Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, przerzuty. Wywołaliśmy trafienie Ruiza i może to jednak on zasłużył na wyróżnienie? Zakrętas idealnie po widłach bramki, prawdziwy majstersztyk. 

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Tak można wymieniać i wymieniać, bo dzisiaj Napoli zagrało prawdziwy koncert. Właściwie wszyscy piłkarze ofensywni w danym okresie gry pokazywali coś, co można byłoby wyciąć, zamieścić na Twitterze i liczyć lajki w setkach. Agresywny, morderczy pressing Hirvinga Lozano. Długo dziergany atak pozycyjny, zakończony huknięciem w poprzeczkę przez Insigne. Co druga dwójkowa akcja na lewej flance, na prawej flance, z udziałem wspomnianego Osimhena.

Jeśli celem dla Napoli było dzisiaj udowodnienie, że są na poziomie Ligi Mistrzów – udało się w stu procentach. Dziś neapolitańczycy rozjechali Udinese 5:1, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały.

NAPOLI – CZYLI PIŁKA PO STRONIE JUVENTUSU

A ten mecz przecież wcale nie zapowiadał się na spacerek. Wszyscy dobrze znamy Napoli, kto raz zagrał u buka, doskonale wie, co robi ekipa spod Wezuwiusza, gdy trzeba po prostu wbić gwoździa niżej notowanemu rywalowi. Udinese w środku tygodnia, jako początek 36. serii spotkań, w dodatku świeżo po porażce Juventusu z Milanem. Zapowiadało się na typowy mecz, w którym neapolitańczycy ostatecznie zamiast wbijać gwoździa, upuszczają sobie młotek na nogę.

Dzisiaj zapachniało taką sytuacją tylko raz, gdy kompletnie z niczego, w okresie totalnej dominacji gospodarzy na murawie, Okaka uderzył z półobrotu i zdobył kontaktową bramkę. Kibicom z Neapolu zapewne stanęły przed oczami obrazki z ostatnich lat, gdy zawodnikom w błękicie zawsze brakowało zimnej krwi na finiszu. Ale dziś? Nic takiego się nie stało, wręcz przeciwnie – imponował metodyczny chłód w działaniach podopiecznych Gennaro Gattuso. 3 punkty dopisane w pewny sposób, awans na pozycję wicelidera, przerzucenie gorącego ziemniaka do Turynu, Bergamo i Mediolanu.

Sam mecz przypominał mielenie. Trochę trwało zawiązywanie kolejnych ataków, momentami maszynka przycinała się, gdy Napoli marnowało kolejne dogodne okazje. Ale ostatecznie ani przez moment nie było wątpliwości, kto tutaj skończy przemielony. Napoli jeszcze przed przerwą mogło zresztą strzelić na 3:1, Zieliński odważnie, z tunelem, wjechał między dwóch obrońców, ale został dość twardo zatrzymany już w polu karnym gości. Nie dajemy głowy, ale ta wystawiona ręka obrońcy… No, ale karny jest, jak sędzia „gwiźnie”, tutaj nie gwizdnął.

PIOTR ZIELIŃSKI? FAJNY GOŚĆ!

Ale nawet bez tego – Zieliński to na pewno jeden z bohaterów Neapolu, zwłaszcza przed przerwą. Gol? Przytomne zgranie głową do Osimhena, tak naprawdę powinna z tego być asysta. Osimhen jednak strzelił w bramkarza, Zieliński pewnie dobił piłkę. Asysta przy Ruizie? Doskonałe przyjęcie na prawym skrzydle. Wyczekanie, aż wszyscy obrońcy ustawią się pod centrę i natychmiastowe wycofanie na przedpole. Zieliński dał Ruizowi parę sekund czasu, a ten wykorzystał je w najlepszy możliwy sposób – ułożył sobie piłkę na lewej nodze i zerwał pajęczynkę z bramki Musso.

Po przerwie do głosu doszli koledzy „Zielka”. Gol na 3:1 – morderczy pressing Lozano i Osimhena, zakończony przejęciem i strzałem tego pierwszego. 4:1 – Di Lorenzo, rehabilitujący się za pudło sprzed przerwy. I wreszcie 5:1, mocny, pewny strzał Insigne. Kropka nad i. Podkreślenie dominacji. Strzały? 21 do 5. Celne? 12 do 2. Moc.

Napoli w takiej formie po prostu musi zagrać w Lidze Mistrzów. Zresztą – zostały tak naprawdę tylko dwa, wcale nie wybitnie trudne kroki do wykonania. Najpierw neapolitańczycy zagrają we Florencji, na koniec mają u siebie Veronę. Przy takiej grze, można w ciemno dopisywać sześć punktów, a przecież pamiętajmy – Juventus ma po drodze mecz z Interem Mediolan, podczas którego czarno-niebiescy będą chcieli udowodnić, że we Włoszech rządzi już nowy szeryf.

Autostrada do Ligi Mistrzów? Napoli już na nią wjechało, powiedzmy: są na pierwszych bramkach. Teraz tylko trafić w przycisk, zabrać bilet i ruszać w tę piękną podróż.

Być może zostawiając na bocznicy do Ligi Europy znienawidzony Juventus…

Napoli – Udinese 5:1 (2:1)

Zieliński 28′, Ruiz 31′, Lozano 56′, Di Lorenzo 66′, Insigne 90+1′ – Okaka 41′

Fot.Newspix

Ligue 1
06.07.2022

Christophe Galtier w PSG – pułapka czy życiowa szansa?

Próbował już Blanc, próbował Ancelotti, próbował Tuchel. Żaden z nich nie zdołał triumfować z PSG w Lidze Mistrzów. Nie dokonał tego także Mauricio Pochettino, który właśnie odchodzi w zapomnienie. Katarczycy długo szukali nowego trenera i w końcu go znaleźli. Mówiło się o Zidanie, Mourinho, Lowie, a postawiono na… Galtiera. Człowieka, który w Lidze Mistrzów nie wygrał nawet jednego meczu.  Zatrudnienie Mauricio Pochettino w Paris Saint-Germain miało być nowym otwarciem zarówno dla […]
06.07.2022
Suche Info
06.07.2022

Lopes odchodzi z Legii

Rafa Lopes odchodzi z Legii. Taką informację przekazał Sebastian Staszewski, dziennikarz Interii. Według Staszewskiego Lopes już pożegnał się z kolegami z drużyny, a jego nowym pracodawcą może być AEK Larnaka, które gra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Kosta Runjaić miał zabiegać o to, by Lopes jednak został w zespole, ale Portugalczyk wybrał odejście. Lopes dla Legii zagrał w 68 spotkaniach i strzelił 12 bramek. Wcześniej bronił barw […]
06.07.2022
Weszło
06.07.2022

Mikael Ishak, czyli napastnik skrojony pod europejskie puchary

Dochodzi czterdziesta pierwsza minuta meczu Lecha Poznań z Karabachem Agdam. Piłkarze mistrza Polski wymieniają podania, a Mikael Ishak tkwi pomiędzy Maksimem Medvedevem a Marko Vesoviciem. Za krycie go odpowiada ten pierwszy. Ogląda się, patrzy, analizuje, a tymczasem Szwed robi ruch w kierunku bliższego słupka, żeby trzydziestodwuletni Azer myślał, że kontroluje sytuację. Nic bardziej mylnego, po chwili snajper Kolejorza zmienia kierunek biegu, już zaraz błyskawicznie przemiesza […]
06.07.2022
Suche Info
06.07.2022

Wisła przedłuża współpracę z Orlenem

Wisła Płock przedłużyła umowę z Orlenem, który będzie sponsorem strategicznym klubu na kolejne dwa lata. Orlen sponsoruje klub od sezonu 16/17, natomiast sponsorem strategicznym jest od 2018 roku. Teraz wiadomo, że ta współpraca potrwa co najmniej do 2024 roku. Daniel Obajtek, prezes Orlenu, powiedział (za oficjalną stroną klubu): – Mimo że Orlen jest marką globalną, to firma pozostaje szczególnie związana z Płockiem, gdzie znajduje się nasz nowoczesny kompleks […]
06.07.2022
Niezły numer
06.07.2022

11 – meczów bez wygranej w pucharach to passa rywali polskich klubów

KR Rejkiawik, Akademija Pandew, FK Astana. Trio, które trzeba przebrnąć, żeby zapewnić sobie zastrzyk punktów w klubowym rankingu UEFA. Dwaj pierwsi rywale stoją na przeszkodzie naszych drużyn w 1. rundzie eliminacji, z kolei Kazachowie czekają na Raków Częstochowa na kolejnym etapie rozgrywek. Trochę odzwyczailiśmy się od eurowpierdoli i rzecz jasna wcale za tym nie tęsknimy. W minionym sezonie nasi reprezentanci na europejskiej arenie spisali się solidnie: Legia Warszawa w pierwszym […]
06.07.2022
Suche Info
06.07.2022

Fabiański z nową umową w West Hamie

Łukasz Fabiański podpisał nowy kontrakt z West Hamem. Nowa umowa obowiązuje przez rok i ma opcję przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. Fabiański to wciąż podstawowy bramkarz Młotów – w poprzednim sezonie ligowym opuścił tylko jedno spotkanie, w jeszcze poprzednim – tylko cztery. Łącznie rozegrał dla West Hamu 137 spotkań i zachował 34 czyste konta. Przed tym sezonem klub dokonał jednak transferu innego golkipera – nowym piłkarzem Młotów […]
06.07.2022
Ligue 1
06.07.2022

Christophe Galtier w PSG – pułapka czy życiowa szansa?

Próbował już Blanc, próbował Ancelotti, próbował Tuchel. Żaden z nich nie zdołał triumfować z PSG w Lidze Mistrzów. Nie dokonał tego także Mauricio Pochettino, który właśnie odchodzi w zapomnienie. Katarczycy długo szukali nowego trenera i w końcu go znaleźli. Mówiło się o Zidanie, Mourinho, Lowie, a postawiono na… Galtiera. Człowieka, który w Lidze Mistrzów nie wygrał nawet jednego meczu.  Zatrudnienie Mauricio Pochettino w Paris Saint-Germain miało być nowym otwarciem zarówno dla […]
06.07.2022
Weszło
06.07.2022

Mikael Ishak, czyli napastnik skrojony pod europejskie puchary

Dochodzi czterdziesta pierwsza minuta meczu Lecha Poznań z Karabachem Agdam. Piłkarze mistrza Polski wymieniają podania, a Mikael Ishak tkwi pomiędzy Maksimem Medvedevem a Marko Vesoviciem. Za krycie go odpowiada ten pierwszy. Ogląda się, patrzy, analizuje, a tymczasem Szwed robi ruch w kierunku bliższego słupka, żeby trzydziestodwuletni Azer myślał, że kontroluje sytuację. Nic bardziej mylnego, po chwili snajper Kolejorza zmienia kierunek biegu, już zaraz błyskawicznie przemiesza […]
06.07.2022
Niezły numer
06.07.2022

11 – meczów bez wygranej w pucharach to passa rywali polskich klubów

KR Rejkiawik, Akademija Pandew, FK Astana. Trio, które trzeba przebrnąć, żeby zapewnić sobie zastrzyk punktów w klubowym rankingu UEFA. Dwaj pierwsi rywale stoją na przeszkodzie naszych drużyn w 1. rundzie eliminacji, z kolei Kazachowie czekają na Raków Częstochowa na kolejnym etapie rozgrywek. Trochę odzwyczailiśmy się od eurowpierdoli i rzecz jasna wcale za tym nie tęsknimy. W minionym sezonie nasi reprezentanci na europejskiej arenie spisali się solidnie: Legia Warszawa w pierwszym […]
06.07.2022
Weszło
06.07.2022

Anioł uciekający przed wojną. Pogoń trafiła los na loterii?

Korzystając z nowych regulacji FIFA, Pogoń Szczecin wypożyczyła z rosyjskiego FK Rostów Pontusa Almqvista. Szwedzki skrzydłowy wygląda na papierze jak przepis na świetnego zawodnika. Czy Portowcy będą go w stanie odpowiednio wkomponować w zespół? Ma 23 lata i jest wyceniany na 3 miliony euro. Talent doceniony przez wielu ekspertów na całym świecie. W seniorską piłkę wchodził już jako 17-latek. W Szczecinie będzie mógł korzystać z pomocy szwedzkiego trenera – Jensa Gustafssona. […]
06.07.2022
Weszło
06.07.2022

Co z przepisem o młodzieżowcu w Ekstraklasie? Jest porozumienie, ale nie ma decyzji

Konsultacje trwały od kilku tygodni. Ostatecznie większość klubów Ekstraklasy jest za wprowadzeniem modyfikacji. Jak to wszystko ma wyglądać i dlaczego wprowadzenie nowych regulacji trwa tak długo? Kiedy w końcu zostanie podjęta decyzja? Wszystko wyjaśniamy w tekście. O tym, że zmiany w przepisie o młodzieżowcu w Ekstraklasie są szykowane, było wiadomo od dawna. Wszak był to jeden ze sztandarów, z którymi do wyborów w PZPN szedł obecny prezes związku Cezary Kulesza. Większość klubów narzekała na to, że w drużynach […]
06.07.2022
Weszło
06.07.2022

Treser wściekłych psów nadzieją dla Marsylii i Milika. W czym tkwi siła Tudora

W poprzednim sezonie trener Igor Tudor sprawił, że małego Hellasu Verona musieli się bać wszyscy we Włoszech, a w kolejnym ma spowodować, że Olympique Marsylia będzie tak wielka, jak jest tylko w mniemaniu jej kibiców. W zamyśle prezesa klubu – ma się to stać z wydatnym udziałem Arkadiusza Milika. Jorge Sampaoli prowadził zespół z południa Francji przez półtora roku i przez półtora roku szokował. Na powitanie zamknął piłkarzy w ciemnej sali, włączył projektor i pokazywał podstawy […]
06.07.2022
Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 rok temu

A za miesiąc razem z Lewym schowany do kieszonki Islandii czy Słowacji na Euro. Biedny chłopczyk

egzekutor_77
egzekutor_77(@egzekutor_77)
1 rok temu

„Biedny chłopczyk” to powiedziała siostra zakonna jak cię z okna życia wyciągnęli psi pędzlu 🙂 Przecież taki Zieliński na kogoś takiego jak ty, nawet by specjalnie nie nasrał… jak już coś, to musiałoby to być zupełnie przypadkowe 🙂

pieterek "fajfel" zelynsky
pieterek "fajfel" zelynsky
1 rok temu
Reply to  egzekutor_77

Taaaaaa? Nie nasrałby? Ale komentarze ciągle czyta i płacze 🙂

egzekutor_77
egzekutor_77(@egzekutor_77)
1 rok temu

No musi mieć jakieś hobby. A nie tylko ta piłka i piłka ….

Montenegro
Montenegro
1 rok temu

Łazęga na kadrę przyjedzie odpocząć. Powinni już dać sobie spokój jeśli chodzi o powoływwnie tej miernoty do reprezentacji.

Tręchrzan
Tręchrzan
1 rok temu
Reply to  Montenegro

W ogóle powinni dać sobie spokój z powoływaniem kogokolwiek i rozwiązać tę abominację potocznie nazywaną Reprezentacją Polski w piłce nożnej.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 rok temu
Reply to  Tręchrzan

W sumie to mialoby to najwiecej sensu.

RadzioR
RadzioR
1 rok temu
Reply to  Montenegro

Lepszych nie mamy

Foo
Foo
1 rok temu

Za miesiąc zobaczymy, czy coś mu się w głowie przestawiło. Bo w marcowych meczach to za bardzo nie błyszczał.

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 rok temu
Reply to  Foo

Może jednak jest roznica z kim sie gra…? Nie to na pewno nie to…
A może…?

Ziel
Ziel
1 rok temu
Reply to  qdlaty81

nie, nie, na pewno nie to hehehh

Lukita
Lukita
1 rok temu
Reply to  Foo

Chuj, że wypracował dwie bramki z Węgrami. Ale jak się nie rozumie to się nie rozumie

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 rok temu

A gdzie tam, zebractwo z Neapolu zaraz wywynie jakies cyrki, znow bedzie plakac o cos, i dostanie becki od Granady.
Dodatkowo prezes sie na cos obrazi, ot taka ulepszona wersja Cracovii.

zuy_pan
zuy_pan(@zuy_pan)
1 rok temu
Reply to  Tak wam powiem

A wiesz, że Granada nie gra we Włoszech, bo to hiszpański klub? XD

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 rok temu
Reply to  zuy_pan

Chodzilo mi o puchary. LE/LM. Napoli lubi dostac w d*pe od roznych wynalazkow, dlatego tez napomknalem o Granadzie, bo moze i sie zalapia jakims cudem na puchary.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 rok temu
Reply to  zuy_pan

i w ktorym momencie powiedzialem o lidze wloskiej? takze kolega chcial zablysnac, ale nie wyszlo.

Bodek
Bodek
1 rok temu

A według Borka oraz innych ekspertów Milik odszedł do lepszego klubu…