post

Opublikowane 04.10.2021 16:09 przez

redakcja

– Większość piłkarzy rozpatrywanych pod kątem gry w reprezentacji gra za granicą. Obejrzałem więcej meczów Ekstraklasy na początku mojej pracy, bo nie można było wtedy tak swobodnie jeździć do innych krajów na mecze na żywo. Zobaczyłem więc troszkę więcej na początku. Mam dobrą liczbę ludzi w sztabie, by wszystko śledzić. Wszyscy, których rozważamy do kadry, mają szansę. Aktualnie mamy około 60 piłkarzy, których śledzimy, oglądamy, ale chcemy poszerzyć tę listę „radaru” kadry. Natomiast nie mogę być wszędzie. Dlatego muszę podejmować decyzje. Tak samo jak przy powołaniach – Paulo Sousa na konferencji prasowej powiedział dlaczego nie jeździ na mecze Ekstraklasy. Wytłumaczył brak powołania Szymańskiego, problemach na lewej stronie a także dlaczego piłkarze później przyjadą na zgrupowanie kadry. To wiele innych poniżej, w zapisie konferencji. Zapraszamy.

W jakim wymiarze wystąpi w swoim meczu pożegnalnym Łukasz Fabiański przeciwko San Marino? Czy trener się z nim kontaktował, rozmawiał?

Tak, rozmawiałem z nim, oczywiście. Gdy Łukasz podjął decyzję, żeby skupić się na grze w klubie, Zbigniew Boniek powiedział o takiej inicjatywie. Zastrzegł, że tylko jeśli ja się zgodzę, oraz oczywiście żeby o tym porozmawiać z nowym prezesem PZPN, Cezarym Kuleszą. Wszyscy się zgodzili, że to dobry pomysł, ja też. To ważne, aby pamiętać o piłkarzach, którzy zapisywali dla reprezentacji narodowej ważne momenty, dlatego oddamy Łukaszowi w ten sposób hołd. Wspaniale, że będzie pełny stadion, także zapowiada się piękny dzień dla polskiej piłki, nie tylko dla Łukasza Fabiańskiego.

Matty Cash zapowiedział, że chciałyby grać w reprezentacji Polski. Bierze pan pod uwagę tego piłkarza, gdy dostanie obywatelstwo?

Wypowiadałem się już w temacie Matty’ego Casha: na razie nie ma obywatelstwa. Jak będzie miał polski paszport, jako trener podejmę decyzję. Taką samą wiadomość wysłał wam prezes PZPN: będzie to jeszcze jeden z zawodników, który będzie obserwowany pod kątem następnych spotkań. Na ten moment nie mogę powiedzieć więcej, koncentrujemy się na piłkarzach, których mamy i mogą dać nam zwycięstwa.

Jakie mecze od meczu z Anglią oglądał pan na żywo z udziałem naszych reprezentantów?

Byłem w Niemczech i Włoszech, wszystkie mecze jakie mogłem zobaczyć na żywo, oglądałem. Na meczach, na których nie mogłem być – mamy programy, gdzie możemy obejrzeć mecze wszystkich, którzy są rozpatrywani pod kątem kadry, którzy mogą być przydatni dziś albo w najbliższej przyszłości.

Potwierdzi pan niedobre informacje odnośnie urazów na lewej stronie? Bierze pan pod uwagę dowołanie kogoś?

Niestety, straciliśmy Rybusa i Recę, nie mogą być z nami. Jutro dowiemy się co z Drągowskim. Musimy też porozmawiać z lekarzami, przeprowadzić trochę badań, po których będziemy wiedzieć, czy kogoś dowołać. Jeśli Drągowski nie będzie gotowy, rozważymy dowołanie, bo Łukasz zagra tylko z San Marino, musimy mieć więc dodatkowego bramkarza. Na lewej mamy do dyspozycji Gumnego, Kędziorę, może też tam zagrać skrzydłowy. Nie będzie też z nami Nicoli Zalewskiego, musimy zrozumieć, że to dla niego trudny moment, kiedy chce być bliżej swojej rodziny. Wspieramy go w tej decyzji, mamy nadzieję, że przejdą ten trudny moment i będziemy mieli go jak najszybciej z powrotem.

Mecz z San Marino będzie jedynie przetarciem przed trudnym wyjazdem do Tirany, czy w Warszawie zagramy najsilniejszym składem?

Myślę, że pokazujemy to od samego początku, tak dla was, jak i kibiców: nie ma meczów rozgrzewkowych. Każdy mecz jest meczem, który musimy wygrać. Nasz skład na San Marino będzie zależał od tego, jaki będzie fizyczny i mentalny stan piłkarzy, którzy przyjadą. Być może okaże się, że musimy podjąć takie a nie inne decyzje, ale zawsze z wiarą, że będą właściwe. Wiemy, że musimy być odpowiedzialni we wszystkim co robimy. Chcemy grać na najwyższym możliwym poziomie. Chcę zobaczyć przeciw San Marino koncentrację na zwycięstwie, w każdym etapie meczu zdolność pressingu, intensywność, mobilność, liczne stwarzanie sytuacje. Chcę zobaczyć taką mentalność przez cały mecz.

Dlaczego tak rzadko przyjeżdża pan do Polski na mecze, czy pucharowe Legii, czy ligowe? Ostatnio było starcie lidera z wiceliderem, Lech – Śląsk.

Powtarzacie te same pytania, więc odpowiedzi będą te same. Większość piłkarzy rozpatrywanych pod kątem gry w reprezentacji gra za granicą. Obejrzałem więcej meczów ligowych na początku mojej pracy, bo nie można było wtedy tak swobodnie jeździć do innych krajów na mecze na żywo. Zobaczyłem więc troszkę więcej na początku. Mam dobrą liczbę ludzi w sztabie, by wszystko śledzić. Wszyscy, których rozważamy do kadry, mają szansę. Aktualnie mamy około 60 piłkarzy, których śledzimy oglądamy, ale chcemy poszerzyć tę listę „radaru” kadry. Natomiast nie mogę być wszędzie. Dlatego muszę podejmować decyzje. Tak samo jak przy powołaniach.

Zawsze tak będzie. Taką mam pracę. Musicie to rozumieć. Tak jak ja rozumiem, że gdy kogoś nie powołam, pytacie czemu go nie powołałem, a kiedy ich powołam, pytacie czemu nie powołam innych. To wasza praca. Podjąłem decyzje i liczymy, że są właściwe.

Jak pan wytłumaczy brak powołania dla regularnie grającego Sebastiana Szymańskiego, podczas gdy powołany został Przemysław Płacheta, który nie bywa w Norwich nawet rezerwowym?

Jesteście skupieni na tym, ale spojrzmy głębiej. Sebastian Szymański był tutaj na poprzednim zgrupowaniu. Miał kłopot z urazem. Rozmawialiśmy z nim o tym, żeby wrócił do pełni zdrowia. Nie wiem, czemu muszę mówić ciągle to samo, ale powtórzę – kiedy zaczynaliśmy w marcu pracę, chcieliśmy go wykorzystać jako skrzydłowego. Dziś rozumiemy, że to nie jest dla niego najlepsze, tak samo dla drużyny. W klubie gra w 1+2, jako prawy środkowy, z pewną mobilnością. My gramy inaczej, a biorąc pod uwagę liczbę zawodników, których mamy do dyspozycji w środku, jak i również ich charakterystykę… taką podjęliśmy decyzję. To bardzo utalentowany zawodnik, jakościowy. Ale w tym momencie, biorąc wszystko pod uwagę, taka jest moja decyzja.

Jaka jest hierarchia napastników w tym momencie?

Nie mamy hierarchii wśród napastników, pomocników, obrońców. Jeśli pamiętacie początki naszej pracy, nasz pomysł na futbol był taki, że mógł mieć problemy w odnalezieniu się Kamil Glik. Potem jednak zmieniliśmy to. Glik pokazał mi i drużynie, że nie możemy z niego rezygnować w tym momencie. Jest za ważny, również jako osobowość i doświadczenie w tej kadrze. To nie więc kwestia hierarchii, tylko co piłkarz może dać, byśmy wygrywali mecz. Najważniejsze, co chcę powiedzieć, to że drużyna narodowa musi być zawsze powyżej – powyżej mnie, powyżej sztabu, powyżej piłkarzy. Jesteśmy skoncentrowani na tym, by tworzyć taki zespół, aby wygrywać.

Padł pomysł, by co jakiś czas organizować zgrupowania dla piłkarzy ESA, dwudniowe. Skąd ten pomysł, skoro nie bardzo sięga pan po piłkarzy Ekstraklasy, aktualnie powołany jest tylko Kozłowski? Ta liczba kadrowiczów z ESA ciągle się zmniejsza.

Ponieważ kiedy ich powołujemy, oni wyjeżdżają z Polski. Reprezentacja to też platforma promocji piłkarzy. Chciałbym z tej strony powiedzieć, że Legia świetnie sobie radzi w pucharach. Tworzy wartość całej ligi. Zrobiła coś znakomitego i mamy nadzieję, że będzie dalej jej tak szło. Ale też nie gra zbyt wieloma polskimi zawodnikami, niemniej to świetna praca. My zawsze jesteśmy skupieni na rozwoju piłkarzy. Czasem powołuję nowych graczy, najpierw dla integracji. Pokazania poziomu, jakie wymaga kadra, jakiego oczekujemy. Ale powołam ostatecznie tych, którzy pomogą nam wygrywać mecze.

Muszę myśleć też o przyszłości, patrzę na młodych, kiedy mogę ich zintegrować w zespole, ale muszę rozważyć nie tylko charakterystykę piłkarzy, ale też osobowości. Budujemy nie tylko zespół piłkarsko, ale również „team spirit”. Uważam, że mamy fantastyczny potencjał pod tym kątem jako grupa. Ponieważ nie pracujemy na co dzień, tylko spotykamy się rzadko, jest to tym ważniejsze. To coś istotnego, nie tylko technika, taktyka.

Jak miałyby wyglądać te krótkie zgrupowania ligowców? W wywiadzie dla Interii powiedział pan, że chciałby też się spotykać z trenerami. Czemu miałoby to służyć?

Nie myślę tu o sobie, tylko o polskiej piłce. Kadra narodowa musi być drużyną wszystkich. Takie spotkania mogłyby być platformą wymiany myśli, idei, metod. Kiedy przestałem grać w piłkę, pracowałem w portugalskim związku piłki nożnej przez sześć lat. Tam praktykowano takie spotkania i one zawsze przynosiły nowe pomysły, które pomagały rosnąć. Uważam, że te spotkania z moimi kolegami trenerami byłby bardzo rozwojowe, przyda się taka przestrzeń.

Co do piłkarzy, to rozumiem, że będzie coraz trudniej i trudniej o termin, bo liczba meczów tylko się zwiększa, ciężko znaleźć miejsce w kalendarzu. Ale jeśli mówimy o rozwoju polskiej piłki, to warto zastanowić się nad znalezieniem czasu na zebranie grupy piłkarzy, którzy mają szansę na grę w kadrze w najbliższej przyszłości. To mogłoby ich zmotywować, ale też zaszczepić im pomysły, popchnąć ich do większego wysiłku, pomóc im też zrozumieć jakie są wymagania na wyższym poziomie. Dla klubów, to zwiększałoby wartość rynkową zawodników – pokazywało, że są oni na radarze reprezentacji Polski.

W związku z problemami z lewą stroną, pojawia się pytanie o Puchacza, który mało gra w Berlinie i jeszcze nie zadebiutował w Bundeslidze. Czy rozmawiał pan z jego trenerem?

Tak, rozmawiałem, to trener, którego znam, rywalizowaliśmy ze sobą w lidze szwajcarskiej. Na pewno problem Tymka nie jest problemem fizycznym, bo z tym nigdy nie będzie miał problemów, fizyczność to jeden z jego największych atutów. Ale adaptacja polega też na poprawianiu się od strony taktycznej, choćby defensywnej organizacji. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu, kiedy będzie grał. Wie co ma poprawić, w czym może być lepszy, także jeśli chodzi o dogrania w ofensywie.

Czy w obliczu braków na lewej stronie, rozważał pan, żeby na prawym wahadle zagrał któryś z prawych obrońców, Kędziora, Gumny, Bereszyński, a na lewym wahadle któryś z pomocników, na przykład Przemek Frankowski?

W tym momencie chcemy mieć na bokach piłkarzy przyzwyczajonych do gry bardzo blisko linii. Trzeba zauważyć, że mamy dużą rywalizację w środku, wielu dobrych środkowych pomocników, wielu dobrych napastników. Do tego potrzebni są na bokach gracze, którzy potrafią grać 1 na 1, mają umiejętność dużego przyspieszenia, nadania mobilności meczowi. Posiadają dobre dogranie, dobre dośrodkowanie. Wielokrotnie w trakcie meczu mamy piłkarzy w środku, czasem w polu karnym 2 na 2, i potrzeba dobrego dogrania, czasem wczesnego, głębokiego dośrodkowania.

Weźmy Frankowskiego przeciw Albanii: grał trochę bardziej jako playmaker niż piłkarz przy linii. Pomyśleliśmy, że wykorzystamy to, jak dobrze porusza się po boisku, ma dobry timing. Ale jedna z bramek padła dzięki dośrodkowaniu lewą nogą do Adama Buksy – to było dokładnie takie dośrodkowanie, o jakie nam chodzi. Na pewno nie chcemy natomiast robić zbyt wielu zmian taktycznych, chcemy być bardziej spójni, mieć konsekwentny styl. Wydaje nam się, że to sprawdziło się w ostatnich meczach, więc chcemy raczej nie dokonywać wielkich zmian.

Jeszcze w sprawie meczu z San Marino: czy należy się spodziewać, powiedzmy, dziewięciu zmian w stosunku do ostatniego meczu?

Wszystko zależy od tego w jakiej formie fizycznej będą piłkarze. Myślę, że to będzie przemieszane. Chcemy stworzyć w zespole dynamikę konkurencji, sprawić, by – tak jak się stało z Damianem Szymańskim – czuli swoją szansę i że mogą pomóc zespołowi.

JAK DAMIAN SZYMAŃSKI WCHODZIŁ DO REPREZENTACJI POLSKI?

Dlaczego rezygnuje pan z przyjazdu piłkarzy już w poniedziałek? Trener Nawałka chciał piłkarzy jak najwcześniej.

Bo uważam, że zasługują na ten dodatkowy dzień. Normalnie, aby po meczu dojść do pełni formy fizycznej, potrzeba od 48-72 godzin. Mamy potem cały tydzień treningów, z których pierwsze na pewno będą na większej intensywności. Niech wrócą do siebie też mentalnie, spędzą trochę czasu z rodzinami czy pozałatwiają swoje sprawy – ktoś ma wizytę z prawnikiem, ktoś sesję fotograficzną, różne sprawy.

Dlazego zdecydował się pan powołać Krzysztofa Piątka, a nie Arka Milika, skoro obaj są na podobnym etapie powrotu po kontuzji?

Chciałbym też Kubę Świerczoka, ale wciąż jest trochę problem z kwarantanną. Im więcej napastników, tym większa szansa na dobrą rotację. Arek gra więcej, ale wydaje mi się, że jego powrót był bardziej przyspieszony, nie miał tak wielu treningów jak Piona. Mam nadzieję, że obaj będą z nami na następnym zgrupowaniu.

Trenerze, co panu dało te 7 punktów zdobytych w meczach wrześniowych? Naszym celem jest chyba już tylko drugie miejsce, Anglicy mają za dużą przewagę.

Cel jest zawsze taki sam – wygrywać każdy mecz. Taki był cel od pierwszego dnia. Czasem jest to możliwe, czasem nie. Chcemy rosnąć jako grupa, wzmacniać się jako drużyna, mieć konsekwentny, spójny styl. Cieszę się, że mentalność w grupie jest mocna, chcę też motywować piłkarzy cały czas i chcę, żeby byli skoncentrowani na każdym spotkaniu, tak samo na San Marino.

Fot. FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Liga Mistrzów
19.10.2021

Nieuchwytny Mbappe, skuteczny Messi. PSG wygrywa z Lipskiem

Paris Saint-Germain w sezonie 2021/22 nie jest zespołem, który wygrywa swoje mecze zdecydowanie. Który nie pozostawia rywalom złudzeń, zmiata ich z planszy, demoluje ich w budzącym podziw stylu. Tak było również dzisiaj, gdy paryżanie nie bez kłopotów pokonali 3:2 RB Lipsk. No ale na koniec najważniejsze są przecież punkty. I francuska ekipa w fazie grupowej […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Pieniądze za nic. Przypadek Faiqa Bolkiaha

Jefri Bolkiah, niegdyś zawodowy playboy i wprawiony marnotrawca największego majątku na świecie, dba, żeby jego dzieci nie zaznały goryczy nieświadomości luksusu, na jaki go stać. Kiedy Abdul Hakeem Jefri Bolkiah, jego stutrzydziestokilowy syn, zapragnął zostać gwiazdą futbolu amerykańskiego, tatuś sprowadził mu dwie gwiazdy NFL ze Stanów Zjednoczonych –  Joe Montanę i Herschela Walkera. Każdemu zapłacił grubo […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. Inaczej […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Adam Majewski: – Być wiernym sobie

– Na ten moment nie ma czegoś takiego jak skauting w Stali Mielec. Klub nad tym pracuje. Chce podejść profesjonalnie do tematu, bo nikt nie będzie za darmo pracował. Ale w tej chwili głównie sam skupiam się na szukaniu zawodników i dostałem na to zgodę – trener Adam Majewski w Stali Mielec odpowiada nie tylko […]
19.10.2021
Anglia
19.10.2021

Leicester ośmiesza Manchester United, Saudyjczyków pokonuje Tottenham, a w głowie i tak tylko Salah

Jak nas Premier League wrzuciła na karuzelę w pierwszym meczu, tak pełne obroty utrzymywała przez wszystkie dziesięć meczów. Wspaniały to był weekend z angielską ekstraklasą, o ile oczywiście nie jesteś kibicem Manchesteru United lub Watfordu. Na pewno jednak 10. kolejka była bardzo ważna pod kątem historycznym – najbogatszy klub świata grał bowiem swój pierwszy mecz […]
19.10.2021
Liga Mistrzów
19.10.2021

Nieuchwytny Mbappe, skuteczny Messi. PSG wygrywa z Lipskiem

Paris Saint-Germain w sezonie 2021/22 nie jest zespołem, który wygrywa swoje mecze zdecydowanie. Który nie pozostawia rywalom złudzeń, zmiata ich z planszy, demoluje ich w budzącym podziw stylu. Tak było również dzisiaj, gdy paryżanie nie bez kłopotów pokonali 3:2 RB Lipsk. No ale na koniec najważniejsze są przecież punkty. I francuska ekipa w fazie grupowej […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Tercet Podolski-Emreli-Grosicki ku chwale badziewiaków

W trakcie lub świeżo po zakończeniu okienka nie dało się zrobić rankingu 10 najciekawszych/najlepszych transferów bez uwzględnienia tej trójki. Ba. Niełatwo było któregoś z nich wyrzucić poza pierwszą piątkę, a może nawet po prostu mówimy o komplecie gości z podium większości tych zestawień. Kamil Grosicki, Lukas Podolski i Mahir Emreli to nazwiska, które ekscytowały nas […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Hit w Madrycie, czy Sheriff znów zaskoczy – kozacki wieczór z LM

Dziś wieczorem czeka nas naprawdę ciekawy zestaw spotkań Ligi Mistrzów. Choć „na papierze” nie mamy tu zbyt wielu hitów, właściwie poza starciem Atletico Madryt z Liverpoolem trudno cokolwiek wyróżnić, to biorąc pod uwagę sytuację w tabelach poszczególnych grup – robi się interesująco. Ot, taki Inter Mediolan, który dzisiaj właściwie może się wypisać z gry o […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Strzelanie w cieniu Salaha. Sadio Mane w „Klubie 100”

W sobotnim meczu z Watfordem Sadio Mane po raz setny trafił do siatki w Premier League. Takie osiągnięcie to kawał historii, do którego Senegalczyk dążył jednak w cieniu. Obecny Liverpool ma bowiem twarz Mo Salaha. To jego sylwetka kojarzy nam się najbardziej ze świętowaniem strzelonych bramek przed pełnymi trybunami na Anfield. Musimy jednak pamiętać, że […]
19.10.2021
Brama dnia
19.10.2021

Jacek Krzynówek kontra Cristiano Ronaldo | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj starcie dwóch legend – polskiej i globalnej. Jacek Krzynówek staje w szranki z Cristiano Ronaldo. JACEK KRZYNÓWEK VS ROMA (19.10.2004) Krzynówek w primie strzelał ładne gole nawet po nieczystym trafieniu w piłkę. Tak jak siedemnaście lat temu przeciwko Romie.  CRISTIANO RONALDO VS MILAN (19.10.2010) Cristiano Ronaldo i […]
19.10.2021
Liczba komentarzy: 60
Subscribe
Powiadom o
guest
60 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kezystof
Kezystof
15 dni temu

Jeśli gra lider z wiceliderem i to nie po 1 kolejce ale już po całkiem solidnej części sezonu i to przed przerwą na kadrę… a mr Sousa JAK ZWYKLE nieobecny na meczu, to przestaje to być już śmieszne a zakrawa o niedopełnienie obowiązków. Kogo on tam chce ogladac na tej zagranicy? Tam nikogo nie ma do oglądania juz. Rozumiem jakby poleciał do USA kogoś obejrzec. Śmiech na sali Mr Sousa.

KIBIC
KIBIC
15 dni temu
Reply to  Kezystof

Ale patrząc na spokojnie po meczu podjął słuszną decyzję. W Śląsku nikt się nie pokazał a w Lechu tylko Kamiński jest w orbicie selekcjonera.

Tytanowy Janusz
Tytanowy Janusz
15 dni temu
Reply to  Kezystof

Póki co wyniki bronią jego decyzji. I oby było tak jak najdłużej.
Amen

JP202
JP202
14 dni temu

Co kurwa bronią ? A o EURO już zapomniałeś ?

tec
tec
14 dni temu

Przepraszam, ale które wyniki?
Jeśli piszesz o Anglii to jest to 1 wynik:
Bilans Sousy: 3-5-3
Wygrane: Andora, Albania, San Marino
Remis: Węgry, Rosja i Islandia towarzysko, Hiszpania na farcie, Anglia
Porażki: Anglia, SŁOWACJA!!!, Szwecja
Na chwilę obecną to Sousa niewiele pokazał

janek kos
janek kos
14 dni temu

Wyniki bronia decyzji Sousy ? Przeciez koncertowo spieprzyl Euro.
Wyniki to bronily Brzeczka.

Różowy Moet
Różowy Moet
15 dni temu
Reply to  Kezystof

Śmiech na sali to jest ślepo wierzyć,że selekcjoner ma obowiązek na siłę wyciągać piłkarzy z tej gównianej ligi.

Harren
Harren
15 dni temu
Reply to  Kezystof

A kogo Ty byś chciał do kadry z tych dwóch klubów? Spójrzmy na wyjściowe 11:

  • Kamiński, już znany i zweryfikowany
  • Bednarek – bez szans
  • Salamon – od dawna bez szans
  • Szromnik – bez szans
  • Lewkot – no bez jaj
  • Mączyński – zamknięty rozdział
  • Golla, Pawłowski, Praszelik – no bez jaj

Kogo ten Sousa miał tam oglądać? Zmienników? No to proszę: Skóraś, Marchwiński, Janasik, Iskra, Łyszczarz, Sobiech.

Tak więc dajcie se spokój.

Maciej
Maciej
15 dni temu
Reply to  Kezystof

Nie oszukujemy się w Lechu i Śląsku nie ma kandydatów do reprezentacji.

Awers
Awers
15 dni temu
Reply to  Kezystof

Człowieku, niedopełnienie obowiązków? O czy ty będziesz? Czy on w kontrakcie ma zapisane, że MUSI obejrzeć jakikolwiek mecz polskiej ekstraklasy? Nie. On ma wybrać najlepszych piłkarzy do kadry, tyle. I nie od dziś wiadomo, że Sousa nie ceni polskiej ligi (bo nie bardzo jest w niej co cenić) dlatego jej nie ogląda. On będzie rozliczany z wyników kadry, nie z tego, ile i jakie mecze obejrzał. Ale niestety, mnóstwo jest takich kibiców i „ekspertów” jak ty, dlatego nie zdziwię się, jak Sousa w końcu da sobie spokój, bo ile można tracić czasu na tłumaczenie głąbom najprostszych spraw.

Ted Mosby
Ted Mosby
15 dni temu
Reply to  Kezystof

Po co on ma przyjeżdżać na mecz takiego Lecha jak przy dobrych wiatrach w pierwszym składzie jest 2 Polaków z czego żaden nie jest na poziomie reprezentacyjnym.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
14 dni temu
Reply to  Ted Mosby

Może mu starczy, że połowa kadry z Lecha jest?

Michał
Michał
15 dni temu
Reply to  Kezystof

A kogo miał tam obejrzeć? Z pierwszego składu Lecha pod kątem kadry można rozważać jedynie Kamińskiego. Chłopak był już na ostatnim zgrupowaniu, zapoznał się z reprezentacją i na pewno cały czas jest w orbicie zainteresowań. Może po ostatnim zgrupowaniu Sousa stwierdził, że na razie mentalnie jeszcze nie dojeżdża i tyle. Być może w Śląsku mógłby zobaczyć jakieś nowe twarze, ale nie jest jego rolą wchodzić tak głęboko. Wyobrażam sobie, że selekcjoner ma ludzi, którzy dokonują pierwszej selekcji (pojawił się taki i taki chłopak, pokazuje potencjał, może warto szefie, żebyś się mu przyjrzał) i ta selekcja dla Śląska jest negatywna. Pojawianie się na meczach tylko po to, żeby dziennikarze się nie dopieprzali to tandetna pijarowa zagrywka. Oczywiście może być też zupełnie odwrotnie i Sousa ma wywalone na tę robotę, ale bardziej prawdopodobna wydaje mi się moja ocena.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
15 dni temu
Reply to  Kezystof

A kogo ma oglądać tutaj?

JP202
JP202
14 dni temu

Może sobie racowiska pooglądać, na Zachodzie tego nie ma

kekistan
kekistan
15 dni temu
Reply to  Kezystof

Ale po co ma jeździć na mecze? XD W jaki sposób mecz oglądany na żywo ma być lepszy niż oglądanie nagranego meczu na spokojnie, z powtórkami. Pewnie ktoś ze sztabu wziął obejrzał tego Kamyka z transmisji, może ktoś jeszcze jest w orbicie zainteresowań, zdał raport i tyle.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
14 dni temu
Reply to  Kezystof

CIO.LKU to sa rozgrywki prowincjonalne to raz!!!
CIO.LKU a dwa to pan SOUSA KUR.WA WIE chyba lepiej od Was co jako selekcjoner ma do zrobienia z obecnymi,ktorych SAM SOBIE WYBRAŁ(stąd ten ból p!zdy)by zespół lepiej funkcjonował jako CAŁOŚĆ.I żaden tam pojedynczy prospekt z esy,37 ligi swiata!!!! W obecnym temacie walki o wyjazd na MS 2022 nie jest dla SOUSY priorytetem!! Co nie powinno dziwić-CIO.LKUi
P.s praca pana Sousy to o wiele więcej niż oglądanie meczy i powoływanie piłkarzy CIOLKI!!!

JP202
JP202
14 dni temu
Reply to  Kezystof

On nie zna i nawet nie chcę poznać Polski, traktuje nasz kraj i PZPN jak bankomat, a że Zibi podał mu chwilowo PIN to wyciąga z niego kasę

jakub
jakub
13 dni temu
Reply to  Kezystof

juz widac trolle oplacane przez beton pzpn, jebac was w dupe zafajdane kundle

Polscy trenwrzy niemaja pojecia o pilce wiec stulcie pyski

PIO
PIO
15 dni temu

A możesz być gdziekolwiek, na jakimkolwiek meczu? Inni selekcjonerzy potrafili.

Luka
Luka
15 dni temu
Reply to  PIO

Tylko że oni jedyne co potrafili to być na meczach, o innych rzeczach nie mieli pojęcia.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
14 dni temu
Reply to  Luka

Ha ha ha ha. WYGRAŁEŚ.

jakub
jakub
13 dni temu
Reply to  Luka

dokladnie

HansSolo
HansSolo
15 dni temu

Ciekawe to bardzo. Osądzą wyniki

wick22
wick22
15 dni temu

Ich bin

jakub
jakub
13 dni temu
Reply to  wick22

bist du nicht, luege nicht du trottel

Kolejorz prawdziwy z Poznania
Kolejorz prawdziwy z Poznania
15 dni temu

Może to małostkowe, ale katastrofa Legiuni bardziej mnie cieszy niż lechowe liderowanie. Też tak macie?

Legia.jpg
owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
15 dni temu

wydrukuj tabele opraw w ramke i powies na sciane – typowy zakompleksiony cebulak. Wazne zeby innym sie nie udało, wtedy jest ekstaza. TFU

lol
lol
15 dni temu

LGD? LPO? To jakieś nowe skróty zboczeń???

Zakola na dupie
Zakola na dupie
15 dni temu

Za krótki to ty jesteś na Legie, chujku.

Spock
Spock (@spock)
15 dni temu

Zmień nick na: Kompleksiorz żałosny z Wronek

Jebać trolla
Jebać trolla
14 dni temu
Reply to  Spock

Albo na trollorz prawdziwy.
A Wy przestańcie mu odpisywać, to nie będzie miał racji bytu.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
14 dni temu

To CECHA NARODOWA każdego PRAWDZIWEGO POLAKA!!!
I nie jest to malostka ale ZAWIŚĆ!!!!!

JP202
JP202
14 dni temu

Nie mamy, bo w odróżnieniu od ciebie nie mamy cebulowego, zaściankowego i zawistnego podejścia do życia. Szkoda mi ciebie Januszku…

DuckUEFA
DuckUEFA
14 dni temu

Jedno i drugie skończy się szybko i znowu zaczniesz swoje ponure życie obierając ziemniaki

RSPI
RSPI
15 dni temu

Naprawdę męcząca jest już ta nagonka na Sousę odnośnie E-klapy. Coś wam wyjaśnię – ten facet widział w piłce więcej niż nasi ekspertos i treneiros razem wzięci, więc też ma świadomość, że oglądanie naszej ligi pod kątem kadry mija się z celem. Tak samo do tematu podchodzą zachodni skauci. Myślicie, że oni jeżdżą na mecze E-klapy obserwować piłkarzy? Taki gość najczęsciej musi wejść na radar w inny sposób, młodizeżówki, europejskie puchary, ewentualnie pierwsza reprezentacja albo jakieś ciekawe statystyki w przeróżnych programach analitycznych+odpowiedni wiek; dopiero wtedy, i to zazwyczaj na końcowym etapie, ktoś się pofatyguje na gościa zerknąć, i jak już mówiłem wcześniej – najlepiej nie w samej lidze, a w innych warunkach. Zapytam, co może dać w kontekscie oceny umiejętności/potencjału zawodnika oglądanie go na tle gunwo wartych rywali i/lub grającego w drużynie prezentującej typową polską myśl szkoleniową? Przecież to nie ma, kuhwa, żadnej wartości merytorycznej dla ludzi z najwyższego poziomu, bo to jest inna dyscyplina sportu de facto!

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
14 dni temu
Reply to  RSPI

Dokładnie a 90% tych CE.PÓW dalej tych podstaw piłki nożnej nie OGARNIA!!!
Ha ha ha

Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
Ostatni pasażer nostromo: 712 telefon
14 dni temu
Reply to  RSPI

Z tymi skautami to zwariowałeś chłopie, w takim Szczecinie czy Lubinie pół stadionu potrafi być zawalone obserwatorami, w ostatniej kolejce skaut Milanu i skaut Liverpoolu nawet się publicznie wypowiedzieli że obserwują dzisiaj Kozłowskiego

Jam
Jam
14 dni temu

ale Kozłowskiego Sousa też obserwował a teraz regularnie go powołuje (przecież był na Euro)

jakub
jakub
13 dni temu
Reply to  RSPI

dokladnie, beton juz atakuje bo brak kolesiostwa

RSPI
RSPI
15 dni temu

Naprawdę męcząca jest już ta nagonka na Sousę odnośnie E-klapy. Coś wam wyjaśnię – ten facet widział w piłce więcej niż nasi ekspertos i treneiros razem wzięci, więc też ma świadomość, że oglądanie naszej ligi pod kątem kadry mija się z celem. Tak samo do tematu podchodzą zachodni skauci. Myślicie, że oni jeżdżą na mecze E-klapy obserwować piłkarzy? Taki gość najczęsciej musi wejść na radar w inny sposób, młodizeżówki, europejskie puchary, ewentualnie pierwsza reprezentacja albo jakieś ciekawe statystyki w przeróżnych programach analitycznych+odpowiedni wiek; dopiero wtedy, i to zazwyczaj na końcowym etapie, ktoś się pofatyguje na gościa zerknąć, i jak już mówiłem wcześniej – najlepiej nie w samej lidze, a w innych warunkach. Zapytam, co może dać w kontekscie oceny umiejętności/potencjału zawodnika oglądanie go na tle gunwo wartych rywali i/lub grającego w drużynie prezentującej typową polską myśl szkoleniową? Przecież to nie ma, kuhwa, żadnej wartości merytorycznej dla ludzi z najwyższego poziomu, bo to jest inna dyscyplina sportu de facto!

rozumiesz
rozumiesz
15 dni temu

Trener ma ludzi od oglądania meczów w polskiej lidze w której nie widzi zbyt wiele kandydatów do gry w reprezentacji? Czego wy nie rozumiecie? Ekstraklasa najwidoczniej nie jest priorytetem Sousy i ja to jak najbardziej rozumiem i akceptuje dopóki widzę, że ludzie których powołuje sprawdzają się.

Luka
Luka
15 dni temu

A po co ma jeździć na mecze ekstraklasy w XXI wieku, czy nie ma od tego ludzi i technologii? Takie czerpanie się na siłę. Smuda, Fornalik czy Brzęczek bardzo dużo oglądali naszą ligę, doskonali trenerzy, przełożyli potem jakość, którą zobaczyli na mecze reprezentacji :-). Ogólnie po Brzęczku została wśród dziennikarzy, kibiców czy byłych piłkarzy jedna tendencja- dojebać się do selekcjonera o wszystko- piłkarze nie ci, taktyka nie ta, bywa nie tu gdzie trzeba… Gdyby te kryteria spełniał, to środowisko pewnie dojebało by się że nie mówi po polsku albo nie je pierogów i schabowego. Dajmy mu spokojnie pracować, ma swój sposób na prowadzenie kadry i nikt tego nie zmieni.

janek kos
janek kos
14 dni temu
Reply to  Luka

Stawianie Brzeczka obok Smudy i Fornalika, to naduzycie i jest wysoce nieeleganckie. W koncu Brzeczek awansowal na Euro, z pierwszego miejsca , i mial 6 punktow przewagi nad druga Austria, i utrzymal sie na najwyzszym szczeblu rozgrywek Ligi Narodow, a ze Smuda i Fornalikiem bylo , jak bylo.
Tak wiec czeste ogladanie gry polskich zespolow, w przypadku Brzeczka, nie bylo bezzasadne i przynioslo , w kontekscie rezultatow , owocne , dla reprezentacji , skutki.
Jest tez inny aspekt tej sprawy – w koncu Sousa , przytula co miesiac ponad 300 tysiecy , drugie tyle wplaca PZPN na konta iberyjskich wspolpracownikow Sousy , tak wiec moglby ten Sousa ruszyc sie z tej Lizbony nie tylko przy okazji zgrupowan przed meczami eliminacyjnymi do MS.

Carlo
Carlo
14 dni temu
Reply to  janek kos

Przypomnę coś, o czym zapomniałeś – Polska SPADŁA z dywizja A Ligi Narodów!
Tak, spadła, zajęła ostatnie miejsce podczas Iszej edycji tego turnieju.

Brzęczka uratowały zmiany w samym turnieju, dzięki czemu oficjalnie NIE SPADŁ i mógł jeszcze raz zagrać w dywizji A.

janek kos
janek kos
14 dni temu
Reply to  Carlo

Moze i za pierwszym razem spadl, ale w ostatnim roku swego selekcjonerstwa wygral najpierw z Bosnia, potem z Hercegowina , i dlatego spadla Bosnia i Hercegowina wlasnie , tak wiec Brzeczek zostawil reprezentacje w najwyzszej klasie rozgrywek LN.

Luka
Luka
14 dni temu
Reply to  janek kos

Mówisz, najpierw z Bośnią, a potem z Hercegowiną? 🙂 To Sousie trzeba dopisać punkty zarówno za pokonanie San, a potem Marino… 🙂

janek kos
janek kos
14 dni temu
Reply to  Luka

Pelna zgoda. Tu i tu 6 punktow.

Wojtoslaw27
Wojtoslaw27
15 dni temu

Przestańcie czepiać się Sousy. Jakie to ma znaczenie czy jest na meczach w Polsce czy nie? Kto z tego meczu Lecha ze Śląskiem miałby odmienić oblicze kadry? Kto miałby wskoczyć do pierwszego składu reprezentacji? Jedynym Polakiem, który wystąpił w tym meczu i ociera się o kadrę to Kamiński. No bo kto jeszcze? Salamon? Maczynski? Gola? Ludzie zastanówcie się. Sousa moim zdaniem jest najlepszym selekcjonerem jakiego mieliśmy. Podstawowy nacisk kładzie na mentalność – coś z czym KAŻDY Polak ma mniejszy, bądź większy problem. A polscy piłkarze szczególnie. Zobaczcie – był Leo i nie miał niewiadomo jakich gwiazd. On zrobił reprezentację z rzemieślników, którym pozwolił wierzyć, że są w stanie wygrać z każdym. Sousa robi dokładnie to samo, a dodatkowo ma lepszy materiał ludzki. Ale potrzebuje czasu. Nie zbudujesz domu w jeden dzień. Nie upieczesz ciasta w 5minut. Nie nauczysz się języka w tydzień. Wszystkie ambitniejsze plany, by być zrealizowanymi potrzebują czasu. Słowo klucz – PROCES. Szkoda tylko, że tak mało Polaków ma przysłowiowy olej w głowie. Wierzę, że Sousa obroni się wynikami. Stylem już się powoli broni. A kończąc wątkiem rozpoczynającym ten wywód – z czasem więcej ligowców z ekstraklasy będzie w kadrze. Sousa nie jest ślepy i widzi Kamińskiego, Skurasia, Nawrockiego, Wieteske, Kowalczyka itp. On jest inteligentnym człowiekiem i ma już na nich swój plan. Szanowne środowisko kibicowskie, wspomnicie moje słowa.

janek kos
janek kos
14 dni temu
Reply to  Wojtoslaw27

Taki inteligentny ten Sousa , a Euro spieprzyl koncertowo.

jakub
jakub
13 dni temu
Reply to  Wojtoslaw27

100% racji

Gruby
Gruby
15 dni temu

Na meczu Lechia -Legia był Jurek Brzęczek. Może dalej z tylnego siedzenia kieruje kadrą

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
15 dni temu

Nie mógł oglądać polaków w ekstraklasie bo musiał obejrzeć Lewandowskiego, Szczęsnego i Zielińskiego by zobaczyć czy się nadają do kadry.

BAGABAG
BAGABAG
15 dni temu

Kurde, nie byłem i nie jestem fanem Sousy ale wywiad bardzo spoko. Bez pitolenia się w tańcu i lizania po kijach. Jest jasny plan, koncepcja i jedziemy. Najważniejsza jest grupa a od monitorowania zawodników z trzeciego szeregu, czyli eklapy selekcjoner ma ludzi, którzy o to dbają. Jeśli nie pasuje zawodnik o profilu X, to dlatego, że system przewiduje gracza o profilu Y na tej pozycji. Jeśli Puchacz nie gra, to jest zwięzłe info „nie dojeżdża taktycznie”. Proste, jasne, szczere. To nie znaczy jeszcze, że skuteczne ale jako szeregowy kibic wiem co, jak, dlaczego. A nie „a bo wicie, rozumicie”, „no tak, tak, tutaj pomyślimy”, „to trzeba usiąść na spokojnie” i inne takie błyskotliwe myśli tzw. polskiej szkoły trenerskiej. Niestety nie umiemy szanować trenerów Polaków ale i oni nie szanują siebie, dając zagonić się pytaniami do narożnika i plątać jak sześciolatek przyłapany na oglądaniu świerszczyka, zamiast jasno wyłożyć materię i być gotowym do jej merytorycznej obrony.

Ariello
Ariello (@ariello)
15 dni temu

Ile razy podczas czytania może wyskoczyć reklama desperadosa i zasłonić cały ekran? Wyłączam adblocka żebyście mogli coś zarobić, ale dajcie w spokoju poczytać. Tego tekstu nie skończyłem. Mam dość.

JP202
JP202
14 dni temu

… nie mamy hierarchii wśród napastników. Nie no kurwa, tymi słowami ten facet się ostatecznie pogrążył. Pierdolony filozof, jakby cokolwiek kumał w tej robocie to by trenował jakiś klub na Zachodzie, a nie bujał się po ziemi, tej ziemi… Do tego ewidentnie nie przepada za ziemią, tą ziemią, bo po niej nie podróżuje tylko wysyła swoich kuzynów i chuj wie jakich sąsiadów swojej ciotki, którzy nie potrafią u siebie znaleźć roboty…

cvg
cvg
14 dni temu

sousa pajac, lepiej powiedz że nie chce ci się nawet dupy ruszyć..

Bydlak
Bydlak
14 dni temu

Co by nie mówić, myślę, że powyjaśniał kwestie meczów ESA i przede wszystkim Szymańskiego, za którym tak płakali mejweni. Moim zdaniem dobra, konkretna konferencja.

GNZ
GNZ
14 dni temu

„Na lewej mamy do dyspozycji Gumnego, Kędziorę, może też tam zagrać skrzydłowy” lewej? Gumny? Kędziora? seriously? xD dobrze, że w razie czego Lewy może zagrać w obronie ;D

Madziula
Madziula
14 dni temu

Podczas meczu Legii w LE załatwiałeś swoje prywatne sprawy.Jedyny twój sukces to remis w ostatniej sekundzie meczu ze słabą Anglią

Piłka nożna
19.10.2021

Mecze, które przynoszą szczęście

Jeśli robicie coś w trakcie meczów Liverpoolu z Atletico Madryt, to nie kochacie futbolu. Porzućcie wszystko, cokolwiek tylko robicie, bo omijają was jedne z najciekawszych starć w obecnym świecie piłki nożnej. Dzisiaj mieliśmy kolejną odsłonę tej rywalizacji.   Trudno uciec od porównania z ich poprzednim meczem. Wówczas, na Anfield, Liverpool prowadził 2:0 i był jedną nogą […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Liga Mistrzów: Ajax upokorzył BVB, Real bezlitosny dla Szachtara

W ośmiu wtorkowych meczach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów padło aż 35 goli, co daje średnią 4,37 na spotkanie. Osobno piszemy o meczach PSG – RB Lipsk i Atletico – Liverpool, ale warto też zajrzeć na inne stadiony. Real Madryt zrewanżował się Szachtarowi Donieck za porażki z ubiegłego sezonu i rozbił ukraiński klub aż […]
19.10.2021
Liga Mistrzów
19.10.2021

Nieuchwytny Mbappe, skuteczny Messi. PSG wygrywa z Lipskiem

Paris Saint-Germain w sezonie 2021/22 nie jest zespołem, który wygrywa swoje mecze zdecydowanie. Który nie pozostawia rywalom złudzeń, zmiata ich z planszy, demoluje ich w budzącym podziw stylu. Tak było również dzisiaj, gdy paryżanie nie bez kłopotów pokonali 3:2 RB Lipsk. No ale na koniec najważniejsze są przecież punkty. I francuska ekipa w fazie grupowej […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Liga Mistrzów: Wysokie wygrane Manchesteru City i Sportingu Lizbona

We wtorek dwa mecze Ligi Mistrzów rozegrano o godzinie 18:45. Zakończyły się one pogromami drużyn gospodarzy. Manchester City rozbił Club Brugge 5:1, a Sporting Lizbona pokonał Besiktas 4:1. Kibice Club Brugge zapewne po cichu liczyli na niespodziankę, skoro ich ulubieńcy wcześniej zremisowali z PSG i wygrali z RB Lipsk. Tym razem jednak różnica klas była […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Oficjalnie: Ryszard Tarasiewicz trenerem Arki Gdynia

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia: Ryszard Tarasiewicz został nowym trenerem Arki Gdynia. Kontrakt podpisał do końca sezonu. Zastąpił na stanowisku zwolnionego Dariusza Marca.  – Trener Ryszard Tarasiewicz to postać, której w polskiej piłce nikomu nie trzeba przedstawiać. W swoim CV ma nie jeden awans do Ekstraklasy i wielokrotnie udowodnił, że doskonale odnajduje się w realiach pierwszoligowych. […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Czwarte z rzędu zwycięstwo Miedzi Legnica w I lidze

W zaległym meczu 9. kolejki I ligi Miedź Legnica wygrała na wyjeździe z Resovią Rzeszów i awansowała na pozycję wicelidera. Goście od 20. minuty mieli ułatwione zadanie. Wtedy to Aleksander Komor obejrzał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Patryku Makuchu. Miedź grę w przewadze wykorzystała po przerwie. Najpierw Mehdi Lehaire wykorzystał dogranie […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Podstawski: W Polsce nadal za dużo myśli się o fizyczności i bieganiu

Tomas Podstawski latem rozstał się z Pogonią Szczecin i gra obecnie w norweskim Stabaek. W rozmowie z tribunaexpresso.pt podsumował swój pobyt w Polsce, bardzo szczerze mówiąc o plusach i minusach w naszej piłce. Jego diagnoza nie brzmi najlepiej dla polskich trenerów. Podstawski przez lata szkolił się w FC Porto i występował we wszystkich portugalskich młodzieżówkach, […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Sąd podtrzymał karę więzienia dla Lucasa Hernandeza

Wygląda na to, że to naprawdę nie przelewki. Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu podtrzymał wcześniejszą decyzję o karze sześciu miesięcy więzienia dla obrońcy Bayernu, Lucasa Hernandeza. Piłkarz w ciągu dziesięciu dni ma się stawić w zakładzie karnym. Przypomnijmy, że wszystko jest pokłosiem awantury z 2017 roku. Pijany Francuz w trakcie ulicznej awantury poturbował swoją żonę. […]
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Trenowanie jednocześnie klubu i reprezentacji – Grbić raczej nie spróbuje, ale to zazwyczaj działa

Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie powiedziane, Nikola Grbić raczej nie będzie trenerem naszych siatkarzy. Wszystko przez prezesa Perugii, Gino Sirciego, który postawił sprawę jasno – uważa, że Serb nie powinien pracować na dwóch frontach. W historii polskiego sportu mieliśmy jednak mnóstwo przypadków, kiedy szkoleniowcy reprezentacji tak działali. Nawet ci najwięksi – jak Bogdan Wenta […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Kornel Osyra zagra w Sandecji

Szeregi Sandecji Nowy Sącz zasilił Kornel Osyra. 28-letni obrońca podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Osyra w zeszłym sezonie rozegrał dwa mecze w Ekstraklasie dla Podbeskidzia. Później zerwał ścięgno Achillesa i na boisko już nie wrócił. „Górale” po spadku nie przedłużyli z nim kontraktu i od tej pory pozostawał […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

Pieniądze za nic. Przypadek Faiqa Bolkiaha

Jefri Bolkiah, niegdyś zawodowy playboy i wprawiony marnotrawca największego majątku na świecie, dba, żeby jego dzieci nie zaznały goryczy nieświadomości luksusu, na jaki go stać. Kiedy Abdul Hakeem Jefri Bolkiah, jego stutrzydziestokilowy syn, zapragnął zostać gwiazdą futbolu amerykańskiego, tatuś sprowadził mu dwie gwiazdy NFL ze Stanów Zjednoczonych –  Joe Montanę i Herschela Walkera. Każdemu zapłacił grubo […]
19.10.2021
Weszło
19.10.2021

LECH ZAGRAŁ TAK, JAK ZAWSZE GRAŁA LEGIA. BRUTAL PODOLSKI | Smykałka #23

Jak Damian Smyk poznał się z Wojciechem Hadajem? Co może dać Lechowi zwycięstwo nad Legią? Brutal Podolski, któremu uchodzi to na sucho. Zapraszamy na nową Smykałkę.
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Długa przerwa obrońcy Warty Poznań. Za niego przyjdzie Szymonowicz

Obrońca Warty Poznań, Aleks Ławniczak przeszedł zabieg artroskopii kolana, po którym będzie pauzował przez około sześć tygodni. 22-letni stoper zdążył w tym sezonie rozegrać dziesięć meczów ligowych i jeden pucharowy. Po raz ostatni pojawił się na boisku 3 października w starciu z Rakowem. W obliczu kontuzji Ławniczaka Warta finalizuje pozyskanie Dawida Szymonowicza (informacja Łukasza Olkowicza […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Icardi poza kadrą PSG na RB Lipsk. Powód wiadomy

Media od kilku dni żyją zamieszaniem w życiu prywatnym Mauro Icardiego. Ma ono także konsekwencje sportowe. Wszystko zaczęło się od tego, że Wanda Nara wrzuciła na Instagrama zdjęcie sugerujące, że napastnik PSG ją zdradził. Na gruncie zdrady powstał cały związek tej pary, ale to osobny temat. W każdym razie później na profilach tej dwójki pojawiały […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Frankowski w Lidze Europy, Marciniak w Pucharze Arabskim

Wtorek przyniósł kilka istotnych sędziowskich informacji. Po pierwsze Bartosz Frankowski będzie gwizdał starcie Betisu z Bayerem Leverkusen w Lidze Europy. To jego drugi europejski mecz w tym sezonie, wcześniej prowadził starcie Ligi Mistrzów: Chelsea z Zenitem i poradził sobie dobrze. Mecz, który posędziuje teraz, jest ważny, bo Betis z Bayerem walczą o pierwszej miejsce w […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Pekhart przejdzie operację

Jakby Legia Warszawa nie miała dość problemów, to teraz doszedł jej kolejny. Tomas Pekhart przejdzie operację, więc co jasne – będzie musiał pauzować. Na szczęście niedługo. Na oficjalnej stronie klubu czytamy: Tomas Pekhart doznał urazu nosa podczas poniedziałkowego treningu w Legia Training Center. Badania wykazały, iż czeski napastnik będzie musiał poddać się operacji. Przerwa Tomasa […]
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. Inaczej […]
19.10.2021
Suche Info
19.10.2021

Tarasiewicz nowym trenerem Arki?

Wracamy do tematu Arki Gdynia. Zdaniem Janekxa89 następcą Dariusz Marca w klubie będzie Ryszard Tarasiewicz. To ciekawa kandydatura, bo często można usłyszeć, że Tarasiewicz jest naprawdę niezłym szkoleniowcem, ale na końcu brakuje mu kropki nad i. Potrafi rozbudzić oczekiwania, zaprezentować ze swoimi ekipami ciekawą piłkę, ale ostatnio finisz jest ten sam: odejście lub zwolnienie. Tak […]
19.10.2021