post

Opublikowane 07.07.2021 08:50 przez

redakcja

W środowej prasie oczywiście dużo miejsca poświęcono półfinałom EURO, ale też sporo jest o meczu Legii w eliminacjach Ligi Mistrzów i przyjściu Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Anglia w tegorocznym EURO jeszcze nie straciła gola. Ostatnim piłkarzem, który potrafił strzelić jej gola jest Jakub Moder.

Southgate w każdym meczu oczekuje od swoich zawodników czegoś innego. Raz każe bocznym obrońcom trzymać się własnej połowy i wspierać stoperów (jak przeciwko Chorwacji), a raz posyła ich do ofensywy, a wówczas środek obrony wspierany jest jeszcze mocniej przez Declana Rice’a i Kalvina Phillipsa. Charakterystyczne dla zespołu Southgate’a jest jeszcze jedna rzecz – z ekip, które doszły podczas EURO 2020 co najmniej do ćwierćfinału, tylko Belgia i Ukraina miały na koncie więcej podań w strefie bezpośrednio przed własnym polem karnym. Southgate ma do dyspozycji zawodników, którzy nie obawiają się przytrzymywać piłki. Dla Johna Stonesa to nic nowego, bo tego wymaga od niego trener klubowy Pep Guardiola. Harry Maguire także w tym elemencie czuje się mocny.

Ten ostatni jest szefem defensywy. Southgate nie mógł się doczekać jego powrotu do gry (obrońca przyjechał na zgrupowanie przed mistrzostwami kontuzjowany) nawet wtedy, kiedy w pierwszych dwóch meczach turnieju jego zastępca Tyrone Mings spisywał się bez zarzutu. Maguire przyznaje, że za każdym razem, kiedy wychodzi na boisko, chce się odpłacić selekcjonerowi za to, że w najtrudniejszym momencie kariery ten wyciągnął do niego rękę. 11 miesięcy temu Maguire trafił do aresztu po tym, jak podczas greckich wakacji zaatakował policjanta.

Czesław Mozil w piłkę gra żenująco, ale się nią jara. Dziś liczy na awans Duńczyków do finału.

(…) Coraz częściej mówi się, że mogą powtórzyć sukces z 1992 roku. Pan mieszkał wtedy w Danii, miał 13 lat. Jakie obrazki utkwiły panu w głowie?

Piłka jest fantastyczna, bo nie tylko daje wiele emocji, ale też jednoczy ludzi. Pamiętam, jak po sukcesie w 1992 roku mówiło się, że ta mała Dania poczuła się mocna, to złoto miało wpłynąć na nową generację, dać jej większą pewność siebie. Mam przed oczami powrót piłkarzy do kraju. Niestety byłem wtedy za mały, by pojechać do Kopenhagi i oglądać to na żywo. Ale emocje były ogromne. Zresztą mecze Duńczyków do dziś są dla mnie dużym przeżyciem. Kiedy w 2012 roku pojechałem do Lwowa na ich dwa spotkania, to było to dla mnie ekstremalnie mocne. Jestem w połowie Ukraińcem, odwiedziłem rodzinę, o której sądziłem, że nie za bardzo będzie miała ochotę mnie witać. Okazało się, że powitała zacnie. Zresztą każdy mecz to dla mnie emocje Byłem też na Dania – Polska, kiedy przegraliśmy 0:4, widziałem na żywo, jak w Gdańsku wygraliśmy 3:2. Wtedy prawie pobiłem się z jakimś kibicem, bo zaczął się mnie czepiać, że jestem panem z telewizji.

Jakim pan jest kibicem?

Tym, co pije alkohol i bardzo przeżywa każde zagranie. Ale bez wyzywania zawodników, szanuję ich. Po prostu oglądam mecze sercem, nie rozumem, nie udaję, że się na tym mocno znam. Nie chcę się bawić w bycie ekspertem w dziedzinie, w której nim nie jestem. W 2012 roku raz nawet zasnąłem na trybunach… Szwecja grała w Kijowie. Tak dobrze nas tam ugościli, że zasnąłem.

Dyrektor zarządzający Bodo/Glimt Frode Tomassen opowiada o rywalu Legii. Zapewnia, że nie martwi się z wylosowania mistrza Polski.

Jak ocenia pan szanse swojej drużyny?

Neutralne osoby by powiedziały, że Legia jest faworytem. Nie mamy takich tradycji, ale pasuje nam rola zespołu, który ma teoretycznie mniejsze szanse. W zeszłym sezonie pokazaliśmy, że możemy walczyć z najlepszymi i stać nas, aby zagrać dobry mecz w pucharach.

Przegraliście z Milanem 2:3 po wyrównanym spotkaniu.

To było wielkie doświadczenie, szkoda tylko, że zabrakło widzów.

Jaki jest wasz realistycznie cel w pucharach?

Jeśli pokażemy maksimum naszych możliwości, to możemy rywalizować z dużymi klubami jak Legia. Wierzymy w siebie, stać na awans do fazy grupowej. Chcemy być czołowym klubem w Norwegii przez lata, więc musimy grać takie mecze.

W waszej lidze norweskiej trwają rozgrywki, Legia dopiero szykuje się do sezonu. To daje wam przewagę?

W tej chwili z powodu wcześniejszych kłopotów z koronawirusem gramy dwukrotnie w tygodniu i to dla nas wyzwanie. Mecze są tak często, że trudno o regenerację. Poza tym mamy trochę kontuzji, a nie dysponujemy szeroką kadrą. Ale tak, to, że jesteśmy w trakcie sezonu, daje nam przewagę.

Czesław Michniewicz na ponowny udział w eliminacjach Ligi Mistrzów czekał aż 14 lat – przypomina Antoni Bugajski.

Po paru latach on sam potrafił krytycznie ocenić siebie i współpracowników w tamtych czasach. Kiedyś chyba szczerze o tym porozmawialiśmy i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie ten jego rachunek sumienia. – Zachłysnąłem się wtedy sukcesem. Poniosło mnie jak Ikara. Poleciałem zbyt blisko słońca, no i roztrzaskałem się o ziemię. Najważniejsze to dorosnąć do mistrzostwa. Myśmy w 2007 roku nie dorośli. Mieliśmy budować drużynę 2-3 lata, a tu nagle bach, złoty medal. Młody prezes, młody trener… za dużo na sztangę sobie nałożyliśmy – rozliczał się z lubińską przeszłością pan Czesław.

Długo musiał czekać na drugą szansę. Teraz w Legii już wie, że na sztangę można nakładać jeszcze więcej, pod warunkiem, że możliwości dźwigania dużych ciężarów też są większe. Oczywiście nie jest tak, że dla Legii awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów to cel bezwarunkowy. Nikt na tak szalone deklaracje się nie porywa. Michniewicz również już za dużo przeżył, żeby ulegać kozackim nastrojom. A jednak w niejednej głowie pewnie czai się skrzętnie maskowana nadzieja, że może tym razem, wbrew wszystkim racjonalnym argumentom, wydarzy się coś pięknego.

SPORT

Rozmowa z Dariuszem Czernikiem, prezesem Górnika Zabrze o Lukasu Podolskim.

Co można powiedzieć o kulisach rozmów Górnika z Lukasem Podolskim? Kiedy nawiązaliście kontakt?

– Nie można tak dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, bo jeśliby tak do tego podejść, to pierwszy kontakt miał miejsce kilkanaście lat temu, kiedy Łukasz pokazał, że jest bardzo blisko Górnika. Sam pamiętam, kiedy jeszcze jako dziennikarz robiłem z nim pierwszy wywiad. Rozmawialiśmy o Górniku, przywiozłem go na stadion, a potem zawiozłem do kościoła, gdzie był chrzczony. To było, nie chcę skłamać, z 16 lat temu. Potem Łukasz miał bardzo dobry kontakt ze świętej pamięci Krzyśkiem Majem. Obiecywał mu nie raz, że kiedyś w Górniku zagra. To cała długa historia, której teraz finał oglądamy. Wiele osób przez te lata wykonało tytaniczną pracę. Wszyscy pokazywali, jak zależało im na tym, żeby trafił do nas, a jak się chce, to wszystko się dobrze kończy i dzisiaj mamy tego efekt. Nie rozgraniczałbym więc jakichś ram czasowych.

Sprawa przyjścia kogoś takiego jak Lukas Podolski to wydarzenie nie tylko w skali klubu, ale całej ekstraklasy. Jak zamierzacie to sprzedać?

– Ja to traktuję jako szansę nie tylko dla Górnika, ale dla całej śląskiej piłki. To ma swój podtekst, wraca do nas chłopak stąd, ze śląskiej rodziny, gdzie dziadkowie i ojcowie pracowali w kopalni. Urodził się 3 kilometry od naszego stadionu. To taka piękna historia, która spina się w klamrę. To jest oczywiście Górnik, to jest Górny Śląsk, ale to też szansa dla całej polskiej piłki, która marketingowo i wizerunkowo dzięki nam i oczywiście osobie Łukasza zyskuje twarz, jakiej nigdy nie miała. Teraz przed nami wszystkimi w polskiej piłce ciężka praca, żeby dla podniesienia prestiżu i poziomu naszego futbolu to wykorzystać.

Rozmowa z Jarosławem Skrobaczem, nowym trenerem drugoligowego Ruchu Chorzów.

Długo się pan zastanawiał nad propozycją klubu z Cichej?

– Jeśli dwie strony chcą, to zawsze się dogadają. Tak też było w tym przypadku. Tylko w pierwszym momencie, gdy usłyszałem informację o zainteresowaniu ze strony Ruchu, były przemyślenia, ale nie trwały one zbyt długo.

Kością niezgody przy negocjacjach o nowej umowie z pańskim poprzednikiem, Łukaszem Beretą, był trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Pan podpisując roczny kontrakt na to przystał. Dlaczego?

– O tym, że wcześniej zapadły takie, a nie inne decyzje, ode mnie niczego nie usłyszycie. Jesteśmy z prezesem dogadani i to najważniejsze. Pracujesz tam, gdzie cię chcą. Niczego nie można robić na siłę. Jeśli coś nie funkcjonuje, nie współgra, to normalną koleją rzeczy jest poszukiwanie innych rozwiązań – i dotyczy to nie tylko piłki nożnej. Ale czemu dziś miałbym przewidywać, że coś pójdzie źle? Mam inny tryb myślenia, pozytywne spojrzenie. A chyba nikt nie ma zamiaru pracować w miejscu, gdzie nie ma atmosfery i wszyscy dokoła patrzą na siebie z małą sympatią.

Miał pan okazję porozmawiać z trenerem Beretą?

– Nie, bo się nie znamy. Jeśli tylko będzie możliwość – to bardzo chętnie spotkam się i porozmawiam, ale nie chcąc już wracać do sytuacji, dlaczego tak się stało, że odszedł z klubu.

Czym dla pana, Ślązaka, był dotąd Ruch?

– Jestem z tego pokolenia, które doskonale pamięta wspólny awans do ekstraklasy Ruchu Chorzów i Odry Wodzisław. Pochodzę z Wodzisławia, od dziecka chodziłem na mecze, choć oczywiście nie był to taki poziom, jak w Chorzowie. Mogłem mieć 12, może 13 lat, gdy Odra w Pucharze Polski pokonała 2:1 Ruch mający w składzie Bulę, Benigiera… Do Wodzisławia przyjeżdżało mnóstwo kibiców z Chorzowa, to były piłkarskie święta. Nie zapomnę też, gdy zawitałem na Cichą jako asystent Marcina Brosza. Odra walczyła o utrzymanie w ekstraklasie. Prowadziliśmy 2:1, ale wypunktował nas „Ecik” Janoszka. Strzelił 3 gole, przegraliśmy 2:3, zabrakło nam potem tego punktu i spadliśmy z ligi. Ruch kojarzy mi się też z występami Witka Wawrzyczka czy… Janusza Jojki. No i z tą specyficzną atmosferą. Przyjeżdżając tu czuje się klub, czuje się głód piłki. Kiedy kibice krzykną „Niebiescy, Niebiescy”, to chyba każdego przechodzą dreszcze, nie tylko sympatyka Ruchu, ale obojętnie jakiego klubu. Tym tu się żyje. Kibice chcieliby nowy stadion i ja to rozumiem, ale ten też ma swój klimat.

SUPER EXPRESS

Mahir Emreli jest dziś główną nadzieją Legii na gole.

Mahir Emreli dwa razy był królem strzelców w Azerbejdżanie. W Legii liczą na jego doświadczenie, bo z Karabachem Agdam grał m.in. w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Jest drugim strzelcem w historii tego klubu, biorąc pod uwagę występy w lidze. Azer był skuteczny w meczach kontrolnych warszawskiego zespołu.

– Od pierwszego dnia w Warszawie miałem wrażenie, że wszystko dobrze się układa – mówi „Super Expressowi” Mahir Emreli. – Poczułem się tak, jakbym był tu zawsze. Może to miało wpływ na ten mój dobry start w Legii? Dlatego cieszę się, że tak udanie wypadłem. Mam kontakt z trenerem, który rozmawia ze mną po rosyjsku. Ale sparingi to co innego niż rozgrywki ligowe czy europejskie puchary. To już było i trzeba o tych meczach zapomnieć – twierdzi.

Piotr Woźniacki, ojciec słynnej tenisistki, wierzy dziś w awans Danii do finału.

„Super Express”: – Kto wygra to hitowe spotkanie?

Piotr Woźniacki: – Dania. Anglicy będą grali u siebie, ale Duńczycy mają silniejszą pakę, po dwóch równorzędnych zawodników prawie na każdej pozycji. Poza tym w ich zespole jest wspaniała, rodzinna atmosfera, a kibice ich mocno wspierają, szczególnie po chorobie Eriksena. To dodaje im siły. Ktoś powie, że 50 tys. angielskich kibiców na Wembley doda jeszcze więcej siły Anglikom, ale oni będą pod wielką presją. Duńczycy podejdą do tego meczu bez takiej presji. Ale to Wikingowie, będą grali tak twardo, że cała trawa na Wembley będzie skoszona. Żeby tylko sędzia nie wykręcił jakiegoś numeru z czerwoną kartką.

– W związku z obostrzeniami pandemicznymi duńskich kibiców ma być na Wembley tylko 5 tys. I to tylko ci, którzy mieszkają w Anglii. To problem?

– Nie. Mieszkając tyle lat w Danii, dobrze ich poznałem. Oni są inni, mają twarde charaktery, wolę walki. Nie pękną. Serdecznie im kibicuję, chcę, żeby małe duńskie królestwo wygrało z wielkim angielskim.

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Prasówka
16.09.2021

„W Moskwie Michniewicz pokazał się na wschodzie, ale priorytet to Legia”

Czwartkowa praca to przede wszystkich echa europejskich pucharów. Mamy też powolny wstęp do Ekstraklasy i 1. ligi, które wracają do gry już jutro. Przeczytamy rozmowy z Marcinem Broszem, Jackiem Góralskim i Mariuszem Piekarskim. Ten ostatni mówi o negocjacjach w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. – Kilka dni temu umówiłem się na spotkanie z […]
16.09.2021
Prasówka
15.09.2021

Mioduski: Jestem spokojny o siłę naszej kadry

Środowa prasa to miks Ligi Mistrzów, Ligi Europy w kontekście Legii i tematów ligowych. Chwilami jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Ośmiu dziennikarzy porozmawiało z Dariuszem Mioduskim, więc teraz powinien być wysyp wywiadów z prezesem Legii z jednego spotkania. Czy nie obawia się pan tego, jak Legia będzie radziła sobie w lidze i pucharach, łącząc mecze […]
15.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Brama dnia
21.09.2021

Pojedynek bocznych obrońców | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” głosowanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zatriumfował w nim Roy Makaay. Dzisiaj też spodziewamy się twardej walki. Do boje staje dwóch bocznych defensorów – Gianluca Zambrotta oraz Leighton Baines. GIANLUCA ZAMBROTTA VS LAZIO (21.09.2008) Gianluca Zambrotta swoją bogatą karierę kończył w barwach Milanu. Zdobył dla ekipy Rossonerich tylko dwa gole, zresztą nigdy […]
21.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Gwiazda z odzysku. Lech Poznań i badziewiacy

Kto jest najlepszym piłkarzem w lidze na starcie nowego sezonu? Kandydatów widzimy przynajmniej kilku, bo też nie ma jednej właściwej metody, by takiego wybrać. Ale jeśli czyjaś obecność w tym gronie nas trochę dziwi, to chyba Joao Amarala. Nie dlatego, że nie widzieliśmy w nim takiego potencjału, ale z powodu tego, że wydawało, iż jest […]
20.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Los Koemana przesądzony. Kto będzie nowym trenerem Barcelony?

Hiszpańskie media są zgodne – misja pt. „Ronald Koeman w Barcelonie” jest już skończona. Ostatnią kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje to, kiedy holenderski trener zostanie zwolniony z pracy. Według informacji portalu „Goal” i kilku innych źródeł, decyzja już zapadła, ale Barca wstrzyma się z jej ogłoszeniem do czasu dopięcia tematu następcy Koemana. Ronald Koeman pracuje w […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Prestiż i pieniądze. Ile można zarobić na Pucharze Polski?

Startują rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Co to oznacza? Po pierwsze, że znów dojdzie do starć underdogów z faworytami, które często niosą niespodzianki. Po drugie – że za te niespodzianki można solidnie zarobić. W sezonie 2021/2022 pula nagród w Pucharze Polski wyniesie aż 10 milionów złotych. Jak zostaną podzielone te pieniądze? W rozgrywkach pucharowych […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Szpaler dla Łukasza Fabiańskiego na pożegnanie z kadrą

Łukasz Fabiański w najbliższych tygodniach rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Bramkarz West Hamu United zakończył karierę w narodowych barwach, a Paulo Sousa powołał go po raz ostatni, żeby ten mógł pożegnać się z kadrą na boisku. Portal „TVP Sport” informuje o tym, jak ma wyglądać pożegnanie „Fabiana”. 56 występów w reprezentacji Polski. Udział w […]
21.09.2021