post

Opublikowane 23.09.2021 09:31 przez

Damian Smyk

Mariusz Piekarski na łamach „Przeglądu Sportowego” zdradza, że Sebastian Szymański miał latem propozycję od klubu Premier League. – Z tym klubem od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie. Od miesięcy uważnie go obserwowali, podobał się. A w ostatnim dniu letniego okna transferowego mieliśmy telefon z pytaniem, czy udałoby się Sebastiana wypożyczyć, z opcją obligatoryjnego wykupu. Transfer nie został zrealizowany, lecz nikt nie był zawiedziony. Sebastian fajnie wszedł w sezon, a niekiedy lepiej chwilę poczekać, a nie dokonywać transakcji w przyspieszonym tempie – mówi. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Wigry postraszyły trochę Legię, ale skończyło się zgodnie z przewidywaniami – legioniści grają w kolejnej rundzie Pucharu Polski, znów z dobrej strony pokazał się Kastrati.

– Cieszymy się, że jako pierwsi strzeliliśmy bramkę, ale szkoda, że nie dociągnęliśmy tego do końca pierwszej połowy. Różnie to się mogło potoczyć. Wiadomo, to Legia przeważała i prowadziła grę, ale piłka to piłka i mogło się skończyć inaczej – mówił rozżalony nieco Kacper Michalski. Radość jego zespołu nie trwała jednak długo, bo po kilkudziesięciu sekundach Kacper Kostorz dał ekstraklasowiczowi wyrównanie. Wigry walczyły, o czym mogła świadczyć statystyka oddanych strzałów. Faworyzowani goście mieli ich 24, a skreślani gospodarze… aż 15, co daje łącznie blisko 40 uderzeń w spotkaniu! Prawda jest jednak taka, że to Legia była bliżej kolejnych goli i też je zdobywała. Im bliżej było końca, tym Wigry w coraz większym stopniu oddychały rękawami. Kastrati wraz ze Skibickim robili z suwalskich obrońców – jak to się czasem mówi w gwarze piłkarskiej – prawdziwe „wiatraki”, radząc sobie z nimi dzięki swojej ponadprzeciętnej prędkości. Królował przede wszystkim Kosowianin ściągnięty z Dinama Zagrzeb, który najpierw mocno nacisnął golkipera Wigier, zmuszając go do błędu i zdobywając gola, a potem asystował przy bramce ustalającej wynik autorstwa Mahira Emreliego.

Prezes Skry Częstochowa, Artur Szymczyk, opowiada o kulisach spotkania z władzami miasta w sprawie stadionu. Sytuacja z boiskami w Częstochowie jest słaba, ale Skra ma jeszcze bardziej pod górkę niż Raków.

W ten sposób przeszliśmy do wizytówki waszego klubu. Czy boisko to był pierwszy punkt litanii?

– Trener Jakub Dziółka zapytał wprost, co ma odpowiadać na pytania zadawane przez dziennikarzy niemal na każdej konferencji prasowej po meczach ligowych: „Kiedy zagracie u siebie?”. Wyjaśnił, że musi lawirować, bo nie wie, a chciałby powiedzieć prawdę. Dodam, że w podręczniku licencyjnym jako nasz stadion do rozgrywania meczów w I lidze wpisaliśmy Stadion Ludowy w Sosnowcu i moglibyśmy tam grać, gdybyśmy otrzymali z budżetu miasta środki na przykład na promocję. Otrzymał je jednak tylko Raków, więc nie mamy na to pieniędzy w kasie klubu.

Co na to odpowiedzieli przedstawiciele miasta?

– Najważniejsza deklaracja dotyczy zorganizowania w urzędzie miasta spotkania z udziałem prezesów i właścicieli Rakowa oraz Skry. Padło stwierdzenie, że odbędzie się ono w najbliższym możliwie czasie. Mam nadzieję, że w gronie Jarosław Marszałek, Michał Świerczewski, Wojciech Cygan i ja znajdziemy wyjście z sytuacji, w jakiej jest częstochowska piłka. W tej chwili do rozgrywania spotkań na poziomie I ligi i ekstraklasy w naszym mieście nadaje się tylko stadion Rakowa. Zdaję sobie jednak sprawę, że to nie jest dobre rozwiązanie, choć najlepsze w tej chwili. Mam jednak taki pomysł, żeby władze miasta spróbowały rozważyć możliwość modernizacji obiektu przy Loretańskiej, bo to jest przecież obiekt miejski. Po analizie aktualnych wymogów licencyjnych potrzeba przede wszystkim dobrej woli. Myślę, że koszt 10 milionów na wymianę nawierzchni, co i tak musi zostać zrobione, oraz zamontowania nowoczesnej sztucznej, podgrzewanej trawy mieści się w możliwościach finansowych miasta. Modernizacja stadionu Rakowa kosztowała 27 milionów, więc potrzebujemy prawie trzy razy mniej, żeby nasi kibice i sympatycy, których mamy w całym kraju, mogli oglądać mecze Skry rozgrywane na Loretańskiej.

Jak co jakiś czas – włoscy kibice mieli wydawać rasistowskie okrzyki pod adresem piłkarza. Tym razem dostało się bramkarzowi Milanu.

We francuskich mediach powrócił temat niedzielnego meczu Juventusu z Milanem i sprawa dotyczy reprezentacyjnego bramkarza tego kraju. Następca Gianluigiego Donnarummy w Milanie Mike Maignan spisuje się znakomicie i nie wyprowadziły go z równowagi obelgi, jakie padały pod jego adresem z trybun w Turynie. Francuski bramkarz nie uważa się za „ofiarę” i kwestionuje skuteczność walki z rasizmem w piłce nożnej. Dał temu wyraz na Twitterze. „Co chcesz żebym ci powiedział? Że rasizm jest zły, a jego zwolennicy głupi? Nie o to chodzi. Nie jestem ani pierwszym, ani ostatnim graczem, którego to spotkało. Dopóki te wydarzenia będą traktowane jako „odosobnione incydenty” i nie zostaną podjęte żadne globalne działania, historia będzie się powtarzać w kółko” – napisał Maignan. „Co robimy, aby zwalczać rasizm na stadionach piłkarskich? Czy naprawdę wierzymy, że to skuteczne? Należę do klubu, który stara się sprzeciwiać wszelkim formom dyskryminacji. Ale musimy być liczniejsi i zjednoczeni w tej walce, która wykracza poza futbol. Nie jestem „ofiarą” rasizmu. Jestem Mike, stoję czarny i dumny”.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Mariusz Piekarski, właściciel agencji menadżerskiej Unidos, mówi wprost, że jego zdaniem Sebastian Szymański zasłużył na powołanie do kadry. Ale nie rozdziera szat. Ponadto zdradza, że Szymańskiego chciał klub Premier League.

Niedawno zdradził pan, że Sebastianem Szymańskim zainteresowany był klub z ligi angielskiej. Mowa o zespole z Premier League?

Tak. Ale nie ujawnię jego nazwy, bo to wprowadziłoby niepotrzebny ferment. Dodam, że dobry klub Premier League. Uważam, że wcześniej czy później ten transfer Sebastiana może się wydarzyć.

Założę się, że jeśli wróci temat Premier League, z miejsca przeczytamy lub usłyszymy „tradycyjne” komentarze, często pojawiające się przy okazji przeprowadzek polskich piłkarzy do Anglii: „Słabe warunki fizyczne”, „Zjedzą go”.

Dajmy spokój! W Anglii grają i dobrze sobie radzą piłkarze o podobnej charakterystyce. Najistotniejsze, by zawodnik potrafi ł grać w piłkę. Sebastian spełnia wszelkie warunki piłkarza ze swojego miejsca na boisku. Jest bardzo aktywny w ofensywie i w defensywie. Należy do ścisłej czołówki najlepiej odbierających piłkarzy ligi rosyjskiej, równie dobrze radzi sobie ze stwarzaniem kolegom dogodnych okazji pod bramką rywala. Sprawdza się w Priemjer-Lidze, wyróżnia się i to nie od dziś.

Anglicy byli bardzo poważnie zainteresowani?

Tak. Z tym klubem od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie. Od miesięcy uważnie go obserwowali, podobał się. A w ostatnim dniu letniego okna transferowego mieliśmy telefon z pytaniem, czy udałoby się Sebastiana wypożyczyć, z opcją obligatoryjnego wykupu. Transfer nie został zrealizowany, lecz nikt nie był zawiedziony. Sebastian fajnie wszedł w sezon, a niekiedy lepiej chwilę poczekać, a nie dokonywać transakcji w przyspieszonym tempie. On ma mocną pozycję w moskiewskim klubie, który – wiele na dziś wskazuje – walczy w obecnych rozgrywkach o coś poważnego. No i rzecz istotna. Sebastian podpisał niedawno nowy kontrakt z Dinamem, a w nim są zapisane zacne liczby. Krzywda mu się nie dzieje!

Pogoń nie tylko nie gra ofensywnie, ale i zaczęła przeciekać w tyłach. Czy to oznacza, że Runjaic siedzi na gorącym krześle? W żadnym wypadku.

Ale jeśli ktoś liczył, że w związku z tym władze Pogoni zdecydują się na zmianę trenera czy jakiekolwiek ultimatum, zawiedzie się. Nie ma takiego tematu. Runjaic kilkakrotnie wyprowadzał drużynę na prostą i ma to zrobić ponownie. Czy to najtrudniejszy moment Niemca w Szczecinie? Na pewno obecnie oczekiwania wobec zespołu są największe od chwili jego zatrudnienia w listopadzie 2017 r. Tak naprawdę latem odszedł tylko Adrian Benedyczak, którego zastąpiono Piotrem Parzyszkiem, a poza tym dołączyli przede wszystkim Kamil Grosicki i Jean Carlos Silva. Trzon ekipy został, nie trzeba uczyć się niczego od podstaw. Wydaje się, że tak mocni Portowcy nie byli od sezonu 2000/01, kiedy zdobyli wicemistrzostwo kraju. Ale na razie tylko tak się wydaje… – Czuję się odpowiedzialny za ten mecz, za ten wynik. To materiał do przemyśleń. W niedzielę gramy z Wisłą Kraków. Nikt nie może się teraz schować. Wszyscy musimy skoncentrować się na tym, żeby w najbliższym spotkaniu zaprezentować się o wiele lepiej – mówił Runjaic w Kaliszu. Zobaczymy, czy za słowami pójdą czyny.

Adrian Benedyczak opowiada o swoich pierwszych wrażenia z przeprowadzki do Parmy. Wyższa intensywność, spotkanie Buffona w szatni, piękna pogoda. Tak trzeba żyć.

Liga włoska od kilku lat jest popularnym kierunkiem wśród polskich zawodników. Wielu z nich przekonuje się, jak ogromny dystans dzieli nas od Italii, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Spora część piłkarzy, którzy wyjeżdżają z  ekstraklasy, potrzebuje nawet kilku miesięcy na adaptację. – Mogę powiedzieć, że różnice są bardzo odczuwalne. Część okresu przygotowawczego spędziłem w Pogoni i później dołączyłem do Parmy, gdzie miałem okazję przejść przez cały cykl przygotowań. Największe różnice dostrzegam w intensywności – opowiada napastnik. Benedyczak szybko nadrobił fizyczne zaległości, ale na razie cierpliwie czeka na poważną szansę od trenera Enzo Mareski. W 1. kolejce Serie B z Frosinone (2:2) pojawił się na murawie jako rezerwowy. Potem w trzech meczach (rozmawialiśmy przed wczorajszym starciem z Ternaną, w którym wszedł w 69. minucie i zdobył bramkę) nie podnosił się z ławki. Wcześniej w I rundzie Pucharu Włoch z Lecce dostał szansę od pierwszej minuty i przebywał na placu gry do 70. minuty. Musi twardo walczyć o każdą minutę, a nie będzie to łatwe, bo konkurencja w drużynie spadkowicza jest ogromna. W zespole Parmy aż roi się od zawodników, którzy mają wyrobioną markę we włoskiej elicie. – Na mojej pozycji są Roberto Inglese czy Gennaro Tutino, a to zawodnicy, którzy zebrali już wiele doświadczenia. Będę walczył o swoje, ale przede wszystkim będę się od nich uczył, bo naprawdę jest od kogo i mam nadzieję, że uda mi się z tego jak najwięcej skorzystać – zapowiada Polak.

„SUPER EXPRESS”

Lugi Cagni, były trener klubów Serie A, zachwala Bereszyńskiego i Zielińskiego. Tego drugiego nazywa wprost – wielkim piłkarzem.

– Sampdoria zagra z Napoli, w którym występuje Piotr Zieliński. Jak pan go ocenia?

– To wielki piłkarz. Jest świetnie wyszkolony technicznie, ma ten niezbędny luz. Poza tym potrafi w pojedynkę wygrać mecz. Umie rozegrać i uderzyć z daleka. Niezależnie od tego, kto go prowadzi w Neapolu, odnajduje się u każdego trenera. Świetnie drybluje, jest liderem Napoli. Nie sądzę, aby często dochodziło do pojedynków między nimi, bo występują w różnych strefach boiska.

– Ekipa z Napoli wygrała wszystkie cztery mecze, a Sampdoria urwała punkty Interowi, w czym pomógł Bereszyński. Jakie ma pan przeczucie przed starciem w Genui?

– Sampdoria zagrała już z faworytami do tytułu: Milanem i Interem. Remis z mistrzem Włoch to niespodzianka. Z pewnością spotkanie z Napoli także będzie kolejnym sprawdzianem możliwości tej drużyny. W końcu rywale mierzą wysoko. Wierzę jednak, że ten sezon może być bardzo udany dla Sampdorii.

Lewandowski piąty na świecie – ale pod względem zarobków w Bayernie. W jego klubie nikt nie zarabia tyle, co polski snajper.

Tymczasem gazeta „Bild” i serwis „Forbes” niemal w tym samym czasie podały, ile dokładnie zarabia Lewandowski. Niemiecka gazeta zrobiła to, ujawniając listę płac w Bayernie. Kiedy Polak przedłużył do czerwca 2023 r. kontrakt z bawarskim gigantem, mówiło się, że będzie zarabiać ok. 20 mln euro rocznie. Zdaniem „Bilda” dostaje jeszcze więcej – nawet 23mln euro czyli ok. 105mln złotych za sezon! W zespole Bayernu aż roi się od gwiazd, grają tu czołowi niemieccy piłkarze jak Manuel Neuer czy Thomas Mueller. Jednak przy kasie są za Polakiem. „Bild” opisując strukturę płac w Bayernie, podzielił piłkarzy na kilka kategorii. Osobną stworzył właśnie dla Lewandowskiego. Za Robertem, już w kategorii nr 2, jest szóstka graczy z zarobkami na poziomie 15-20 mln euro: Neuer, Mueller, Sane, Kimmich, Goretzka i Hernandez.

fot. FotoPyk

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Prasówka
16.10.2021

PRASA. Bosacki: Mecz z Legią jest ważny, ale to nie mecz o mistrzostwo świata

W sobotniej prasie już pełna koncentracja na piłce ligowej. Dużo materiałów przed Legia – Lech, z innych klubów rozmowy m.in. z Damianem Rasakiem i Grzegorzem Sandomierskim. Jest ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Czasem grały o mistrzostwo, czasem „tylko” o punkty, ale od dawna starcia tych drużyn to więcej niż zwykłe ligowe spotkanie. Top 10 meczów Legia – […]
16.10.2021
Prasówka
15.10.2021

PRASA. „Michniewicz musi wznieść się na wyżyny jako trener mentalny”

W piątkowej prasie kończymy już rozmowy o reprezentacji i zaczynamy przygotowania do ligi. W najbliższej kolejce czeka ns rzecz jasna hit – Legia Warszawa kontra Lech Poznań. To spotkanie zapowiada rozmówka z Kacprem Skibickim czy też większy tekst w „Przeglądzie Sportowym”. – Przed niedzielnym starciem Michniewicz będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności trenera […]
15.10.2021
Prasówka
14.10.2021

PRASA. Sousa ma chwilę spokoju i jest chwalony

Paulo Sousa musiał trochę poczekać na to, aż w Polsce o jego pracy będzie się mówiło z przewagą pozytywów nad wątpliwościami. Selekcjoner naszej reprezentacji w końcu ma spokój, co już na okładce zaznacza „Przegląd Sportowy”. W czwartowej prasie dominują analizy i teksty podsumowujące październikowe zgrupowanie. Sport To dobrze, że w Tiranie do siatki trafił Świderski, […]
14.10.2021
Prasówka
13.10.2021

PRASA. Frankowski: Postępu w kadrze wciąż nie widać

Środowa prasa to z jednej strony podsumowanie meczu z Albanią, a z drugiej powolne szykowanie się do powrotu piłki ligowej.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kadra wciąż stabilna nie jest – komentarz Łukasza Olkowicza. Reprezentacja przeciwko mocno osłabionym Albańczykom długo zdominować ich nie potrafiła, więc i o wynik drżeliśmy. Dziś najbardziej zespołowi Sousy brakuje stabilności, żebyśmy wiedzieli, czego […]
13.10.2021
Prasówka
12.10.2021

PRASA. Po co był podsłuch w PZPN? Ktoś chciał szantażować Kuleszę

– Policja zebrała odciski palców, przesłuchano m.in. ekipę sprzątającą, sprawdzane są niemal wszystkie pomieszczenia w związku. – Na korytarzach PZPN snuje się różne scenariusze. Padają nazwiska osób, które mogły zlecić podłożenie podsłuchu. Jedna z hipotez głosi, że mogło chodzić o załatwienie gigantycznego kontraktu. A taśmy były potrzebne do szantażu – mówią nasi rozmówcy z PZPN […]
12.10.2021
Weszło
11.10.2021

Dziekanowski: Za kadencji Sousy spadła ranga występów w kadrze narodowej

– Zacznijmy od tego, że za kadencji Portugalczyka spadła ranga występów w drużynie narodowej. Nie znając faktów i nie wiedząc, że w sobotę na PGE Narodowych stawką meczu z San Marino były trzy punkty w eliminacjach mistrzostw świata, można było pomyśleć, że odbywa się tu jakiś sparing. Nie wiem, czy na trybunach albo przed telewizorem […]
11.10.2021
Weszło
16.10.2021

Lechia liderem – przynajmniej do jutra. Koncert trio Conrado-Durmus-Paixao

Trio Conrado-Durmus-Paixao w minutę załatwili dziś Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Ale sprowadzanie tego zwycięstwa Lechii do dobrych 60 sekund byłoby umniejszaniem tego, co zagrali gdańszczanie. Po raz kolejny dominowali, znów nie dali pohasać rywalom. Lechia przynajmniej na dzień wskoczyła na pierwsze miejsce, a w ostatnich pięciu meczach zgarnęła komplet 15 punktów. Ze zdziwieniem spojrzeliśmy w przerwie […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Dziesięciu piłkarzy, którzy pozytywnie zaskakują na początku sezonu

Ekstraklasa malowana jest zaskoczeniami. Na ogół tymi negatywnymi. Ale uznaliśmy, ze warto pójść pod prąd i wybrać dziesięciu zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli nas na początku sezonu. Z jednej strony poszukaliśmy ciekawej młodzieży, z drugiej – ligowców, których znaliśmy, a którzy nagle zaczęli grać nadspodziewanie dobrze. Nie było sensu tu wrzucać – dajmy na to – […]
16.10.2021
Weszło
16.10.2021

Stan Futbolu. „Jeśli Legia przegra, to może zapomnieć o mistrzostwie”

16.10.2021
Weszło
15.10.2021

Prawda Realu. Prawda Ancelottiego

Przed startem sezonu Florentino Perez postawił na Carlo Ancelottiego. Włoch miał odświeżyć zespół osierocony po odejściu Zinedine’a Zidane’a. Powroty bywają trudne i choć Królewscy przewodzą ligowej stawce, to przed przerwą na kadrę dopadła ich zadyszka. Problemy są widoczne i Carletto nie zamiata ich pod dywan. Dlaczego Real Madryt gra nierówno? Czy mają potencjał na odzyskanie […]
15.10.2021
Weszło
13.10.2021

DLACZEGO LECH STAŁ SIĘ TAKI MOCNY? | Smykałka #22

13.10.2021
Weszło
12.10.2021

Co dalej z Kamilem Jóźwiakiem? „Jeśli Derby będzie go musiało sprzedać, to sobie poradzi”

Sytuacja Kamila Jóźwiaka jest dość skomplikowana. Bardzo udanie rozpoczął swoją przygodę z Derby County, wszedł z przytupem do reprezentacji Polski, ale z czasem pojawiły się problemy. Jego klub popadł w wielkie tarapaty finansowe, on stracił miejsce w składzie, ale jednocześnie przynajmniej porządnie grał w kadrze. – Derby ma problemy ze strzelaniem goli i wcale się […]
12.10.2021
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
24 dni temu

Tak tak… a Karbownik teraz pewnie w Barcelonie pewny plac jak takie kłopoty maja?

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki (@wiejskie-ziemniaczki)
24 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

No w ostatniej kolejce na lewej obronie z racji kontuzji Alby grał 17-letni Balde (a i ten odniósł kontuzję w trakcie spotkania), więc w sumie Karbownik miałby teraz jakieś szanse.

MrJOoda
MrJOoda
24 dni temu

Podawać piłki chyba.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
23 dni temu
Reply to  MrJOoda

Szkoda że nie można zaplusowac

Erica
Erica
23 dni temu
Reply to  MrJOoda

I started earning $85/hour in my free time by completing tasks with my laptop that i got from this company I stumbled upon online…Check it out, and start earning yourself . I can say my life is improved completely! Take a gander at it what I do…..
For more detail visit the given link……..>>> https://www.CashApp1.Com

tss
tss
24 dni temu

Tak tak, a ja miałem poważną ofertę z międzygalaktycznej ligi Saturna, ale nie zdecydowałem się, bo atmosfera była trochę zbyt gęsta.

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
24 dni temu
Reply to  tss

podobno od zawsze tam nie ma atmosfery. dlatego chcą kupić Sławka.

Boski Diego
Boski Diego
24 dni temu

„Lewandowski piąty na świecie – ale pod względem zarobków w Bayernie.”


Kibol jabol
Kibol jabol
24 dni temu
Reply to  Boski Diego

czemu weszło cenzuruje plusy i minusy?

Zmiażdżony śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
Zmiażdżony śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
24 dni temu

Buhahaha. Ten patyczak w premier. Co Ty pierdolisz gościu? Słaby jest na maxa. Sousa dawno odpalił tego badziewiaka.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu

Tak go „odpalił” że na mecze z anglią,san marino i albanią go powołał. Teraz go nie ma bo ma kontuzję.

Goleadorr
Goleadorr
24 dni temu

„Kastrati wraz ze Skibickim robili z suwalskich obrońców – jak to się czasem mówi w gwarze piłkarskiej – prawdziwe „wiatraki” – nie ma czegoś takiego jak gwara piłkarska. Może być najwyżej piłkarski slang albo żargon. Gwara może być poznańska, warszawska itd.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki (@wiejskie-ziemniaczki)
24 dni temu

O ile Piekario nie ściemnia, to obstawiam West Ham – robił transfery pomocników na ostatnią chwilę i właśnie z kierunku rosyjskiego.

Krzysiu
Krzysiu
24 dni temu

Weszlaki… dajcież zagłosować na ten komentarz.

Krzysiu
Krzysiu
24 dni temu

Ależ ludzie kochani on bredzi jak Piekarski na mękach!

qpqa
qpqa
24 dni temu

Z Armenian Premier League

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
24 dni temu

nasi kibice i sympatycy, których mamy w całym kraju, mogli oglądać mecze Skry rozgrywane na Loretańskiej.'

Zastanawialbym sie, czy Raków ma kibiców w całej Polsce, a ten tutaj na fantazji wyjeżdża ze Skrą…

MrJOoda
MrJOoda
24 dni temu

No jak u Piekarskiego nie poszedł transfer do Premier League znaczy zainteresowanie było mega choojowe.
-Fajny ten Sebastian. Ile by za niego chcieli? Aha… To my się odezwiemy.

pep pep
pep pep
24 dni temu
Reply to  MrJOoda

Faktem jest że teraz S.Szymański to piłkarz nr 1 tej ligi pod względem średniej not elektronicznych. Wartosc zapewne około 15 mln ale może rosnąć

Zenek
Zenek
23 dni temu
Reply to  MrJOoda
  • zadzwonimy do pana
  • ale ja nie mam telefonu
  • nic nie szkodzi
portofino
portofino
24 dni temu

ta Piekarski ty juz w tylu klubach premier league i la liga miales miec pilkarzy kazdy ich chce, tylko ilu ty ich tam ostatecznie masz xD

by ann
by ann
24 dni temu

Lewandowski piąty na świecie – ale pod względem zarobków w Bayernie. W jego klubie nikt nie zarabia tyle, co polski snajper.

-to jest w jakim języku napisane ????

lol
lol
23 dni temu
Reply to  by ann

smykowsko-piłsudzkim

Bart
Bart
24 dni temu

Czy menadzerowie czasem nie naleza do najmniej wiarygodnych ludzi ? Dobra bajera to w ich przypadku co najmniej 50% sukcesu. Czesio ledwo jebnal Spartaka, a Mario (jego menago) od razu zaczal cos przebakiwac o mozliwosci pracy na wschodzie…

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
23 dni temu
Reply to  Bart

Menadżerowie swoją drogą, ale z drugiej strony to w klubach też pion sportowy działa kiepsko jak się nacina na różnych ananasów (typu Kapustka czy Karbownik).

kol. Zenon
kol. Zenon
23 dni temu

Kapustka to był inwestycją (dla Anglików), tanią ale chyba nietrafioną.. dla Legii też, z nadzieją że może odpali, może już mniej tanią, nie wiem… a ten chłopak po prostu jest już zajechany na ten poziom grania, wykastrowany z sił, odporności i wytrzymałości organizmu, wyeksploatowany. niestety nie bedzie nic juz z niego, jesli przy zwykłym zeskoku gość rwie więzadło, nie pierwszy raz zresztą, poza tym mentalnie – wg mnie – brakuje mu wiary w siebie i takiej zwykłej zadziorności. za słaby jest i zbyt szklany. … przewiduję że wykuruje się kolejny raz i za pół roku albo będzie grał na alibi, albo pójdzie do jakiejś ciepłej ligi pokopać i dorobić, młody jeszcze będzie to może ktoś się skusi? szkoda go ogólnie, ale wyjazd do Anglii mu zdecydowanie zaszkodził. sportowo, bo biznesowo pewno się spięło. … a Karbownik taki trochę Grosik, jak go postawić na skrzydle i kazać biegać to biega, ale tacy też są potrzebni.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu
Reply to  kol. Zenon

Każdy piłkarz jest inwestycją. Nie kupujesz piłkarza żeby sobie był i się uśmiechał. Kupujesz go bo ma grać. A to że z czasem trener uzna że się nie nadaje to inna sprawa. Kapustka zawsze był za słaby fizycznie – był takim patykiem w Cracovii, ale tam to mu uszło na sucho bo liga gra spacerowym tempem, możesz sobie po stać na boisku sporymi minutami. W premier league cały czas jest ruch i dynamika, tam naprawdę trzeba być przygotowanym fizycznie – w Polsce standardy treningu to jakiś skandal. Piłkarze maja sielanke i maja za lekko i potem przychodza mecze w europie i odstaja i łapia kontuzje bo trzeba 4/5 sprintów wiecej zrobic w meczu i nogi nie wytrzymuja wysilku. Szok, zdziwienie, niedowierzanie, konsternacja – jak to mozliwe.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
23 dni temu
Reply to  Bart

A dlaczego nie? wschód to nie top. Białoruś np. nie mógłby, on się tam urodził. Stamtąd pochodzi.

Zenon
Zenon
23 dni temu

Piekarski. A czy ten klub z Premier League wie, że obserwował Szymańskiego? 🙂

Suche Info
17.10.2021

Manchester United atakowany. Klubowi zarzuca się hipokryzję

Na mecz z Leicester City, Manchester United wybrał się samolotem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała podróż wynosiła raptem 160 kilometrów.  To nie spodobało się wielu osobom na Wyspach, które znalazły kolejny powód do ataków na Czerwone Diabły. Klubowi zarzuca się skrajną konsekwencję i nieodpowiedzialność – nadmiernej emisji spalin można […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Potrzebujemy punktów jak tlenu

Osiem ligowych meczów, trzy zwycięstwa na koncie. Sytuacja Legii Warszawa przed meczem z Lechem Poznań nie jest najlepsza, o czym doskonale wie trener stołecznego klubu – Czesław Michniewicz.  – Potrzebujemy punktów jak tlenu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja w lidze, przegraliśmy wiele spotkań. Mamy świadomość, w którym miejscu jesteśmy. Wiemy też, że Lech dobrze rozpoczął […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Mamy spore szanse, żeby przywieźć z Warszawy jakieś punkty

Na ostatniej konferencji prasowej Lecha Poznań temat mógł być tylko jeden – starcie z Legią Warszawa. W Poznaniu podchodzą do tego meczu bardzo poważnie, wyjeżdżających piłkarzy żegnała spora grupa kibiców i czuć, że Kolejorz ma ciśnienie na wygranie tego starcia.  Tym bardziej, że coraz pewniej czuje się Lechia Gdańsk Tomasza Kaczmarka. Wczoraj udało im się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

J. Zieliński: Nie docenia się doświadczenia. Nie czytam o lotach w kosmos, nadal jestem w zawodzie

Jacek Zieliński od dłuższego czasu pozostaje poza trenerską karuzelą, ale nie ukrywa, że chciałby w końcu na nią wrócić. W wywiadzie z nami opowiada o tym, jak wykorzystał dłuższą przerwę od zawodu. Jak podchodzi do pracy eksperta i komentatora telewizyjnego? Czy był skłonny przyjąć ofertę z Uzbekistanu, którą niedawno otrzymał? Jakiego projektu chciałby się podjąć? […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Sadio Mane w ekskluzywnym gronie piłkarzy

Dzięki swojemu trafieniu przeciwko Watfordowi, Sadio Mane wszedł na listę piłkarzy z przynajmniej setką trafień na poziomie Premier League. Senegalczyk jest 32. piłkarzem w zestawieniu.  Drogę do stu bramek Mane miał ułatwioną przez Mo Salaha. To właśnie po cudownej asyście autorstwa Egipcjanina 29-latek mógł wpakować piłkę do siatki, a co za tym idzie zapisać się […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Czy Warta jeszcze strzeli gola?

Cztery mecze. 360 minut. Wydaje się, że dość sporo czasu, by strzelić bramkę, bo niby co można robić przez sześć godzin na boisku niż trafiać w ten cholerny prostokąt. Ale Warta jakby chciała powiedzieć: a nieprawda, można robić inne rzeczy, w futbolu wcale nie chodzi o gole. No niestety chodzi, Warta ich nie ma, brakuje […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Drodzy „Portowcy”, czas ogarnąć się na wyjazdach

Im dalej w sezon, tym bardziej patrzymy na ręce Pogoni Szczecin. Pisaliśmy już kilkukrotnie, że wymówki się kończą i ekipa trenera Runjaicia swoją moc na papierze musi udowodniać na boisku. Na razie wygląda to w porządku, jeśli spojrzymy w tabelę. Przed tą kolejką dwa punkty straty do Lecha Poznań, fajnie, fajnie. Ale gdy rozkładamy poczynania […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Kuriozalna czerwona kartka dla piłkarza Lazio

Wczorajszy hit Serie A zagwarantował kibicom mnóstwo emocji. Lazio ostatecznie pokonało Inter 3:1, tłamsząc rywala w drugiej połowie spotkania. Mimo tego Maurizio Sarri nie był najbardziej szczęśliwym człowiekiem na świecie – jeden z jego zawodników został ukarany kuriozalną czerwoną kartką.  Luiz Felipe na mecz z Interem wyszedł w podstawowym składzie. Grał pewnie, miał spory wkład […]
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Piłka nożna
16.10.2021

Brudny Felipe. Lazio wygrywa w hicie z Interem po kontrowersyjnym golu Brazylijczyka

Mecz Lazio z Interem można sprowadzić właściwie do jednego – wielkiego ciśnienia. Dziewięć żółtych kartek i jedna czerwona. Padły też cztery gole – dwa z rzutów karnych, jeden po sytuacji, która z pewnością będzie szeroko komentowana. Sytuacji, która – nie ma co wymyślać – zadecydowała o wyniku całego spotkania.  Piłkarze Interu liczyli, że przed stratą […]
16.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Wisła Kraków zwycięska w Zabrzu. Poldi, gdzie jest ta forma?

Wspaniały comeback z Wisłą Płock rozbudził apetyty co do postawy Górnika Zabrze, zwłaszcza że mierzył się z Wisłą Kraków, która miała na koncie trzy porażki z rzędu i to do zera. Co wyszło w praktyce? Gospodarze po beznadziejnej drugiej połowie zasłużenie przegrali, a „Biała Gwiazda” przełamała się bez kilku dotychczas kluczowych zawodników.  Górnik Zabrze – […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Kiereś: Takie mecze jak z Piastem musimy przekuwać na trzy punkty

Górnik Łęczna zdobył dzisiaj kolejny punkcik do swojego dorobku w Ekstraklasie. Najpierw stracił bramkę, ale potem się ogarnął i zdołał odpowiedzieć. Nie udało się jednak przechylić szali w stronę zwycięstwa, zabrakło lepszego wykończenia. Słowem: dzisiejszego Piasta dało się pokonać i dobrze wiedział o tym trener beniaminka. – Dwutygodniową przerwę staraliśmy się optymalnie wykorzystać. W sytuacji, […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dyrektor sportowy Odry Wodzisław Śląski trafi do Ekstraklasy

Transfery osób, które budują struktury klubu zamiast zakupów piłkarzy? Zdarzają się, także takie planowane ze sporym wyprzedzeniem. Z naszych ustaleń wynika, że w najbliższym czasie do Ekstraklasy trafi jeden z dyrektorów sportowych z niższych lig. Damian Wróbel, bo o nim mowa, ma zostać pracownikiem Piasta Gliwice. Damian Wróbel obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego Odry Wodzisław […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Lisy górą, Ole znowu na kolanach

Po raz kolejny Manchester United rozegrał mecz, po którym Ole Gunnar Solskjaer może powiedzieć, że ma nad czym pracować. Że jest duże pole do poprawy. Że cieszy go bramka Rashforda, ale co z tego? Mentalnie Manchester United wygląda, jak osoba podpierająca ściany najlepszej dyskoteki w kraju. Czerwone diabły podpierały ściany, a Lisy zdominowały parkiet, choć […]
16.10.2021
Premier League
16.10.2021

Czyste konto Bednarka, niewidoczny Klich. Southampton lepsze od Leeds

W sobotnim spotkaniu wystąpiło aż trzech zawodników z wtorkowego meczu Polska – Albania. Jeden z nich został nawet bohaterem spotkania. Niestety mowa o jedynym reprezentancie Albanii na boisku – Armando Broji. Strzelił on gola na wagę zwycięstwa i gospodarze wygrali 1:0. Jan Bednarek i Mateusz Klich zaliczyli ciche zawody. Święci przeważali przez całe spotkanie. Wystarczy […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Dani Alves: Jeśli Barca mnie potrzebuje, wystarczy, że zadzwonią

Oriol Domenech, dobrze zorientowany dziennikarz w kwestiach związanych z Barceloną, poinformował, że Dani Alves wyraził otwartość na grę dla „Dumy Katalonii”. Alves w połowie września rozstał się z Sao Paolo, bo klub zalegał z pensjami. 38-latek zapowiedział, że od 2022 roku będzie miał nowy klub, bo chce jeszcze pojechać na mundial w Katarze. – Jeśli […]
16.10.2021
Suche Info
16.10.2021

Riqui Puig może trafić do AS Romy

Riqui Puig nie ma łatwego życia w Barcelonie. Nie chciał do tej pory odejść, ale im dalej w las, tym bardziej traci na tym jego kariera. Jasne, to może być okaz dużej cierpliwości jak Sergi Roberto, który bardzo długo czekał na poważną szansę w pierwszym zespole. Tylko że akurat pod wodzą Koemana młody Hiszpan nie […]
16.10.2021