Podbeskidzie ma dyrektora sportowego

redakcja

Autor:redakcja

28 maja 2021, 16:42 • 1 min czytania

Reklama
Podbeskidzie ma dyrektora sportowego

Łukasz Piworowicz został dyrektorem sportowym Podbeskidzia Bielsko-Biała. To postać znana w środowisku, aczkolwiek nie z pierwszych stron gazet.

Reklama

Piworowicz pracował w GKS-ie Katowice (jako koordynator ds. transferów), Piaście Gliwice (jako skaut, a później dyrektor sportowy), Rakowie Częstochowa (jako dyrektor sportowy) i ostatnio Górniku Zabrze (jako szef skautów). Mówiono o nim, że jest prawą ręką Artura Płatka. Teraz znów wejdzie w buty dyrektora sportowego.

Piworowicz nie był dla Podbeskidzia pierwszym wyborem. – Trwają rozmowy z Janem Nezmarem, ale pytanie, czy zostanie, jest bardzo ciężkie. Niedawno był on w Slavii Praga, jeździł do wielkich ekip Europy. On nie zna 1. ligi polskiej. Wierzy w Podbeskidzie, ale trzeba szybko pracować nad tym, żeby został w Bielsku. Bardzo bym tego chciał. Mamy oczywiście plan B, ale nie chcę teraz o nim mówić, bo priorytetem jest dogadanie się z Janem Nezmarem – mówił na naszych łamach kilka dni temu Bogdan Kłys, prezes bielskiego klubu.

Z Czechem nie udało się dogadać. Padło na postać sprawdzoną w środowisku, a jednocześnie głodną sukcesów. Do Piworowicza będzie należał wybór nowego trenera i przebudowa kadry. Z Bielska-Białej odejdzie wielu zawodników, nie będzie przesadą stwierdzenie, że spadkowicza czeka duża rewolucja.

Fot. FotoPyK

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank