post
Avatar

Opublikowane 04.06.2021 14:26 przez

redakcja

Dziś na konferencji prasowej w Opalenicy na pytania dziennikarzy odpowiadał jeden z bohaterów meczu z Rosją, Jakub Świerczok. Opowiedział o tym, że kiedyś stresował się występując z orzełkiem na piersi, a teraz tego nie czuje. Nie zgodził się też z opinią, którą wypowiedział Paulo Sousa – że piłkarze z Ekstraklasy, w porównaniu do kolegów grających w zachodnich klubach, wolniej reagują na boisku.

***

Jak pan ocenia mecz z Rosją w swoim wykonaniu?

Było parę niedociągnięć, ale myślę, że zagrałem niezły mecz. Cieszy strzelona bramka, ale to nie zmieniło jakoś mojej mentalności. Cały czas skupiam się na tym, żeby pokazywać się na treningach z jak najlepszej strony.

Czy ten mecz zmienił pana pozycje w zespole?

To trzeba trenera zapytać.

A jak ty się odnajdujesz w relacjach z kolegami, w tym z Lewym? Czy uważasz, że możesz grać z Robertem w jednej jedenastce, czy jesteście zbyt podobnymi zawodnikami?

Nie wiem, to zależy od trenera. Myślę, że odnajdę się u boku Roberta. Natomiast teraz, jak powiedziałem, interesuje mnie tylko to, żeby jak najlepiej pokazywać się na treningach. A jaką decyzję podejmie trener, to już jest jego sprawa.

Kuba, trener Sousa powiedział o was, piłkarzach z ESA, że to, co najbardziej was różni w stosunku do piłkarzy z lig zachodnich, to szybkość podejmowania decyzji, szybkość reakcji na boisku, szybkość myślenia. Masz takie poczucie?

A było to na meczu widać?

A było?

Ja myślę, że nie.

Czyli nie masz takiego poczucia?

Nie.

Czyli trener Sousa myli się tak was określając?

To już pani zasugerowała (pytanie zadała Iza Koprowiak – przyp. red). Intensywność grania jest inna, ale wydaje mi się, że z treningu na trening będzie to wyglądało coraz lepiej i będę się odnajdywał.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Jaka panuje atmosfera w kadrze? I jak oceniasz nasze szanse wyjścia z grupy, czy też awansu do ćwierćfinału?

Atmosfera jest bardzo dobra. Teraz ten tydzień był troszkę cięższy, więc skupialiśmy się na treningach, aczkolwiek były też rodziny i to też myślę w jakiś sposób pomogło. Co do przewidywań, to myślę, że najlepiej będzie się skupiać na każdym kolejnym spotkaniu, nie ma co wybiegać w przyszłość, czy wyjdziemy z grupy. Trzeba skupiać się na każdym kolejnym meczu, to zaowocuje.

Do rzecznika, Kuby Kwiatkowskiego: doszły nas słuchy, że w wtorek, przed wyjazdem na mecz, drużynę odwiedzi premier. Można dowiedzieć się czegoś więcej?

Jest taki pomysł, premier Morawiecki ma pojawić się w Opalenicy. O ile nic się nie zmieni do tego czasu, to spotkalibyśmy się w okolicach obiadu. Wszystko zależy od posiedzenia rady ministrów, które odbywa się zawsze we wtorek o 11. Bliżej terminu będą szczegółowe informacje. Natomiast takie spotkanie z premierem jest praktycznie przed każdym turniejem. Premier Morawiecki był w Arłamowie, byliśmy też u prezydenta Dudy przed mistrzostwami świata 2018. Finały wielkiej imprezy piłkarskiej to jest takie wydarzenie mocno oddziaływające na świadomość Polaków. Wszyscy chcą kibicować, a piłka nożna jest jednym z ostatnich bastionów tego, co raczej nas łączy niż dzieli. Chcielibyśmy się na tym skupiać, żeby łączyć.

Do rzecznika, Kuby Kwiatkowskiego: Jak sytuacja z Maciejem Rybusem?

Na treningu porannym zarówno Maciej Rybus jak i Arek Milik wzięli udział w pierwszej części treningów. Wszystko jest realizowane zgodnie z planem. Maciej czuje się dobrze, ten plan, przygotowany dla obu, jest stopniowo realizowany. Liczymy, że wkrótce będą mogli trenować z pełnym obciążeniem.

Panie Jakubie, wiemy, że miał pan wielokrotnie problemy zdrowotne, ale pan sobie poradził i za panem sezon, kiedy był najlepszym polskim piłkarzem Ekstraklasy. Czy pomógł w tym ten śląski charakter?

Nie wiem. Po prostu tak miało być. Były te kontuzje, nie jest to nic fajnego dla żadnego zawodnika, bo straciłem około dwa lata. Ale już o tym nie myślę, nie zastanawiam się nad tym.

Jak by pan porównał potencjał tej reprezentacji do tej, w której grał pan wcześniej?

Ciężko porównać. Każdy rozwija się z roku na rok.

Wyjście z grupy jest realne?

Myślę, że tak.

Z tego co wiemy po filmach na ŁączyNasPiłka, dosyć muzycznie jest na zgrupowaniu. Pan przede wszystkim słucha rapu?

Tak. Podoba mi się ta muzyka, słucham jej na co dzień. Moje ulubione zespoły to Problem, Avi, Lukasyno.

Czy ta muzyka powoduje, że wychodzi pan na mecz bardziej napędzony energią?

Myślę, że nie aż tak bardzo, aczkolwiek jakiś malutki procent w tym jest.

Panie Jakubie, mówi pan o swoim rozwoju, że był na innym etapie w tamtych meczach w 2017, 2018. Jak wygląda pana droga, ten rozwój, o którym pan wspomniał, co było przełomem?

Myślę, że to też kwestia doświadczenia, poukładania sobie pewnych rzeczy w głowie i na boisku. W tamtych meczach, o których pan wspomniał, stresowałem się. Teraz już tego nie ma. Na pewno to, że Piast dał dał mi szansę rozwoju przez rok, a trener Fornalik na mnie postawił… myślę, że to zaowocowało.

Jeśli chodzi o pana przynależność klubową – czy na ten moment bliżej panu do zostania w Piaście czy powrotu do Bułgarii?

Jestem wypożyczony do Piasta do końca czerwca. Na razie nawet się nad tym nie zastanawiam, nie rozmawiam z menadżerem na takie tematy, to nie jest na to czas.

Na koniec Kuba Świerczok dodał od siebie: – Korzystając z okazji, moja mamusia ma dzisiaj urodziny. Chciałbym jej życzyć wszystkiego najlepszego i żeby dalej była najlepszą mamą na świecie. Kocham cię mamo.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 04.06.2021 14:26 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE [8]: LUKAKU, HAZARD, DE BRUYNE – KOZACY

– Roki – Michalak – Smyk – Paczul #DobrySkład
18.06.2021
Weszło
17.06.2021

Piątek w Weszło FM: Mucha, Stan Euro i mecze ME

Jan Mucha w poranku, Stan Euro i mecze Mistrzostw Europy 2020 – te pozycje m.in jutro na antenie Weszło FM! A co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: Dwójka bez sternika – O poranku przywitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Ten duet zawsze gwarantuje wam dużo humoru i anegdotek, a jutro po 9:00 […]
17.06.2021
Liczba komentarzy: 15
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KryminaTOR
KryminaTOR
14 dni temu

Gol na pustą, a potem cały mecz przestawiany jak pachołek. Naprawdę niewiele trzeba, aby sie wybić i być na na tapecie.

Gmoch
Gmoch
14 dni temu
Reply to  KryminaTOR

Jeszcze jeden strzał w poprzeczkę i ogólnie ze 2 fajne akcje. Generalnie jednak obrońcy robili z nim co chcieli. Masa strat piłki. Jakby nie gol to pewnie noty byłyby drastycznie niskie. A nie miał prawa tego nie strzelić (chociaż różnie to bywa). Też nie rozumiem skąd to podniecenie. Chyba tak na siłę szukamy pozytywów, że niedługo każde dobre przyjęcie piłki będziemy chwalić….

Thiago
Thiago (@thiago)
14 dni temu
Reply to  Gmoch

ale bzdury gościu piszesz. W pierwszej połowie strzelił bramkę i miał strzałw poprzeczkę. Miał tez kilak strat piłki. Ale w drugiej połwoie wyciągnął wnioski i wszystkie piłki, które szły do neigo nie były stracone: albo dobrze przyjmował albo z pierwszej piłki fajnie odgrywał ( to on zapoczątkował akcje w której 3 naszych wyszło na trzech rosjan, ale Świderski za mocno podał do Frankowskiego ) albo dobrym, kierunkowym wodem sprawiał, ze rosyjski obrońca musiał sie ratowac faulem. Takze stwierdzenie, że “obroncy robili z nim co chcieli” jest totalną bzdurą!

Gmoch
Gmoch
14 dni temu
Reply to  Thiago

W drugiej lepiej pozbywał się piłki, znaczy nie kładł się od razu. Wnioski na pewno wyciągnął. Z tego, co pamiętam to jednak też tracił. Przez cały mecz uzbierało się tego. Faul wywalczył, ale też wartości dodanej z tego nie było. No może poza ewentualną stratą i kontrą. Coś tam zrobił. Poziomu nie zaniżył. Tylko nie wiem, skąd takie zachwyty jakbyśmy jakiegoś zbawcę znaleźli.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali (@usmiech-koali)
14 dni temu
Reply to  Gmoch

Nie zeby cos, ale Lewy miewa w kadrze i takie mecze, gdzie go cale 90 minut przestawiaja, a na koncu nawet nie ma strzalu na bramke 😉

Gmoch
Gmoch
14 dni temu
Reply to  Uśmiech Koali

W sumie tak. Inna sprawa, że go zazwyczaj pilnuje go 2-3 zawodników, a reszta ma dzięki temu wolne przestrzenie. Których zresztą nie wykorzystuje.

nvcxsaa
nvcxsaa
14 dni temu
Reply to  KryminaTOR

https://wielkiekupony24.blogspot.com/ – Kupony z kursami ponad 200 które wchodzą. Wczoraj trafili kurs 482 i skan jest na blogu! 10 ostatnich kuponów po kursach ponad 200 trafione! polecam bo sam zarobilem z nimi na 2 ostatnich kuponach !

SmyQ
SmyQ (@smyq)
14 dni temu

W ostatnim tygodniu o nikim innym w kontekście kadry nie słyszę. Ja rozumiem, że brameczka w sparingu, ale nawet te 5 lat temu tyle się na Weszło o Pazdanie nie mówiło co dzisiaj o Świerczoku.

Roman K.
Roman K.
14 dni temu

Czy ostatnio strzelony gol jest podstawą, by budować tego typu narrację? Śmiesznie to wygląda. Na turnieju będą galotki obesrane.

gsagsabgsa
gsagsabgsa
14 dni temu

https://wielkiekupony24.blogspot.com/ – Kupony z kursami ponad 200 które wchodzą. Ostatnio trafili kurs 302 i skan jest na blogu! 9 ostatnich kuponów po kursach ponad 200 trafione! polecam bo sam zarobilem z nimi na 2 ostatnich kuponach !

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
14 dni temu

Mordawiecki przyjedzie lansować ten swój zakłamany ryj? Rzygam.

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
14 dni temu

Skoro Świerczokowi udało się ogarnąć i wziąć się do pracy dzięki czemu odbił się od dna, to ja jestem w stanie uwierzyć że nawet Grabarze może się to udać xd

Andrzej
Andrzej
14 dni temu

Życzę mu dobrze. Chce się wierzyć w takie historie, jak reaktywacja Świerczoka i to na Euro. Po ludzku trzymam kciuki, niech odpali i sprawi nam wszystkim i sobie radość

Rich
Rich
14 dni temu

Świerczok jest debeściak i egoista, myśli tylko o sobie! Czasem to jest dobre! Inaczej nie przebijesz się. Podoba mi się to, że nie ma kompleksów i dąży do sukcesu! Powinien grać, bo primadonny nie mają czego szukać w futbolu.

Dzoszua
Dzoszua (@dzoszua)
13 dni temu

Podoba mi się Świerczok. Pewny jest siebie a niektórzy powiedzą, że arogancki. Ma fantazję na boisku. Często szuka nieszablonowych rozwiązań. Jest dość skuteczny. Myślę, że poradziłby sobie w słabszym klubie Serie A.

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021