post
Jan Mazurek

Opublikowane 20.04.2021 08:05 przez

Jan Mazurek

Jak okłamał nauczycielkę w szkole, że ma brata w więzieniu, żeby podwyższyć sobie oceny? Dlaczego kupował zegarki na AliExpress i sprzedawał je w lombardach? Co lubi zjeść w cheat day i dlaczego w Warcie może robić za klubowego dietetyka? Który piłkarz poznańskiego klubu przebija go w biznesach? Jaki kawałek z Chłopaków z Baraków lubi najbardziej? Na te i na inne pytania w barwnej ankiecie Weszło z Butami odpowiedział piłkarz Warty Poznań, Jakub Kuzdra. Zapraszamy. 

Wyniki Warty ostatnio takie, że uśmiech chyba nie schodzi ci z twarzy.

Cieszą każde trzy punkty. Mało tracimy bramek, wygrywamy, pniemy się w górę tabeli. Na luzie, do przodu, chcemy zająć jak najwyższe miejsce.

W Pucharze Polski kibicujecie Rakowowi czy nie patrzycie na czwarte miejsce?

Patrzymy, patrzymy. Moja mentalność się zmieniła. Za czasów Bytovii porażki nie dotykały mnie w takim stopniu, w jakim dotykają mnie teraz. Trener Tworek wpoił w nas chęć zwycięstw. Po prostu. Może to brzmi banalnie, ale dla mnie to było bardzo ważne, bo w Bytovii spadłem, w Polonii Bytom spadłem, w głowie porażka się znormalizowała, a w Warcie odżyłem. Złapałem dobre nawyki. Chcę wygrywać. Cały czas. Wielu chłopaków u nas miało tak samo.

Masz wymarzonego rywala w europejskich pucharach?

Molde. Chciałbym tam pojechać i się z nimi naparzać.

Chciałbyś dać im w Molde.

O to, to.

Różowe korki czy czarny oldschool?

Only czarny, only czarny.

Pisanie pomeczowych raportów na trzy strony u trenera Papszuna czy ciężkie treningi u Petera Hyballi?

Ciężkie treningi Petera Hyballi.

Wolałbyś mieć w drużynie Pekharta, na którego zawsze mógłbyś zagrać lagę czy Jakuba Świerczoka, który może wymyśleć coś z niczego?

A mogę dodać Kuzimskiego?

Możesz. 

To wolę Kuzima z ich dwóch, tfu, z ich trzech.

Oferta z drugoligowego tureckiego „cośtamsporu” z dwukrotnie lepszymi zarobkami. Odrzucasz czy lecisz się pakować?

Pakuję się. Już jestem gotowy, mogę lecieć tu i teraz.

Jakikolwiek egzotyczny kraj cię interesuje czy konkretnie Turcja?

Byłem na obozie w Turcji i mi się spodobało. Ciuszki bym przywiózł…

To argument przeważający.

Druga liga nie jest taka zła. Zawsze można awansować i zagrać z Galatasaray. Trzeba mierzyć wysoko.

Gra bez kibiców. Jest łatwiej? Jest trudniej? Czy bez różnicy?

Powinni być kibice. Brakuje ich. Wolałbym nawet, żeby wyzywali mnie cały mecz, ale żeby byli niż biegać przy pustkach na trybunach. To emocjonuje i dodaje klimatu pięknym ekstraklasowym stadionom.

Jak zazwyczaj kibice cię wyzywają?

A różnie. Łysa pała! To z reguły w 1. lidze, kiedy biegałem przy linii.

Studia: jesteś na tak, czy nie, bo lepiej skupić się na piłce?

Studia? Jestem na nie, bo szkołę zostawiłem. Chcę wrócić, głupie błędy z dzieciństwa, ale chciałem skupić się na piłce. Miałem siedemnaście lat, nie mogłem przejść na indywidualny tok nauczenia, więc opuszczałbym treningi, a piłka nożna była numerem jeden. Teraz wraca mi rozsądek. Chcę wrócić do szkoły od następnego semestru.

Sodówka za tobą czy przed tobą?

Za mną. W Polonii Bytom odbiła mi sodówka. Szkoła życia. To już nie wróci.

Całowanie herbu: tak czy nie?

Tak, ale tylko jednego klubu – Unii Tarnów.

Kiedy masz dwa dni wolnego i musisz się zresetować to…

Lubię pojechać w rodzinne strony. Rodzina, przyjaciele, znajomi. Dużo ludzi przychodzi. Rozpalamy grilla. Jedno-dwa piwka. Posiedzieć. Pogadać. Pośmiać się. Pochillować. Fajnie jest. Odskocznia od piłki przy wolnym weekendzie.

Gdzie w Poznaniu zabrać dziewczynę na randkę?

Lubię knajpę Whisky in the Jar i stek po meczu. Teraz jest ciężej. W lockdownie polecam spacer z pieskiem na Maltę.

Co zamawiasz, gdy masz „cheat day”?

Maka. KFC. Kebab. Nie ograniczam się do jednego.

Czyli cheat day kilka razy w tygodniu. 

Nie, nie, idę tam, gdzie mnie Michał Jakóbowski zabierze. Razem z nim jesteśmy klubowymi dietetykami w Warcie!

To już wiemy, kto wygra kebaba za mistrzostwo Poznania.

Tak, tak, jest ten zakład cały czas.

Gdybyś miał iść w życiu tylko na jeden koncert, jaki by to był?

Quebonafide.

Kumplujecie się, nie?

Mamy kontakt. Kiedyś mieliśmy większy, teraz mniejszy, ale cały czas do siebie piszemy. Przed pandemią lubiłem w świąteczną trzytygodniową przerwę wybrać się z narzeczoną na jego koncert. Mieliśmy miejsce na backstage’u. Ogień, warto przeżyć.

Wzięło cię po płycie Egzotyka?

Znamy się prawie sześć lat. Od momentu, kiedy zaczął być rozpoznawany jako raper, ale nie była to taka skala popularności jak teraz. Przyjechał do mnie na mecz Piasta. Zabrał mnie na koncert do siebie. Zostaliśmy ziomkami. Przyjechał też do mnie do Wierzchosławic. Zagrał z chłopakami ode mnie ze wsi, sprawił mnóstwo frajdy wszystkim. Nigdy tego nie zapomnę. Jestem związany z moją wsią, zawsze ją wspieram, a uśmiech dzieciaków zapamiętałem na zawsze.

Miejsce na Ziemi, w którym najbardziej chciałbyś zamieszkać?

Australia. Po karierze Norwegia albo Islandia. Chciałbym mieć konia. Na luzie żyć. Byle pieniędzy wystarczało. Ale nie byłoby też dla mnie hańbą pójść do jakiejś pracy. Piłka nożna to robota jak każda inna. Mógłbym robić wszystko. Cokolwiek.

Matura: zdałeś bez problemu, czy były ciężary?

Nie mam matury, ale będę miał. Wracam do szkoły. Kończę ją. Źle to brzmi. Wiem. Stereotypowy piłkarz. Ktoś pomyśli, że jestem głupkiem, ale chciałem poświęcić się futbolowi, bo byłem pewny, że wyjdzie. Nie chciałem opuszczać treningów.

Z czego uwaliłeś?

Nie przystąpiłem. Nigdy nie miałem problemów z nauką, nigdy nie miałem zagrożenia. Jedynki, pały, kosy. Choć prymusem nie byłem. Nie ukrywam. Ostatnio znalazłem świadectwo z drugiej klasy technikum i miałem równą średnią 2.0. Żadnej jedynki, żadnej trójki. Same dwójki.

Nawet z religii?

Ba, nawet z WF-u. Rzuciłem szkołę. Nie myślałem o tym. Chcę to poprawić. To mój cel, nawet jeśli nic by mi to nie dało i do niczego mi się w życiu nie przydało.

Co byś robił, gdybyś nie został piłkarzem?

Poszedłbym w boks. Coś ze sztukami walki. Może zagram trzysta meczów w Ekstraklasie i wezmą mnie do Fame MMA? Albo do jakiejś innej federacji jak pana Piotrka Świerczewskiego i z kimś się spróbuję!

Twój kolega z klubu Maciej Żurawski powiedział kiedyś, że lubi się bić i że pokonałby Tomasa Petraska. Też byś tego dokonał? Albo inaczej, bądźmy realistami: czy we dwóch byście go pokonali?

Sam bym do niego wyszedł, sam bym go pokonał. Jestem wariatem, nie boję się. Nie mam nic do Petraska, nie chciałbym się z nim być, ale skoro już pytacie, to tak mówię. Dostałbym, bo jest silny, ale nie podałbym się, walczyłbym i może bym go zagryzł!

Zaraz gracie z Rakowem. Wyjaśnijcie sobie sprawę od razu.

Nie, nie, nie jestem wredny, nie kopię po nogach. Wszystko w żartach. Może Weszło zainicjuje jakąś galę dla piłkarzy i pobijemy się?

Na co wydałeś pierwsze zarobione w piłce pieniądze?

Kupiłem sobie dwie bluzy i jedną parę butów. W Unii Tarnów miałem dostawać czterysta złotych. Miałem, bo w rok otrzymałem trzy wypłaty.

A propos, pożyczanie czy kupowanie zegarków w AliExpress i sprzedawanie ich w lombardach?

Kupowanie w AliExpress. Trzeba sobie radzić. Przeżyłem to na własnej skórze. Często trzeba kombinować w życiu, nie zawsze jest kolorowo. Bywa, że się nie przelewa. Wiem, jak jest wchodząc w dorosłość i nie dostając pieniędzy.

Opowiedz o tym.

Nie dostawaliśmy w Polonii Bytom wypłat. Opóźnienia były dość duże. Nie chciałem pożyczać pieniędzy od rodziców, choć czasami coś tam po weekendzie dostawałem symbolicznie do słoika, jakieś jajka od dziadka i babci, ale nie szło cały czas tego jeść. Trzeba dbać o siebie. Był więc taki moment, że chodziłem na sznycle za trzy-cztery złote. Brałem samego kotleta. Pani pyta:

Sam sznycel? Nic do tego?

Nie, nie, ja sobie w domu wszystko zrobiłem.

Oczywiście to była nieprawda, nie stać było mnie na więcej. W końcu wpadłem na pomysł. Zamówiłem podróbki zegarków z AliExpress i chciałem sprzedawać je do lombardu. Głupi pomysł, ale udawałem, że jestem trochę cyknięty i mówiłem:

Pani, urodziny dziewczyny, muszę mieć jakieś pieniądze.

Wchodziłem do lombardów. Panie oglądały. Kupowałem te zegarki za dychę. A one mówiły:

Dwadzieścia dwa panu dam.

Da pani dwadzieścia pięć.

I się udawało. Miało się osiemnaście lat. Nic człowieka nie blokowało. Głupi był człowiek, ale zaradny. Fajne wspomnienia.

Dwadzieścia dwa złote czy dwadzieścia dwa tysiące?

Dwadzieścia dwa złote!

Bo my już wstawaliśmy od stołu i szliśmy do komputera. 

Mam nadzieję, że skarbówka się nie przyczepi.

Czego nigdy nie robisz w dniu meczu?

Nigdy nie wychodzę na boisko piąty. Nie wiem, jaki jest tego powód, ale już mi się tak uwaliło.

Film lub serial, który możesz polecić bez zawahania?

Chłopaki z Baraków. Niech każdy to obejrzy, bo to najważniejsza rzecz na świecie. Nakręca bardzo pozytywnie. Daje dużo radości. Bardzo wesołe. No i jeszcze jeden serial: Świat według Kiepskich. Wszyscy znają.

Jaka jest twoja ulubiona scena z Chłopaków z Baraków?

Odpowiedzialność.

Na jakiej grze komputerowej straciłeś w dzieciństwie najwięcej czasu?

GTA San Andreas. Do tej pory gram. Od 2009 roku miałem dwuletnią przerwę, ale wróciłem, najbardziej kręci mnie Roleplaygangi i to wszystko, z ziomkami czasami sobie popykamy.

Dziedzina, w której trudno cię zagiąć to…

Piłka nożna i podróże. Lubię oglądać kanały podróżników o zwiedzaniu świata.

Przepisy o ręce w polu karnym: są czytelne czy należałoby je uprościć?

Dla mnie są czytelne. Zmieniają się co roku, ale się dostosowuję. Nie zajmuje mnie to. Jaki jest przepis, tego się trzymam, nie robi mi różnicy.

Gdybyś został niesłusznie oskarżony, a sprawę w sądzie miałby prowadzić jeden z ekstraklasowych sędziów, kogo byś sobie życzył?

Chyba sędzia Gil.

A którego wolałbyś uniknąć?

Nie mam pojęcia. A kogo powinienem wskazać?

Myślałem, że w pierwszym pytaniu powiesz, że Frankowskiego, bo załatwił wam awans.

Nie no, nie.

Niedziela bez handlu – dawanie wolności czy zabieranie wolności?

Chciałbym, żeby ludzie mieli wolne w niedziele. Niech spędzają czas z rodzinką i niech sklepy będą zamknięte w ten dzień.

Gołębie w miastach – sypać ziarno czy traktować miotaczem ognia?

Sypać ziarno. Mój dziadek ma gołębie, bardzo lubię przyjechać na wieść, zjeść sobie śniadanko na polu, popatrzeć na gołębie. To trochę dziwne trochę, ale tak jest. Klimat wiejski mi służy.

Słowianki czy latynoski?

Latynoski.

Wiktoria Gąsiewska czy Julia Wieniawa?

Wiktoria Gąsiewska.

Największy sportowiec w historii Polski?

Lewy.

Największy Polak?

Adam Małysz.

Gej w szatni – nie mam z tym problemu, czy nie do zaakceptowania?

Jakby mi nie wchodził w drogę, to nie mam z tym problemu. Każdy wybiera, co to chce, jest kim chce. I tyle.

Rozmowy motywacyjne z kibicami – patologia czy mobilizacja?

Kibice mnie lubią, bo jestem waleczny i charakterny. Często z nimi rozmawiam. Niekonieczni z chuliganką, tylko ze zwykłymi fanami i zawsze mnie to motywuje.

Ile meczów Ekstraklasy oglądasz w weekend?

Czasami się zdarza, że wszystkie obejrzę, szczególnie, kiedy mamy mecz w poniedziałek. A kiedy gramy w piątek albo w sobotę, to wiadomo, że oglądam mniej, czasami mi się nie chce. Zależy od wyniku. Często jak wygramy i jedziemy autokarem, to są śmiechy i atmosferka, więc nie ma sensu tego oglądać.

Szkoda czasu na oglądanie Ekstraklasy.

Nie jestem tego zdania!

Którą drużynę najprzyjemniej ci się ogląda?

Bardzo podoba mi się Raków. Legia też fajnie gra.

Najpopularniejsza piosenka w szatni Warty Poznań to…

Dużo jest. Na kulisach to widać idealnie. Są greckie, włoskie, różne. Ostatnio było coś z Indii. Tańczyliśmy to. Co mecz, to zmiana.

Największa zjebka, jaką usłyszałeś w życiu?

Okłamałem panią w szkole, że mam brata w więzieniu, a w ogóle nie mam brata. Byłem świrem. Miłym, kulturalnym, ale świrem.

(W tyle coś krzyczy Łukasz Trałka)

Wkręcałem, że mój brat wychodzi i że nie mogę mieć złych ocen. Prosiłem, żeby wystawiała mi wysokie oceny, bo jak nie, to on będzie zły na mnie i znowu coś nabroi. Nie wiem, co mi się uwaliło, to była jakaś pierwsza gimnazjum. Pani podciągnęła mi oceny. Doszło do zebrania, a na nim nauczycielka spytała się mamy:

Jak tam Kuba z bratem?

A mama mówi:

Przecież Kuba nie ma brata!

Pamiętam powrót mamy z zebrania do domu. Komputera chyba dwa miesiące nie widziałem na oczy.

To chyba największą życiową głupotę też już znamy.

Znacie, znacie, w szkole dużo odwalałem, szkoda się zagłębiać!

Komu zawdzięczasz najwięcej, jeśli chodzi twoją karierę?

Dużo rodzinie, dużo narzeczonej, ale przede wszystkim sobie. Zawsze byłem nieustępliwy. Nawet jak coś mi nie wychodziło, to nie podawałem się, wierzyłem w siebie. Nigdy nie zwątpiłem też, że wrócę do Ekstraklasy. Spadałem z lig, oddalałem się od elity, siedziałem na ławce, ale zawsze waliłem pięścią w stół i mówiłem sobie, że tam dojdę, choćbym nie wiem, co miałbym zrobić.

Postać w piłce, która najbardziej zalazła ci za skórę?

Nie mam takiej. Ostatnio ktoś Yaw Yeboah przebiegł mi po ręce, ale przeżyłem, nie mam żalu. Został lekki ślad.

Który kolega z drużyny napisałby najlepszą autobiografię?

Jako piłkarz Trała. Ale pozasportowo Michał Jakóbowski i jego biznesy. Myślę, że to powstałaby z tego ciekawa lektura.

Zawsze miał łeb do interesów?

Tak, tak, musicie go kiedyś zapytać. Człowiek biznesu.

Przebija twoje AliExpress?

Myślę, że tak.

Kto z szatni Warty poradzi sobie najlepiej po karierze?

Trała i Jakóbowski.

Kogo z Warty wysłałbyś do Quizu o Starych Słowakach?

Adriana Lisa. Nadałby się, poopowiadałby trochę.

ROZMAWIALI WESZŁOPOLSCY

fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 20.04.2021 08:05 przez

Jan Mazurek

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
20.04.2021

“Gdyby nie piłka poszedłbym w boks. Może mnie wezmą do FAME MMA?”

Jak okłamał nauczycielkę w szkole, że ma brata w więzieniu, żeby podwyższyć sobie oceny? Dlaczego kupował zegarki na AliExpress i sprzedawał je w lombardach? Co lubi zjeść w cheat day i dlaczego w Warcie może robić za klubowego dietetyka? Który piłkarz poznańskiego klubu przebija go w biznesach? Jaki kawałek z Chłopaków z Baraków lubi najbardziej? […]
20.04.2021
Weszło
02.03.2021

„Ulubiona mapa w CS-ie? Mapa Polski!”

Dlaczego na treningach piłkarze Stali Mielec nie muszą uciekać z muru, kiedy do rzutu wolnego podchodzi Petteri Forsell? Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Mielcu i dlaczego do Rzeszowa? Co czyni wyjątkowym Korteza? Dlaczego najlepszą mapą w CS-ie jest mapa Polski? Czy warto sypać ziarna gołębiom? Dlaczego trudno odpowiedzieć na pytanie, czy wolna niedziela handlowa […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
23.02.2021

Dariusz Pawłowski: Przy dobrej okazji mógłbym pocałować herb Górnika

 – Całowanie herbu? Jeżeli zawodnik jest związany z klubem i nie jest to robione na pokaz, to jak najbardziej. Ale gdy ktoś dopiero przyszedł do klubu i nie może mieć jakiś tam wielkich wspomnień związanych z klubem, to lepiej takich rzeczy nie robić. Ja jestem w Górniku od dziecka, tak więc przy dobrej okazji mógłbym […]
23.02.2021
Weszło
02.02.2021

„Po karierze najlepiej poradzi sobie Kucharczyk. Nawet nic nie będzie musiał robić!”

Wąs Baszkirowa czy fryzura Patryka Lipskiego? Oferta ze średniaka Serie B – przyjmuje czy odrzuca? Gdzie w Szczecinie zabrać dziewczynę na randkę i dlaczego nie nad morze? Słowanki czy latynoski? Julia Wieniawa czy Wiktoria Gąsiewska? Kto z szatni Pogoni najlepiej poradzi sobie po karierze i dlaczego będzie to Michał Kucharczyk? Adrian Benedyczak, piłkarz Pogoni Szczecin, […]
02.02.2021
Kanał Sportowy
27.10.2020

“Jesteśmy w takiej formie, że bez problemu puknęlibyśmy reprezentację San Marino!”

– Najlepszy piłkarz w Ekstraklasie? Kuba Błaszczykowski. A spoza Wisły największe wrażenie robi na mnie Pedro Tiba – mówi Dawid Szot z Wisły Kraków, bohater ostatniej ankiety “Weszło z butami”. Spisaliśmy dla tych, którzy wolą czytać niż słuchać, zapraszamy! Szoty czy drinki? Domyślałem się, że może się pojawić to pytanie. Ja alkoholu nie pijam. Trzeba […]
27.10.2020
Weszło
06.10.2020

Leszczyński: – Nie miałem sodówki. Po prostu nie byłem gotowy mentalnie na kadrę

O debiucie w reprezentacji i trudnościach z nim związanych. Talencie, który w wieku 15 lat położyli menadżerowie. Wyższości Gąsiewskiej nad Wieniawą. Gejach, którzy nie powinni się afiszować. O tym i o wielu innych kwestiach opowiedział w ankiecie Weszło z Butami Rafał Leszczyński, który zadebiutował w Ekstraklasie sześć i pół roku po… meczu w kadrze Adama […]
06.10.2020
Weszło
20.04.2021

“Gdyby nie piłka poszedłbym w boks. Może mnie wezmą do FAME MMA?”

Jak okłamał nauczycielkę w szkole, że ma brata w więzieniu, żeby podwyższyć sobie oceny? Dlaczego kupował zegarki na AliExpress i sprzedawał je w lombardach? Co lubi zjeść w cheat day i dlaczego w Warcie może robić za klubowego dietetyka? Który piłkarz poznańskiego klubu przebija go w biznesach? Jaki kawałek z Chłopaków z Baraków lubi najbardziej? […]
20.04.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gmoch
Gmoch
26 dni temu

Największy sportowiec w historii Polski?
Lewy.

Największy Polak?
Adam Małysz.

🙂

Bimberboi
Bimberboi
26 dni temu
Reply to  Gmoch

No i spoko, że przestali bez zastanowienia mówić Jan Paweł II, zwłaszcza w świetle faktów, które wypływają

Gmoch
Gmoch
26 dni temu
Reply to  Bimberboi

Nie no mnie tam nic do tego, kogo uważa za największego Polaka.
Po prostu śmiesznie wyszło, że Małysz jest największym Polakiem, ale nie jest największym sportowcem w historii Polski. Widać chciał pogodzić go z Lewandowskim:)

Poza tym największy Polak to Miłościwie Panujący Suweren Jaśnie Pan Jarosław Psikutas z S.

Kaka
Kaka
26 dni temu
Reply to  Gmoch

Słowianki czy latynoski?

Latynoski.

Wiktoria Gąsiewska czy Julia Wieniawa?

Wiktoria Gąsiewska.

Billy Herrington
Billy Herrington
26 dni temu
Reply to  Gmoch

Jakby nie patrzeć to Małysz w Polsce znacząco wykraczał poza sport, czego Lewandowski choćby nastrzelał jeszcze z milion bramek to nigdy nie osiągnie. Choć raczej nie posądzałbym tego pana o taki tok myślenia xd

żelek
żelek
26 dni temu

mam wrażenie że dokładnie to miał na myśli

Gmoch
Gmoch
26 dni temu

Myślicie, że to właśnie “autor miał na myśli”?
Ja myślę, że chciał po prostu obu panów uwzględnić. Niemniej to jego opinie, i jego prawo. Przyczepiłem się, bo trochę śmiesznie “zabrzmiał” ten fragment.

Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Mecz słabiutki, ale Baku i Trałka TOP

To był chyba najsłabszy mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy. Nawet w starciu Legii Warszawa z Podbeskidziem działo się więcej, nie mówiąc już o pozostałych spotkaniach. A tutaj? Tutaj nas prawie sen zmiótł z planszy i tylko coś mocnego mogło nas wyrwać z otępienia.  Jako, że rywalem Warty Poznań była dzisiaj Cracovia, liczyliśmy przede wszystkim na gości. […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Kompromitacja Zagłębia Lubin. Przyjąć cztery bramki od Wisły Płock? Osiągnięcie

Przed meczem z Zagłębiem Lubin Maciej Bartoszek mówił, że w Płocku czuje się znakomicie. Jednocześnie nie rozwiał wątpliwości, co do jego dalszej pracy w Wiśle. Dzisiejszym starciem pokazał, że ewentualne pozostanie nie musi być głupim pomysłem.  Zagłębie istniało tylko teoretycznie. To samo Zagłębie, które przecież miało nielichą szansę na puchary i powinno bić się o […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Nieprawdopodobna historia! Alisson zapewnia Liverpoolowi wygraną! [WIDEO]

Takie rzeczy się nawet fizjologom nie śniły. Doliczone minuty drugiej połowy. Rzut rożny, wynik remisowy. Niektórzy bramkarze decydują się wówczas na wejście w pole karne, rzadko jednak kończy się to dobrze. Tutaj jednak było zupełnie inaczej. Byliśmy na The Hawthorns świadkami czegoś nieprawdopodobnego.  Liverpool męczył się z WBA okrutnie. Przegrywał z beniaminkiem, który jest już […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Liga Minus – last dance 2020/21 i donejty

LAST DANCE 20/21. Ostatnie podrygi polskiej Ekstraklasy. Gadamy, słuchamy siebie i robimy donejty. Krótko mówiąc – można zapłacić, żeby dać z nami w gaz – http://Paymedia.pl/ligaminus. Skład: – Kowal – Roki – Białek – Paczul. Klikajcie. Dajcie lajka.  
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Tak żegnają się legendy. 70 bramek Adama Frączczaka dla Pogoni

Kończy się wspaniała przygoda Adama Frączczaka z Pogonią Szczecin. Dziesięć lat związku z Portowicami, setki występów, dziesiątki zdobytych bramek. Dzisiaj do swojego dorobku napastnik dołożył kolejną. Umówmy się, że Pogoń raczej tego meczu nie wygra. Gdy Frączczak wchodził na boisko, Raków prowadził już 2:0. Kapitan wlał w serca kibiców trzeciej drużyny Ekstraklasy jeszcze trochę nadziei, […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Max Allegri jednak nie dla Juventusu? Możliwe przenosiny do LaLiga

Było sporo plotek na temat powrotu Massimiliano Allegriego do Juventusu. No bo Pirlo nie wychodzi, a ich były trener pozostaje bez pracy. No bo Włoch regularnie odwiedzał Turyn, wpadał na mecze Starej Damy, spotykał się z prezesami. Są jednak pewne przesłanki ku temu, by sądzić, że z całego zamieszania nic nie wyniknie. Allegri jest bowiem […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Udovicić spudłował na pustą bramkę! [WIDEO]

Nie ma najlepszego sezonu Żarko Udovicić. Grywa mało, w pierwszym składzie pojawia się naprawdę sporadycznie. Zdobył co prawda dwie bramki, ale trudno oczekiwać, by byli w Gdańsku ze skrzydłowego zadowoleni. Szczególnie, jeśli odwala on taką manianę.  Pamiętacie wczorajsze pudło Roberta Lewandowskiego? No jasne, że tak, który Polak by go nie pamiętał. No to wyobraźcie sobie, […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Śląsk bliżej pucharów. Co za bramka Krzysztofa Mączyńskiego! [WIDEO]

Śląsk – żeby realnie myśleć o europejskich pucharach – musi wygrać ze Stalą Mielec. Póki co – a mamy za sobą 30 minut – wychodzi im to całkiem nieźle. Prowadzą po wspaniałym uderzeniu Krzysztofa Mączyńskiego.   Umówmy się, że nie ma czego tutaj zbierać. W taki sposób zwykł strzelać Paul Scholes, a nie zawodnik Ekstraklasy. Tutaj […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Znowu to zrobili. HSV przegrywa z klubem walczącym o utrzymanie

To już nawet przestaje być zabawne. Miało być spokojne zwycięstwo, zbliżenie się do czołowej trójki. Wyszło jednak tak, jak zwykle – HSV przegrało i spadło na piątą pozycję w tabeli 2.Bundesligi.  Rywala nie mieli najtrudniejszego, trzeba to przyznać. Osnabruck walczy co prawda zażarcie o utrzymanie, ale w sześciu ostatnich spotkaniach zdobyli cztery punkty. HSV też […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Dramatyczna końcówka Benevento. Klub Kamila Glika bliżej spadku z Serie A

Jeśli wszystko dobrze się ułoży, możesz zbliżyć się do rywala w walce o utrzymanie na jeden punkt. Twój dzisiejszy przeciwnik – Crotone – nie gra już o nic, a ponadto dostało czerwoną kartkę w 25. minucie. Wszystko układa się perfekcyjnie, no chyba, że jesteś Benevento.  Podopieczni Inzaghiego musieli po prostu wygrać, abstrahując od tego, czy […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

W Holandii już wszystko jasne. PSV wicemistrzem!

Ostatnia kolejka ligi holenderskiej nie była szczególnie porywająca dla tamtejszych fanów. Dwa z trzech miejsc spadkowych obsadzone, mistrz znany, ewentualne rotacje między pucharowiczami też. Walczono “jedynie” o wicemistrzostwo, ostatnie miejsce w Europie i ewentualną konieczność walki w barażach o utrzymanie, lecz tutaj wszystko było niemal jasne.  FC Emmen potrzebowało bowiem cudu, żeby wyprzedzić Waalwijk. Nie […]
16.05.2021