post
Avatar

Opublikowane 07.06.2021 08:45 przez

redakcja

W poniedziałkowej prasie Dariusz Dziekanowski komentuje słowa Paulo Sousy o Ekstraklasie, Grzegorz Lato krytykuje selekcjonera, a Andrzej Juskowiak uważa, że możemy być czarnym koniem EURO. Do tego rozmowa z byłym dyrektorem technicznym Bayernu. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Dariusz Dziekanowski uważa, że Paulo Sousa mówi prawdę o Ekstraklasie.

(…) Jeśli w marcu niektórzy przyjmowali wypowiedzi Sousy z lekką rezerwą, choćby z racji tego, że nie zdążył poznać ani polskich piłkarzy, ani polskiej ligi, to teraz na pewno ma już większe rozeznanie. I dał też dowód swojego braku zaufania do naszych rodzimych rozgrywek, powołując tylko czterech zawodników z drużyn ekstraklasy. W sobotnim wydaniu „PS” przeczytałem bardzo ciekawy reportaż ze zgrupowania w Opalenicy. Zwróciłem uwagę zwłaszcza na fragment o tym, jak to Portugalczyk przerwał treningową gierkę po tym, gdy Kamil Piątkowski zbyt długo holował futbolówkę i ją stracił. A mówimy o jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy minionego sezonu na naszych boiskach.

Najgorsze jest to, że Sousa powiedział – tylko trochę innymi słowami – to, o czym wspomniał poprzedni zagraniczny selekcjoner naszej drużyny narodowej, czyli Leo Beenhakker. Holender wówczas mówił o poszukiwaniu zawodników, którzy prezentują „international level”. Od tamtej pory minęło kilkanaście lat, a problem jest podobny – trzeba w kadrze bazować na piłkarzach z zagranicznych zespołów. Niestety fakt, że nasze kluby tak rzadko grają w europejskich rozgrywkach, powoduje, że do tego własnego ligowego poziomu zaczynamy się przyzwyczajać, kisić we własnym sosie. Kibic ogląda sobie mecz, siedząc na sofie kilka metrów przed telewizorem i przestaje zwracać uwagę, że na boisku podobny dystans zachowują między sobą zawodnicy rywalizujących drużyn na boisku. Dobrze, że Portugalczyk nie boi się o tym głośno mówić. Mam nadzieję, że dobry wynik osiągnięty na mistrzostwach wzmocni jeszcze ten przekaz. Bo jeśli nasza kadra pożegna się z turniejem już w fazie grupowej, pojawią się głosy: „Co on tam wie o futbolu?”.

Słowa Wojciecha Szczęsnego o tym, że to najlepsze zgrupowanie, odkąd jest w reprezentacji nie wydają się być frazesami.

Zgrupowanie w Opalenicy Sousa faktycznie wykorzystuje, by zbudować więź z drużyną. Rozpoczął od zaproszenia na obóz rodzin zawodników, a kiedy okazało się, że w otoczeniu najbliższych funkcjonują oni bardzo dobrze, zgodził się, by pobyt bliskich przedłużyć o trzy dni. Dla niektórych piłkarzy miało to ogromne znaczenie – na przykład Mateusz Klich ostatnie miesiące w Anglii spędził bez swojej partnerki Magdy i córeczki, które po marcowym zgrupowaniu zostały w Polsce. Takimi zabiegami Sousa wprowadza spokój w głowach graczy, wie, jak ważne jest to dla dobrego funkcjonowania grupy. Od początku stara się też sprawić, by każdy czuł się potrzebny: niezależnie, czy jest piłkarzem pierwszego składu, rezerwowym, czy odpowiada za sprzęt, zależy mu na równości. Dlatego po czwartkowym treningu sztab szkoleniowym z Sousą na czele znosił bramki z boiska, sprzątał teren. Kiedy wykonywane były zdjęcia grupowe, zarządził, aby byli na nich wszyscy, którzy w Opalenicy w jakikolwiek sposób pracują przy reprezentacji, dlatego na fotografii było prawie 40 osób. Równie dużą wagę przykłada do treningów, jak i do zjednoczenia grupy, która w ostatnich latach monolitem nie była. Często używa porównań do rodziny, w której nie wszyscy muszą się lubić, ale ważne, by mieli ze sobą kontakt, wchodzili w interakcje, mogli na siebie liczyć. Dlatego też uznał, że dobrym pomysłem będzie wizyta w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, gdzie kadrowicze mogli zasiąść w symulatorach lotu, uczestniczyć w gaszeniu pożaru. Doświadczenie to miało być nie tylko rozrywką, reprezentanci słuchali, jak ważna jest na pokładzie współpraca, pomoc w trudnych sytuacjach. Taka narracja dobrze przemawia do zawodników.

Andrzej Juskowiak uważa, że możemy być czarnym koniem Euro 2020.

Zdaje pan sobie sprawę, że już w następny poniedziałek pierwszy mecz Polski w EURO?

W ogóle nie czuć atmosfery i turniejowego napięcia. Może to być nam na rękę i pomóc odegrać rolę „czarnego konia” EURO. Balon nie jest nadmuchany, co powinno ułatwić grę. Ten brak presji to trochę „wina” tego, że turniej nie jest rozgrywany w jednym kraju. Wcześniej wszystkie informacje wychodziły z jednego miejsca, teraz wszyscy są porozrzucani i szykujemy się jak do spotkań eliminacyjnych. Dla piłkarzy to nie ma znaczenia, na wielkich turniejach są odseparowani od kibiców. Z tego co wiem, po każdym spotkaniu w EURO treningi w Gdańsku zostaną otwarte dla fanów. Piłkarze zmierzą się z presją, będą musieli spojrzeć kibicom w oczy po meczach. Może atmosfera się rozkręci, jak turniej się rozpocznie, bo na razie nie ma żadnej adrenaliny.

Bardziej jesteśmy Polską sprzed EURO 2016, kiedy niemal wszyscy grali w klubach i byli w niezłej formie, czy Polską sprzed MŚ 2018, kiedy wielu zawodników miało problemy?

Gdzieś pomiędzy. Ale znaleźliśmy się w dobrym momencie budowania kadry. Sousa nie zastał spalonej ziemi, bo Jurek Brzęczek już jesienią wprowadził kilku nowych graczy – np. Kamila Jóźwiaka czy Kubę Modera. Portugalczyk ma swoje pomysły – Karol Świderski potrafi zrobić różnicę – ale na początku roku, kiedy zaczynał pracę, morale kadry nie było tak niskie, jak wtedy, kiedy startował Brzęczek. Sousa zastał solidne podwaliny, teraz uzupełnia to o swój pomysł i dopasowuje do niego wykonawców.

Grzegorz Lato dołącza do grona krytyków Paulo Sousy.

ANTONI BUGAJSKI: Mecz z Rosją (1:1) wlał w pana serce optymizm czy dołożył powodów do niepokoju?

GRZEGORZ LATO: Niby remis, w miarę niezła gra, ale ja ciągle nie mam pojęcia, w jakiej formie jest ta drużyna i na co ją stać. Patrzyłem na skład i zastanawiałem się, co powoduje, że selekcjoner w ważnym towarzyskim meczu aż tak eksperymentuje. Dlaczego całe spotkanie tylko z trybun oglądają Kamil Glik i Robert Lewandowski, dlaczego nie grał Piotr Zieliński? Przecież lepszego sprawdzianu przed EURO nie ma. Za chwilę rozpocznie się turniej, już 14 czerwca gramy ze Słowacją. To nie jest czas na eksperymenty.

Zielińskiemu urodził się syn, jego nieobecność była usprawiedliwiona.

Ale kiedy mu się urodził? Trzy dni przed meczem? Było dużo czasu, by wrócić do drużyny i zagrać z Rosją. W życiu są oczywiście nieporównywalnie ważniejsze sprawy od piłki, ale tutaj nie sięgałbym po ten argument, bo wszystko dało się pogodzić. Pamiętam, że przed mundialem w Hiszpanii mieliśmy ostatnie zgrupowanie, a mnie w Belgii szykowała się komunia syna połączona z dużą rodzinną uroczystością. W związku z tym chciałem opóźnić trochę przyjazd na zgrupowanie, dosłownie jeden dzień. Rano o ósmej komunia, parę godzin z bliskimi, potem ich zostawiam, wsiadam do samochodu i kolega zawozi mnie na zgrupowanie. Miałem już pewną pozycję w drużynie, przedstawiłem swoją prośbę selekcjonerowi, ale Antoni Piechniczek nawet się nie zastanawiał. Nie zgodził się i koniec. Powiedział, że czeka nas bardzo ważny turniej, trzeba się optymalnie przygotować, a na początek wszyscy muszą bardzo poważnie potraktować swoje obowiązki, że albo jesteśmy razem, albo myślimy o czymś innym. Oczywiście przyjechałem na zgrupowanie zgodnie z planem.

Dlaczego w meczu z Rosją Paulo Sousa eksperymentował?

Nie wiem, może dlatego, aby w razie porażki media i kibice aż tak mocno go nie krytykowali? Gdyby coś nie wyszło, spokojnie można było sięgnąć po argument, żeby się nie przejmować, bo nie grali najlepsi. Nie wiem, na co czeka Paulo Sousa. Powinien wystawić żelazny skład, dać się poczuć piłkarzom na boisku. Jeżeli czasu niewiele, staje się to szczególnie ważne. Kadra poprzednio grała w marcu, a i to na przykład z Anglią bez kontuzjowanego wówczas Roberta Lewandowskiego. Warto więc wykorzystać te nieliczne okazje, by się docierać w każdym elemencie gry. Normalny, myślący trener nie powinien tego bagatelizować.

Czego Michael Reschke nauczył się od Pepa Guardioli? Jak były dyrektor techniczny Bayernu wspomina pracę z Robertem Lewandowskim? Co jest sekretem sukcesów Thomasa Tuchela?

ŁUKASZ OLKOWICZ: Czy Niemcy mają dziś najlepszych trenerów na świecie? Trzy ostatnie edycje Ligi Mistrzów wygrali wasi trenerzy – Jürgen Klopp z Liverpoolem w 2019 roku, Hansi Flick z Bayernem w 2020 i teraz Thomas Tuchel z Chelsea.

MICHAEL RESCHKE (BYŁY DYREKTOR TECHNICZNY BAYERNU I MENEDŻER BAYERU): Dobrych i wyjątkowych trenerów jest w Niemczech więcej niż wspomniana trójka. Ale w porządku, skupmy się na niej. Oprócz tego, że odebrali u nas edukację, przeszli gruntowne szkolenie, decydujące okazują się ich cechy charakteru.

Zacznijmy od tego, który wzniósł puchar jako ostatni.

Tuchel to pragmatyk, bardzo inteligentny i skupiony na rozwiązaniach przynoszących sukces. Gdy zatrudniła go Chelsea, wysłałem esemesa do Mariny Granowskajej (dyrektorki Chelsea): „Marina, zobaczysz, teraz zrobicie wielki krok do przodu i zaczniecie odnosić sukcesy”.

I zaczęli, bo wygrali Ligę Mistrzów.

Niesamowita była już jego praca w PSG, jak tam radził sobie z tymi wszystkimi gwiazdami. Teraz też świetnie odnajduje się w Chelsea, która jest inaczej zbilansowanym zespołem. To pokazuje jego fachowość, odnajduje się w wielu okolicznościach przede wszystkim pod względem taktycznym.

Co jest sekretem sukcesu Tuchela?

Trzeba podkreślić rolę jego asystenta, Zsolta Löwa. Miał go w PSG i teraz w Chelsea. Osiągnęli taką płaszczyznę porozumienia, że w zasadzie nie muszą ze sobą rozmawiać, by wiedzieć, co mają robić. Jako duet są w stanie podnieść każdego piłkarza. Mają niesamowity zmysł, jeśli chodzi o taktykę i wychwytywanie zmiennych na boisku, potrafią świetnie czytać grę i odpowiednio ustawić swój zespół na każdego przeciwnika. Patrzą na rywala i jak mało kto precyzyjnie wskazują jego najsłabsze punkty i jak je wykorzystać. Widzieliśmy, jak ustawili Chelsea w finale Ligi Mistrzów. Gol dla ich zespołu to zasługa idealnego rozpoznania słabości Manchesteru City. Największym sukcesem Tuchela jest to, że po objęciu Chelsea zmienił ten zespół niemal z dnia na dzień, jeśli chodzi o grę obronną, co zaprowadziło ich do wygrania Ligi Mistrzów. Ale nie chodzi tylko o bronienie. Wielu trenerów mówi swoim zawodnikom: „Pokażemy wam, jak nie stracić gola”. Tuchel i Lőw pracują w taki sposób, by pokazać zawodnikom, jak tego gola strzelić.

SPORT

Problemy u Słowaków. Napastnik Ivan Schranz doznał kontuzji w starciu z Austrią, w którym z powodu urazu nie wystąpił Marek Hamsik.

Pechowo rozpoczął się dla reprezentacji Słowacji mecz z Austrią, czyli ostatni przed Euro 2020 sprawdzian naszego pierwszego grupowego rywala. W 4 minucie na murawie z wyraźnym grymasem bólu na twarzy usiadł Ivan Schranz, piłkarz, który ustawiony był jako najbardziej wysunięty gracz drużyny prowadzonej przez Stefana Tarkovicia. Szybko okazało się, że zawodnik FK Jablonec nie jest w stanie kontynuować gry. Wiele wskazuje na to, że odnowiła mu się kontuzja uda, z której powodu nie zagrał w trzech ostatnich meczach sezonu czeskiej ekstraklasy. Na razie nie wiadomo, czy uraz przeszkodzi 28-letniemu napastnikowi w uczestnictwie w mistrzostwach Europy.

W dużej grupie zawodników, którym 30 czerwca kończą się kontrakty w Górniku Zabrze, jest Piotr Krawczyk.

Kontrakt kończy się teraz i nie do końca wiadomo czy zostanie przedłużony. Jak da się usłyszeć w klubie, Górnik byłby nawet zainteresowany prolongatą umowy z zawodnikiem, ale na swoich zasadach. I zawodnik, i klub zastanawiają się, co zrobić. Na pewno pojawi się na pierwszych treningach zabrzan w letniej przerwie, które ruszą już za kilkanaście dni (17-18 czerwca). Nowy szkoleniowiec, Jan Urban, z pewnością będzie mu się chciał przyjrzeć. Co do przyszłości 26-latka, to wiele będzie zależało od tego, jacy napastnicy będą w kadrze na sezon 2021/22. Czy będą wzmocnienia, czy nie, bo pierwszą strzelbą Krawczyk raczej nie będzie. W nowym sezonie Górnik dalej będzie polegał na Jimenezie (jeżeli oczywiście zostanie) albo na innym, sprowadzonym zawodniku.

GKS Katowice musi wygrać dzisiejszego wieczoru (20.25) przy Bukowej ze Stalą Rzeszów, by na kolejkę przed końcem świętować powrót do I ligi. Nie stało się to „zaocznie”, bo w sobotę we Wronkach wygrała Chojniczanka.

W obozie GieKSy wielkiego zaskoczenia sobotnimi wynikami być nie może. Zresztą, trener Rafał Górak od samego początku nastawiał się na pracę, a nie świętowanie, planując podróż do Krakowa, by w meczu z Hutnikiem obejrzeć Sokół Ostróda, czyli ostatniego w sezonie zasadniczym rywala. Dziś sytuacja jest klarowna: wygrana ze Stalą da awans, a remis sprawi, że trzeba będzie zdobyć także co najmniej punkt w Ostródzie. To wszystko nie jest takie proste, jak mogło wydawać się tuż po zwycięskim – i kluczowym – spotkaniu w Chojnicach. Jeśli jednak katowiczanie zagrają tak, jak 10 dni temu, to o wynik można być spokojnym.

Klub apeluje, by kibice przyszli na stadion ubrani na żółto. Możliwe, że mecz obejrzy więcej niż 1862 kibiców, a frekwencja będzie wyższa niż wynikająca z 25-procentowej pojemności Bukowej. W odpowiedzi na opublikowane w sobotę rozporządzenie Rady Ministrów, głoszące, że do limitów uczestników imprez masowych nie wliczają się osoby wyszczepione na koronawirusa, klub zamierza złożyć stosowny wniosek do chorzowskiego Urzędu Miasta. W razie pozytywnej odpowiedzi, GieKSa gotowa jest szybko rozpocząć dziś sprzedaż stacjonarną biletów dla osób zaszczepionych, za przedstawieniem stosownego certyfikatu. Ot, taka segregacja sanitarna, do której z większym czy mniejszym zdumieniem chyba powoli trzeba się przyzwyczajać.

SUPER EXPRESS

Jeżeli nie przespaliście weekendu, to niczego nowego się nie dowiecie.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 07.06.2021 08:45 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Prasówka
19.06.2021

PRASA. Hiszpanie chcą pożreć Lewandowskiego w meczu o wszystko

– „Operacja Lewandowski” – pisze „Marca”, która nie ma wątpliwości, że hiszpańscy obrońcy z łatwością zatrzymają kapitana reprezentacji Polski. Napastnik Ferran Torres buńczucznie zapowiada nawet: „Nasi stoperzy go pożrą” – czytamy w “Super Expressie”. Zapraszamy na prasówkę przed meczem Polski. “PRZEGLĄD SPORTOWY” Mecz o wszystko. Dla części reprezentantów to mecz spod znaku “teraz albo nigdy”. […]
19.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Prasówka
17.06.2021

PRASA. Astiz: Nie jesteście gorsi niż Szwecja. Macie szansę z Hiszpanią

Czwartkowa prasa to głównie rozbudowane komentarze i analizy dotyczące naszej reprezentacji. Atmosfera, rola Lewandowskiego, Zieliński, zastępstwo dla Krychowiaka, szanse z Hiszpanią i… zarobki Paulo Sousy. PRZEGLĄD SPORTOWY Niech Piotr Zieliński zagra w 60. występie w kadrze jak prawdziwy maestro. W Sankt Petersburgu dał sygnał, że dorósł do wielkiego turnieju, oby pociągnął za sobą pozostałych. Sousa […]
17.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Prasówka
15.06.2021

“Nawet Macedonia dała kibicom więcej radości. Ciężko znaleźć kogoś, z kim możemy wygrać”

Co znajdziemy w pomeczowej prasie? Falę krytyki, ale on specjalnie nie dziwi. Od “zera” w ocenach dla Grzegorza Krychowiaka, po opinie byłych kadrowiczów – Radosława Kałużnego, Jana Tomaszewskiego czy Jacka Bąka. Mamy felietony, mamy korespondencje z Petersburga. Do nas najbardziej trafiają słowa Kamila Kosowskiego, który zauważa, że jesteśmy najgrosi na całym EURO. – Trudno mi […]
15.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 54
Subscribe
Powiadom o
guest
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
16 dni temu

Zdziwiłbym się gdyby Pan Lato wiedział… cokolwiek. Lato, Boniek, Koźmiński. Show must go on.

stanbóg
stanbóg
16 dni temu

można nie lubić pana Lato, ale czy tu nie ma racji? Zostało 7 dni do Euro a repra ani razu nie zagrała w składzie jakim mają wyjść na turnieju

Flałer
Flałer
16 dni temu
Reply to  stanbóg

A skąd wiemy, w jakim ma wyjść? Sousa dlatego kombinuje, bo sam nie wie. Skutek krótkiego czasu na poznanie drużyny. Logika wam wszystkim leży i kwiczy.

Jacek
Jacek
16 dni temu
Reply to  Flałer

No w takim w którym jest Lewandowski, Zielinski, Bednarek, Glik, Szczesny. To piątka pewniaków którzy nie zagrali (Bednarek wszedł z ławki). Także tobie logika leży

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
16 dni temu
Reply to  Jacek

Glikowi to trzeba zorganizować mecz pożegnalny, wręczyć dyplom i kwiatki, i do widzenia.

Expert
Expert
16 dni temu
Reply to  stanbóg

Prawda. Im dłużej patrzę na poczynania Sousy tym bliżej mi do tego że będzie 1 punkt w grupie (przeciwko Szwecji). Chyba raczej będziemy czarnym wołem turnieju. Pan Lato ma rację, czyli jak mawiał klasyk: January (Lato) mówi prawde a Dosia (Juskowiak) blefuje 🙂

gsagahdsgsagsagsagsag
gsagahdsgsagsagsagsag
16 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Kupon z kursem ponad 1000 na jutro dostępny. Trafili wczoraj kurs 2063 i skan mają na blogu. Typowalem ten kupon też i zarobilem dokladnie 24 tys. Polecam.

gfjdjagggsagsa
gfjdjagggsagsa
16 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Kupon z kursem ponad 1000 na jutro dostępny. Trafili wczoraj kurs 2063 i skan mają na blogu. Typowalem ten kupon też i zarobilem dokladnie 24 tys. Polecam.

Maciek
Maciek
16 dni temu

Grzegorz wstawaj. Zesrałeś się.

Jurek Kukułka
Jurek Kukułka
16 dni temu
Reply to  Maciek

troche kurwa szacunku koleś

Tręchrzan
Tręchrzan
16 dni temu

Heheksperci po ELIMINACYJNYM meczu z Andorą: mecz o nic, Lewandowski nie powinien w ogóle tam wystąpić, po co ryzykować zdrowie zawodnika przed ważnymi meczami.

Heheksperci po TOWARZYSKIM meczu z Rosją: bardzo ważny mecz, dlaczego Lewandowski nie zagrał, powinien się zgrywać.

Kukiel
Kukiel
16 dni temu

Czarnym koniem? Chyba czerwoną latarnią 🙂 4 miejsce w grupie i zero punktów. Tak będzie!

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
16 dni temu
Reply to  Kukiel

Zawsze jesteśmy Czarnym Koniem wg tych “ekszpertów”. A potem jak wychodzi to każdy widzi (jeden 2016 tego nie zmienia).

Tręchrzan
Tręchrzan
16 dni temu

Prasa to sobie wszystko dobrze zaplanowała, pierw nagłóki POLSKA CZARNYM KONIEM, potem po przegranej z na ten przykład Hiszpanami można wrzucić HISZPANIA BIJE KONIA, a po odpadnieciu z grupy KOŃ ZWALONY.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
16 dni temu

Będzie jak będzie. Niektórzy znawcy mają jak zawsze różowe okulary z gatunku “jedziemy po medal!”, inni się mądrza kogo by w sparingu wystawili a jeszcze inni wałkuja setny raz temat czy Grosicki jest potrzebny czy nie.
Ja wiem jedno- jak patrzę co od dłuższego czasu gra taka Słowacja i My jej nie pykniemy nawet po męczarniach na tym Euro to stwierdzam że piłkarsko naprawdę jesteśmy w czarnej D i zaczęliśmy się tam poważnie urządzać.
Ogólnie Euro dla 24 drużyn to pomyłka bo połowa drużyn z tego nie potrafi grać w piłkę (i nie mam tu na myśli Finów czy Macedonii- dla nich to fajna przygoda a dla kibiców ciekawostka, a raczej takie “meczybuly” jak Słowacja, Austria, Węgry czy nawet My- którzy tylko korzystają że awans jest tak prosty bo piłkarsko prezentują niewiele).

Jacek
Jacek
16 dni temu

A w jaki sposób my skorzystaliśmy, skoro wygraliśmy grupę eliminacyjną?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
16 dni temu
Reply to  Jacek

A jak mieliśmy nie wygrać jak to była grupa śmiechu i nawet Jurek Górski tego nie miałby jak zepsuć?
To że wygraliśmy taką grupę eliminacyjna jeszcze nie oznacza że potrafimy grać w piłkę (jednostki potrafią, ale zespołowo to wygląda przeciętnie).

Walka o spadek
Walka o spadek (@walka-o-spadek)
16 dni temu

Warto w tym miejscu nadmienić, ze my w ostatnim (domowym na dodatek) meczu z wyszydzana tu Austria, biegaliśmy za sprzętem i mieliśmy furę szczęścia.

Pilszner
Pilszner
16 dni temu

Panie Lato. Proszę nie porównywać niepotrzebnego kościelnego zwyczaju – przyjęcia jakiegoś opłatka nazwanego ciałem chrystusa do ust – do NARODZIN CZŁOWIEKA za którego jest się odpowiedzialnym od pierwszego dnia. Na Pana miejscu nawet bym się nie zastanawiał czy zostać na komunii syna tylko pasowałby korki do torby i jechał…

xDDDDDDDDdd
xDDDDDDDDdd
16 dni temu

Kurwa, ale durnie, aż szkoda to komentować.

Ciągle grałaby ta sama jedenastka – wszelkiej maści “ekspełci” na czele z lato i jasiem tomaszewskim ględziliby i jazgotali, że trener nie sprawdza innych zawodników na wypadek kontuzji tych z pierwszej jedenastki. Gdy sprawdza różne warianty to ból dupy, że nie gra podstawowa jedenastka! Co za durnie!

Walka o spadek
Walka o spadek (@walka-o-spadek)
16 dni temu
Reply to  xDDDDDDDDdd

Chyba nie zrozumiałeś tekstu u góry.
Ostatni, poważny sprawdzian przed turniejem powinien służyć zgraniu podstawy, a nie kleceniu rezerw, w drużynę która nigdy ponownie, w takim składzie nie zagra.
Taki jest przekaz, a to czy się z tym zgadzasz czy nie, to twoja sprawa.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
16 dni temu
Reply to  Walka o spadek

Ostatni sprawdzian to jest, zdaje się, jutro. Nie tydzień temu.

Walka o spadek
Walka o spadek (@walka-o-spadek)
16 dni temu

Poważny sprawdzian napisałem.
Wiec, chyba jednak ten z przygotowująca się do turnieju Rosja niż z będąca już prawie na plazy Islandia…?

gaweł poczuł
gaweł poczuł
16 dni temu

Taka skorumpowana łajza jak Lato powinien się schować pod kamień żeby świat zapomniał o jego przekrętach i nie wypowiadać się o obecnej reprezentacji

Walka o spadek
Walka o spadek (@walka-o-spadek)
16 dni temu
Reply to  gaweł poczuł

Grzesiu jaki jest, taki jest, ale chyba jako jedyny w historii polski król strzelców Mistrzostw Świata ma prawo wypowiadania się na temat polskiej reprezentacji?
W każdym razie, tak uznali dziennikarze, którzy zapytali go opinie, aby sprzedać efektywniej gazetę.
Jeśli siedzą na weszło, to już będą wiedzieć, żeby następnym razem zapytać o opinie ciebie.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
16 dni temu

” dał też dowód swojego braku zaufania do naszych rodzimych rozgrywek, powołując tylko czterech zawodników z drużyn ekstraklasy”

A ilu powołał Nawałka?
Te teksty o tym jak to Sousa negatywnie odnosi się do Ekstraklasy to wypełniacz. Odnosi się tak samo jak poprzednicy.
Poza tym trener wicemistrzów świata powołał z Ekstraklasy, więc można by wokół tego ułożyć kolejne kilkadziesiąt tak samo debilnych tekstów jaka ekstraklasa mocna

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
16 dni temu

Cytując Rudego:” No i brawo” . Tak właśnie działają media, dlatego wyłowić coś wartościowego w tej furze kału jest wybitnie cieżko

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
16 dni temu

Nawałka? Na Euro? Jakby Ci to powiedzieć… no cóż, brutalnie i wprost: dziesięciu powołał. W tym do ataku Stępińskiego z Ruchu Chorzów.

janek kos
janek kos
16 dni temu

Z grupy wyjdziemy, przeciez Slowacja nie ma pilkarzy i jest cienka jak dupa weza , a Szwecja to tez nie potentat, no i w sytuacji , gdy z grupy moga awansowac ( oczywiscie nie na pewno, ale jednak) trzy druzyny na cztery, zakonczenie turnieju po trzech meczach ( oby nie) bylby niepowaznybrak .Ale potem, oczywiscie , bedzie po ptokach, bo nie uwazam, aby polska druzyna miala zadatki na czarnego konia .

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
16 dni temu
Reply to  janek kos

Mylisz sie, slowacja moze nas taktycznie klepnac jak np slowenia. Oni potrafia grac to nie andora czy lotwa. Patrzenie tylko i wylacznie na to ze nie maja pillkarzy w wielkich klubach to blad. My mamy 2 pilkarzy w wielkich klubach a i tak jestesmy slabi jako druzyna – rosja tez nie ma zadnego pilkarza w topowych klubach a nas klepali jak chcieli to samo ukraina.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
16 dni temu

Ty widziałeś ostatnio jakieś mecz Słowacji czy tak klepiesz aby klepać? Na nich się patrzeć nie da jeszcze bardziej niż na naszych.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
16 dni temu

Co do ekstraklasy i jej pilkarzy to niektorzy z nich sa na pewno lepsi niz kownacki, swiderski czy frankowski. Oni by mieli problem sie zalapac do skladu w ekstraklasie. To ze ktos gra za granica to jeszcze nie swiadczy o tym ze jest na poziomie miedzynarodowym. Idealny przyklad to ci panowie. jeden z grecji drugi z usa trzeci 2 niemiecka liga. Wszyscy poziom gora ekstraklasy i to nie kozaki ekstraklasy a przecietni – zreszta jako przecietniacy wyjezdzali i tak im zostalo – a wyjechali nie bo sa dobrzy a bo byli mlodzi i tzw. “perspektywiczni”..

Walka o spadek
Walka o spadek (@walka-o-spadek)
16 dni temu

Dobrze powiedziane

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
16 dni temu

ja np nie widziałem, żeby światowiec Kownacki czy Świderski nakryli czapką w tym meczu Świerczoka z tej, tfu, ekstraklasy. Ani w intensywności, ani w szybkości decyzji. Nasze media i eksperci są tak głupie i daremne, bo zamiast się skupiać na piłkarskich tematach to będziemy się zajmować składem w meczu towarzyskim, czy ekstraklasa jest wolniejsza od lig top5 Europy (no wow, dziękuje, że mnie prasa i eksperci jak Dziekanowski odcinajacy całe życie kupony od kariery piłkarskiej oświecili) i co piłkarze zjedzą na śniadanie. Dlatego my nigdy nie wrócimy na świecznik.

Rere
Rere
16 dni temu

Lato co ty kurwo

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
16 dni temu

Ani mi ten Sousa brat, ani swat, ale jak czytam to pierdolenie polskich “ekspertów”, to bardzo bym chciał, żeby dobrym wynikiem na euro zamknął im ryje.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
16 dni temu

Boniek wszystko rozpierdolil – wina lezy w 100% po jego stronie.
1.On zatrudnil nikompetentnego brzeczka – ktorego bronil tak dlugo, za dlugo.
2.On trzymal brzeczka za dlugo i za pozno zatrudnil Souse.

I teraz mamy to co mamy, kadre kompletnie nie przygotowana do turnieju. Kadre w budowie a za tydzien 1 mecz – wystarczylo zwolnic brzeczka po kwalifikacjach ME ale boniek nie mial jaj zwolnic trenera mimo awansu, wiec go trzymal nie wiadomo po co, bo druzyna sie nie rozwijala i brzeczek nie mial zadnego pomyslu na gre z rywalami rownymi i lepszymi od nas.

janek kos
janek kos
16 dni temu

Z jakimiz to rywalami “rownymi” nie mial pomyslu na gre Brzeczek ? Moze z Finlandia ? Moze z Bosnia ? A moze z Hercegowina ?

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
16 dni temu
Reply to  janek kos

z austria,z ukraina(gralismy o klase gorzej ale fartem wygralismy)

janek kos
janek kos
16 dni temu

Moze mial pomysl, zeby fartem wygrac.

Boski Diego
Boski Diego
16 dni temu

Lato nie zaskoczyl, debil forever 🙂
Dziekanowski tez chyba niewyspany, bo jak mozna brac pilkarzy z eklapy, skoro kazdy co ma 2 nogi, nie ma downa i jest ponizej 30tki, to od razu sprzedany za granice?

Rufjan
Rufjan
16 dni temu

Cała ta akcja z dzieckiem Zielińskiego pokazuje jak bardzo jesteśmy zjebanym mentalnie narodem. Każdy oczekuje rezygnacji ze swojego życia i ważnych dla siebie rzeczy w imię kopania jakieś zjebanej piłeczki albo pracy w jakimś gówno-korpo (zostawaj po godzinach, zapierdalaj w opór, ku chwale firmy). Zieliński w kadrze zagra jeszcze 100 tysięcy razy (czego mu i innym reprezentantom życzę), kadra będzie grała na turniejach jeszcze wiele razy, to właśnie dziecko (jak każde inne) urodzi mu się tylko raz. Dlatego trzeba celebrować tak ważne chwile w swoim życiu a nie podporządkowywać sie jakimś wąsatym jełopom z mentalnością robota.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
16 dni temu
Reply to  Rufjan

Z nim czy bez, ja różnicy i tak nie widzę więc nie wiem o co ten raban cały.
Poza tym tak jak mówisz, dla każdego narodziny potomka to ważniejsze chyba niż kolejne 90 minut kopania się (prawdopodobnie) po czole- w kadrze, w jego przypadku.

Rufjan
Rufjan
16 dni temu

Wiesz, choćby był Maradonną, Pele, Messim, bogiem futbollu, nie warto dla roboty czy czegokolwiek innego rezygnować z takich momentów.

Rufjan
Rufjan
16 dni temu
Reply to  Rufjan

Prosty przelicznik, czy chciałbyś aby Twój dzieciak nie był przy Tobie jak umierasz no bo właśnie jest na jakimś zgrupowaniu kopania w piłeczkę, a Ty olałeś jego urodziny bo w sumie tez kopałeś piłeczkę.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
16 dni temu
Reply to  Rufjan

przecież nie o to chodzi. Gdyby Zieliński nie pojechał, byłoby pełno tekstów, że to straszne, że nie pojechał. Hajto byłby pierwszy w tym

Jurek
Jurek
16 dni temu
Reply to  Rufjan

Przypuszczam, że trener i tak nie planował wpuścić w tym meczu na boisko. Tak jak Lewandowskiego, Glika i innych.
Zamiast Robertowi na trybunach towarzyszył więc małżonce w sali porodowej. Przynajmniej robił coś pożytecznego.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
16 dni temu
Reply to  Rufjan

nie wiem co ma do tego narod? conajwyzej hajto i jego przytakiwacze sa zjebani, a skoro ty myslisz ze jeden hajto i jego opinia to opinia narodu to i ty jestes zjebany – i to chyba nawet bardziej niz oni.

Rufjan
Rufjan
16 dni temu

zwróć uwagę geniuszu, że odniosłem się nie tylko do samej piłeczki tylko ogólnie do podejścia pt życie prywatne vs praca. Zobacz ulu ludzi wypruwa sobie żyły za jakieś chujowe grosze w korpo wierząc, że robią coś co ma znaczenie. (tak wiem, nikt ich nie zmusza – w teorii).

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu

Tak jak pan Lato grał zajebiscie to wypowiedzi dokładnie na odwrót..w ważnym meczu towarzyskim Sousa testował.. Nie kurwa przeciw Szwedom i Hiszpanom niech testuje..Bo lewy czy inni co nie zagrali zapomną jak się w piłkę gra bo w sparingu nie zagrali.. Aj waj panie

Lecę na piwo
Lecę na piwo
16 dni temu

To że Hajto to dzban jak jego Kumpel grosik to wiadomo.. Tylko że Grosik się aż takimi durnymi wypowiedziami nie kompromituje. Szacun dla niego. No kuźwa żona Ziela zły termin sobie wybrała? Hajtowa żona też? Aha bo Hajty nie puścili .. A jak transport fajek przychodził to go puścili ? Czy zaplanowane było żeby dotrzeć jak pan piłkarz ma wolne czy jak? Truskawka na torcie kurde.. No patrz widocznie bombelek Ziela tego nie wie i o.. Całe ich pierdolenie

Karol Zięba
Karol Zięba
16 dni temu

Lato proszę…byłeś jednym z najgorszych prezesów PZPN w historii. No może tylko Dziurowicz mógłby stanąć z Tobą w szranki,,, (chociaż myślę że wygrałby ),Listkiewicz czy Rudy też nie są idealni ale przy Tobie to szczyt zarządzania. Za Twoich czasów Lato smród betonu partyjno-pzpn’owego ciągnął się na cały kraj. Żyj sobie spokojnie , ale zamilcz .Zasłużyłeś jako piłkarz.

gsagahdsgsagsagsagsagsagg
gsagahdsgsagsagsagsagsagg
16 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Kupon z kursem ponad 1000 na jutro dostępny. Trafili wczoraj kurs 2063 i skan mają na blogu. Typowalem ten kupon też i zarobilem dokladnie 24 tys. Polecam.

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
16 dni temu

Dla Grzegorza Laty porcja stulipyska Juz raz pozegnal wielkiego Leo B w chamski wulgarny typowy dla polaczka sposob Teraz bierze sie za kolejnego trenere zza granicy Souse.Kiedys klarnet plaszczyl sie i przyrzekal ze zrobi dla regionu wszystko jezeli zostanie wybrany z ramienia SLD na senatora I co kurwa Przez okres kadencji odezwal sie tylko raz po to aby ktos otworzyl okno Teraz ma za to duzo do powiedzenia

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021