post

Opublikowane 12.06.2021 13:10 przez

leszek.milewski

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak „Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny. 

Ale w zgodnej opinii, potwierdzonej także ekspertyzą amerykańskich naukowców, najlepiej w historii życie udało się zareklamować Robertowi Makłowiczowi w cyklu reportaży z Dalmacji. Gdyby człowiek rodził się nie tak, że po prostu się zjawia i koniec, jest postawiony przed faktem dokonanym, ale na zasadzie wyboru, niezdecydowanym wręczano by VHS-y z tymi nagraniami.

Na temat tych serii podobno powstały – bądź powstają, lub powstać powinny – prace naukowe. Makłowicz przechadza się w słońcu, nie za ostrym, nie za słabym. Dookoła piękno natury. Jest woda. Jest dobra kuchnia. Są ludzie. Są biesiady. Jest przede wszystkim umiłowanie życia, smakowanego w sam raz, bez przejedzenia.

Człowieka uczą w szkole, że 2+2=4, że Ala ma kota, a Finlandia nie jest krajem skandynawskim, ale już jak żyć szczęśliwie – z tego nie ma lekcji. Choć może takie prace domowe i klasówki rozwiązywałoby się lepiej. A tu patrzysz w ten, oczywiście, destylat wyprawy Makłowicza po terenach nie tak od Polski odległych, i widzisz, że może trafiłeś na z życia korepetycje.

Przypomniał mi się ten mit o Makłowiczu, który wie jak żyć, bo po reprezentacji Włoch widziałem, że tak samo wie jak grać.

Dla mnie tym, czym Makłowicz w Dalmacji jest dla reklamy życia, tym Włosi z Turcją byli dla reklamy piłki nożnej.

Nie wiem jaki był wasz odbiór meczu Squadra Azzurra, ale mi oglądało się ich grę wspaniale. Działająca maszyna. Czuwający nad wszystkim Mancini, w razie czego – zmiana Florenziego – dodający smaru tam, gdzie trzeba. Spinazzola tak ofensywny, że już bardziej się nie da. Pracujący mrówczo w środku pola Locatelli. Insigne-Immobile-Berardi-Barella, piłka krążąca co i rusz w gładko zazębiających się akcjach.

Podobno, tak ogółem, marketingowo, futbol coraz bardziej opiera się na indywidualnościach. One są magnesem. Kibice przywiązani są do poszczególnych nazwisk, idą za nimi, gdy te zmieniają klub. Włosi, oczywiście, też mają nazwiska, ale to, co najbardziej mi się u nich podobało, to jednak kolektywność. Wolę tą bramkę Arsenalu, gdy jeden po drugim zagrywali z pierwszej w szesnastce, niż bombę z czterdziestu metrów. Wczoraj momenty, gdy ktoś z Włochów decydował się na nieprzygotowany strzał z dystansu, były rysami na krysztale. Ich wymienność pozycji, ich pochwała wszechstronności, wreszcie pochwała współpracy – to było najfajniejsze.

Wiecie co jest jednak może najlepsze? Że zawsze po jednostronnych meczach wywołana zostaje nieśmiertelna dyskusja: zespół zwycięski tak mocny, czy przegrany tak słaby? Przypomnijmy sobie niedawne Polska – Finlandia 5:0. Zresztą, przypomnijmy sobie prawie każdy podobny mecz. Naprawdę, czasem sądzę, że zbyt gładkie zwycięstwo to przekleństwo, łatwiej je zdeprecjonować, a jak w trakcie meczu drużyna cierpiała, wyrywała, wynik meczu odwracała, to tylko wtedy wszyscy pokiwają z uznaniem. I może coś w tym jest głębszego, że bardziej doceniamy, gdy ktoś przeskakuje własne słabości, zmaga się, ale radzi sobie, niż gdy idzie staropolskie „szast-prast”.

Ale włoskie szast-prast z Turkami, dla mnie przynajmniej, nic na swojej lekkości nie straciło. Włosi nie cierpieli w tym meczu. Niczego nie wyrywali. Nie odwracali. Wynik im się należał jak psu micha.

Dla mnie w zasadzie Turcja wciąż pozostaje zagadką, bo nie mam najmniejszych wątpliwości, że wczoraj to przede wszystkim Włochy był tak dobre, a nie rywal tak mierny.

***

Uwielbiam wyszukiwać w meczu pojedyncze sytuacje, które wykraczają daleko poza swoje ramy. Wczoraj 3:0 wygrały nie tylko Włochy z Turcją, ale również Chiellini z Burakiem Yilmazem.

Przyznam, bardzo byłem ciekawy Buraka. To dobra historia – wielu tureckich piłkarzy, podobnie jak rosyjskich, zamykało się w złotej klatce. Nikt nie był gotów zapłacić im tyle, co rodzime kluby. Nie opłacało im się wyjeżdżać. Więc Burak, choć strzelał, a potem jeszcze więcej strzelał, nie ruszał się z Turcji. Mimo, iż osiągnięcia miał znaczące:

  • pierwsza strzelca reprezentacji
  • korony króla strzelców
  • sezony konia, idealne pod transfer, tak jak 36 bramek strzelonych w sezonie 11/12
  • wygranie rywalizacji w składzie z Pawłem Brożkiem

Galeria osiągnięć nie lada. Ale jednak, na stare lata, Burak ruszył. Wybrał sobie Lille. I z tym Lille pogrążył samo PSG. Patrzę na futbol w dużej mierze fabularnie, a więc interesują mnie przede wszystkim ciekawe historie. Historia 36-latka, który wylazł ze strefy komfortu i pomógł zezłomować giganta, od razu mi zagrała. I byłem ciekaw: no to może teraz coś jeszcze?

A potem wyszedł Chiellini i powiedział: no, było fajnie, panie Burak Yilmaz, ale już starczy.

Wiadomo, że Burak nie miał w tym meczu łatwo, ale wciąż, to było wyjaśnienie. Bo to Chiellini śmiał się Burakowi w twarz, gdy ten żałośnie nurkował w polu karnym, w ewidentnym geście desperacji. To Chiellini w końcówce wślizgiem pozbawił Buraka szans na honorową bramkę. Ale też gdzieś, jeszcze przy stanie 0:0, Soyuncu posyłał lagę spod własnej szesnastki na Buraka. Posyłał ją, bo tak wyglądała „gra” Turków – nie mam żadnej opcji, to chociaż kopnę mocno do przodu, a nie do tyłu.

I Burak to spalił. Podanie od obrońcy przez pięćdziesiąt metrów, lagę. Spalił.

A przecież, choć tak wyjaśniony, i tak nie był najbardziej wyjaśnionym piłkarzem Turcji.

***

Ech, wiem, że zdjęcie główne z delfinami nie z Dalmacji. Ale umówmy się, że doskonale symbolizuje ono to, jak można ujeżdżać życie.

***

Serdecznie polecam wam też cykl felietonów Kuby Olkiewicza. Dziś odcinek taki, jakie lubię najbardziej: niby o piłce, a tak naprawdę o życiu.

Leszek Milewski

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 12.06.2021 13:10 przez

leszek.milewski

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
WeszłoTV
30.07.2021

MORTAL PUCHARY. Bez fatality, ale z zadanym ciosem | Tetrycy od 10

30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Wczoraj afera dyplomowa, którą Jacek Góralski ripostą „po co mi kupno dyplomu, jak nie mam matury” wyjaśnił lepiej, niż najlepszym ze swoich wślizgów. Dzisiaj informacje o tym, jak były trener Wisły Kraków na nowej robocie wykręca swoim piłkarzom sutki. Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że piłkarstwo polskie poradziłaby sobie bez meczów. To perpetuum mobile absurdu, które raz […]
29.07.2021
Kanał Sportowy
27.07.2021

WESZŁOPOLSCY WRÓCILI! – BIAŁEK, PACZUL, ROKI I SMYK od 14

Wróciła #Ekstraklasa, a wraz z nią #Weszłopolscy! Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski i Damian Smyk omawiają najważniejsze wydarzenia 1. kolejki polskiej ligi! Zapraszamy! 
27.07.2021
Ekstraklasa
24.07.2021

„Piłkarze traktują Górnik Łęczna jako siedemnastą opcję”

– Są zawodnicy na rynku polskim, którzy nie mają klubu – ja bym ich chętnie widział w Górniku Łęczna. Ale musimy stanąć w kolejce. Z numerem siedemnaście albo osiemnaście. Może ktoś tam ich poodrzuca, to wtedy zdecydują się na Górnik Łęczna. Może to śmieszne, ale z drugiej strony trochę smutnawe. Kurczę, chciałbym takiego Waleriana Gwilię […]
24.07.2021
Weszło
23.07.2021

Skarb Tetryków na Ekstraklasę 21/22. Od 12:00!

W dzisiejszym odcinku „Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski przygotują video skarb Ekstraklasy, w którym pogadają o każdym klubie. Zapraszamy. Poniżej spis treści: 0:00 SIEMANKO Z RĘKĄ NA SERCU 4:49 GÓRNIK ŁĘCZNA. CZY LUBELSZCZYZNA BĘDZIE WDZIĘCZNA 10:14 TERMALICA. CZYSTA KARTA, NOWY SŁOŃ 16:16 RADOMIAK. BAMBOLEO, BANASIKAO, CANARINHO, ELISBOAO 22:45 STAL. BUDZIK BUDZIK BUDZIK, […]
23.07.2021
Felietony i blogi
22.07.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Dużo trąbi się w ostatnich dniach o gruntownych zmianach w futbolu. Wiemy już, że coś tam palnęło Mundo Deportivo, że dementowała FIFA – zgadzam się, że trochę z dużej chmury mały deszcz. Może oblicze sezonu ogórkowego. Ale może i nie, bo sprawa jest, bez względu na to, czy Future Cup było pod egidą FIFA czy […]
22.07.2021
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariano Italiano
Mariano Italiano
1 miesiąc temu

„A przecież, choć tak wyjaśniony, i tak nie był najbardziej wyjaśnionym piłkarzem Turcji.” – Panie Leszku, proszę, niech choć Pan nie używa tych nowosłów typu „wyjaśniony” (oczywiście w obecnie używanym w gimnazjach kontekście). Wiem, że Weszło celuje w coraz bardziej gówniarskiego i pozbawionego wymagań odbiorcę (teksty z błędami, suche wrzutki na 2 akapity jako artykuły, spisywanie z Interii), ale Pan naprawdę ma to coś, co pozwala myśleć o przyszłości dziennikarskiej pokroju Tomka Ćwiąkały, a nie pozostaniu w degradującej się strefie komfortu.

rwetes
rwetes
1 miesiąc temu

Błędna ocena oparta na kilku felietonach. Gdyby miał potencjał i przyszłość dziennikarską, już dawno by go tu nie było. Za Ćwiąkałą mógłby torbe nosić i to tylko taka z zakupami. Ćwiąkała błyskawicznie się stąd wybił i poszedł, jak środowisko się poznało na jego potencjale. Milewski tu gnije juz tyle lat i jakoś nikt po niego nie sięga. Jego ograniczenia doskonale widać w materiałach video, czy jak bywa gościem programów ekstraklasowych, nie ma zbyt wiele do powiedzenia, prostaczek – smieszek kreujący sie na filozofa, często niełapiący kontekstu i mówiący nie na temat.

Michał
Michał
1 miesiąc temu
Reply to  rwetes

Nie przesadzaj, felietony Milewskiego zawsze były najciekawsze. Były, bo od jakiegoś czasu rzeczywiście mocno obniżył loty. Natomiast co do jego występów w telewizji. Nie każdy czuje się dobrze przed kamerą. Niektórym lepiej po prostu wychodzi pisanie.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  rwetes

Polecam wywiady redaktora Milewskiego w cd-action widać, że potrafi sprawnie poruszać się w tematach niezwiązanych z piłką.

mozna komentowac pozytynie
mozna komentowac pozytynie
1 miesiąc temu

„Wyjąśnić kogoś” to slang używany na miejskich boiskach asfaltowych już 30 lat temu, a pewnie i dłużej… 🙂

rwetes
rwetes
1 miesiąc temu

„przed faktem dokonanym” – pan dziennikarz :))) Że tak zapytam, jakie to są fakty niedokonane? I czy też cofasz do tyłu, spadasz dół, wracasz z powrotem, pływasz w akwenie wodnym, wzajemnie współpracujesz, podnosisz głowę do góry, robisz coś przez okres czasu i czekasz aż będzie pełny komplet?

Janek1988
Janek1988
1 miesiąc temu
Reply to  rwetes

O wlasnie. Mnie tez ta niedbalosc i absurdy denerwuja. Wczoraj tez widzialem reklame lodow-smak słony karmel. To tak jakby radosny pogrzeb. Bzdura. Cofaj do tylu,jak napisales. No a mozna cofac do przodu?

lion
lion
1 miesiąc temu
Reply to  Janek1988

A niby czemu karmel nie może być słony? :O

Gorzka prawda
Gorzka prawda
1 miesiąc temu
Reply to  rwetes

Dobra, nasyp sobie soli do dupy

Roomcajs
Roomcajs
1 miesiąc temu
Reply to  rwetes

Bardzo dobrze wypunktowane. Tępić pleonazmy!

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu
Reply to  rwetes

Fakt dokonany to taki, który się dokonał, niedokonany to taki który się nie dokonał. Budują autostradę A1 i zapewniam Cię, że to fakt i że jest to fakt niedokonany, w przeciwieństwie do wypisanych przez Ciebie głupot, one się nie odstaną, są dokonane. Jeszcze od Bralczyka ” Fakt dokonany. Czyli: coś, co się już zdarzyło i na co już wpływu nie ma. Przyjmujemy do wiadomości, że co się stało, już się nie odstanie, ale takimi konstatacjami zdradzamy ślady niezgody na tę nieodwracalność.
Fakt, żeby był faktem, musi się dokonać, a jednak tylko niektórym faktom przypisujemy taką właśnie dokonaność – z żalem lub, rzadziej, z satysfakcją. Metoda faktów dokonanych to robienie czegoś bez względu na okoliczności, by stworzyć pożądaną sytuację.” Według innych teorii fakt odnosi się do zdań syntetycznie prawdziwych i nie musi się dokonać, bo nie ma jak, np faktem jest, że 2+2=4. Masz małą wyobraźnię.
„Okres czasu”, to określenie, które część ludzi mylnie zalicza do pleonazmów, są przypadki uzasadnionego użycia tego zwrotu, znajdź sobie w słownikach i nie kompromituj się publicznie.

lion
lion
1 miesiąc temu
Reply to  Jakub

Te przypadki nie zaprzeczają faktowi, że z reguły jest to pleonazm.

Fredk
Fredk
1 miesiąc temu

WYJASNIC to mozna cos a nie kogos tak na marginesie. Widze ze ten belkot tutaj ma coraz wieksze wziecie.. COS !!!!

Karol Wojtyła
Karol Wojtyła
1 miesiąc temu
Reply to  Fredk

Właśnie. Wyjaśnia się coś. Oby jak najmniej używania takich zwrotów, bo ogólnie Weszło czyta się dobrze.

KrzysztofM
KrzysztofM
1 miesiąc temu

Pan naprawdę woli tą bramkę Arsenalu?

Whisky od Drzymaly dla gazety
Whisky od Drzymaly dla gazety
1 miesiąc temu

Taki nowoczesny ten kurdupel maklowicz. LGBT kocha , za aborcja jest i eutanazja. Ale zwierzta meczy grubas ujezdzajac delfiny. Moze ktos grubasa bedzie ujezdzal jak on delfiny.

Olala
Olala
1 miesiąc temu

Makaroniarze to idealny kandydat na finał tego turnieju. Mają świetnie zbalansowany skład. Mają trenera który widzi. Do tego grają pięknie dla oka. Człowiek nie płacze krwawymi łzami jak patrzy na ich grę. Oczy kibica się śmieją do takiej gry.

Olala
Olala
1 miesiąc temu

Czytam komentarze i widzę że tutaj zjazd polonistów, intelektualistów i dziennikarzy sportowych. Wszyscy odnoszą się nie do merytorycznej wartości artykułów tylko do zdolności dziennikarskich autora. Frustracji.

Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu
Reply to  Olala

Czy ja wiem? Kurwa, czasami news 3 zdania a błędów jak w felietonie. Oni przepisać nie potrafią. Chcę poczta więc piszę o tym..

Fredk
Fredk
1 miesiąc temu
Reply to  Olala

Ktos ciebie nie WYJASNIL ostatnio tak przez przypadek?

Wit Szelasko
Wit Szelasko
1 miesiąc temu

pamiętaj żeby ostatniego kielicha zagryzać klawiaturą, bo później wychodzą takie potworki

Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Raków poznał potencjalnych rywali

Najprawdopodobniej ktoś z czwórki PAOK, Astana, Feyenoord i Gent będzie rywalem Rakowa Częstochowa, o ile oczywiście wicemistrz Polski przejdzie w III rundzie Rubin Kazań. UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Para Raków – Rubin będzie oczywiście nierozstawiona. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 19 i 26 sierpnia. Wśród ośmiu […]
31.07.2021