post
Jakub Białek

Opublikowane 14.04.2021 11:14 przez

Jakub Białek

Nie chcieliśmy dopuścić do momentu, w którym w ostatniej kolejce będziemy walczyć o utrzymanie. Już takie sezony przeżywaliśmy – przykładem ten z Leszkiem Ojrzyńskim. Stwierdziliśmy, że to odpowiedni moment, by do takiej sytuacji nie doprowadzić. Postawa zawodników w ostatnich meczach pokazywała, że to idzie niestety troszkę w dół. Mental siadał – mówi Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, o zwolnieniu Radosława Sobolewskiego. Co pozostawił po sobie “Sobol”? Dlaczego Bartoszek? Czy zatrudniając trenera na miesiąc można myśleć długofalowo? Co z Jerzym Brzęczkiem? Dlaczego Dawid Kocyła powinien nie czytać o swoim transferze?

Zatrudnianie trenera tylko na sześć meczów to krótkowzroczność czy dalekowzroczność?

Dla mnie dalekowzroczność, ze względu na to, że plan na przyszły sezon jest budowany i klarowany przez ostatnie kilka tygodni. To nie jest tak, że my w tym momencie nie patrzymy w przyszłość. Plan jest ustalony. Zmiana szkoleniowca to wymóg chwili, sytuacji, która panowała w zespole. Co będzie dalej – zobaczymy. Piłka jest taka, że z dnia na dzień przynosi coś nowego. Ale nie możemy też tych planów, które mamy na przyszły sezon, wyzerować i o nich nie myśleć. Już coś zaczęto budować, ale musimy też patrzeć na sytuację, która jest teraz, czyli uratować zespół klub przez degradacją, bo to najważniejsze. I spokojnie budować zespół od nowego sezonu na troszkę innych zasadach.

Skoro to tylko trener tymczasowy, dlaczego Radosław Sobolewski nie mógł dokończyć tej misji? Nie da się stwierdzić, że w Wiśle Płock był jakiś pożar. Oczywiście – ostatnie mecze nie były zbyt dobre, zarówno pod względem gry, jak i wyników. Natomiast przewaga nad resztą stawki wciąż jest w miarę bezpieczna.

Tak, jest w miarę bezpieczna, ale nie chcieliśmy doprowadzać do nerwowych sytuacji. Nie chcieliśmy dopuścić do momentu, w którym w ostatniej kolejce będziemy walczyć o utrzymanie. Już takie sezony przeżywaliśmy – przykładem ten z Leszkiem Ojrzyńskim. Stwierdziliśmy, że to odpowiedni moment, by do takiej sytuacji nie doprowadzić. Postawa zawodników w ostatnich meczach pokazywała, że to idzie niestety troszkę w dół. Mental siadał. Postanowiliśmy, że zespół potrzebuje wstrząsu, pobudzenia do jeszcze bardziej wytężonej pracy, żeby na te ostatnie sześć kolejek się bardzo mocno zmobilizował, bo walczymy o to, żeby klub pozostał w Ekstraklasie. Taka zapadła decyzja, oceniając to, jak wygląda szatnia, zachowanie zawodników i tak dalej. Uznaliśmy, że to ostatni moment, by nie dopuścić do sytuacji, w której ostatnie kolejki decydują o utrzymaniu.

Moglibyśmy wejść głębiej w powody zwolnienia Radosława Sobolewskiego? Na jakiej podstawie stwierdzono w Wiśle, że z nim na pokładzie istnieje ryzyko poważnego pożaru?

Nie chcę konkretnie wnikać w to, co się działo, bo mam zbyt duży szacunek do trenera Sobolewskiego i jego pracy. Zostawił tutaj kawał serca, kawał pracy. Nie będę o tym mówił. Po prostu – została podjęta taka decyzja. Uznaliśmy wspólnie z dyrektorem sportowym, że to jest ten moment, kiedy musi nastąpić zmiana. Jak pan wie – chciałem bardzo, żeby trener Sobolewski pracował do końca sezonu. Sądziłem, że to się uda i tego spokoju będzie więcej. Ale niestety głupio stracone punkty w niektórych meczach spowodowały tę sytuację. Ostatnie trzy mecze, niestrzelone bramki… W mojej ocenie w ostatnim meczu mental wśród zawodników siadł. Musieliśmy go pobudzić.

Wspomniał pan o szatni, zachowaniu zawodników, które nie było odpowiednie. To jak wyglądało to zachowanie zawodników w ostatnich tygodniach?

Zauważyłem zwątpienie. I małą wiarę w to, że za chwilę będzie lepiej. To przemyślenia po obserwacji z boku i wielu rozmowach, jak pomóc drużynie wyjść z kryzysu.

A czy wpływ na decyzję o zwolnieniu trenera Sobolewskiego miał fakt, że on jako pierwszy poinformował o odejściu po sezonie z Wisły Płock?

Tak jak trener powiedział w wywiadzie przedmeczowym – chciał zwiększyć motywację u chłopaków. Ale ja na meczu z Pogonią nie zauważyłem tego, by ta motywacja była zwiększona. Wrócę do początku – wydaje mi się, że zespołowi był w tym momencie potrzebny wstrząs.

Czy to nie jest problem, który leży w szatni, a nie w trenerze? Jeżeli piłkarze przychodzą do pracy, wykonują swoje obowiązki, dostają za to wynagrodzenie i nie mają motywacji, to chyba źle świadczy o nich, a nie o szkoleniowcu, który być może się zagubił, no ale jednak piłkarz powinien mieć naturalną chęć wygrywania.

Zawodnicy mają swoją motywację, bo pieniądze leżą na boisku. Za wygrane mecze czy konkretne miejsca w tabeli mają dodatkowe pieniądze. Poza tym oni również walczą o swoją przyszłość. Ich postawa zadecyduje czy zostaną im przedłużone kontrakty czy nie. To powinna być ich największa motywacja.

Mówił pan, że właśnie niekoniecznie.

Chodziło bardziej o duch zespołu. Klimat, by ich radość z piłki była na jak najwyższym poziomie. Moim zdaniem w ostatnich tygodniach nieco to zatraciliśmy. Oni muszą być zmotywowani, bo to ich obowiązek. Ale troszkę czasem ich trzeba do tego pobudzić, żeby wydobyć z nich wszystkie nakłady motywacji.

To może zapytam inaczej o aspekt motywacji – czy fakt, że Radosław Sobolewski wiedział o swoim odejściu po sezonie, zadziałał negatywnie na jego pracę? Nie potrafił pobudzić tej szatni, skoro za chwilę musiał się zawijać? Chciał wyczekać do końca kontraktu?

Rozmawiałem z trenerem Sobolewskim na ten temat. Do ostatniego treningu był w stu procentach zaangażowany. Z jego strony padały słowa, że tutaj nie ma możliwości, by zatracił motywację i będzie wykonywał swoje obowiązki w stu procentach.

Ustalając fakty – Wisła chciała przedłużyć kontrakt z Radosławem Sobolewskim? Czy zostały podjęte w tym kierunku jakiekolwiek rozmowy?

Nie. Nie było rozmów z trenerem Sobolewskim na temat nowej umowy.

To jak pan odbiera to, że trener Sobolewski jako pierwszy poinformował o odejściu z Wisły? Czy pana zdaniem chciał wygrać rozstanie?

Nie ma sensu skupiać się na tym, kto powinien o tym powiedzieć pierwszy. Trener troszkę wyszedł przed szereg swoją wypowiedzią. Ale zbyt mocno szanuję Sobolewskiego, żeby iść w tego typu utarczki. Trener podjął taką decyzję, że sam poinformował o tym na konferencji. I to jest jego decyzja.

Czy pewnym rozczarowaniem dla pana jest to, że Radosław Sobolewski nie pozostawił po sobie zbyt wielu fundamentów, na których można budować?

Każdy sobie wyobrażał, że ten sezon będzie inny. Że będzie można zbudować fundamenty, na których będzie się można opierać w przyszłym sezonie. Ale też cały ten sezon jest bardzo specyficzny. Trzeba zacząć od tego, że nastąpiło u nas wiele zmian personalnych na początku sezonu, a później doszło do sytuacji związanych z koronawirusem, które nie miały dobrego wpływu na klub. Mieliśmy bardzo dobre momenty, ale mieliśmy też słabsze. Ta sinusoida była zbyt duża. Nie mogliśmy ustabilizować formy. Obie strony – ja i trener Sobolewski – liczyliśmy na coś więcej. Na to, że forma będzie bardziej stabilna i będzie można zbudować kilka mocnych fundamentów. Ale nie wszystko się udało.

A czy koronawirus nie jest wymówką? Gdy zapytamy w Pogoni Szczecin o aktualną sytuację, raczej nikt nie powie o pandemii, a byli dotknięci nią co najmniej tak samo jak Wisła Płock.

To nie jest wymówka, ale to na pewno miało duży wpływ na budowę zespołu. Oczywiście nie można się tym tłumaczyć, bo inne zespoły też były w podobnej sytuacji – ostatnio choćby Raków Częstochowa. Ale to nie umożliwia spokojnej, stabilnej pracy przez dłuższy okres.

Co tak właściwie pozostawił po sobie Radosław Sobolewski?

Na pewno to bardzo dobrze przygotowany merytorycznie trener, który zna się na swoim fachu. W pewnym momencie coś nie wyszło i musimy odpowiedzieć sobie jako klub, ale też sztab szkoleniowy, co poszło nie tak. Patrząc na zespół – trener Sobolewski pozostawił na pewno zbudowanie Mateusza Szwocha, udało się go wykreować na lidera zespołu. Na pewno odbudował Kubę Rzeźniczaka, który ten sezon ma bardzo dobry. Były też dobre momenty Dawida Kocyły, na którego nie bał się postawić trener Sobolewski.

A propos – dalej są sygnały z poważnych klubów, które chcą ściągnąć Kocyłę? Zimą pojawiła się Borussia Dortmund, duża sprawa.

Tak, ale w tym momencie – patrząc też na ostatnie mecze Dawida – zainteresowanie jest mniejsze. Rozmawialiśmy nawet ostatnio z Dawidem o tym, że ma się skupić na tym, by pokazywać się z jak najlepszej strony, a nie myśleć o transferze. Patrząc na jego formę, jest mu dalej do wyjazdu niż bliżej. Jeśli ją ustabilizuje i będzie wyglądał jak wcześniej, będziemy mogli rozmawiać na temat przychodzących ofert. W tym momencie Dawid musi się skupić na grze w Wiśle. Te doniesienia mu nie pomagały. Presja na niego była dosyć duża. To nie pomogło mu ustabilizować się na poziomie, który może prezentować.

Czyli on sam jako młody chłopak źle zareagował na fakt, że duże firmy się nim interesują.

Widać po nim, że ta cała nagonka na pewno mu nie pomogła. To pokazuje, że do wyjazdu zagranicę trzeba Dawida przygotować też pod takimi względami.

Pytałem o to, co pozostawił po sobie Radosław Sobolewski, bo zastanawiam się, czy nowy trener, który zacznie pracę z Wisłą od nowego sezonu, musi zaczynać od twardego resetu czy jednak Wisła wciąż będzie budowana w podobnym składzie personalnym.

Na pewno kilka roszad musimy zrobić, ale kilka fundamentów jest. Kuba Rzeźniczak z Damianem Michalskim mogą stanowić o środku obrony. Krzysiek Kamiński, z którym przedłużyliśmy kontrakt, też daje nam pewną stabilizację, jeśli chodzi o bramkę. Miał oczywiście trudniejszy moment, ale to bardzo solidny bramkarz, który daje nam pewność w przyszłym sezonie. Z czym mamy problemy? Ze skrzydłami i formacją ofensywną, napastnikiem, który zagwarantuje około dziesięciu bramek w sezonie. Będziemy musieli zrobić roszady w tym kierunku. Ale na pewno nie jest tak, że trzeba będzie zrobić twardy reset. Kilka elementów do całej układanki na przyszły sezon jest.

Nie planujecie więc ściągać doświadczonego filaru obrony w miejsce Urygi, to Damian Michalski dostanie szansę?

Damian na pewno ma wszystkie warunki do tego, by takim filarem się stał. Czy wykorzysta swoją szansę? Najbliższe tygodnie to pokażą.

Jak dobrze bawił się pan oglądając mecze Wisły Płock prowadzonej przez Radosława Sobolewskiego?

Było kilka meczów, które bardzo dobrze się oglądało i przy których nie tylko ja, ale i wielu kibiców i dziennikarzy się dobrze bawiło. Niektóre mecze pokazywały, że Wisła potrafi grać w piłkę. Ale oczywiście zdarzały się mecze, które były bardzo słabe. I na pewno nikt by nie chciał oglądać takich spotkań.

Wisła musi stawiać na taki styl? Kadra Wisły jest zobligowana tylko do tak topornej piłki? Radosław Sobolewski – to moje wrażenie – wychodził z założenia, że musi grać jak najprościej, byle się utrzymać. Nie było fajerwerków, był czysty pragmatyzm i korzystanie z najbardziej oczywistych sposobów. Nie jest to atrakcyjne, ale skuteczne, bo koniec końców Wisła się pewnie utrzyma, tak zakładam.


Każdy to zakłada i nie przewidujemy innej opcji. Na pewno w zespole drzemie potencjał, gra mogła być momentami bardziej ofensywna.

Dlaczego Maciej Bartoszek?

Wszyscy znamy trenera Bartoszka, nie trzeba go mocniej przedstawiać. Chcemy wzbudzić wśród zawodników chęć rywalizacji, nowy power. Trener Bartoszek nam to gwarantuje. Świeża krew, świeża miotła i samo zachowanie trenera na pewno pomoże wzbudzić wśród zawodników radość gry i chęć zwycięstwa.

Jak rozumiem, decydowały głównie zdolności motywacyjne trenera Bartoszka, niekoniecznie warsztat, taktyka czy wizja.

Pod względem warsztatu czy taktyki w przeciągu ciągu czterech tygodni za dużo nie można zrobić. Mamy mecz w niedzielę, później w środę i sobotę. Czasu na normalną pracę nie ma zbyt wiele. W tym momencie najważniejszy jest kop mentalny i poukładanie wszystkiego po swojemu, co trener Bartoszek na pewno ma, tym się kierowaliśmy.

Czy prawdą jest to, co podawał “Przegląd Sportowy”, że Jerzy Brzęczek jest celem Wisły Płock?

Trener Brzęczek jest oczywiście łakomym kąskiem. Znamy go po pracy, którą wykonał w Wiśle wyśmienicie. Ciężko byłoby, gdybyśmy nie myśleli, że trener Brzęczek byłby dobrym trenerem na przyszły sezon. Ale spokojnie. Nie ma jeszcze stuprocentowej decyzji, czy w prawo, czy w lewo. Czas pokaże. Piłka jest specyficzną dyscypliną, każdy dzień może przynieść coś nowego.

Nie ma stuprocentowej decyzji po stronie klubu czy trenera?

Rozmawiamy z trenerem Brzęczkiem jak i innymi kandydatami.


Czyli czekacie na rozwój wydarzeń, bo Jerzy Brzęczek ma wciąż ważny kontrakt z PZPN.

W tej chwili trenerem jest Maciej Bartoszek i na tym się skupiamy.

Jak wnioskuję, przez zatrudnienie Macieja Bartoszka tylko do końca sezonu kupiliście sobie czas, żeby przekonać topowego szkoleniowca, bo za takiego – mimo tego, co zrobił z reprezentacją – powinien uchodzić Jerzy Brzęczek.

Dla mnie trener Brzęczek jest topowym trenerem w Polsce. Kupienie czasu? W tym momencie skupiamy się wyłącznie na celu, który mamy. Sześć najbliższych spotkań, osiemnaście punktów do zdobycia. Najbliższy czas przyniesie decyzje.

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 14.04.2021 11:14 przez

Jakub Białek

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Piłka nożna
06.05.2021

Kto skorzysta na braku Pekharta? W Legii rozstrzyga się przyszłość napastników

Jakie są plusy wywalczenia mistrzostwa w cuglach? Ano takie, że w ostatnich kolejkach sezonu możesz rozesłać najlepszych piłkarzy na urlopy i odpoczynek. Tomas Pekhart to kolejny po Luquinhasie lider Legii, który końcówkę ligi obejrzy z perspektywy kanapy. Z tego rozwiązania cieszy się jednak nie tylko Czech, który wypocznie i wyleczy się przed EURO, ale także […]
06.05.2021
Weszło
06.05.2021

“Dla Warty niemożliwe nie istnieje. Administracja musi nadążać za poziomem sportowym”

– Ładnie to określił trener Tworek na jednej z odpraw – dla Warty niemożliwie nie istnieje. I w naszym przypadku poprzedni oraz obecny sezon to pokazuje. Rolą zaplecza administracyjnego – czyli właściciela, rady nadzorczej czy zarządu – jest nadążenie za poziomem sportowym drużyny. Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, gdy klub zajmuje miejsce premiowane awansem do […]
06.05.2021
Weszło
03.05.2021

Pięciu piłkarzy Cracovii, którzy nie zawiedli

Cracovia jest jaka jest – wszyscy widzą. Niby ma względny komfort w tabeli, lecz nie zdziwimy się, jeśli zostałby on jeszcze zburzony. Zwycięstwo Podbeskidzia w Gliwicach i porażka „Pasów” z Górnikiem sprawiłaby, że jednozespołowa czerwona strefa zbliżyłaby się do Krakowa na jeden punkt. Zanim ekipa Probierza wyjdzie na boisko, zastanawiamy się – czy są w […]
03.05.2021
Suche Info
01.05.2021

Skorża: Jak można tak stracić dwa gole? Nie mieści mi się to w głowie

Trener Lecha Poznań, Maciej Skorża siłą rzeczy był w fatalnym nastroju po meczu ze Stalą Mielec. Jego zespół w samej końcówce stracił dwa gole po wyrzutach z autu i przegrał z beniaminkiem 1:2. – Trudno jest zachować chłodną głowę i ocenić ten mecz po tym, co wydarzyło się w ostatnich minutach. W pierwszej połowie nie […]
01.05.2021
Ekstraklasa
01.05.2021

Typowa Pogoń, typowa Warta

75% posiadania piłki Pogoni Szczecin, 25% posiadania piłki Warty Poznań. 604 podania Pogoni Szczecin, 216 podań Warty Poznań. 16 strzałów Pogoni Szczecin, 6 strzałów Warty Poznań. Gdyby chodziło o totalnie przypadkowe ekstraklasowe kluby, powiedzielibyśmy, że wynik 1:1 krzywdzi jedną ze stroną. Ale to był mecz Pogoni Szczecin z Wartą Poznań i takie proporcje doskonale oddają […]
01.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dobrze zapamiętałem Placha. Przez niego miałem kontuzję kostki!

Słowacja opanowała defensywę Piasta Gliwice. A skoro tak, postanowiliśmy porozmawiać z Frantiskiem Plachem, Jakubem Holubkiem i Tomasem Hukiem. Czy ktoś z nich pojedzie na Euro? Dlaczego PKO Bank Polski Ekstraklasa to atrakcyjna liga dla Słowaka? I… dlaczego Holubek nie mógł miło wspominać Placha ze słowackich boisk? Dlaczego słowaccy piłkarze tak chętnie wybierają naszą ligę? Frantisek […]
07.05.2021
Weszło
03.05.2021

Pięciu piłkarzy Cracovii, którzy nie zawiedli

Cracovia jest jaka jest – wszyscy widzą. Niby ma względny komfort w tabeli, lecz nie zdziwimy się, jeśli zostałby on jeszcze zburzony. Zwycięstwo Podbeskidzia w Gliwicach i porażka „Pasów” z Górnikiem sprawiłaby, że jednozespołowa czerwona strefa zbliżyłaby się do Krakowa na jeden punkt. Zanim ekipa Probierza wyjdzie na boisko, zastanawiamy się – czy są w […]
03.05.2021
1 liga
30.04.2021

Widzew i Miedź w grillowej formie

– Kurde, to już chyba bez szans na Ekstraklasę, co? – No, my bez szans, wy bez szans. – To chyba nie będziemy się przemęczać przed majóweczką? – No chyba nie. Widzew – Miedź? Nuuuuda Nie wiemy, czy w ten sposób rozmawiali ze sobą przed meczem piłkarze Widzewa i Miedzi, ale… ich dzisiejszy mecz wyglądał […]
30.04.2021
Ekstraklasa
30.04.2021

Męki Boakye. Biedaczek jeszcze się nie zaaklimatyzował

Ekstraklasa jest siłowa, w Ekstraklasie bywa brutalnie. Wiemy to od dawna. Nowe światło na polską ligę rzuca Richmond Boakye, piłkarz z wielkiego świata, który na polskich boiskach cierpi. To liga, w której obrońcy stawiają MASYWNE MURY, obrońcy NIE MAJĄ LITOŚCI, sędziowie RZADKO ODGWIZDUJĄ STARCIA, chyba że BARDZO OSTRE, a każdą piłkę toczy się CIĘŻKI BÓJ. […]
30.04.2021
1 liga
27.04.2021

Widzew w Bełchatowie: piękny gol, kuriozalny gol, nerwówka

Wielokrotnie narzekaliśmy, że Widzew – nawet, jeśli wygrywa – to gra nudne mecze. O spotkaniu z GKS-em Bełchatów nie da się tego powiedzieć. Łodzianie zapewnili i piękną bramkę, i absurdalne sytuacje, i musieli drżeć o wynik do samego końca – zresztą na własne życzenie. Ostatecznie dopisują do swojego konta trzy punkty, choć i tak niewiele […]
27.04.2021
Weszło
25.04.2021

Piękna historia Warty, odcinek 27

Gdzie jest limit Warty Poznań? Na początku sezonu myśleliśmy, że jest nim utrzymanie. Po jakichś dziesięciu kolejkach doszliśmy do wniosku, że to spokojne utrzymanie. Potem, że środek tabeli. A teraz – tak, tak – trzeba postrzegać podopiecznych Tworka jako POWAŻNEGO kandydata do europejskich pucharów. O ile oczywiście Raków nie wywinie im psikusa w finale Pucharu Polski. […]
25.04.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
CM711
CM711
23 dni temu

Ładnie się Bartosze skurwiłeś, jesteś jak dziwka na godziny z Roksy. Sam siebie nie szanujesz, a później się dziwisz, że nie szanują cię piłkarze, kibice a przede wszystkim prezesi.

CM711
CM711
23 dni temu

Ładnie się Bartosze skurwiłeś, jesteś jak dziwka na godziny z Roksy. Sam siebie nie szanujesz, a później się dziwisz, że nie szanują cię piłkarze, kibice a przede wszystkim prezesi.

Kikk
Kikk
23 dni temu

Zawodnicy mają swoją motywację, bo pieniądze leżą na boisku” to jest kompletną bzdurą. Motywacja zewnętrzna działa do pewnego momentu, jak jest papu i dach nad głową, to przestaje motywować. Żeby działało to musielibyście płacić tylko od każdego zdobytego punktu.

zrlin
zrlin
23 dni temu
Reply to  Kikk

Google pays for every Person every hour online working from home job. I have received $ 23K in this month easily and I earns every weeks $ 5K to 8 $ K on the internet. Every Person join this and working easily by open just open this website and follow instructions Click This Website OPEN HERE… .. http://www.Works32.com

gsaggdahggdsadasfsa
gsaggdahggdsadasfsa
23 dni temu
Reply to  Kikk

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił kupon z kursem 123 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny na dzis !

Trela Morela
Trela Morela
23 dni temu

Wspaniale. Cieszę się razem z Tobą! Życzę powodzenia i nie przewal wszystkiego od razu. Zainwestuj w więcej kuponów.

CM711
CM711
23 dni temu

Ładnie się Bartosze skurwiłeś, jesteś jak dziwka na godziny z Roksy. Sam siebie nie szanujesz, a później się dziwisz, że nie szanują cię piłkarze, kibice a przede wszystkim prezesi.

Anon
Anon
23 dni temu
Reply to  CM711

O co ci człowieku chodzi? Ma siedzieć w domu na bezrobociu czy będziesz mu może dokładał aby miał z czego utrzymać rodzinę? Chcieli go w Wiśle to się zgodził. Dla niego to sportowy awans bo wcześniej prowadził 1 ligę.

Dario
Dario
23 dni temu
Reply to  Anon

Nie ma sensu z nim dyskutować. Poczytaj jego komentarze. To jakiś znerwicowany frustrat z kompleksem Boga. Wszyscy inni to ch…, k…, na niczym się nie znają i do niczego się nie nadają.

Wiślak
Wiślak
23 dni temu

Bardzo dobry wywiad!

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
23 dni temu

Na co Wam mentalnością jak Wy nie potraficie w piłkę w ogóle grać? Zresztą jak z 80-90% ludzi i klubów w tym czymś szumnie nazywanym “ekstraklasa” 😀

Gadamy o mentalu, innych detalach dla zawodowców a potem na boisku pokazujemy to co Płock, Mielec czy Arka albo Korona rok temu 🙂

Wisła
Wisła
23 dni temu

No własnie po to im mental, bo nie potrafią w piłkę grać

Paho
Paho (@paho)
23 dni temu

No i sru!!! Kolejny przykład dany Panom Piłkarzom, że nie są za nic odpowiedzialni, nic się od nich nie wymaga, że jak nie wyjdzie z jednym trenerem, to będzie następny, że jak nie wyjdzie w tym klubie, to będzie kolejny za te same lub większe pieniądze. Właściciele, Prezesi, Dyrektorzy, czy jak Wy się tam jeszcze mianujecie (jak dla mnie możecie być nawet papieżami) – ile to jeszcze będzie trwało do k… nędzy?! Dlaczego jeśli jednemu piłkarzowi nie wychodzi w jednym klubie, drugim, trzecim, czwartym, to trafia do Waszego i dostaje takie same lub większe pieniądze?! Na co Wy liczycie? Że co? Że nagle jebnie go coś z niebios, odżyje, trafi do reprezentacji, zostanie królem strzelców Mistrzostw Świata i sprzedacie go do Realu za gruby hajs? Z trenerami jest podobnie, bo wszyscy mielą się w określonym gronie, a Zarządcy liczą nie wiadomo na co. Że teraz Skorża wpadnie do szatni natchniony jakimś niebywałym darem i rozwali Europę z Lechem??? A może Magiera zrobi to we Wrocławiu??? No nie, będzie ta sama papka, co była!!! I tak jest w prawie wszystkich klubach. Jestem ze Szczecina, więc posłużę się przykładem Pogoni. Kiedyś nie byłem ich wielkim kibicem, po prostu interesowałem się losami klubu jako lokalny patriota, nawet nie bardzo oglądałem mecze w TV, czasami pojawiłem się na meczu, ale bez większej spiny. Ale jak od kilku lat zobaczyłem, że przyjęli jakąś drogę, to naprawdę zacząłem temu wszystkiemu kibicować i jestem ciekawy co będzie w kolejnych latach. Bo na pewno nie jest to projekt gotowy i z pewnością jest jeszcze wiele do poprawy. No ale tu nikt nie panikował i nie szukał cudotwórcy kiedy znajdowali się na ostatnim miejscu w tabeli, tylko dalej robili swoje. I mieli zarówno super okresy, gdy grali naprawdę fajną piłkę, jak i bardzo słabe jak choćby w tym sezonie, gdy nie dało się ich oglądać. No ale tutaj przynajmniej piłkarze wiedzą, że Runiajica nie wypierdzielą (mam nadzieję) po kilku słabszych meczach, raczej to oni mogą mieć problem z powąchaniem murawy. Przecież bez tego się nie da. W klubie, jak wszędzie, musi być zachowana hierarchia. Jest ktoś na górze, ktoś niżej, niżej itd., przy wzajemnym szacunku, rzecz jasna. Oczywiście piłkarz może, a nawet powinien mieć własne zdanie, ale on nie jest od tego żeby prezentować je władzom klubu i oczekiwać czegoś od trenera. Niestety Panowie Piłkarze, ale tak ktoś ułożył ten świat, że to Wy jesteście podwładnymi trenerów i choćby kazali Wam wejść 5 razy na drzewo, to MACIE TO ZROBIĆ!!! A jak nie, to zawsze możecie się spakować i poszukać szczęścia w innym zawodzie. Wiem, że polska piłka to ogólnie jeden wielki burdel, ale to nie oznacza, że nie można zacząć tego sprzątać. Największy problem to oczywiście szkolenie na fatalnym poziomie, również trenerów. Ale kiedy w końcu przestanie być wywierana presja, że ten klub zasługuje na mistrza, ten na środek tabeli, ten na ekstraklasę, tamten na pierwszą ligę, a obowiązkiem innego jest granie w Lidze Europy? Gówno!!! Nikt na nic nie zasługuje, dopóki sobie tego nie wywalczy. A można to zrobić jedynie ciężką, przemyślaną i długotrwałą pracą. A jeśli któregoś z klubów nie stać na podjęcia ryzyka, że może coś nie wyjść, to niech, wzorem w/w piłkarzy, wypisze się z tej zabawy. Napisałbym jeszcze coś o Panu Bartoszku, ale… szkoda słów.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
23 dni temu
Reply to  Paho

Brawo. A pseudo gimbapismaki niech się uczą jak można ciekawie i konkretnie opisać taką sytuację.

tibijczyk
tibijczyk
23 dni temu
Reply to  Paho

Nic dodać, nic ująć! Gratulacje!

Maciej
Maciej
23 dni temu
Reply to  Paho

No to ja może dołożę coś o nowym trenerze Nafciarzy. Pan Partoszek to dobry chłop i całkiem przeciętny trener. Taki trochę zapchaj-dziura. Dlatego właśnie będzie się świetnie nadawał na tych kilka tygodni grania do końca sezonu. Szanuję, że podejmuje się tego, bądź co bądź, trudnego zadania. Mam jednak wrażenie, że albo wyleci po tygodniu, albo dogra sezon do końca. Wszystko zależy, jak wielkie rozwolnienie będzie trapiło włodarzy klubu.

A co do przykładów na kluby, które wytrzymują ciśnienie, to proponuję obok Pogoni (którą faktycznie z wielkim szacunkiem należy traktować za to jak potrafili postawić na długofalowy plan, a nie zabawę w strażaków) postawić Piasta. Trener Fornalik ledwie utrzymał drużynę po przejęciu, w następnym sezonie mistrz, potem trzecie miejsce, ale już początek kolejnego sezonu to taka wtopa, że szkoda gadać. 8 meczów, 2 punkty! Przecież w każdym, powtarzam KAŻDYM innym klubie wyleciałby w połowie tego trudnego okresu. Ale nie w Piaście! Tu ciśnienie wytrzymano idealnie i od 9 kolejki to już zupełnie inny klub, który – kto wie! – może zagości na podium obok Pogoni i Legii?

Marek 0712
Marek 0712
23 dni temu
Reply to  Paho

Bardzo dobry komentarz, jednak z tym wejściem na drzewo przesadziłeś. Piłkarz jest pracownikiem, tak jak np. “Kowalski” i ma robić to, co ma w zakresie obowiązków. I tak jak z innymi pracownikami jedni są lepsi, a drudzy gorsi. natomiast to nie powód żeby kazać im robić absurdalne rzeczy. Ci tzw. prezesi kubów zatrudniając piłkarzy, którzy się nie sprawdzili w kilku poprzednich klubach nie wystawiają sobie dobrego świadectwa, bo czy ja pracując w swojej branży spieprzyłbym coś poważnie kilka razy dostałbym robotę u konkurencji? Śmiem wątpić.

Paho
Paho (@paho)
23 dni temu
Reply to  Marek 0712

Dzięki, również w/w Poprzednikom. Nie wiem czy przesadziłem z tym wchodzeniem na drzewo. Jakby nie patrzeć jest to jakaś forma aktywności fizycznej, więc jeśli trener byłby w stanie uzasadnić tą czynność (np. wzmocnienie określonej partii mięśni), to dlaczego nie? 😉 Może większą abstrakcją jest gdy nasi trenerzy próbują prowadzić zajęcia na wzór najlepszych, tylko zapominają, że ich piłkarzom “nieco” brakuje umiejętności do tych najlepszych… Ale moje stwierdzenie faktycznie użyte było, żeby dosadnie uwidocznić piłkarzom miejsce w szeregu. Polecam trenerom nie korzystać z propozycji;) Pozdrawiam.

Dariusz
Dariusz
23 dni temu
Reply to  Paho

Nic dodać , super

Adamuss
Adamuss
23 dni temu
Reply to  Paho

I na tym można zakończyć dyskusje

gsaggdahgdasfsa
gsaggdahgdasfsa
23 dni temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił kupon z kursem 123 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny na dzis !

bart
bart
23 dni temu

Proszę Cię, kupiłem od niego dwa kupony i dwa razy wtopa. Oczywiście wtopione kupony nie pokazały się na jego blogu hehe

Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Lisy przegrywają z Newcastle. Liga Mistrzów zagrożona?

Wydawało się, że Liga Mistrzów dla Leicester City będzie czystą formalnością – bliżej im było przez długi czas do walki o wicemistrzostwo z Manchesterem United, niż ściganiem się o miejsce w czwórce. Dziś? Dziś nie jest to już taka oczywista sprawa. “Lisy” przegrały u siebie 2:4 z Newcastle United i z pewnością będą nerwowo obserwować […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021