post

Opublikowane 24.08.2021 14:09 przez

Piotr Stolarczyk

Miedź Legnica ma za sobą udaną inaugurację sezonu. Po pięciu kolejkach legniczanie mają na koncie 13 punktów i jeszcze nie zaznali smaku porażki. Klub z Dolnego Śląska od początku rozgrywek prowadzi Wojciech Łobodziński, który jeszcze do niedawna grał w rezerwach legnickiego zespołu. Jak radzi sobie jako debiutant w 1. lidze? Co jest kluczem do dobrych wyników? Jak bardzo Miedź odczuje kontuzję najlepszego piłkarza, Krzysztofa Drzazgi? Zapraszamy.

Pierwszy raz pracuje pan w dorosłej piłce w roli głównego szkoleniowca. Jako trener czuje się pan jak ryba w wodzie? Czy wciąż jest to nauka zawodu na żywym organizmie?

Może zaczniemy od tego, by nie „panować” sobie. Dobrze?

Dobrze. No właśnie, a jak wygląda to w szatni? Zawodnicy, którzy mieli jeszcze okazję z tobą występować, a teraz są twoimi podopiecznymi też nie mogą panować? A może muszą zwracać się per trener?

Na samym początku ustaliliśmy zasady relacji między nami. Oczywiście nie można ich zmieniać poza boiskiem. To byłoby dziwne, zważywszy, że z niektórymi piłkarzami znam się bardzo długo. Natomiast na treningach, w szatni wyznaczyłem granicę i musimy się jej trzymać.

To wrócimy do pierwszego pytania. Czujesz się pewnie w nowej roli? Czy dalej uczysz się fachu?

Oczywiście, że się uczę. W tej chwili jestem w szkole trenerów w Białej Podlaskiej. Tak więc realnie nabywam wiedzę. To jest rzecz jasna jeden z elementów procesu edukacji. Z drugiej strony – wiele lat się do tego przygotowywałem, stąd też wiele rzeczy mnie nie zaskoczyło.

A co w tej szkole trenerów mówią, wykładają? Można na tych wykładach dowiedzieć się czegoś ciekawego, nawet jeśli pracuje się już w 1. lidze? Czasami niezbyt dobre opinie krążą o tej szkole.

Powiem tak: tutaj, w Białej Podlaskiej, wcześniej kończyłem kurs trenerski UEFA A, dlatego mam bardzo dobre zdanie na temat tej szkoły. Ze względu na pandemię nasze zjazdy na kurs UEFA PRO były ograniczone, dopiero teraz się rozpędzamy. Ale z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że poziom szkolenia jest wysoki. Naprawdę ciężko to wszystko ogarnąć. Mamy tak dużą liczbę zjazdów, nauki i pracy, że zwyczajnie trudno znaleźć wolny czas.

Chyba jakieś zaliczenie cię czeka i nie wypadało ci powiedzieć inaczej.

Jutro mamy zaliczenia (śmiech).

Strata Krzysztofa Drzazgi  będzie duża i odczuwalna dla Miedzi Legnica? To najlepszy piłkarz na starcie 1. ligi. I to o dwie długości w stosunku do reszty.

Cóż, jego liczby mówią same za siebie. Nie mówię tylko o bramkach, ale również o kreowaniu szans dla kolegów z drużyny. Niestety, taka jest piłka, taki jest sport. Musimy sobie poradzić bez niego. Chciałbym przypomnieć, że ostatnio wypadł nam też Patryk Makuch i Kamil Zapolnik. Czyli straciliśmy trzech nominalnych napastników.

W ich przypadku mówimy o dłuższej przerwie, czy są to mniej poważne urazy i za moment wrócą do gry? Jeśli szybko wrócą, sytuacja nie będzie tragiczna, bo jednak jest jeszcze Michał Bednarski. Miedź ma kilka opcji w ataku.

Tak, Patryk Makuch będzie do dyspozycji w następnym meczu. W przypadku Kamila – musimy poczekać na diagnozę.

Tak naprawdę rok temu była wielka rewolucja, wymiana kilkunastu piłkarzy, a Miedź była daleko od awansu. Zwyczajnie brakowało jakości na boisku, jeśli Szymon Matuszek brał na siebie ciężar odpowiedzialności za grę w ofensywie. Jak teraz zareagowała drużyna? Jakie ma nastawienie? Słaby poprzedni sezon stanowi dla niej nauczkę? Czy po prostu odbiera go jako jedno wielkie rozczarowanie?

Moim zdaniem wcale nie byliśmy aż tak daleko od awansu, bo punktowo do baraży zabrakło niewiele. A widzieliśmy, kto awansował do Ekstraklasy – zespół z szóstego miejsca po sezonie zasadniczym. Nie uważam, że miniona kampania była stracona. Tamten sezon dał dużo odpowiedzi i wskazówek na obecny. Miałem przez dłuższy czas duże pole do obserwacji drużyny, pracując w pierwszym zespole czy później w rezerwach. Doglądałem w klubie wszystkich zawodników, włącznie z juniorami. Dlatego korzystam teraz z tego.

A co jest nie tak z Jonem Aurtenetxe? Zastanawiamy się, dlaczego tak szybko skończył karierę na bardzo dobrym poziomie. Do pewnego momentu rozwijała się fantastycznie, potem pojawiło się kilka zakrętów, a teraz jest w Miedzi Legnica?

Powiem szczerze: też zastanawiałem się, gdzie jest haczyk.

Chyba zawsze jest tak, że gdy do 1. ligi trafia gość z dobrym CV, to musi być coś nie tak. W dalszym ciągu trwają poszukiwania rozwiązania zagadki? Niemniej początek sezonu w jego wykonaniu jest bardzo dobry.

Pamiętam moment, gdy Marquitos przychodził do Legnicy i też wszyscy po dwóch treningach pytali się go, czy aby na pewno jest zdrowy, czy może ma jakieś problemy osobiste. Bo to było dziwne, że taki facet przyjechał do naszej ligi. Wydaje mi się, że pokazaliśmy w klubie, iż umiemy znaleźć i wyciągnąć takie łakome kąski. Jeśli chodzi o Jona – widać było po nim, już po pierwszych treningach, że wstępował na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście był na zakręcie. Musieliśmy go wyciągnąć z trzeciej ligi hiszpańskiej, ale to jest gościu, który przyjechał do nas po półtora miesiąca bez treningów, a z marszu wszedł do przygotowań, sparingów i daje radę.  Tak więc nie widzę haczyka.

Nie masz obaw, że ten haczyk w końcu się pojawi? Dani Pinillos też miał dobre CV, a nie wyróżniał się specjalnie w 1. lidze. Solidny zawodnik, ale nic ponad. W Legnicy nie tego pewnie spodziewano się po nim?

Bardzo ceniłem Daniego. Wraz z zarządem rozpatrywałem jego pozostanie w klubie. Ale trafił mi Jon Aurtenetxe. Pomyślałem, że to może być lepsza opcja.

Skoro jesteśmy już przy defensywie, to od kilku sezonów jest to palący problem Miedzi Legnica. Wprawdzie od początku prezentujecie się dobrze w ofensywie, popisaliście się piłka efektowną  i skuteczną, ale jak wygląda wasza organizacja gry od tyłu? W jaki sposób zabezpieczyliście się, by nie dopuścić do tych pomyłek z poprzednich lat.

Można byłoby długo opowiadać.

To proszę opowiedzieć w skrócie – jak na egzaminie w szkole trenerów.

Moją główną decyzją było przesunięcie Szymona Matuszka na środek obrony. W bloku defensywnym złożonym z trójki lub piątki graczy z tyłu – się sprawdza. Wokół niego zacząłem budować defensywę, wykorzystywać jego doświadczenie.

Rola Maxime’a Domingueza w zespole to takie „box to box” – jest to zawodnik, który ma wnieść trochę kreatywności i być ryglem w defensywie.

Dokładnie. Nazwałbym go taką małą piranią.

A skąd w ogóle pomysł na tego zawodnika? Bo to, że hiszpański kierunek znacie i preferujecie, doskonale wiemy. To zaś jest zawodnik sprowadzony ze Szwajcarii.

Pochodzi ze Szwajcarii, a wszyscy myślą, że jest Hiszpanem, choć ma jakieś tam korzenie iberyjskie. Został naszym graczem, ponieważ dyrektor sportowy dobrze zna tamten rynek. Został mi zaproponowany. Bardzo szybko się to wydarzyło – po nocach oglądałem jego występy, dzwoniłem, namawiałem i opowiadałem, jak to fantastycznie jest w Legnicy. No i się udało.

Mamy też pytanie dotyczące Marcina Garucha, czyli najniższego piłkarza występującego w Polsce na poziomie centralnym. Otóż jesienią prawie wcale nie grał, wiosną już więcej, ale bez żadnych efektów. Teraz jest twoim podstawowym zawodnikiem. Gra w każdym meczu od pierwszej minuty, zazwyczaj całe spotkanie i nadal nie ma liczb. Zatem, co przekonuje cię do tego gracza?

Wiele aspektów. Marcin to przede wszystkim chłopak, który zagra na każdej pozycji.

To odważnie twierdzenie dotyczące piłkarza mającego 154 cm wzrostu.

No może oprócz bramki, ale na pozostałych już występował. Na tę chwilę zabezpiecza nam wahadło. Może też zabezpieczyć nam pozycję numer „sześć”, „osiem” czy 'dziesięć”. Dlatego często mówi się o takich piłkarzach, że mogą zagrać wszędzie, tylko że, gdy reszta zdrowa, to nie wcale nie występują, A Marcin gra i daje sobie radę. Jestem spokojny. Znamy się długo, graliśmy razem. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego zaangażowanie i taktyczne aspekty, które wykonuje w stu procentach.

Przed drużyną postawiono konkretny cel?

Wszystkie drużyny grają o to samo – żeby złapać się przynajmniej do tej pierwszej szóstki.

Nie ma u was podejścia awans albo śmierć?

Takiego określenia jeszcze nie słyszałem. Z tym że wiadomo, że w tej szóstce raczej musimy się znaleźć.

Jeśli chodzi o młodzież – czy tutaj jest jakiś konkretny cel? I jak ma wyglądać teraz wprowadzanie młodzieży do Miedzi?

W Legnicy jest teraz dużo młodych obcokrajowców – Byron Burgering, Bruno Garcia, Ruben Hoogenhout. W rezerwach znajdują się następni kandydaci do gry w pierwszym zespole. Z drugiego zespołu zabrałem ze sobą trzech zawodników, a sądzę, że będą kolejni. Jeżeli ktoś dobrze sobie radzi na poziomie trzeciej ligi, zasługuje na szanse. Bruno ostatnio zadebiutował w pierwszej lidze i strzelił bramkę. Dlatego kompletnie nie obawiam się następnych debiutów.

Rozmawiali: Jakub Białek, Szymon Janczyk, Mateusz Rokuszewski i Samuel Szczygielski

 

fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
1 liga
23.10.2021

Korona wciąż w kryzysie – tylko remis z Górnikiem Polkowice

Trwa kryzys Korony Kielce. Podopieczni Dominika Nowaka ostatni mecz ligowy wygrali na początku września i dzisiaj znów nie udało im się przerwać fatalnej passy. Co jest tym bardziej bolesne, że kielczanie mierzyli się z nisko notowanym Górnikiem Polkowice. I nie tylko zremisowali mecz 2:2, ale i piłkarsko zaprezentowali się słabiej od rywali. Górnik Polkowice – […]
23.10.2021
1 liga
21.10.2021

Marzec: „Gdy odchodziłem, niektórzy zawodnicy mieli łzy w oczach”

– Mieliśmy lekkie rozmowy, ale i ciężkie. O tym frajerstwie ze Skrą zawodnicy wiedzieli. To było frajerstwo dużej klasy. Nie mamy prawa grać takich spotkań z takim zespołami. Ten mecz i mecz z Polkowicami, one bolą. To jest blizna. O nie mogę mieć mega pretensje. Był też słaby mecz z Koroną, ale zrobiliśmy punkt, choć […]
21.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
1 liga
11.10.2021

Pięć filarów udanego startu Widzewa Łódź

Średnia 2,41 punktów na mecz. Pozycja lidera tabeli z przewagą siedmiu punktów nad trzecim zespołem i 11 nad pierwszym spoza strefy barażowej. Najskuteczniejsza ofensywa ligi i druga najlepsza defensywa. Widzew Łódź na starcie pierwszoligowego sezonu prezentuje się tak, jak życzyliby sobie tego łódzcy kibice, a to nie zawsze się ze sobą zgadzało. Nie, to nie […]
11.10.2021
Weszło
09.10.2021

Szwedzik nie znalazł hattricka, więc GKS Tychy znalazł remis

Patryk Szwedzik walczył jak zły. Szukał. Strzelał. Trafiał w obramowanie, bramkarza, rywali, bandy reklamowe. I nie dał rady. A czego szukał? Trzeciego gola, który przypieczętowałby wygraną GKS-u Katowice w derbowym spotkaniu z GKS-em Tychy. Tyszanie stwierdzili więc, że może i byli już dwukrotnie liczeni, ale skoro rywal nie korzysta z okazji, to może być szansa […]
09.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Weszło
13.10.2021

HEJT PARK: Rusza sprzedaż akcji KTS Weszło!

Historyczna chwila! Dziś o 18:15 rozpocznie się sprzedaż akcji KTS-u Weszło (TUTAJ). Wcześniej, bo o 18, Krzysztof Stanowski zaprosi na związany z tym wydarzeniem Hejt Park. Lecimy! 
13.10.2021
Kanał Sportowy
08.10.2021

Michalczewski: Szpilka niczego sobą nie prezentuje

Dariusz Michalczewski był gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech Gadają”. W trakcie rozmowy opowiedział między innymi o tym, dlaczego nie reaguje na zaczepki Artura Szpilki, jak to było z reprezentowaniem przez niego Niemiec czy o tym, dlaczego nigdy nie zapowiadał, że kogoś znokautuje. Spisaliśmy dla was najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi. Całość znajdziecie na Kanale Sportowym.  […]
08.10.2021
Kanał Sportowy
23.09.2021

NIECH GADAJĄ. Jerzy Brzęczek w Kanale Sportowym o 22:00

Czy trzeba dodatkowej zachęty, by dziś wieczorem odpalić Kanał Sportowy? O 22:00 gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech gadają” będzie były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek. Będzie możliwość zatelefonowania do studia. Nie przegapcie. 
23.09.2021
Ekstraklasa
28.08.2021

Czy Górnik Zabrze potwierdzi, że wyszedł z zakrętu?

Po pierwszych dwóch kolejkach nastroje w Zabrzu były minorowe. Na dobrą sprawę euforia kibiców w związku z przyjściem Lukasa Podolskiego mocno zmalała, bo słaba dyspozycja reszty zawodników wysunęła się na pierwszy plan. Górnik prezentował się tak samo fatalnie, jak w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Karygodna postawa defensywy, zupełny brak pomysłu w konstruowaniu akcji. Jednak w […]
28.08.2021
Weszło
27.08.2021

CR7. W dalszym ciągu kozak czy już wyblakła gwiazda?

Cristiano Ronaldo został nowym piłkarzem Manchesteru United. Jego związek z Juventusem Turyn dobiegł końca. Obie strony – już abstrahując od okoliczności rozstania – nie będą z wielkim sentymentem wspominać tej trzyletniej relacji. Portugalczyk miał poprowadzić Starą Damę do upragnionego triumfu w Lidze Mistrzów, a ostatecznie europejskie kampanie kończyły się spektakularnymi klęskami. Choć w rozgrywkach ligowych […]
27.08.2021
Weszło
24.08.2021

Łobodziński: Awans albo śmierć? Nie, ale musimy być w szóstce

Miedź Legnica ma za sobą udaną inaugurację sezonu. Po pięciu kolejkach legniczanie mają na koncie 13 punktów i jeszcze nie zaznali smaku porażki. Klub z Dolnego Śląska od początku rozgrywek prowadzi Wojciech Łobodziński, który jeszcze do niedawna grał w rezerwach legnickiego zespołu. Jak radzi sobie jako debiutant w 1. lidze? Co jest kluczem do dobrych […]
24.08.2021
Bundesliga
22.08.2021

Bayern wygrywa szalony mecz z „Koziołkami”. Lewandowski z kolejnym golem

W sumie było to bardzo dziwne spotkanie. Pierwsza połowa toczyła się w ślamazarnym tempie, idealnym na drzemkę po niedzielnym rosole. A jeśli ktoś wytrzymał – zapewnił sobie niemałe katusze. Jasne, to dopiero początek projektu pod przewodnictwem Juliana Nagelsamanna, ale liczba niedokładnych zagrań przekroczyła dopuszczalną skalę. Po przerwie zaś obserwowaliśmy doskonałe widowisko. Bawarczycy wbili wyższy bieg […]
22.08.2021
Weszło
22.08.2021

Święci oszukali przeznaczenie – urwali punkty Manchesterowi United

W teorii – prosty mecz dla Manchesteru United. W pierwszej kolejce rozbili Leeds United, zaś ich dzisiejszy rywal nie miał większych szans z Evertonem. Rzeczywistość Premier League okazała się jednak nieodgadniona – Święci zatrzymali Czerwone Diabły, którego niczego ciekawego dzisiaj nie pokazały. Southampton przegonił złe demony. Przecież w ostatniej rywalizacji z drużyną Ole Gunnara Solskjaer […]
22.08.2021
1 liga
22.08.2021

Arkadiusz Woźniak: – Nigdy nie powiedziałem, że czegoś bardzo mocno żałuję

–  Gdy byłem dzieckiem, w domu się nie przelewało. Wychowałem się w biedzie. Dlatego też doceniam to, co mam. Nigdy nie rozpamiętuję czegoś w kategorii: co byłoby, gdybym poszedł tam lub gdzieś został. Jeśli zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, to nie mam do siebie pretensji. Absolutnie nie narzekam na to, w jakim miejscu teraz […]
22.08.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zibi
zibi
2 miesięcy temu

Były piłkarz znający zapach szatni zadba o prawidłowy rozwój zespołu, niczym jego szef szkolenia Gęsior o U17.

Melissa L. Cook
Melissa L. Cook
2 miesięcy temu
Reply to  zibi

Moja ostatnia wypłata wynosiła 2500 dolarów za pracę online przez 12 godzin tygodniowo. Moja przyjaciółka, siostra, od miesięcy ma średnio 8 tys., A ADt pracuje około 30 godzin tygodniowo. i nie mogę uwierzyć, jakie to było łatwe, gdy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieograniczony.

To właśnie robię ….. https://Www.Jobcash1.com

lol
lol
2 miesięcy temu
Reply to  zibi

Znający też zapach korupcji 😉

Mariusz
Mariusz
2 miesięcy temu
Reply to  lol

I jako jedyny za to pokutował bo był piłkarzem szczebla centralnego jak go zawieszono a np. Piszczek już nie chociaż byli razem w Zagłębiu w tym czasie więc nie przywalaj się do niego tylko, tym bardziej że on był bardzo młody wtedy i miał tyle do gadania co nic była z zrzuta i tyle

Arturo
Arturo
2 miesięcy temu
Reply to  lol

Żenujący wpis.

KKK
KKK
2 miesięcy temu

Nie ma co zapesza, bo start na razie jest ponad oczekwiania. Mega pech z Drzazgą, który wreszcie po długim czasie słabej lub przeciętnej gry doszedł do formy. Dla trenera sprawdzianem będzie pierwszy kryzys, pierwsze kłopoty no i oczywiście gdy reszta się już dobrze przygotuje pod nowy styl Miedzi.

marcinw13
marcinw13
2 miesięcy temu

Wojciech Łobodziński został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, ma też zapłacić 30 tys. grzywny oraz oddać 72 tys. 300 zł. premii (za awans do Pucharu UEFA) oraz zapłacić prawie 6,5 tys. zł kosztów sądowych.”

I ten człowiek nadal pracuje w polskiej piłce

Pisałem o tej sprawie do Pana Jadczaka Szymona dziennikarza, ale oczywiście mnie zbył i zablokował na twitterze

Polska piłka xD

Berg
Berg
2 miesięcy temu

Bardzo spokojny, wyważony człowiek. Wybitny zawodnik I mam nadzieję, że również trener.
Kibicuję I dalszych sukcesów Łobo

haha
haha
2 miesięcy temu
Reply to  Berg

Raczej niezbyt wybitny, ba, ja bym powiedział, że mało bystry skoro w sądzie tłumaczył się, że nie wiedział, że podpisuje odbiory premii których w rzeczywistości nie dostawał, bo szły na kupowanie meczów 😉 No chyba, że w sądzie kłamał 😉 i wiedział co się działo z premią to wtedy…

Andreas
Andreas
2 miesięcy temu
Reply to  haha

Więc kolego masz wielkie pojęcie jak wyglądała i funkcjonowała szatnia 20-30 lat temu.

Janusz
Janusz
2 miesięcy temu
Reply to  haha

Przecież Berg nigdzie nie napisał, że trener Łobodziński to człowiek uczciwy. 🙂

Mariusz
Mariusz
2 miesięcy temu
Reply to  haha

A Smuda te premie wypłacał i też się wyparł, nawet nie wiesz jak było a udzielasz się bo premie to akurat dostawali i to za wygrany mecz przed rozegraniem spotkania i z tego się zrzucali na kupienie meczu, a on jako jedyny był zawieszony na pół roku choc inni nie a byli w jednym klubie to o tym nie wspominasz, a czemu Piszczek nie był zawieszony? Bo był kadrze potrzebny i tyle w temacie to co twoim zdaniem to było sprawiedliwie rozwiazane

Arturo
Arturo
2 miesięcy temu
Reply to  haha

Żenujący wpis. Akurat trudno w piłce znaleźć bardziej uczciwą osobę od Wojtka Łobodzińskiego. Wielki szacunek a zdaniem ludzi podłych i nikczemnych się nie przejmuj.

Suche Info
28.10.2021

Sport: Xavi dogadany z Barceloną

Katalońskie media są już niemal pewne – Ronalda Koemana na stanowisku trenera FC Barcelony zastąpi wychowanek i legenda tego klubu, Xavi Hernandez. Trener obecnie pracuje w Katarze, gdzie prowadzi Al Sadd. O tym, że piłkarz wstępnie porozumiał się z nowym klubem poinformował „Sport”.  Całość rozgrywa się błyskawicznie, bo też zapewne nikt nie spodziewał się, że […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Kibice z Bredy oddali hołd polskim bohaterom

Kibice NAC Breda jak co roku uczcili pamięć polskich bohaterów, którzy wyzwalali Holandię w trakcie II wojny światowej. Okolicznościowe oprawy odnoszące się do herosów z 1. Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka to już tradycja – tradycja, która ma na celu również edukowanie holenderskiego społeczeństwa.  O tym, w jaki sposób fani NAC traktują Polaków, […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Radomiak bez Miłosza Kozaka. Piłkarz pozostanie odsunięty od zespołu

Od dłuższego czasu w Radomiaku Radom ciągnie się sprawa Miłosza Kozaka. Skrzydłowy został odsunięty od zespołu za niestosowne zachowanie wobec kolegów z zespołu oraz trenera. W ostatnich dniach trwały narady drużyny, sztabu i zarządu w związku z tą sytuacją. Wygląda na to, że w końcu poznaliśmy decyzję w tej sprawie. Temat Kozaka przeciągał się od […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Bild: Gwiazdy Bayernu uciekły przed mediami

Zmieniają się ligi, zmieniają się drużyny, nie zmienia się jedno: nie jest łatwo wyciągnąć przed kamery piłkarzy faworyzowanego klubu po bezprecedensowej porażce. Tym razem ucieczkę przed dziennikarzami mieli zorganizować piłkarze Bayernu Monachium, którzy nie stanęli do tłumaczeń po kompromitującym 0:5 z Borussią Moenchengladbach.  Wyjątkiem był oczywiście Thomas Mueller, który wziął na siebie cały ciężar rozmowy […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Napoli obawia się podróży do Rosji

Jak informuje Corriere dello Sport, władze Napoli obawiają się lotu do Moskwy na mecz ze Spartakiem w Lidze Europy. Przyczyną nie jest oczywiście aktualna tabela grupy czy też lęk przed samolotami, ale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, zwłaszcza w rosyjskiej stolicy. We środę, 27 października, Rosja poinformowała o blisko 40 tysiącach nowych infekcji, zmarło ponad 1000 osób. […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Johansson: Michniewicz mówił na mnie „IKEA”!

– Zostaliśmy niesprawiedliwie oskarżeni. Nie puścimy tego płazem. To są sprawy, które muszą ujrzeć światło dzienne. Trener nazywał mnie „szwedzkim turystą”, bo doznałem kontuzji. Mówił też na mnie „Ikea” – mówi w rozmowie dla Sport Expressen szwedzki zawodnik Legii Warszawa, Mattias Johansson. Szwed jest oburzony i raz jeszcze przekonuje, że nie było żadnej grupy bankietowej. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021