post
Paweł Paczul

Opublikowane 02.06.2021 18:00 przez

Paweł Paczul

– Już w Lidze Europy było widać, że Puchacz popełnia mnóstwo błędów. On się dobrze czuje w wyścigach, ale w obronie nie ma doświadczenia, nawyków defensora. Ta bramka z wczoraj to była ewidentna drzemka w robocie. Było też kilka innych takich momentów, kiedy on po prostu się wyłączał, zapominał, że jest obrońcą i rywale mu uciekali. To duże niebezpieczeństwo. Ale z drugiej strony Maciej Rybus nie gwarantuje jakiejś zdecydowanie lepszej gry w obronie… – mówi Tomasz Łapiński, z którym analizujemy wczorajszy mecz z Rosją. Zapraszamy.

Czy po tym wczorajszym meczu możemy wyciągać wnioski co do optymizmu pod kątem turnieju?

Nie. Skład różnił się diametralnie. Bardziej patrzyłbym pod kątem osobowym, to znaczy przydatności dla reprezentacji. To był materiał poglądowy dla trenera, jak dani piłkarze odnajdują się w systemie, który on narzuca tej drużynie. Dlatego patrzyłbym na indywidualności, a nie taktyczne niuanse, bo jeśli drużyna będzie grała w 70% w innym składzie, nie ma sensu mówić o systemie gry.

To kto pana rozczarował? Dawid Kownacki?

Czy rozczarował… Wielkiego rozczarowania nie czuję, ale potwierdził trenerowi, że jest kilku piłkarzy, którzy będą bliżej pierwszego składu na tej pozycji niż on. Na drugim biegunie jest z kolei Świerczok. Największy wygrany tego spotkania. Pokazał, że jest dużą szansą na wsparcie. Typ zawodnika, który stara się grać w zbliżonym stylu do Roberta Lewandowskiego. Wiadomo, umiejętności są inne, ale ma dużo siły, mocy, potrafi się utrzymywać przy piłce nawet pod presją obrońców, a to jest bardzo ważna cecha dla napastnika. Szczególnie w naszym przypadku. Musimy mieć kogoś, kto będzie potrafił dać odpocząć obrońcom, dać możliwość podejścia bliżej pozostałym piłkarzom. To jest dla mnie nie do przecenienia.

Dokładnie – fajnie, że strzelił bramkę, ale pokazał, że pasuje do tego systemu gry.

No tak, bramka była prawie do pustej z paru metrów. Ważniejsze jest to poruszanie się, umiejętność gry pod presją. Kluczowa rzecz. Przy silnym przeciwniku, mało kto umie to grać. I zobaczmy – Rosjanie przez pierwsze 20 minut mieli problem, bo my wytworzyliśmy im presję. Później odpuściliśmy, to oni wywierali na nas presję i my mieliśmy problemy. Dlatego ważni są piłkarze, którzy to dźwigną, a Świerczok w takich pojedynkach sobie dobrze radził.

Ma szansę na pierwszy skład?

Ciężko. Nie sądzę, by trener wychodził Lewandowskim i Świerczokiem. Ale to też będzie zależało od stanu zdrowia pozostałych zawodników, choćby Milika.

W każdym razie możemy uznać, że awansował w hierarchii, przeskoczył Świderskiego, który grał dyskretnie.

Świderski to inny typ piłkarza. Raczej egzekutor, człowiek do szukania szans w samej szesnastce. Mam poczucie, że tej kadrze się jeszcze przyda.

A czy przy graniu czasem trzema napastnikami, nie robi nam się dziura w środku pola? To spotkanie wczoraj było momentami podwórkowe.

Nie chodzi o liczbę piłkarzy w danej formacji, bo na końcu i tak zawodników jest jedenastu. Chodzi o mobilność, o zarządzanie przestrzenią. Żeby piłkarze w odpowiednich fazach potrafili się przemieszczać w odpowiednich strefach. Jeśli ktoś gra na dziewiątce, musi czasem być dziesiątką, by dać wsparcie dwóm pomocnikom ustawionym głębiej. Na tym polega cała zabawa. My ciągle mówimy o systemach, pozycjach, ale to jest tylko teoria i słowa, którymi określamy boisko. Ale na nim nie ma słów. Nieważne jaki masz numer, na jakiej pozycji grasz, jak się nazywasz. Masz zająć takie miejsce na boisku w danym momencie, które jest najkorzystniejsze dla drużyny. Prosta zasada, ale bardzo trudna do zrealizowania.

EARLY PAYOUT W FUKSIARZ.PL – WYGRYWAJ PRZED KOŃCEM MECZU, NIEZALEŻNIE OD WYNIKU!

Mam jednak wrażenie, że będziemy grali to Euro bardziej na wyniki 3:2 niż 1:0, bo mamy słabą obronę i nieważne, kto tam gra.

Nasza obrona jest tak naprawdę w fazie budowy. Trener na przykład stara się wpakować Helika do składu, mimo że nie wyglądało po meczach z Anglią i Węgrami, że wywalczył sobie to miejsce. Ale mimo wszystko Sousa na niego liczy. Jest to perspektywiczny zawodnik, trener ma swoją wizję, pytanie czy ona się sprawdzi, czy trener będzie brnął w błędną teorię. Na razie ta teoria z Helikiem się nie sprawdza, choć akurat wczoraj wyglądał chyba najlepiej, jeśli chodzi o jego mecze w reprezentacji.

Tyle że nawet jak zagrają Glik czy Bednarek, to będzie lepiej? Glik miał swoje problemy w Serie A, to nie jest ten piłkarz, co kilka lat temu.

Personalia to jedno, ale polscy piłkarze cały czas uczą się tych nowych zachowań w obronie, co jeszcze dodatkowo komplikuje sprawę. Zmieniliśmy zasady funkcjonowania w defensywie. I mamy problem, to nie ulega wątpliwości. Trudno oczekiwać, by trener to naprawił w kilka chwil. Pozostaje liczyć, że forma będzie zwyżkować, że będziemy poprawiać tyły z każdym treningiem. No i na to, że przód będzie niwelował kłopoty w tyłach.

Trzeba też wierzyć w dobre zdrowie Rybusa, bo Puchacz obecnie nie znajduje się na poziomie reprezentacyjnym, co sam między wierszami chyba przemyca Sousa.

Już w Lidze Europy było widać, że popełnia mnóstwo błędów. On się dobrze czuje w wyścigach, ale w obronie nie ma doświadczenia, nawyków defensora. Ta bramka z wczoraj to była ewidentna drzemka w robocie. Było też kilka innych takich momentów, kiedy on po prostu się wyłączał, zapominał, że jest obrońcą i rywale mu uciekali. To duże niebezpieczeństwo. Ale z drugiej strony Maciej Rybus nie gwarantuje jakiejś zdecydowanie lepszej gry w obronie…

Jest bardziej doświadczony.

Ale dla mnie to wciąż bardziej pomocnik niż obrońca.

A Kędziora i jego powrót pana przekonał?

Do pierwszego składu – mam wątpliwości. Wydaje mi się, że to jest chłopak, który pokazał w kadrze, że może pomóc i powinien walczyć. Przy grze z trójką ma małe szanse na wyjściowe ustawienie, chociaż na wahadle, czemu nie. Ma spore inklinacje ofensywne. Jakiś swój czas na boisku Dostanie.

Kędziora na wahadle to byłoby chyba bardzo defensywne ustawienie, tracimy wówczas Jóźwiaka.

Wie pan, defensywnym ustawieniem może być i piątka w obronie, i czwórka. Wszystko zależy od zadań, jakie otrzymają poszczególni piłkarze i jak będą się z nich wywiązywać.

Skoro rozmawiam z byłym obrońcą to zapytam jeszcze o Kamila Piątkowskiego. Jest pan fanem jego talentu? Wydaje się, że bardzo dobrze wprowadza piłkę, ale ma problem z silniejszymi napastnikami, jak Dziuba.

Oj, kto by nie miał problemu z takim piłkarzem jak Dziuba, trudno go przestawić o centymetr. Jest silnym zawodnikiem, po prostu. Nie miałbym pretensji do Helika czy Piątkowskiego, że trudno było się z tym turem szarpać. A Piątkowski to bardzo fajny chłopak, rozwojowy, w niedługim czasie będzie podstawowym obrońcą w kadrze.

Na Euro?

Jest opcja. Nie jest doświadczony, to zagrożenie. Trener ma na wszystkich pogląd treningowy, natomiast ja stawiać na Piątkowskiego bym się nie bał. Bo znów – nie chodzi o personalia. Chodzi o funkcjonowanie tego bloku i współpracę.

To jest w ogóle możliwe, żeby na wariackich papierach, a tak budujemy tę kadrę, zrobić dobry wynik na Euro?

Mam taką zasadę, że jeżeli drużyna przed startem turnieju wygląda za dobrze w sparingach, to ja jestem zaniepokojony. Niech piłkarze będą bardziej zmotywowani, napięci przed pierwszym meczem, niech szukają rozwiązań problemów, niż gdyby mieli wyglądać świetnie teraz i zlekceważyć otwarcie zawodów.

Fot. FotoPyk

Paweł Paczul

Karierę brutalnie przerwał mu brak talentu. Złośliwi powiedzą, że talentu do dziennikarstwa też nie ma, ale złośliwości na bok. Liga Minus, Quiz, Weszłopolscy, tam możecie go słuchać i oglądać, na Weszlo.Com czytać. Polecamy wszystkie te formy aktywności, nawet oglądanie!

Opublikowane 02.06.2021 18:00 przez

Paweł Paczul

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
16.06.2021

Czwartek w Weszło.FM!

Borkoś z Monią i Łopatem, Stan Euro i mecze Mistrzostw Europy – te pozycje m.in jutro na antenie Weszło FM! A co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: Dwójka bez sternika – O poranku przywitają was Monika Wądołowska i Michał Łopaciński! Gościem naszego duetu będzie ratownik i kierowca MotoAmbulansu Marcin Borkoś Borkowski – z […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

Legia gotowa na puchary jak reprezentacja Polski na Euro? || Roki wyjaśnia #16

Legia Warszawa poznała pierwszego rywala w walce o Ligę Mistrzów. Pierwszego i być może ostatniego, bo trafienie na norweską ekipę Bodø/Glimt to nie jest uśmiech ze strony losu. Bardziej niepokojące od klasy rywala jest jednak to, co dzieje się w warszawskim obozie. Czesław Michniewicz i Dariusz Mioduski wbijają sobie szpilki w mediach, więc dobrze nie […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE [5]: KONIEC MISTRZOSTW, DO WIDZENIA

Zapraszamy na kolejny odcinek STANU EURO. Dziś grillowanie reprezentacji Polski z Kowalem w roli głównej!
15.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rere
Rere
16 dni temu

Super ta zasada. ,, panowie jest zajebiscie,tak trzymac ,nic nie gramy, zero dokladnosci, to dobry prognostyk dla meczow o punkty,,
O boze … mam nadzieje ze nie trenujesz zadnej mlodzierzy….

kopinavave
kopinavave
16 dni temu
Reply to  Rere

Słyszałeś o pompowaniu balonika? O to chodziło

AaaZet
AaaZet
16 dni temu
Reply to  Rere

„Boże” wielką literą a młodzieży z„ż”.

Criticball
Criticball (@criticball)
16 dni temu
Reply to  Rere

Łapiński to inteligentny gość, z wiedzą piłkarską i doświadczeniem zawodniczym, zawsze mówiący do rzeczy ładną polszczyzną.
Dla takich jak Ty, jest jednak pewien problem – jego trzeba czytać/słuchać ze zrozumieniem.

Perun75
Perun75
16 dni temu
Reply to  Rere

Masz w domu słownik … ba, czy znasz takie słowo jak słownik?

Guwnowgebie
Guwnowgebie
16 dni temu
Reply to  Perun75

a po huja komu slownik to nie jest test maturalny z polaka tylko koorwa forum i mozna pisac jak komu sie podoba.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
15 dni temu
Reply to  Guwnowgebie

Nawet gdy hejtujesz. Warto, by ktoś ten hejt odczytał.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
15 dni temu
Reply to  Perun75

Musi sobie w necie sprawdzić.. Książki na wysokich półkach mama poustawiała i srajfon przez wifi nie chce ściągnąć.. A drabinę to ma tata w piwnicy ale klodka nie ma połączenia przez bluetooth.

Guwnowgebie
Guwnowgebie
16 dni temu
Reply to  Rere

Co za roznica i tak beda 3 mecze na rozpoczecie o wszystko i o honor ha ha ha a jak lewus dostanie pomrocznosci jasnej i zacznie grac tylem do bramki jako falszywa 9 to i ts dupa zimna moze jeszcze wczesniej ha ha ha.

Ariel
Ariel
15 dni temu
Reply to  Guwnowgebie

Wydaje mi się że przy tym systemie awansu do dalszej rundy nie będzie meczu o honor tylko mecz otwarcia, mecz o awans i mecz o wszystko …

Jaro
Jaro
15 dni temu
Reply to  Guwnowgebie

I z czego się tak cieszysz, że będą trzy mecze ? To komu będziesz kibicował ? Kolejny niedojeb

Lecę na piwo
Lecę na piwo
15 dni temu
Reply to  Rere

To, że nie zrozumiałeś wypowiedzi T. Łapińskiego to nic w porownaniu do twoich błędów hehe ortograficznych.. Mi też czasami słownik przestawia coś ale Boże i młodzież.. Dałeś czadu gimba. Nawet srajfona czy klawiatury na infie czy jak to się teraz nazywa nie uczą was obsługiwać?

Jaro
Jaro
15 dni temu
Reply to  Rere

Debil jesteś i tyle

qdlaty81
qdlaty81
16 dni temu

W koncu ktos w miarę zdystansowany

Dos Santos
Dos Santos
16 dni temu

Napad napadem, obrona obroną, a bramka? Najważniejsze, żeby Szczęsny nie bronił. Fabian – wiara w ciebie.

Jaro
Jaro
15 dni temu
Reply to  Dos Santos

Szczęsny nr 1 tylko dlatego, że gra w Juwentusie.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
15 dni temu
Reply to  Dos Santos

Po tym farfoclu, tracę wiarę i w Fabiana. A Drągowski na plaży.

Marcin
Marcin
16 dni temu

Łapiński….daj se chłopie spokój z komentarzami na jakikolwiek temat…a już w Polsacie to natychmiast….

Tak wam powiem
Tak wam powiem
15 dni temu
Reply to  Marcin

Powinni zatrudnic Marcina.

Wujo91
Wujo91
15 dni temu

“Grajcie na Puchacza, on jest cienki!” xD

Łukasz Szajkowski
Łukasz Szajkowski
15 dni temu

n

Yan
Yan
14 dni temu

Bo z Tymka żaden obrońca. Pretensje do tych co na siłę ustawiają go na tej pozycji.

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021