post

Opublikowane 15.07.2021 16:01 przez

Jan Mazurek

W minionym sezonie Cracovia przypominała wychudzoną wiekową szkapę. Zajechaną, zipiącą, zmarniałą. Przykro było patrzeć. To była drużyna pozbawiona wyników, stylu, tożsamości, duszy, radości, entuzjazmu, liderów. Właściwie czegokolwiek, co mogłoby czynić ją ekscytującą. Pasy skończyły ligowe zmagania na szalenie rozczarowującym czternastym miejsca w tabeli. Utrzymały się tylko dlatego, że beniaminkowie byli jeszcze żałośniejsi. „Gorzej być nie może, bo to już wstyd”, mówi nam Karol Niemczycki. I pod tym hasłem Cracovia zaczyna nową przygodę. To będzie krucjata przeciwko wstydowi i marności. 

Symbolem wiosny była enigmatyczna rezygnacja Michała Probierza po sromotnej porażce z Wartą Poznań. Był koniec stycznia, nic się nie układało. W Probierzu coś pękło, wyraźnie nie miał ochoty dalej firmować tej pracy własnym nazwiskiem, chciał usunąć się w cień i odpocząć, ale umowa z Januszem Filipiakiem okazała się istotniejsza. Tej rundy nie dało już się uratować. Tym bardziej, że w półfinale Pucharu Polski lepszy okazał się Raków i wszelkie marzenia o powtórce sprzed roku momentalnie prysły. Cracovia musiała rozpaczliwie bronić się przed spadkiem. Jakub Kosecki mówił nawet wprost, że przyszedł do Krakowa właśnie po to, żeby pomóc Pasom utrzymać się w Ekstraklasie. Tam już nikt nie udawał, nie mydlił oczu – trwała walka o byt.

Walka udana, ale pozostawiająca niesmak.

Bo ubiegłorocznej Cracovii naprawdę nie dało się lubić. Ładująca setki dośrodkowań, chaotyczna, toporna, przepełniona przeciętnymi obcokrajowcami zbieranina. Taka, za którą nikt w tej lidze nie zacząłby tęsknić, gdyby zaraz jej zabrakło. Lato było tu po to, żeby przeprowadzić zmiany, które przywrócą ten zespół na sensowny tor. Czy się udało?

Ocena rozdania (1-5) – 2,5

Rozkładamy szeroko ręce. Przyjmujemy minę skonsternowanego profesorka. Dziwne to było lato po tej pasiastej części Krakowa. Trwało Euro, więc kierunek zainteresowania przeciętnego kibica omijał Cracovię szerokim łukiem, ale raz po raz przez tablicę mediów społecznościowych śmigały nam fotki z prezentacji kolejnych nowych transferów czternastej siły minionego sezonu Ekstraklasy. Pierwsze wrażenie: zdziwienie – w lwiej części były to transfery zawodników zagranicznych. Przecież dopiero tyle mówiło się, że w Cracovii panuje największa Wieża Babel w lidze, że ten tygiel kulturowy jest przesadzony i karykaturalny, że komedią jest liczba średniaków ze wszystkich stron w układance Michała Probierza. A tu proszę, pożegnanie z Jakubem Koseckim, Dawidem Szymonowiczem czy Marcinem Budzińskim i przyjście takich nazwisk: Jakub Jugas (Czechy, 29 lat), Filip Balaj (Słowacja, 23 lata), Mathias Hebo Rasmussen (Dania, 25 lat), Otar Kakabadze (Gruzja, 26 lat).

Na pierwszy rzut oka można było się zaniepokoić.

Na drugi też.

Na trzeci…

Trochę mniej, nie będziemy przesadzać i demonizować.

Jakub Jugas to bezpośrednie zastępstwo dla zdyskwalifikowanego Davida Jablonskiego. Charakterystyka bliźniacza, doświadczenie bliźniacze. Filip Balaj to czołowy strzelec minionego sezonu ligi słowackiej i choć kompletnie nie oznacza to, że poradzi sobie w Ekstraklasie, to coś tam można było sobie tłumaczyć, bo jest wysoki, dobrze gra głową i pozornie wpisuje się w profil gry Cracovii lepiej niż Rivaldinho i Marcos Alvarez. Otar Kakabadze wzmacnia rywalizację na prawej stronie defensywy – wydaje się równorzędnym piłkarzem do solidnego Cornela Rapy. Mathias Hebo Rasmussen to zagadka. Niby w tej Danii trochę pograł, ale wcale nie mamy przekonania, czy da coś więcej niż Florian Loshaj czy Damir Sadiković. Ale to Cracovia, tak tu już jest.

Szału tu nie ma, dramatu też nie.

Tym samym kadra Cracovii jest dosyć szeroka i na każdej pozycji o miejsce w składzie rywalizuje przynajmniej dwóch piłkarzy, tylko że niezbyt oszałamiająca jest ich jakość. No bo ilu jest tu graczy, o których już teraz moglibyśmy powiedzieć, że przerastają tę ligę? Pelle van Amersfoort to wyróżniający się rozgrywający, ciekawa dziesiątka, ale często blokowana przez ograniczająco prymitywny system Cracovii. Sergiu Hanca to pierwsza dziesiątka ligowych prawoskrzydłowych, ale nie wydaje nam się, że to zawodnik, który jest w stanie samodzielnie wykręcić, powiedzmy, dziesięć goli i dziesięć asyst, prowadząc Pasy do jakiegoś wielkiego wyniku. Marcos Alvarez nie pokazał jeszcze wszystkiego, na pewno stać go na robienie różnicy, ale: a) czy będzie mu się chciało? b) na jakiej pozycji? Na oba pytania nie umiemy odpowiedzieć.

Ba, wyróżniającą się postacią w ubiegłorocznej Cracovii był Karol Niemczycki. Wziął szturmem Ekstraklasę. Kupił wszystkich pewnością siebie i skutecznymi interwencjami. Bardzo pewny na linii, z dobrym refleksem, z problemami na przedpolu, ale za to z wielkim samozaparciem do pracy nad własnymi słabościami, co zresztą było widać na wiosnę, kiedy wyglądał trochę pewniej przy wyjściach z bramki. Tylko, że… czy on w ogóle będzie grał? W newralgicznym momencie sezonu Michał Probierz bez szczególnego powodu zamienił go na starszego o dwanaście lat Lukasa Hrosso i wcale na tym nie stracił. W sparingach grali na zmianę.

Reszta ekipy to ligowa przeciętna. Bo my naprawdę nie wiemy, czy Siplak jeszcze się rozwinie, czy Rocha ma jakąś szczególnie poprawnie ułożoną lewą stopę, czy Loshaj potrafi grać chociaż w połowie tak dobrze jak układać fryzurę, czy w lepszym systemie przerzuty Sadikovicia zaczęłyby przypominać przerzuty Toniego Kroosa, czy Thiago to fajny gość, czy Gardawski i Marquez zerwą z łatkami odrzutów z niegdysiejszej Korony, czy Rivaldinho ma jednak coś z Rivaldo…

Optymistyczne chociaż to, że Cracovia zadbała o sensowne poszerzenie rywalizacji na pozycji młodzieżowca. Kamil Ogorzały jest po obiecującym sezonie w Sandecji Nowy Sącz. Zwiększa rywalizację na obu skrzydłach – jest prawonożny, a przeważnie grywa na lewej flance i tam też umieszczać będzie go Michał Probierz. Karol Knap wybił się w Puszczy Niepołomice. To typ pracusia, który jednak wcale nie ogranicza się tylko do bezpiecznych rozwiązań i swoje z przodu umie dać. Na wypożyczeniu w Puszczy przekonująco wyglądał też Michał Rakoczy, który w przeszłości miał trudne momenty, skłonności do nieuzasadnionej wody sodowej, ale w I lidze pokazał, że to niemały talent. Pięć asyst rozbudziło apetyty i zanosi się na to, że dostanie trochę szans w przyszłym sezonie pod okiem Michała Probierza.

Ogólnie jednak wszystko to składa się w średnią całość. Tak, po prostu średnią.

Nowy as w talii – Jakub Jugas

As w talii brzmi dumnie i groźnie. Zastanawialiśmy się, kogo wybrać. Jakuba Jugasa czy Filipa Balaja? Filipa Balaja czy Jakuba Jugasa? Ostatecznie wybraliśmy Jugasa, bo wydaje nam się, że istnieje duże większe prawdopodobieństwo, że jemu w Krakowie się powiedzie. Jest doświadczony, w kwiecie wieku, sporo widział, sporo się nagrał.

Mógł zostać w Czechach. Miał oferty ze Slovana Liberec i FK Jablonec, co należy interpretować jednoznacznie: w swoich poprzednich klubach był ceniony. Z naszych informacji wynika, że śledziło go parę innych klubów Ekstraklasy, ale Cracovia najzwyczajniej w świecie była najbardziej konkretna. Do dołączenia do Cracovii namawiał go też David Jablonsky, którego Jugas zostanie bezpośrednim następcą. Sam w rozmowie z Gazetą Krakowską charakteryzował się w następujący sposób:

Można grać twardo, ale fair. Potrafię to połączyć. Moim największym atutem jest odpowiedzialna gra w obronie, potrafię ciężko pracować na rzecz zespołu. Ogólnie defensywa to moja najlepsza strona, bo to moja boiskowa praca.

No i co tu dużo mówić: tego właśnie będą oczekiwać od niego w Krakowie. Jugas umiejętności ma, bo to wicemistrz świata u-19 z 2011 rok, który później, jakoś od 2017 roku, kilka razy powoływany był do seniorskiej kadry i nawet dwukrotnie w niej wystąpił. Powinien z miejsca stworzyć bardzo solidny duet stoperów z Matejem Rodinem.

Blotka – liczba obcokrajowców

Obaw jest dużo. Dupy nie urywa obsada środka pola. Jeśli mielibyśmy obstawiać, postawilibyśmy, że napastnicy Cracovii sumarycznie nie strzelą więcej niż dziesięć goli w przyszłym sezonie Ekstraklasy, bo i Rivaldinho, i Alvarez, i nawet Balaj tego nie gwarantują. Czepiać można byłoby się pojedynczych zawodników, organizacji, zarządzania, Michała Probierza, naprawdę niemałej liczby rzeczy, ale jako blotkę wskażemy liczbę obcokrajowców. Jest ona absurdalnie wielka. Coś czujemy, że nie zabraknie w przyszłym sezonie spotkań Cracovii, w których w pasiastej koszuli wyjdzie tylko jeden zawodnik z polskim paszportem – młodzieżowiec. Reszta będzie zbieraniną z całego świata. W kadrze Cracovii jest dwudziestu trzech obcokrajowców. Rejony świata, rejony językowe – różne, rozległe. Polskę, wśród nie-młodzieżowców, reprezentować będzie właściwie tylko Karol Niemczycki. No może Kamil Pestka, jeśli wróci do zdrowia.

Ktoś powie, że to nic nie znaczy, że to piłka klubowa, że nie ma co sobie robić jaj, skoro polska piłka i tak jest słaba. Tylko, że problemem Cracovii od lat jest to, że zagraniczny zaciąg wcale nie jest lepszy. I to się nie zmienia. A szatnia się rozmywa.

Rozdający – Michał Probierz

Gdzie podziały się te niegdysiejsze śniegi? Michał Probierz usunął się w cień, nie udziela wywiadów, ogranicza się do konferencji prasowych. Jest mniej aktywny, mniej kontrowersyjny (choć dalej zdarza mu się ścierać z mediami), mniej żywotny. Teraz nikt poważny nie wymieniłby go w gronie najlepszych polskich trenerów. Sukcesy święcą inni. On buduje projekt Cracovii, posiadając olbrzymią menadżerską władzę, i wychodzi mu to bardzo średnio. Niby wygrał Puchar Polski i Superpuchar Polski, niby zapalił po tym cygarko, niby walnął whisky, niby pewnego wieczora bronił się tym na Twitterze w niewybrednych dyskusjach z pseudokibicami, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że miało być o wiele, wiele, wiele lepiej.

W ostatnich latach Probierz prowadził krucjatę przeciw ładnemu futbolowi. „Co to znaczy piękny styl? To Liverpool nie dośrodkowuje?”, pytał nas zupełnie poważnie, kiedy nazywaliśmy jego zespół Dośrodkovią. Źle się na to patrzyło, źle się to oglądało. Czy to się zmieni w nowym sezonie? Nie mamy przekonania, pewnie nie, pytanie tylko, czy z korzyścią dla zespołu. Przed Probierzem ważny test. Zobaczymy, czy odzyskał radość z trenowania, czy będzie potrafił natchnąć Cracovię – nawet jeśli nie do przekonującego stylu, to chociaż to satysfakcjonujących wyników. Jeśli nie, poniesie klęskę, bo to projekt od A do Z firmowany jego własnym nazwiskiem i menadżerskim autorytetem.

Dżoker – Marcos Alvarez

Rok temu brzmiałoby to komicznie. Cracovia klapnęła jego transfer jeszcze na początku 2020 i mówiło się, że Alvarez sprzątnie Ekstraklasę. W 2. Bundeslidze potrafił wykręcić 13 goli i dołożyć do nich 3 asysty. Tacy zawodnicy myślą raczej o przenosinach do Bundesligi, aniżeli o średniaku z Polski. Ale Alvarez wybrał tak, a nie inaczej. Pierwszy mecz, debiut na polskich boiskach? Gol i asysta z Pogonią. Może nie zbieraliśmy szczęki z podłogi, ale kiwaliśmy głową z uznaniem. Wyglądał na przybysza z innego świat. Tylko, że potem już nigdy tak nie zagrał. Po kontuzji był cieniem samego siebie. Zaliczał występy fatalne – seriami. Poszczęściło mu się, że Rivaldinho był jeszcze gorszy, bo Alavrez spokojnie mógłby kandydować do miana najgorszego transferu Cracovii. Przyciężkawy, snujący się, miotający między pozycją numer dziewięć a pozycją numer dziesięć. Średnia not? 4.45. Dwa gole, trzy asysty, dwa kluczowe podania. Kiepskawo.

Tym samym wcale nie jesteśmy przekonani, że Alvarez będzie mógł liczyć na miejsce w pierwszym składzie Cracovii. Tak czy inaczej, facet ma 29 lat, w silniejszej lidze potrafił wykręcać dwucyfrowe liczby w klasyfikacjach kanadyjskich i gołym okiem widać, że z piłką przy nodze czuje się komfortowo, co w tej lidze może robić cuda. To żaden kosmita, żaden cudak. Dajmy mu szansę. Chociaż to pół roku. Może w nowej roli, bardziej drugoplanowej spełni się lepiej.

Świeżak – Michał Rakoczy

Ekstraklasa już widziała jego talent. Dwa lata temu potrafił strzelić gola Piastowi Gliwice, potrafił asystować z Rakowem, potrafił w pojedynczych momentach zrobić różnicę. Problem w tym, że ma skłonności do odlatywania. To trudny charakter. Robert Kasperczyk, wieloletni dyrektor i koordynator w Cracovii, powiedział nam o nim swojego czasu, że Rakoczy miał problemy osobiste, za którymi szły przeróżne odpały. W Puszczy Niepołomice miał nabrać pokory. Misja się powiodła. Redaktor Szymon Janczyk, który wnikliwie śledzi poczynania w I lidze, wybrał go do swojego top dziesięć młodzieżowców minionego sezonu na zapleczu elity. W serii Na Zapleczu pisał:

Pozytywne wrażenie na wypożyczeniu robił także nieco bardziej ofensywnie usposobiony pomocnik Puszczy, czyli Michał Rakoczy. To chłopak rok młodszy od Knapa, który miał już za sobą debiut w Ekstraklasie. Ale Rakoczy poszukiwał przede wszystkim gry i stabilizacji, żeby rozwinąć swój potencjał. Sezon pod okiem Tomasza Tułacza na pewno mu w tym pomógł. Pięć asyst w przypadku młodzieżowca? Świetny wynik. Zwłaszcza że podania Rakoczego zwykle przychodziły w kluczowym dla zespołu z Małopolski momencie:

  • GKS Jastrzębie – asysta na 1:0 (wygrana)
  • ŁKS – asysta na 2:3 (remis)
  • Arka – asysta na 4:0 (wygrana)
  • ŁKS – asysty na 1:0 i 2:2 (porażka)

Do tego spory udział w wygranej z Odrą Opole i kilka innych meczów, w których Rakoczy po prostu grał dobrze, był kluczowym zawodnikiem w konstruowaniu ataków Puszczy. Raz jeszcze trzeba powtórzyć: to nie był ligowy mocarz, wiosną niepołomiczanie mieli passę dziewięciu meczów bez wygranej. Natomiast grając w dużej mierze młodzieżą musieli się z tym liczyć, a Rakoczy na tle drużyny zdecydowanie się wyróżniał. Pomocnik musi jeszcze popracować nad strzałami, żeby do asyst dołożyć bramki. Ale roku w 1. lidze na pewno nie zmarnował i nie może żałować, że zdecydował się na taki ruch.

W tym sezonie powinien dostać sporo szans. Przynajmniej na to wskazują sparingi.

Potencjalny skład

Okiem szatni – Karol Niemczycki

Dlaczego nowy sezon będzie dla Cracovii lepszy od poprzedniego?

Bo nie może być słabszy.

Przekonujące. 

Wszyscy mają dość rozczarowujących wyników. Raz, że to wstyd. Dwa, że to przekłada się na nasze codzienne życie. Czasami tak jest, że mniej udany mecz przekształca się w serię i im bardziej chcesz się odbić, tym gorzej ci to odbijanie wychodzi. Brakuje pewności siebie, pojawiają się głupie błędy, pogrążasz się w kryzysie. Tak to wyglądało w poprzednim sezonie. Teraz mamy nowe rozdanie. Jesteśmy ambitni i wiemy, jak ważne będą udane pierwsze mecze, bo to o czym mówiłem przed chwilą, działa też w drugą stronę.

Stać was w takim razie na czołówkę tabeli?

Oczywiście, że sportowo stać nas na to. Pamiętam, że kilka lat temu Piast Gliwice ledwo utrzymał się w Ekstraklasie, a w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Polski. Czołowa piątka jest w naszym zasięgu, ale wymaga nie gadania o tym, a wystrzelania z formą kilku piłkarzy.

Jesteś niezwykle ambitny, formatujesz sobie karierę, wyznaczasz sobie cele do realizacji. Co sobie założyłeś tym razem?

Zostać najlepszym bramkarzem Ekstraklasy. Inni mogą się śmiać, ale o zdanie zapytałeś mnie, a nie kogoś innego. Taki mam cel, ale do tego doprowadzi mnie wieloletnia codzienna praca, a nie sztuczne pompowanie samego siebie. Jeśli chcę coś znaczyć w mocnej lidze, najpierw muszę pokazać to tutaj, w Ekstraklasie. Liczę, że swoją dyspozycją pomogę Cracovii zdobyć kilka albo kilkanaście punktów.

Karol Niemczycki

Okiem eksperta – Kamil Kania (Weszło FM)

Cracovia jest najmniej ekscytującym zespołem w lidze? 

Nie, są drużyny mniej ekscytujące, przede wszystkim te z mniejszych ośrodków.

Widzisz w Cracovii grupę pięciu zawodników, dla których włączyłbyś mecz?

Nie wiem, czy znalazłbym tak wiele klubów w tej lidze, dla których zawodników włączyłbym mecz. No może poza kilkoma klubami ze ścisłej czołówki. W Cracovii wyróżniał się i wyróżnia się Sergiu Hanca. Teraz też jestem bardzo ciekawy Filipa Balaja, czyli najlepszego strzelca sezonu zasadniczego na Słowacji. Generalnie tak to jest, że przynajmniej na początku sezonu, ma się jakieś oczekiwania, jakieś ekscytacje i wydaje mi się, że Cracovia przeprowadziła takie transfery, że można czegoś sensowego się po nich spodziewać.

To przeanalizujmy sobie te transfery. 

Cracovia nareszcie zabezpieczyła dwie pozycje, z którymi miała problem w poprzednim sezonie – środek obrony i środek ataku.

Ściągnęła Jakuba Jugasa, który miniony sezon spędził w Slovanie Liberec. Nad tym transferem pracowała od dłuższego czasu, a czescy piłkarze potrafią odnaleźć się w Ekstraklasie. Umie grać w piłkę, swojego czasu był młodzieżowym wicemistrzem Europy z reprezentacją Czech. Ostatnio regularnie grał w lidze czeskiej. Ma być partnerem w środku obrony dla Rodina albo Marqueza. Ustabilizować tę pozycję, bo mocno to wcześniej przeciekało.

Sprowadziła Filipa Balaja. W poprzednim sezonie strzelił czternaście goli w dwudziestu sześciu meczach dla ViOn Zlate Moravce. Rosły napastnik, ponad 190 centymetrów wzrostu. Kiedy dostaje dogranie w pole karne, potrafi być bardzo skuteczny, a przynajmniej tak twierdzą ludzie, którzy regularnie go oglądali. Wydaje mi się, że jest idealnie skrojony pod taktykę Cracovii, która lubi wrzutki, lubi dośrodkowania i trochę brakowało takiego snajpera, który by te centry kończył, bo Marcos Alvarez i Rivaldinho nie spisywali się do tej pory najlepiej w ataku Cracovii. Balaj może te problemy rozwiązać.

Jestem ciekaw Mathiasa Hebo Rasmussena. Pierwszy raz wyjechał z ojczyzny. Miniony sezon w Lyngby miał całkiem udany. Natomiast wiemy, jak to jest, kiedy piłkarz pierwszy raz wyjeżdża poza swój kraj. Zawsze to jakaś zagadka. Tak samo niebanalny wydaje mi się transfer Otara Kakabadze. Ponoć jest niezły, ale do tej pory wydawało mi się, że prawa obrona w Cracovii nie kulała. Cornel Rapa jest bardzo solidny. Michał Probierz do tej pory go cenił, więc zastanawiam się, co oznacza przyjście Kakabadze dla Rapy. Kto będzie grał, kto będzie zmiennikiem? Tego nie wiemy.

Nie uważasz, że brakuje w tym składzie Polaków?

Zależy, jaką prowadzimy narrację, bo ja jestem przeciwnikiem wyliczania Polaków. Wychodzę z założenia, że to piłka klubowa i nie trzeba stawiać tylko na zawodników krajowych. Patrzę na sparingi Cracovii i szansę dostaje za to trochę młodzieży. Wydaje mi się, że Michał Probierz będzie chciał zaskoczyć i dać szerszą szansę przykładowo takiemu Krystianowi Bracikowi. Wraca Michał Rakoczy, jest Sylwester Lusiusz, ściągnięto Karola Knapa z Puszczy Niepołomice i Kamila Ogorzałego z Sandecji Nowy Sącz. Polaków nie brakuje.

Michał Probierz znów przypomni, że jeszcze niedawno wymieniany był w ścisłej czołówce polskich szkoleniowców? 

Z moich osobistych obserwacji wynika, że Michał Probierz odzyskał radość ze swojej pracy. Widziałem go wiosną jako człowieka wypalonego, zmęczonego, dociągającego sezon do końca. Wydawało mi się, że to taki konsensus między nim a profesorem Januszem Filipiakiem, że Michał Probierz dokończy kampanię, pomoże Cracovii utrzymać się w lidze i będzie mógł odejść, ale mam wrażenie, że teraz, w lecie, odzyskał radość i znów będzie chciał udowodnić, że jest jednym z najlepszych polskich trenerów. Nieprzypadkowe są te wzmocnienia. Myślę, że Cracovia nie będzie bronić się przed spadkiem.

O co będzie walczyć?

Na pewno będzie w górnej części tabeli. Sądzę nawet, że otrze się o miejsca pucharowe. Może nie wywalczy sobie awansu do eliminacji europejskich pucharów, ale będzie tego blisko. Typuję Cracovię na miejsca 5-7, 5-8.

Okiem ankietowanych

Gdyby rozdanie było gifem

W tym sezonie wieszczymy im

Utrzymanie. Nie będziemy szarżować. Są w tej lidze drużyny gorsze (więcej niż trzy), są w tej lidze drużyny lepsze (więcej niż pięć). Cracovia musiałaby się bardzo postarać, żeby zlecieć z Ekstraklasy. To musiałoby być kompletny kataklizm. Ale też trudno przypuszczać, żeby bez kompletnego przewietrzenia szansy, bez realnych zmian, bez realnych i rzucających na kolana wzmocnień mogło zadziać się tu coś bardziej spektakularnego niż relatywnie bezpieczne zachowanie ligowego bytu.

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech odbudowuje społeczność

Zbliżające się stulecie klubu. Mistrzowskie aspiracje. Pierwsze miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach. Najlepszy ligowy start od wielu, wielu lat. Koniec bojkotu kibiców. Zbliżające się rekordy stadionowej frekwencji. Daleko jeszcze do jakichkolwiek rozstrzygnięć, daleko jeszcze do odbudowania pełni klubowej tożsamości i zbudowania zwycięskiej mentalności, ale tegoroczny Lech Poznań zaczyna nabierać poważnego kształtu. Nie jest już […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Uporczywe pchanie się na szafot. Świat Zdenka Zemana

Zdenek Zeman kopcił jak smok. Trzy paczki dziennie. Sześćdziesiąt papierosów wypalonych aż do cna, aż do samego filtra. Luigi Garlando, włoski dziennikarz, pisał, że dym jest metaforą niespójności stylu jego drużyn – gryzie, szczypie i pali, ale i rozpływa się w powietrzu. Kiedy Sammy Moody, nieznający się na futbolu angielski ilustrator, dostał zlecenie na ołówkowy […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Łzy, emocje i tysiące kibiców. Za nami faza grupowa Euro w Amp futbolu

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w Amp futbolu w Krakowie – pierwsze przetarcia, pierwsze emocje, pierwsze wrażenia, pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze nadzieje.  – Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać […]
16.09.2021
Weszło
15.09.2021

Najlepsi Slisz, Nawrocki i Kastrati. Noty dla piłkarzy Legii po Spartaku

To był wymarzony początek jesiennej przygody Legii Warszawa w Lidze Europy. Ekipa Czesława Michniewicza pokonała Spartak Moskwa 1:0. Zwycięstwo, co jasne, miało swoich bohaterów. Najwyżej oceniliśmy Bartosza Slisza, Maika Nawrockiego i Lirima Kastratiego. Na drugim biegunie znaleźli się zaś Filip Mladenović i Ihor Charatin. Oto nasze oceny dla piłkarzy Legii za mecz ze Spartakiem – […]
15.09.2021
Liczba komentarzy: 41
Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janek kos
janek kos
2 miesięcy temu

Cała Polska trzyma kciuki za spadek duetu z Krakowa.
Stop patologii w eklapie.
Oby tylko nie wylądować z deszczu pod rynne i nie zastąpiła ich dwójka amatorów z Łodzi.

CM711
CM711
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Piękna by to była 1 liga z ŁKS, Widzewem, Cracovią i Wisłą. 4 żydowskie kluby, trzeba by zmienić nazwę na 1 Juden Liga 🙂

Wkurwiony Wojciech Kowalczyk
Wkurwiony Wojciech Kowalczyk
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

Wisła żydowska? Widzew? Dobrze się czujesz, debilu?

CM711
CM711
2 miesięcy temu

Japa tam Wojtuś, wszystkie kluby z Łodzi i Krakowa to żydzi. Oczywiście jedni tak mówią na drugich, ale cała Polska wie, że Kraków i Łódź to żydzi niezależnie od barw. Nie wyprą się żydowskich przodków.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

no dobrz, ale fajnem zyda na krzyzu, krola polski, jestes ?

CM711
CM711
2 miesięcy temu

jestem ateistą, mam wyjebane na te bajki o typie chodzącym po wodzie. Na żydów też mam wyjebane co nie zmienia faktu, że kluby i kibice z Krakowa i Łodzi to żydki pejsiate

tss
tss
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

Muszę przyznać, że żydowska Wisła to wysoki poziom trollingu, gratuluję temu panu. Mnie za to jego mamie i tacie….

Guwnowgebie
Guwnowgebie
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

Brawo chrzescijanska kracovia z polskiego miasta Krakowa brawo.Polska dla Polakow i Chrzescian.

BeneNati
BeneNati
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

Jak ŁKS zakładał ligę Polska wraz z kilkoma klubami to twój klub towarzysze zza czerwonego stołu dopiero kilkadziesiąt lat później spłodzili przy pomocy władzy. Trochę szacunku szczurze bez honoru zza monitorka 🙂

fhdhasgassa
fhdhasgassa
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

https://akodw24.blogspot.com/

dokładne wyniki spotkań + kupony z kursami ponad 100 . Wczoraj trafili ako z kursem 1376. Codziennie typy trafiane. Skany na blogu.

Lucek
Lucek
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Cała Polska trzyma kciuki żebyś przestał robić kupę w majtki

BeneNati
BeneNati
2 miesięcy temu
Reply to  janek kos

Frustracja wysoka… Że takie gnidy jak ty wylewające swoje frustrację w internecie nie wyłapią na szufladę na żywo… A zapomniałem żyjecie w necie śmiecie 🙂

CM711
CM711
2 miesięcy temu

 Cracovia klapnęła jego transfer jeszcze na początku 2020 i mówiło się, że Alvarez sprzątnie Ekstraklasę
————————–

Typowe debile z Weszlo. Tworzycie jakąś tezę, później ją lansujecie, jak zawsze okazuje się z dupy, bo nie macie pojęcia o piłce nożnej więc na koniec próbujecie wmówić, że „mówiło się” jakby ktoś jeszcze oprócz was się kompromitował.
Ten gruby Alvarez to zwykły szrot.

Keczupovich
Keczupovich
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

Zgadza się, zupelnie inne sa wymagania od zawodnika, ktory jest w topowym zespole 2 bundesligi, a inaczej sie powinno patrzec na typa, ktory zagral jeden sezon w 2 bundes jako beniaminek w slabym zespole, gdzie mogl sie wyrozniac i grano pod niego. Ale dla weszlo zawodnik FC Koeln a np Bayernu to to samo

kaw domowy
kaw domowy
2 miesięcy temu
Reply to  CM711

To cofnij się do komentarzy sprzed ponad roku. Po fakcie to każdy jeden mądry, niektórzy są tak bezczelni, że piszą że wiedzieli jak duży jest potencjał Bednarka sledząc jego występy w Górniku Łęczna także też możesz sobie darować swoje mądrości.

Tamboliński
Tamboliński
2 miesięcy temu
Reply to  kaw domowy

Już w komentarzach sprzed roku zwracano uwagę, że to trochę dziwne, iż zawodnik z całkiem dobrymi liczbami wybiera słabszą i mniej perspektywiczną ligę i do tego anonimowy klub.

KSC
KSC
2 miesięcy temu

Fajny tekst ale mam jedną uwagę. Corel Rapa nie jest solidny.
Według mnie jest jednym z winowajców klęski w poprzednim sezonie. Cracovia jak wszyscy wiedzą gra dośrodkowaniami a Rapa robi wrzutki albo na wysokości kolan albo drugiego piętra. Bywały mecze w których nic mu nie wychodziło. Kakabadze to będzie pewniak na prawej obronie.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 miesięcy temu

Za to co odjebali i ich profesor to powinni się nazywać Wstyd,buractwo,i Kupiony Słup niesportowy Dośrodkowia.. Jakiś czas i tyle. Ale honoru nie mają i jak ich na kradzieży za rękę zlapali to mówili że to nie ich ręka.. A ten co złapał to byl huj. chyba ich prezio tak na sędziego nakrzyczał.. Wyrosło już z tych roślinek co Misio P. podlewał? Jakie wyniki taka gównoburza..

FilipO
FilipO
2 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Skończ komentowanie i wracaj na piwo. Wyjdzie Ci to lepiej.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 miesięcy temu
Reply to  FilipO

Deklu to ty wracaj na filipka.. Jeśli nie masz się do czego dojebać to aha typ ma w nicku piwo.. A to już wiem co napiszę, dojadę go za pseudo na weszlo… Jebnij się w łeb.. Gratuluję.. Ja polecę na to piwo jak ten smieszny klub zacznie grać w piłkę i coś wygra.. No i jak tam roślinki? Wzeszły już?

fhdhasgas
fhdhasgas
2 miesięcy temu

https://akodw24.blogspot.com/

dokładne wyniki spotkań + kupony z kursami ponad 100 . Wczoraj trafili ako z kursem 1376. Codziennie typy trafiane. Skany na blogu.

Beton
Beton
2 miesięcy temu

Cała Polska życzy spadku. Korupcyjny klub sportowy z prostakiem u steru

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

Weszło powinno ruszyć z krucjatą na durne dziennikarzy .
Celowe działanie pseudodziennikarza czy po prostu taki ograniczony?
Przychodzą obcokrajowcy a odchodzą Kosecki,Szymonowicz i Budziński…
Nie wspomniała dziennikarka ,że przyszło dwóch młodzieżowców ,że odchodzi 7 obcokrajowców.Taki tam szczegół .
Najważniejsze że odchodzą niby-piłkarze z Polski.
Panna Kosecka była tak promowana przez weszło ,pamiętam że to okazja Cracovii,pół roku za mniejsze pieniądze
Pokazała co potrafi i teraz nawet w 1lidze nikt już się nie nabierze .Weszło niech promuje dalej tą pipe.
Szymonowiczowi kończy się wypożyczenie ,z tej trójki prezentował się najlepiej ale czy chcemy takich zawodników oglądać na poziomie ekstraklasy ?
Budziński -wolne żarty ,niech robi syf w innej szatni ,już pewnie sprawdził zdjęcia żon i dziewczyn zawodników z nowej drużyny
Są w ekstraklasie drużyny ,które pozyskały tylko obcokrajowców i tam jest ok,problemem są Pasy
Propaganda ubeckich towarzyszy wiecznie żywa

Keczupovich
Keczupovich
2 miesięcy temu

Probierz pier**** o Dejovic i o tym, ze Polacy sa niedoceniani i znowu kupuje mase zagranicznych ogorkow na slepo. Cracovia… tego klubu nie da sie lubic, combo Filipiak + Tabisz + Probierz to jest tragedia

Keczupovich
Keczupovich
2 miesięcy temu
Reply to  Keczupovich

O Dejoviciach mialo byc*

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
2 miesięcy temu

o kurczak, zaszaleli z polakami

Miro Juro
Miro Juro
2 miesięcy temu

Ofensywny pomocnik Rakoczy. „5 asyst w przypadku młodzieżowca, to świetny wynik”. Ja pierdolę. Serio?

Jerzy
Jerzy
2 miesięcy temu

Niech Pan nie wietrzy szans, poza tym wszystiego dobrego.

Na zawsze
Na zawsze
2 miesięcy temu

O tym tworze można jedynie ” Cwel, Cwel Cracovia”

Lucek
Lucek
2 miesięcy temu
Reply to  Na zawsze

Czyżby wisla SS się odezwała ?
Szczera sześćdziesiątka .
Na razie to przy Reymonta dowodzą cwele ,już w komplecie z największą locha

Pamiętajcie
Pamiętajcie
2 miesięcy temu

To klub któremu kibicował pierwszy obrońca pedofilów i miłośnik pieniędzy od nich JP2. Oni oczywiście są z tego dumni. Jaki klub tacy kibice.

Kys
Kys
2 miesięcy temu
Reply to  Pamiętajcie

Twoja matka i ojciec na pewno są z ciebie dumni

isła Kraków
isła Kraków
2 miesięcy temu
Reply to  Kys

zapomniałes dodac : „pierdolony skur…ynu”

Criticball
Criticball (@criticball)
2 miesięcy temu

Kupił sobie Probierz nowe roślinki i będzie je podlewał. Byle by mu nawałnice z gradobiciem roślinek nie zniszczyły.

Beton
Beton
2 miesięcy temu
Reply to  Criticball

On szczy na nie. Lepsze dziwne nazwiska z Bałkanów 190 cm, 90 kg.

znachor
znachor
2 miesięcy temu

Cracovia niższa ocena rozdania od Górnika 🙂
Moim zdaniem top8 w tym sezonie.

KKS
KKS
2 miesięcy temu

Fajnie jakby spadli 🙂

antyant
antyant
2 miesięcy temu

oby spadli..

Bronco
Bronco
2 miesięcy temu

Duża doza niechęci i szydery. Długawy tekst, który z uwagą i niesmakiem przeczytają kibice Cracovii, a ci z innych klubów po łebkach i ziewając. Sympatii Mazurkowi to nie przysparza, analiza szeroka, ale niezbyt głęboka o fachowości można zapomnieć. Ot, całe weszlackie pisanie.Ciekaweym tych pięciu lepszych składów przed startem ligi? No śmiało.

robi2009
robi2009 (@robi2009)
2 miesięcy temu

Dajcie jeden tag „odkrywamy karty”, bo ten o Cracovii ma inny i nie pokazuje się na liście z innymi

Aaa
Aaa
2 miesięcy temu

wisła to policyjny klub !!!

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021