post
Jan Mazurek

Opublikowane 17.05.2021 13:16 przez

Jan Mazurek

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy. 

Konferencja Paulo Sousy – powołania na Euro 2020

Paulo Sousa o… Kamilu Grosickim

Jeżeli chodzi o Grosickiego, o moment w jego karierze, o jego wielkie doświadczenie, proszę mi wierzyć, że to nie była łatwa decyzja. Ale emocje odstawiam na boczny tor. Skupiam się tylko na tym, co jest najważniejsze, czyli na wkładzie, jaki mogą wnieść poszczególni zawodnicy, żebyśmy mogli osiągnąć wspaniałe wyniki.

Paulo Sousa o… liście rezerwowej

Muszą być gotowi. Cały czas utrzymywać się w pełnej sprawności fizycznej. Jeżeli będzie taka potrzeba – mam nadzieję, że nie – możemy taką osobę powołać do zespołu. Dlatego też wybrałem zawodników z różnych pozycji, z różnych sektorów boiska. W ciągu pierwszych dziesięciu dni zgrupowania nie będzie z nami tylko Roberta Gumnego, ale obserwowaliśmy jego wszystkie mecze na niemieckich boiskach. Cała pozostała trójka będzie z nami, znamy jej potencjał, dlatego też decyzja o tym, żeby zabrać 26 zawodników plus dodatkowego bramkarza, to była decyzja podjęta pierwszego dnia. Żeby ci zawodnicy mogli skupić się na grze, na swoich zadaniach. Musi być zachowana właściwa równowaga.

Paulo Sousa o… Kędziorze i Linettym

Tomasz Kędziora grał bardzo często w Dynamo Kijów. Wcześniej nie dostał powołania, bo chcieliśmy iść w troszeczkę innym kierunku niż dotychczas. Wtedy nie potrzebowaliśmy piłkarza o takich cechach charakterystycznych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na innego wahadłowego, innego bocznego obrońcę. Wiem jednak, że Kędziora bardzo dobrze poradzi sobie w defensywie, odnajdzie się. Mamy inną strategię na każdy mecz. Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo, więc to bardzo istotne, żeby w składzie mieć jak największą liczbę graczy prezentujących wysoką piłkarską jakość.

Polska pokona Słowację na Euro 2020? Kurs 1.83 na Fuksiarz.pl

Przed marcowym zgrupowaniem Karol Linetty zaraził się koronawirusem. Doszła zmiana trenera i nie był to właściwy czas, żeby go powołać. Teraz to zawodnik, który ma właściwą charakterystykę, doświadczenie i umiejętności, żeby dać nam ciekawą alternatywę w środku pola. Potrzebujemy go na Euro.

Paulo Sousa o… skrzydłowych i Kownackim

Pamiętam Kownackiego z czasów jego gry dla Lecha Poznań. Zastanawialiśmy się niedawno, czy może grać w kadrze na skrzydle, czy może grać jako drugi napastnik. Z mojego punktu widzenia, biorąc pod uwagę długość turnieju, potrzebujemy mięśni, siły, mocy. Zawodników szukających bliskiego kontaktu, grających ciało w ciało, strzelających z dystansu. Kownacki sobie z tym poradzi. Słyszę o nim różne rzeczy. Że swojego czasu miał pewne problemy, ale uważam, że teraz dojrzał. Jestem entuzjastycznie nastawiony.

Paulo Sousa o… Piątku i Recy

Nie rozmawiałem z nimi. Kontaktowali się z nimi moi współpracownicy. Tak samo z Bielikiem. Założyłem sobie, że nie będę rozmawiał z zawodnikami, dopóki sam nie skompletuję listy powołań. Niestety, są kontuzjowani, ale dalej są z nami, mogą przekazywać swoim kolegom i nam pozytywną energię. Na pewno będę z nimi w kontakcie w ciągu kilku dni, bo będzie mnie interesować ich zdrowie, ich rehabilitacja, ich przyszłość.

Polska sprawy sensację i pokona Hiszpanię na Euro 2020?

Kurs 6.30 na Fuksiarz.pl

Paulo Sousa o… Puchaczu

Powołanie Puchacza to naturalna kolej rzeczy. Nie miałem innych opcji. Wiemy z przeszłości, że bywają problemy z obsadą lewej obrony reprezentacji Polski, a dla Puchacza to dobra pozycja. Puchacz jest zawodnikiem o usposobieniu ofensywnym, podobnie jak Reca, ale jestem przekonany, że nastąpi u niego spory potencjał w indywidualnej grze obronnej. Dużymi atutami Puchacza jest jego lewonożność, jego siła, jego wiek i jego kondycja. Jestem przekonany, że szybko oswoi się z naszymi pomysłami na wykorzystanie go.

Paulo Sousa o… obsadzie bramki

Obsada bramki jest niesamowicie istotna. Jako trener uważam, że zawsze muszę wybrać pierwszego golkipera. Kiedy już wybiorę, pojawia się pytanie, dlaczego tak, a nie inaczej. Rozumiem to. Rozmawiałem o tej decyzji ze Szczęsnym. Dyskutowaliśmy też na temat jego stylu gry i tego, jak chcemy grać, jak chcemy reagować na pressing rywali. W przypadku bramkarza bardzo istotne jest to, żeby grał regularnie. Stąd też moja decyzja. Szczęsny gwarantuje stabilność.

Polska pokona Szwecję na Euro 2020? Kurs 2.65 na Fuksiarz.pl

Rozmawiałem też z Fabiańskim. To profesjonalista. Zawodnik zawsze gotowy, żeby pomóc, żeby wskoczyć do gry. Piłka jest zmienna, szalona. Często dochodzi do kontuzji, do czerwonych kartek i ci, którzy będą gotowi, zawsze wprowadzą ciągłość elementu stabilizacji. Ale tak, już teraz mogę powiedzieć, że w sparingu z Rosją dostępu do naszej bramki będzie bronił inny bramkarz niż Szczęsny, który jednak będzie naszym pierwszym wyborem na Euro.

Paulo Sousa o… braku powołań dla piłkarzy Legii

Decyzje zawsze są kontrowersyjne. Potrzebowaliśmy zawodników o innej charakterystyce.

Paulo Sousa o… Sebastianie Szymańskim

Chcieliśmy wykorzystywać go na prawym skrzydle, ponieważ jest bardzo utalentowany. Niestety dla niego, w Dynamo Moskwa dużo częściej gra jako środkowy pomocnik, a ja mam inny pogląd i inną wizję obsady środka pola. Czasem moglibyśmy grać trzema środkowymi pomocnikami, ale mamy na tej pozycji piłkarzy, do których jestem przekonany w większy stopniu niż do Szymańskiego.

Paulo Sousa o… Kacprze Kozłowskim

Nie liczy się wiek, a umiejętności i potencjał. Kozłowski ma duże umiejętności i duży potencjał. Możemy to wykorzystywać na wiele sposobów. Ma szanse grać. Podczas sesji treningowych na marcowym zgrupowaniu pokazał się z bardzo dobrej strony, utwierdzając mnie w przekonaniu, że nie pomyliłem się z powołaniem go. Jest silny, jego technika użytkowa imponuje. Na razie bywa jeszcze momentami zagubiony, ale liczę, że odegra istotną rolę na Euro. Ma przed sobą przyszłość.

Paulo Sousa o… celu minimum na Euro

Musimy mieć ambicję, żeby osiągać wspaniałe rzeczy. Taki jest mój przekaz. Mam nadzieję, że podczas zbliżających się tygodni nasi piłkarze zrozumieją, czego od nich wymagam. Mamy wspaniałego kapitana, wspaniałego przywódcę w postaci Roberta Lewandowskiego i wierzę, że możemy osiągnąć bardzo dużo. Na poziomie ligowym możemy szukać dwóch-trzech faworytów do mistrzostwa, na poziomie reprezentacyjnym tych faworytów jest ponad sześciu – Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Anglia, Włochy, Belgia. Ale musimy w siebie wierzyć, musimy wierzyć, że nie jesteśmy na straconej pozycji, że mamy argumenty. Musimy myśleć w sposób zdecydowany. Że się nam uda. Uważam, że na zgrupowaniu będziemy mogli mocno wpłynąć na naszych zawodników, przede wszystkim w kwestii gry obronnej. To, co pokaże ten turniej, to sposób, w jaki grają europejskie kadry i jak dalece są wewnętrznie zorganizowane.

Fot. 400mm.pl

 

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 17.05.2021 13:16 przez

Jan Mazurek

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Kto będzie czarnym koniem Euro 2020?

Euro 2020 ma swoich faworytów. Francja, Portugalia, Belgia, Anglia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Chorwacja i Holandia to zespoły, które najczęściej wymienia się w kontekście walki o złoty medal europejskiego czempionatu. Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć na ich wyniki z ostatnich lat, potęgi kadr, talenty poszczególnych graczy i cały historyczny kontekst, który często warunkuje takie przewidywania. Na Euro […]
11.06.2021
Weszło
09.06.2021

Święto wątpliwości. Czy wiemy coś o kadrze przed samym Euro?

– Wciąż dużo jest znaków zapytania – powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej po zremisowanym 2:2 meczu z Islandią. Ma rację. Po trzech marcowych spotkaniach eliminacyjnych i po dwóch czerwcowych towarzyskich próbach jesteśmy w kropce, żyjemy w niewiedzy. Jakim składem i jakim ustawianiem zagramy na Euro? Na co stać nas na europejskim czempionacie? Jaki jest […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

11 najlepszych niepowołanych na Euro

To będzie skład większych lub mniejszych rozczarowań. Pominęliśmy graczy, których reprezentacje nie zakwalifikowały się na Euro. Nie braliśmy też pod uwagę piłkarzy kontuzjowanych lub takich, którzy sami z siebie wypisali się z rywalizacji o miejsce w składzie na europejskim czempionacie. W naszej jedenastce najlepszych piłkarzy niepowołanych na Euro znaleźli się tylko tacy zawodnicy, których selekcjonerzy […]
06.06.2021
Weszło
02.06.2021

Polacy w Starej Leśniczówce. 10 ciekawostek o Unionie Berlin

Dlaczego Tymoteusz Puchacz wcale nie jest najdroższym piłkarzem w historii Unionu Berlin? Czy zaliczy miękkie lądowanie w Bundeslidze? Z kim rywalizować będzie Paweł Wszołek? Czy ma jakąkolwiek szansę na wywalczenie sobie miejsca w składzie? Dlaczego kibice Unionu Berlin nienawidzili Stasi? Co czyni ten klub romantyczną mekką groundhopperów? Dlaczego Union Berlin jest wyjątkowy? Oto dziesięć ciekawostek […]
02.06.2021
Weszło
31.05.2021

Niespokojny sezon niedźwiedzia. Co Rosja zdziała na Euro?

– Nie tworzymy wielkich planów pod Polaków i Bułgarów. Mecze towarzyskie są dla nas szansą, żeby przygotować się na start Euro, a konkretnie na Belgów – jasno zapowiedział Stanisław Czerczesow. Mecze Polaków z Rosjanami, głównie przez pryzmat historyczny i symboliczny, zawsze mają swój wyraz i swoją narrację, ale to nie Euro 2012, tylko przebieg Euro […]
31.05.2021
Weszło
30.05.2021

Mateusz Klich: Mój sezon w Premier League oceniam na celujący

Czy widzi się w pierwszej trójce najlepszych pomocników Premier League? Dlaczego swój sezon na angielskich boiskach ocenia na celujący? Co doradza mu Paulo Sousa? Jaką rolę w kadrze przewiduje dla niego portugalski selekcjoner reprezentacji Polski? Dlaczego sama atmosfera wyników nie zrobi? Na te i na inne tematy wypowiedział się Mateusz Klich podczas konferencji prasowej reprezentacji […]
30.05.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pan józek
pan józek
26 dni temu

jebac legie hej

Jary z Żoliborza
Jary z Żoliborza
26 dni temu
Reply to  pan józek

Psy szczekają, karawana jedzie dalej

Dryblarz
Dryblarz
26 dni temu
Reply to  pan józek

A legia legia…. pamietacie ? https://youtu.be/I3mOgMeTU-4

Oti
Oti
26 dni temu
Reply to  pan józek

Jebać ciebie… A nie to żadna przyjemność, pierdol się sam

Jodl
Jodl
26 dni temu

Przed nocą wrócimy bo nie zwyciężymy nic z tego nie będzie . Kapustka nie pasuje

Kleks
Kleks
26 dni temu

3 mecze to i tak długo, więcej nie będzie.

Imie jego 12345678
Imie jego 12345678
26 dni temu

Andrzej, to jebnie!

DonVasyl
DonVasyl
26 dni temu

Brak Drągowskiego i Majecki w powołaniach to jakieś nieporozumienie

Jurny Stefan
Jurny Stefan
26 dni temu

ja pierd***lę co za słodkie pierdzenie…

Lecę na piwo
Lecę na piwo
26 dni temu

Wsjo ok.. Ale (nie)Szczęsny ro częściej zaszkodził niż pomógł.. A Fabian to niby w West Ham na ławce siedzi? Jakoś Arsenal za Wojtusiem nie tęskni..

AmberMozart
AmberMozart
26 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Arsenal za Wojtka grał w LM, teraz nawet na LE się nie załapią. Doskonały przykład

Judegang
Judegang
26 dni temu

Sosa tpaku jak tak liczysz to coś za szkołę kończył?

Kryminator
Kryminator
26 dni temu

SENK JU FOR JOUR KUESCIN

SOUSA.jpg
Kryminator
Kryminator
26 dni temu

MY LUBYMY POLEMYKE

BONIEK.jpg
oferma
oferma
26 dni temu

haahaha. Już pewnie pan Grosik wydzwaniał do Lewgo i Borka jak to możliwe. Skończyło się kumoterstwo, głupie zachowania pod pubilczkę i lajki na stronie pzpnu. Albo się jest piłkarzem, abo błaznem. Sousa błazna nie wziął i już lament w internetach bo nie będzie atmosfery i dziennikarzyny kumpla straciły do robienia materiału w tv:) Brawo panie Sousa takiego nam potrzeba selekcjonera! bez układów bez znajomości tylko wynik sportowy się liczy a nie pr !

Maaaa
Maaaa
26 dni temu
Reply to  oferma

No i dlatego jedzie Linetty, Płacheta, Majecki, Frankowski.

Dobrze, że nie wziął Grosickiego. No, ale idź Pan w chuj z takim poziomem sportowym.

Kryminator
Kryminator
26 dni temu

Kanal sciekowy dzisiaj

kanal sciekowy.png
RRRR
RRRR
26 dni temu

Borek chyba nadawał z tego samego schowka na miotły, z którego nadaje Kolonko XD

Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021