post

Opublikowane 19.07.2021 08:43 przez

redakcja

W poniedziałkowej prasie ciekawe rozmowy z Janem Urbanem, Zbigniewem Bońkiem i Tomasem Petraskiem. Jest też nowy wątek dotyczący Zbigniewa Przesmyckiego. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Rozmowa z Tomasem Petraskiem z Rakowa Częstochowa. Z Legią w Superpucharze Polski zagrał po ośmiu miesiącach przerwy.

Ile panu jeszcze brakuje, by być Petraškiem sprzed kontuzji?

Jest już blisko, ale wracam powoli, na siłę nie ma sensu niczego przyspieszać. Ale powtórzę: jestem blisko. W sobotę wieczorem zagrałem w Warszawie, a w niedzielę wczesnym popołudniem wystąpiłem w sparingu ze Skrą Częstochowa. To pokazuje, że faktycznie fizycznie jest już dobrze, mogę w krótkim czasie grać coraz więcej. Mam nadzieję, że niedługo będę w lepszej dyspozycji niż przed urazem i wtedy postaram się jeszcze poprawić, by z Rakowem dalej wygrywać i wrócić do reprezentacji.

Na razie za panem pierwszy mecz, wygrany, o Superpuchar. Dopiero po karnych, a nie byłyby one potrzebne, gdyby nie gol stracony w końcówce. Przy nim wyglądało to tak, jakby zawiodła komunikacja między panem a bramkarzem Vladanem Kovačeviciem.

Stadion Legii nie był wypełniony do końca, ale atmosfera była taka, że trudno było o swobodną komunikację. W tej akcji i tak nie ona zawiodła. To była trudna sytuacja. Tak ją wytłumaczę: moim zadaniem, jako środkowego obrońcy, jest zablokowanie pierwszej strefy. Jeśli będzie mnie wyprzedzał zawodnik, muszę go zlokalizować i iść z nim jeden na jednego. W sytuacji, w której straciliśmy gola, wiedziałem, że za mną są Emreli i Pekhart. Dlatego robiłem wszystko, by wybić piłkę. Niestety, była ciut za wysoka i tylko ją musnąłem. To mogło zmylić naszego bramkarza. Podjął decyzję, że wychodzi i to nie wynikało z braku komunikacji. Po prostu tak się wydarzyło. Najważniejsze, że nie straciliśmy koncentracji. Przecież jeszcze zdążyliśmy wyjść z piłką pod bramkę Legii. Bo my od początku chcieliśmy zwyciężyć w tym meczu w podstawowym czasie gry.

Wygraliście po karnych. Pan jako pierwszy podszedł do uderzenia. Według serwisu Transfermarkt wcześniej nie wykonywał pan jedenastek.

Dobrze, że trener o tym nie wiedział… A serio, rzuty karne mieliśmy przetrenowane przed meczem, bo braliśmy pod uwagę, że mogą one rozstrzygnąć o wyniku. To nie było tak, że mnie do strzelania wyznaczono nagle i przypadkowo. Już wcześniej, kiedy rozgrywaliśmy spotkania, w których możliwe są karne, moje nazwisko widniało na rozpisce strzelców, to już miało miejsce także w Rakowie u trenera Papszuna. Uważam, że potrafię uderzyć piłkę z jedenastu metrów. W sobotę podszedłem do tego spokojnie, od początku wiedziałem, co i jak chcę zrobić.

Szef sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki decyzją zarządu odejdzie ze stanowiska 18 sierpnia. To zmiana, bo miał „odpocząć” wcześniej. Tymczasem nadal rządzi i podejmuje decyzje, na co mamy dowód w postaci korespondencji e-mail. Prezes Zbigniew Boniek zapewniał, że będzie inaczej – pisze Maciej Wąsowski.

– 18 sierpnia kończy się jego kadencja. Natomiast rozmawiałem z nim. Po play-offach (barażach – przy. red.) w I lidze, które się kończą 20 czerwca, postanowił troszkę odpocząć. Wówczas zostawi stanowisko przewodniczącego Kolegium Sędziów komuś innemu – powiedział Boniek.

„Kimś innym” miał być wiceprzewodniczący Kolegium Sędziów Tomasz Mikulski. Fakty są jednak takie, że urlop Przesmyckiego trwał tydzień. Obecnie nadal udziela się na szkoleniach sędziów, ma wpływ na tłumaczenie zmian w przepisach (które IFAB wysłał przed nowym sezonem – czego dowodem jest screen z korespondencji mailowej, do którego udało się nam dotrzeć, publikujemy go poniżej), a kierowane przez niego Kolegium Sędziów dalej podejmuje decyzje, w tym te o spadkach i awansach arbitrów.

Niedawno z grupy sędziów TOP Amator A (mogącej prowadzić mecze ekstraklasy i I ligi) spadło trzech arbitrów: Artur Aluszyk (Szczecin), Daniel Kruczyński (Żywiec) i Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Ten pierwszy jeszcze 16 maja poprowadził spotkanie ostatniej kolejki ekstraklasy: Lech Poznań – Górnik Zabrze 1:1, co miało być dla niego wyróżnieniem za dobry sezon. Tymczasem niedawno dowiedział się, że zostaje zdegradowany. Teraz będzie mógł prowadzić co najwyżej mecze II ligi. „Tak wyszło z rankingów i systemu system oceny sędziów, tzw. triple-checking” – miał usłyszeć od… Przesmyckiego, mającego przebywać na urlopie od 20 czerwca.

Jakub Kamiński znalazł się w radzie drużyny Lecha i jest jednym z wicekapitanów.

– Cieszmy się, że jest w zespole młody chłopak z jajami, który nie boi się brać na siebie odpowiedzialności – ocenia Jarosław Araszkiewicz, pięciokrotny mistrz kraju z ekipą z Poznania.

Kariera Kamińskiego nabiera tempa z każdym tygodniem. Jeszcze nie tak dawno po pierwszych występach w Lechu wszędzie dojeżdżał komunikacją miejską, bo był za młody na prawo jazdy, ale miał spokój, ponieważ zwyczajnie nikt go nie znał. Obecnie uprawnienia do prowadzenia auta już ma i jednocześnie staje się coraz bardziej rozpoznawalny. Może gwiazdą pierwszej wielkości jeszcze nie jest, chociaż coraz więcej przechodniów zaczyna kojarzyć jego twarz z imieniem i nazwiskiem.

– To bardzo miłe. Nawet bywało, że ktoś w Bytomiu czy mojej rodzinnej Rudzie Śląskiej podchodził i gratulował bramki czy występu, czego już kompletnie nie mogłem oczekiwać – opowiadał nam.

Jak Jan Urban zamierza zmieniać Górnika? Czy Lukas Podolski zdominuje zabrzańską szatnię? Dlaczego trener Górnika przykłada taką wagę do stylu?

ŁUKASZ OLKOWICZ: W sparingach Górnika rzuca się w oczy zmiana stylu. Próbujecie bardziej kontrolować mecz, utrzymywać się przy piłce, akcje zaczynać podaniami od własnej bramki.

JAN URBAN: Myślę, że w Górniku wiedzą, jakiego trenera zatrudnili.

Jakiego?

Takiego, który chce wprowadzać młodzież, no i też z jasno określonym preferowanym stylem. Wolę grać w piłkę, chcę to robić i będziemy próbować. Mamy w kadrze wielu młodych zawodników, uważam, że łatwiej sprzedać takiego, który gra w piłkę, niż typowego walczaka. Waleczność jest ważną cechą w futbolu, ale na początku po prostu grajmy w piłkę. Do tego będę dążył.

W naszej lidze dominują prostsze środki, to dlaczego wy piszecie się na większe ryzyko?

Czy piszemy się na ryzyko? Wiem, do czego pan zmierza, a przynajmniej przypuszczam.

Do czego?

Że będziemy grali za dużą liczbą podań, prowokowali starty i okazje dla przeciwnika.

I pozostaje pytanie, jakich macie wykonawców.

Nie, nie tędy droga. To ryzyko, o którym pan mówił, widziałem w sparingach. Rzeczywiście próbowaliśmy. Namawiałem zawodników do takiej gry, oni to robili, zdarzało się stracić piłkę. Mimo to nadal oczekiwałem od nich tej gry. Trudno więc, żebym miał do nich pretensje za błędy. Na nich musimy się uczyć, a lepiej w sparingach niż w lidze. Wszędzie, gdzie pracowałem, tak to wyglądało. Z lepszym lub gorszym skutkiem, jeśli chodzi o wyniki, ale zmuszałem chłopaków do gry w piłkę. Tego już u siebie nie zmienię, choć oczywiście nie zawsze jest tyle jakości, by to wyglądało idealnie.

W porządku. Zaczęła się liga. Górnik gra ładnie, jest chwalony za styl, ale punktów z tego nie ma. I co dalej?

Jak zobaczę, że tego nie potrafimy i to się nam nie opłaca, nie będziemy tego robić. Potem pan mi wypomni: „No, trenerze, ale mówił pan, że będziecie grali”.

Nie wykluczam.

Chciałem, spróbowałem, sprawdziłem i nie opłaca się nam. Nie mamy tyle jakości? Nie wychodzi nam gra, jaką założyliśmy? No to podchodzimy wyżej. Nie ze względu, że im zabronię, tylko zwyczajnie taka gra nie będzie opłacalna.

Jerzy Dudek uważa, że Anglików potraktowano ulgowo po organizacyjnych kompromitacjach w trakcie EURO.

Przy okazji EURO 2012 Sol Cambell przestrzegał przed wyjazdem do Polski ze względu na kibiców. Ciekaw jestem, co by powiedział teraz o wydarzeniach z Londynu i co sądzi na ten temat. Po latach o turnieju rozgrywanym w naszym kraju i na Ukrainie pozostały piękne obrazki i świetne wspomnienia. Sam mam przed oczami znakomicie bawiących się kibiców irlandzkich, hiszpańskich czy portugalskich. Niestety, nie można tego powiedzieć o meczach w Anglii. Trzeba pamiętać, że na ogólny wizerunek zapracowała część imbecyli, więc nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, co podkreślał Jamie Carragher. Martwi mnie, że wobec Anglików nie zostały wyciągnięte jakieś bolesne konsekwencje, a przynajmniej ja o tym nie słyszałem.

A przecież działo się to w biały dzień, w obecności kamer, więc absolutnie każdy, kto przyczynił się do burd, powinien być srogo ukarany. Tymczasem nikt nie zajął głośnego stanowiska. Co dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że Węgrzy zostali mocno ukarani przez europejską federację za homofobiczne hasła. Oczywiście nie ma co ukrywać, że duże znaczenie miało wsparcie, jakie UEFA otrzymała od angielskiego premiera Borisa Johnsona przy okazji pomysłu o powstaniu Superligi. Wówczas udało się storpedować ideę w samym zarodku, stąd pobłażliwość względem Anglii. Na szczęście się o tym nie przekonamy, ale ciekawi mnie, jak UEFA zareagowałaby na tragedię, do jakiej przecież mogło dojść. Gdyby któryś z chuliganów targnął się na życie drugiej osoby. Wokół Wembley działy się dantejskie sceny i pewnie inaczej byśmy teraz rozmawiali. UEFA powinna pomyśleć, jakie kary stosować w przyszłości. Zabrakło mi stanowczej reakcji i oby to się nie zemściło. Jeśli Anglicy wyjdą z tej sytuacji suchą stopą, to w świat pójdzie przekaz, że UEFA jest bezradna, a wszelkie wybryki chuligańskie bezkarne.

SPORT

Pierwszy mecz Lukasa Podolskiego w barwach Górnika… nie wyszedł tak, jak by sobie tego życzono. Banik okazał się lepszy.

– Lukas nie jest jeszcze przygotowany do gry, natomiast to, jak potrafi gospodarować siłami, w jaki sposób panuje nad piłką, ile widzi na boisku, to wszystko sprawia, że u niego nie widać braków tak jak u innych zawodników – cieszył się z obecności mistrza świata Urban.

Sam „Poldi” nie przykłada specjalnej wagi do wyniku sparingu. Skomentował to zresztą w typowy dla siebie sposób: – W reprezentacji dostaliśmy kiedyś w dupę z Włochami, a potem zagraliśmy dobry turniej – przyznał, dodając także: – Staram się pomagać zespołowi, ale sam meczu nie wygram, sam sobie nie podam. Musimy grać razem, jako drużyna, jako Górnik Zabrze, także razem z kibicami. Wszyscy powinniśmy siebie wspierać – podkreślił Podolski, który na ten moment nie jest jeszcze pewny, czy będzie odpowiednio przygotowany na inauguracyjny mecz ekstraklasy z Pogonią Szczecin w najbliższą niedzielę.

– Skład się krystalizuje i po tym sparingu wiem więcej niż wcześniej. To normalna rzecz kiedy przed rozpoczęciem rozgrywek zaczynamy schodzić z obciążeń treningowych, które na jednych wpływają bardziej niż na innych. Miarodajną ocenę będę wystawiał chłopakom w meczach oficjalnych – uspokajał trener Urban.

Szkoleniowiec „trójkolorowych” stoi jednak przed sporą zagwozdką dotyczącą osoby kapitana. W ostatnim czasie był w tym zespole problem i teraz także nie wiadomo, jak się to wszystko rozwiąże. – W meczu z Banikiem był nim Wiśniewski i jest szansa, że zostanie nim na dłużej. Proszę zauważyć, że patrząc na staż chłopaków w Górniku, to nie ma wielu piłkarzy, którzy grają tu długo. Muszę takich szukać i nie widzę od razu lidera drużyny. Taka postać jest w zespole niesamowicie ważna, a jakby były dwie, to byłoby świetnie – stwierdził Urban.

Costa Nhamoinesu, znany z występów w Zagłębiu Lubin i Sparcie Praga, dołączył do „górali”. W sparingowym debiucie… sprokurował karnego, ale jego zespół nie przegrał.

Trzeba przyznać, że pozyskanie przez Podbeskidzie Bielsko-Biała doświadczonego obrońcy, który łącznie w Lidze Europy wystąpił 25 razy, to solidny „strzał” transferowy. 9-krotny reprezentant Zimbabwe zdążył już zadebiutować w barwach bielskiego klubu. Kontrakt podpisał w piątek, a w sobotę był już z zespołem w Krakowie, gdzie – na stadionie przy ul. Reymonta – „górale” rozgrywali drugi mecz kontrolny tego lata. Mierzyli się z Wisłą, obrońca z Afryki zaczął mecz na ławce rezerwowych, a jego drużyna od trzeciej minuty… przegrywała. Na strzał z dystansu zdecydował się Yaw Yeboah. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że zaskoczyło Martina Polaczka. Szybka utrata gola nie zdeprymowała jednak podopiecznych trenerów Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego. Wyrównać próbował Dawid Polkowski i zabrakło mu niewiele. W odpowiedzi klarowną sytuację bramkową miał Jakub Błaszczykowski, ale posłał piłkę nad bramką. W 29 minucie spotkania bielszczanie wyrównali. Bardzo przytomnie zachował się w tej sytuacji Kacper Gach, wypieścił podanie w kierunku Kamila Bilińskiego, który w okresie sparingowym udowadnia, że jest w dobrej dyspozycji. Zawodnik ten pewnym strzałem pokonał Mateusza Lisa i było to już trzecie jego letnie trafienie. Jak na razie wszystkie sparingowe gole to dzieło doświadczonego napastnika.

Remis utrzymał się do przerwy, a w drugiej połowie Wisła miała inicjatywę. Matej Hanousek trafił w poprzeczkę, a w 70 minucie po faulu… Costy Nhamoinesu do rzutu karnego podszedł Michal Frydrych. Czeski obrońca uderzył jednak bardzo słabo, a jego intencję wyczuł Michal Pesković, który popisał się skuteczną interwencją. Do końca meczu zespół z Krakowa próbował zadać decydujące trafienie, ale „górale” bronili się rozsądnie i szukali swoich szans w kontrach. Ostatecznie więcej bramek już nie padło i remis z zespołem z ekstraklasy to – bez kwestii – dobry dla bielskiego zespołu prognostyk na kolejne dni okresu przygotowawczego.

SUPER EXPRESS

Tradycyjnie nic ciekawego w poniedziałkowym wydaniu.

RZECZPOSPOLITA

Dłuższa rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem o jego dwóch kadencjach na stanowisku prezesa PZPN.

Nawet zarzuca się panu, że kieruje pan związkiem jak dyktator.

Bzdura. Każda ważna decyzja w PZPN podejmowana jest poprzez uchwałę. Natomiast wszędzie potrzebny jest lider. Byłem nim na boisku jako zawodnik i jestem teraz. Jak nie ma lidera, to jest bałagan. Nie można bać się odpowiedzialności. Przez jedną trzecią doby myślę o piłce. Tak było zawsze i zazwyczaj tam, gdzie grałem lub pracowałem, wszyscy na tym dobrze wychodzili.

Ale PZPN ma ograniczony wpływ na polską piłkę.

Jest czymś w rodzaju ministerstwa. Kieruje, organizuje, opracowuje regulaminy, tworzy rozgrywki, przedstawia koncepcje rozwoju, szkolenia od najmłodszych lat itp. Natomiast sercem, solą i podstawą piłki jest klub. Tam się toczy prawdziwe piłkarskie życie. Paradoks tego układu polega na tym, że związek ma bardzo ograniczony wpływ na to, co dzieje się w klubach. Są one niezależnymi podmiotami gospodarczymi i kierują się swoimi interesami. My z nimi oczywiście współpracujemy, jednak żadna federacja piłkarska na świecie nie ma wpływu na kluby. One są samodzielne. Kiedy któryś polski klub wygra Ligę Mistrzów, to będzie jego zasługa, a nie PZPN. A kiedy przegrywa w eliminacjach do Ligi Europy, to nie jest moja wina.

Macie jednak wpływ na szkolenie w klubach.

Ograniczony. Wpływamy na szkolenie poprzez utworzenie Centralnej Ligi Juniorów, opracowanie Pro Junior System, zmuszającego kluby do wprowadzania do drużyn seniorów zdolnej młodzieży. W Gniewinie, a ostatnio w Wałbrzychu zorganizowaliśmy zgrupowania dla kilkudziesięciu wyróżniających się dzieciaków z całej Polski. Najmłodsi mają po 12 lat. W zimie tak liczna grupa z tzw. Top Talent wyjechała na obóz do Hiszpanii. Zajęcia z nimi prowadzą trenerzy reprezentacji młodzieżowych. Najmłodszą z nich tworzą chłopcy do lat 14, co w Europie nie jest często spotykane. Szkolenie jest w Polsce jak należy i staramy się robić wszystko, aby żaden talent się nie zmarnował. A że tak się często dzieje, to już inna sprawa. Przyczyny leżą zwykle poza boiskiem.

Żeby dobrze uczyć grać dzieci, trzeba najpierw nauczyć ich nauczycieli. Skończyły się czasy, w których trenerem zostawał były zawodnik, który rzucał piłkę zawodnikom i mówił: macie z wiatrem, grajcie górą.

Taka filozofia już dawno się skończyła. Oczywiście lepiej, żeby trenerem był dawny zawodnik. Ale do szkoły boiskowej musi dojść prawdziwa. Kiedy w roku 2012 zostałem prezesem, chciałem zobaczyć, jak wygląda szkoła trenerów PZPN założona przez byłego trenera kadry Ryszarda Kuleszę.

Tak zwana kuleszówka.

Jego inicjatywa była godna pochwały, ale na pewnym etapie realizacja pomysłu stała się anachroniczna. Pojechałem na AWF zobaczyć, jak wygląda jej siedziba. Długo szukałem, nim znalazłem mały pokój, a w nim jednego zaspanego trenera. Wiadomo było, że w takich warunkach daleko nie zajedziemy. Stąd wzięła się decyzja o utworzeniu nowej Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Zajmuje sporą powierzchnię z boiskiem i salą wykładową, jest wzorcowo obrandowana, widać ją dobrze, kiedy wjeżdża się do miasta od strony Warszawy. Działa zgodnie z wytycznymi UEFA, zaprasza na wykłady uznanych europejskich trenerów i to ona przyznaje tytuły trenerskie. Włosi mają Coverciano, a my Białą Podlaską.

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Prasówka
16.09.2021

„W Moskwie Michniewicz pokazał się na wschodzie, ale priorytet to Legia”

Czwartkowa praca to przede wszystkich echa europejskich pucharów. Mamy też powolny wstęp do Ekstraklasy i 1. ligi, które wracają do gry już jutro. Przeczytamy rozmowy z Marcinem Broszem, Jackiem Góralskim i Mariuszem Piekarskim. Ten ostatni mówi o negocjacjach w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. – Kilka dni temu umówiłem się na spotkanie z […]
16.09.2021
Prasówka
15.09.2021

Mioduski: Jestem spokojny o siłę naszej kadry

Środowa prasa to miks Ligi Mistrzów, Ligi Europy w kontekście Legii i tematów ligowych. Chwilami jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Ośmiu dziennikarzy porozmawiało z Dariuszem Mioduskim, więc teraz powinien być wysyp wywiadów z prezesem Legii z jednego spotkania. Czy nie obawia się pan tego, jak Legia będzie radziła sobie w lidze i pucharach, łącząc mecze […]
15.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tamboliński
Tamboliński
2 miesięcy temu

„Włosi mają Coverciano, a my Białą Podlaską.”
I właśnie dlatego Włosi mają mistrza Europy i cztery kluby w LM, a my mamy ostatnie miejsce w grupie z 1 punktem i coroczny wpierdol w coraz bardziej egzotycznych piłkarsko państwach.

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
2 miesięcy temu
Reply to  Tamboliński

To kwestia budżetu, anie szkoły trenerów.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 miesięcy temu

Jak pokazały liczne biedniejsze kluby niejednokrotnie klepiąc nasze klubiny jak przychudzone sebki z bloków zapuszczonych pastuchów z nadwagą w środku lata – to nie kwesia pieniędzy – to kwestia braku materiału ludzkiego. Czy to jako prezesa, czy to trenera, czy to trenera młodzieży, czy to skautów (których raczej nie ma), czy to piłkarzyn, czy dyrektora sportowego. W Polsce nie ma fachowców – w polsce są 4 razy przepłaceni pastuszkowie.

adolf
adolf
2 miesięcy temu

Urban wyznaje zasadę uda. Udo się albo sie nie udo.

Rudy Wehrmachtowiec
Rudy Wehrmachtowiec
2 miesięcy temu

to juz zaczynajcie zmieniać. oczy sie psuja od ogladania gry drużyn prowadzonych przez tego ciula.

Tamboliński
Tamboliński
2 miesięcy temu

Usuwanie niewygodnych komentarzy rozpoczęte. Jak zwykle gdy chodzi o Bońka. Żałosne.

janek kos
janek kos
2 miesięcy temu

Jakos malo mowi ten Boniek o Euro.. Mimo , ze jest o liderowaniu, to umknal gdzies Zibi-top.
A Zibi-top-Sousa to w ogole , jako jakis punkcik wywiadu, odpadl w przedbiegach.
Bonku: twoja kadencja konczy sie kleska na Euro i zlym startem do Kataru, zamiana Brzeczka na Souse, na pol roku przed turniejem i w dobie pandemi, byla oczywistym debilizmem , bedziesz odchodzil ze stanowiska prezesa PZPN ze swiadomoscia, ze wybrany przez ciebie selekcjoner spieprzyl Euro i, w osmiu meczach, wygral RAZ – z Andora.

adolf
adolf
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

On juz od dawna pierdoli w stylu Wałesy. Obawiam się że to pójdzie dalej.

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Idiotyzmem było zatrudnienie Brzęczka.

janek kos
janek kos
2 miesięcy temu

Z perspektywy czasu widac, ze idiotyzmzem bylo zwolnienie Brzeczka i zastapienie go przegrywem z Lizbony .
A Brzeczek – coz : wygral grupe do Euro , i mial 6 punktow przewagi nad druga Austria , utrzymal sie w LN, jesli z kims przegral, to nie mialo to, wlasciwie, zadnego znaczenia i byly to druzyny z topu ( czasem to udalo mu sie nawet wyrwac remis, np.z aktualnymi mistrzami Europy dwa razy zremisowal).
Z brzeczkiem jako selekcjonerem Euro byloby dla nas dluzsze , to raczej pewne.

Grzesiek
Grzesiek
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Jurek, daj już spokój.

janek kos
janek kos
2 miesięcy temu
Reply to  Grzesiek

Grzesiek, to ty ?

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Janek wysiądź z czołgu, wojna się skończyła, popatrz trochę na świat, może go kiedyś zrozumiesz

Tak wam powiem
Tak wam powiem
2 miesięcy temu

Pierwsze dwie kolejki to bedzie proba grania „pilka”, a od 3-ciej juz to lepiej bedzie wychodzic, bo zmienia taktyke na lage do Podolskiego. Gra bedzie bardziej naturalna.

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu
Reply to  Tak wam powiem

gra piłka będzie do wywalenia sympatycznego Jasia

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Chcemy być czarodziejami futbolu. Jeśli nie będzie wychodzić pozostaniemy rzeźnikami piłki nożnej.

Cynthia J. Jacques
Cynthia J. Jacques
2 miesięcy temu

Zarabiam ponad 7 tysięcy dolarów miesięcznie, pracując na pół etatu. Ciągle słyszałem, jak inni ludzie mówią mi, ile pieniędzy mogą zarobić w Internecie, więc PUz postanowiłem się temu przyjrzeć. Cóż, to wszystko było prawdą i całkowicie zmieniło moje życie. Tutaj zacząłem …… WWW.JOBCASH1.COM   

Rubelki lecą na konto
Rubelki lecą na konto
2 miesięcy temu

Putin placi więcej (przynajmniej rubli) a do tego większa zabawa z trollowaniem politycznym.
Mnie w każdym razie nie przekonałeś.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 miesięcy temu

Nidgy nie wychodzi… wiec juz zmieniaj.

loko
loko
2 miesięcy temu

Jasiu, jaki styl gry, jaką taktykę, jak u Ciebie tylko gra się w siatkonogę na treningach.

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu

Urban max 6 kolejek z takim podejściem. On chce grać piłką w drewnianym Górniku….
Drugi mistrz chce klepać w Stali Mielec.
Także mamy już dwóch pierwszych co spadną z karuzeli

Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Los Koemana przesądzony. Kto będzie nowym trenerem Barcelony?

Hiszpańskie media są zgodne – misja pt. „Ronald Koeman w Barcelonie” jest już skończona. Ostatnią kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje to, kiedy holenderski trener zostanie zwolniony z pracy. Według informacji portalu „Goal” i kilku innych źródeł, decyzja już zapadła, ale Barca wstrzyma się z jej ogłoszeniem do czasu dopięcia tematu następcy Koemana. Ronald Koeman pracuje w […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Prestiż i pieniądze. Ile można zarobić na Pucharze Polski?

Startują rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Co to oznacza? Po pierwsze, że znów dojdzie do starć underdogów z faworytami, które często niosą niespodzianki. Po drugie – że za te niespodzianki można solidnie zarobić. W sezonie 2021/2022 pula nagród w Pucharze Polski wyniesie aż 10 milionów złotych. Jak zostaną podzielone te pieniądze? W rozgrywkach pucharowych […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Szpaler dla Łukasza Fabiańskiego na pożegnanie z kadrą

Łukasz Fabiański w najbliższych tygodniach rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Bramkarz West Hamu United zakończył karierę w narodowych barwach, a Paulo Sousa powołał go po raz ostatni, żeby ten mógł pożegnać się z kadrą na boisku. Portal „TVP Sport” informuje o tym, jak ma wyglądać pożegnanie „Fabiana”. 56 występów w reprezentacji Polski. Udział w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kahn: Lewandowski jest wyjątkowy, tak jak Cristiano Ronaldo i Messi

Robert Lewandowski odbierze dziś Złotego Buta za sezon 2020/2021. Polak został najlepszym strzelcem w pięciu topowych ligach w Europie, bijąc także wieloletni rekord Gerda Mullera w Bundeslidze. „WP Sportowe Fakty” z tej okazji porozmawiały z legendą Bayernu, Oliverem Kahnem. Prezes klubu z Bawarii – co za niespodzianka – nie może się nachwalić polskiego snajpera. – […]
21.09.2021