. Podczas gierek jestem tą osobą, która często gestykuluje. Taki już jestem, wynika to z mojej osobowości. W ten […]
08.12.2021