post
Avatar

Opublikowane 12.04.2021 12:34 przez

redakcja

– Lech wymaga głębszych zmian. To piłkarze grają. Liczba trofeów trafiających do gabloty odpowiada liczbie trafionych transferów. Takie jest moje zdanie. Musi sprawnie funkcjonować dział skautingu, plus dobry trener, i mamy z tego efekt. Bo teraz to mamy do czynienia z szukaniem łatwych usprawiedliwień. Nie idzie? Zmienić trenera. To nic nie daje, to kupienie czasu na pół roku i wszystkie wątpliwości wracają. Nie sprawdza się to – mówi Ryszard Rybak. 

Ani w Warszawie, ani w Poznaniu nie ma radości po hicie Ekstraklasy.

Mamy dwóch rannych.

I żadnego zabitego. 

Poznań tym meczem nie żył. Miejsce Lecha w tabeli jest jakie jest, więc wszyscy skupiają się raczej na przyjściu Macieja Skorży. Nowa miotła, nowe nadzieje. A sam mecz? Zacięty, wyrównany, przy odrobinie szczęścia mógł wygrać Kolejorz, ale Legia też miała swoje sytuacje i ostatecznie dopisuje sobie bardzo ważny punkt, który przybliża ją do mistrzostwa. Lechowi jedno oczko nic nie daje. Mówiąc nieładnie: Lech jest na łasce klubu, który na ten moment nie ma nawet własnego stadionu. Bo to przecież od Rakowa będzie zależało, czy można jeszcze marzyć o podium. Oczywiście przy założeniu, że Lech nagle wystrzeli i zaliczy jakąś fantastyczną passę. Nie ma powodów do radości, trzeba czekać na lepszą pogodę.

Lepsza pogoda ma przyjść z Maciejem Skorżą. 

Jeśli przez dziesięć lat przez Lecha przewinęło się dziesięciu trenerów, to wina za niesatysfakcjonujące wyniki nie leży tylko po stronie szkoleniowców. Coś jest nie tak. Był już wychowanek Ivan Djurdjević. Potem zmieniono zdanie o 180 stopni i przyszedł Adam Nawałka. Ani tu nie funkcjonowało, ani tu nie funkcjonowało. Po głębokiej gabinetowej analizie, bo zbliża się stulecie klubu, doszli więc do wniosku, że teraz trzeba zatrudnić człowieka, który w minionej dekadzie zdobył jedyne mistrzostwo dla klubu. I oto jest Maciej Skorża. On ma być lekiem na wszystkie kłopoty. Jakieś tam logiczne uzasadnienie tego jest. Tylko, że pamiętajmy, że on wygrywał ligę w 2015 roku. Szmat czasu temu. Z innymi zawodnikami, z innymi przeciwnikami, a teraz panują zupełnie inne realia. Jak on się w tym odnajdzie? Trudno powiedzieć.

Lech wymaga głębszych zmian. To piłkarze grają. Liczba trofeów trafiających do gabloty odpowiada liczbie trafionych transferów. Takie jest moje zdanie. Musi sprawnie funkcjonować dział skautingu, plus dobry trener, i mamy z tego efekt. Bo teraz to mamy do czynienia z szukaniem łatwych usprawiedliwień. Nie idzie? Zmienić trenera. To nic nie daje, to kupienie czasu na pół roku i wszystkie wątpliwości wracają. Nie sprawdza się to.

Mija czas Tomasza Rząsy na stanowisku dyrektora sportowego Lecha?

Ci ludzie się starają, ale rozlicza się efekt końcowy, a ten jest przeciętny. Jeśli chodzi o tabelki czy finanse, wiele rzeczy się zgadza, nie da się ukryć. Ale Poznań ma określone wymagania odnośnie wyników sportowych. Rozumiem, że władze kluby muszą się starać, żeby klub działał zdrowo i stabilnie, natomiast to jest piłka nożna, gra się w nią po to, żeby wygrywać trofea. A po tej stronie jest mocno średnio.

Dariusz Żuraw był przyczyną czy ofiarą tego, co działo się ostatnio w Lechu Poznań?

Dariusz Żuraw zaskoczył pozytywnie na początku, a potem został ofiarą sytuacji w klubie. Kadra zespołu była jaka była, musiał mierzyć się z nią i w lidze, i w europejskich pucharach. Odszedł Jakub Moder. Po zimie wypadł Ishak, problemy miał Ramirez. Przestało to funkcjonować. Radość i euforia po świetnym starcie w Europa gdzieś uleciały. Młodzi się wygrali, bo z nimi tak jest, że potrafią zagrać kilka świetnych spotkań, a potem przychodzi regres. Na młodości można jechać tylko fragmentami. A tu się okazało, że na barkach młodych ciągnięty jest cały zespół. Musiało się naturalnie sypać.

Tymoteusz Puchacz stwierdził, że Dariusz Żuraw stracił szatnię po tym, jak wystawił rezerwowy skład w meczu z Benfiką?

Pewnie jest w tym trochę racji. Rozumiem, że chłopcy czuli się pokrzywdzeni, bo po to walczyli w eliminacjach, żeby grać w takich meczach i to jest zrozumiałe. Zabrakło trochę komunikacji między zawodnikami i trenerem. Wystarczyło usiąść, ustalić parę rzeczy i wspólnie podjąć jakąś decyzję. Gdyby spytał się trener Żuraw piłkarzy o zdanie, to na pewno usłyszałby od nich, że chcą grać w takich spotkaniach i wszystko byłoby jasne. A pewnie tego nie zrobił i już w jego głowie pojawiała się kalkulacja, że skoro w Lidze Europy nic się nie ugra, to trzeba punktować w Ekstraklasie, bo za chwilę byłby rozliczany z wyników na własnym podwórku. No i nic, skończyło się tak, a nie inaczej. Nie wiem, czy Puchacz powiedziałby to samo, gdyby trener Żuraw dalej pracował w Poznaniu.

Pewnie nie. Janusz Góra w meczu z Legią przeszedł na grę wahadłami. Odebrał to pan jako przytyk w stronę trenera Żurawia? 

Nie zapominajmy, że Janusz Góra był w sztabie trenerskim, więc to klarowna sytuacja.

Był, był, ale ostateczne słowo należy do pierwszego trenera. 

Wracamy do punktu wyjścia. Błędem trenera Żurawia jest to, że latem wybrał sobie posłusznych i zgodnych asystentów. Wcześniej byli Skrzypczak i Bartkowiak, z różnicy zdań coś się rodziło. Uważam, że pożegnanie się z nimi, to jeden z pierwszych poważnych błędów Lecha z tego sezonu. Byli niepokorni, niezgodni, miewali inne zdanie, a to zawsze wpływa korzystnie na proces twórczy. A latem Żuraw dobrał sobie asystentów, którzy mu odpowiadali, którzy się z nim zgadzali. Nie potrafili przebić się oni z przekazem i wyszło niedobrze.

Którzy zawodnicy najbardziej pana zawodzą?

Jesienią wszyscy piłkarze Lecha lepiej grali. Wszyscy. Bez wyjątku. Lech siadł jako zespół. Drużyna piłkarska to organizm naczyń połączonych. Jasne, że są zawodnicy, którzy robią różnicę, jak chociażby Ishak, który wraca do siebie, choć na razie daleko mu do optymalnej formy. Nikt nie jest głupi. W meczu z Legią było widać, że wszyscy chcą się pokazać. Było zaangażowanie, była determinacja. Wystarczyło to do remisu, bo umiejętności w Lechu są. Ale ile spotkań tak będzie wyglądać? Nie wiem. Zaraz znudzi się nowy trener i wszystko wróci do normy. Znowu.

Tak pan prorokuje?

No pewnie. Może zespół chwyci passę, chwyci serię i to będzie go trzymało, ale nie wiem tego. Minimalnym atutem może jest to, że w przyszłym roku Lech nie zagra w europejskich pucharach i będzie mógł skupić się na rozgrywkach krajowych. Ale uważam, że Lech musi poprawić politykę kadrową. Sama zmiana trenera to nie wszystko, żeby nagle zaczęło grać. To musi iść w parze. Prezes Rutkowski mówi, że wszystkie sztaby, zebrania, narady funkcjonują. Super, ale niech oni nie robią tych zebrań, tylko niech mądrze kupują piłkarzy.

Może coś być z Milicia, Salamona, Kwekweskiriego, Karlstroema i Johannssona czy wielkich nadziei pan nie ma?

Salamon to inny rozmiar. Elegancki. Ładnie wprowadza. Nie za szybki, nie za zwrotny. Nieźle gra głową, ale nie powoduje rewolucji w grze Lecha. Karlstroem? Jestem wrogiem takiej szóstki. Czasy takich defensywnych pomocników minęły bezpowrotnie. Przerwać. Przeciąć. Zagrać do najbliższego. Jest zgrabny, lepszy od Muhara, ale ja bym chętniej zobaczył w jego miejsce kogoś, kto umie pograć piłką, zrobić przewagę. Prochu nie wymyśli. Wolałem Modera. Karlstroem gra w bok, wszerz, byle bezpiecznie. W obronie Lech zyskuje, z przodu nie. A nowoczesna piłka polega na grze wysoko.

Tymoteusz Puchacz wyjeżdża do Unionu Berlin. Jest gotowy na Bundesligę?

Będzie pasował charakterem. Union to swojski zespół, a Tymek taki właśnie jest. Odnajdzie się. Tylko, że wie pan, Bundesliga to półka wyższa niż Ekstraklasa. Widzieliśmy problemy Gumnego w Augsburgu, z miejsca się tej ligi nie weźmie, potrzeba czasu. Jeśli będzie chciał się uczyć, chciał się rozwijać, nie zadowoli się samym faktem bycia w Niemczech, to da radę.

Maciej Skorża. Dał Lechowi mistrzostwo, ale zostawiał zespół na ostatnim miejscu w tabeli. Czego się pan po nim spodziewa?

Sam jestem ciekawy. Inteligentny człowiek. A ludzie na poziomie potrafią wyciągać wnioski ze swojej pracy. Spoglądam na niego z rezerwą. W Pogoni szło mu średnio. Doświadczony trener, na pewno nie zapomniał jak się trenuje. Przy tym trudny charakter, nieco ekscentryczny i kontrowersyjny. Inna sprawa, że wolę niełatwe temperamenty niż ludzi grzecznych. Niech wygrywa, bo o to chodzi. Życzę mu dobrych ruchów kadrowych latem, bo jest to konieczne, żeby to wszystko się ułożyło.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA

Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 12.04.2021 12:34 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE [8]: LUKAKU, HAZARD, DE BRUYNE – KOZACY

– Roki – Michalak – Smyk – Paczul #DobrySkład
18.06.2021
Weszło
17.06.2021

Piątek w Weszło FM: Mucha, Stan Euro i mecze ME

Jan Mucha w poranku, Stan Euro i mecze Mistrzostw Europy 2020 – te pozycje m.in jutro na antenie Weszło FM! A co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: Dwójka bez sternika – O poranku przywitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Ten duet zawsze gwarantuje wam dużo humoru i anegdotek, a jutro po 9:00 […]
17.06.2021
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Violetka
Violetka
2 miesięcy temu

Kto to jest ten pan Rybak?

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
2 miesięcy temu
Reply to  Violetka

To ten z piosenki corka rybaka

warka
warka
2 miesięcy temu
Reply to  Violetka

Nie poznajesz po zdjęciu? To on gra Ant-Mana.

Papaj
Papaj
2 miesięcy temu

Akurat wczoraj Karlstrom grał do przodu i wychodziło mu to. Poza tym pan Ryszard jak zawsze mądrze.

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  Papaj

Właśnie, tak miałem napisać, że nie oglądał wczorajszego spotkania. Gdzie Karrstrom zdecydowanie nie tylko nie przerywał i nie przecinał, ale dawał wartość do gry ofensywnej.

DRUKORZ
DRUKORZ
2 miesięcy temu
Reply to  Papaj

A może Karlstrom tak grał do tej pory jak grał, bo takie były zalecenia, wymagania trenera Żurawia? Żuraw przecież wyraźnie wcześniej deklarował, że potrzebuje typowej szóstki czyli defensywnego pomocnika do przerywania akcji przeciwnika, grającego trochę jak dawniej forstoper przed linią obrony. Dlatego też Żuraw tak się upierał przy wystawianiu Muhara . Dopiero, gdy niejako przez kibiców zastał zmuszony do wystawienia Modera i to zagrało, zostawił Muhara na ławce. Mój największy zarzut do Żurawia, to właśnie trwanie przy jednym pomyśle na grę. Jak długo sposób na grę Lecha wymyślony przez Żurawia przynosił wyniki, to było ok. Ale gdy rywale nauczyli się Lecha, to zabrakło planu B i C. Lech grał stale to samo. Mecz z Legią pokazał, że można zmienić ustawienie pod przeciwnika, że można spróbować rywala czymś zaskoczyć w planie taktycznym czy ustawieniem. Już w Warszawie trener Michniewicz twierdził przed meczem, że przeciw Lechowi się łatwo gra, bo Lech gra stale tak samo. Jedyna trudność to umieć zastopować tę grę.

tolep
tolep (@tolep)
2 miesięcy temu

Jasne, to przez odejście Modera i słabszą formę Ramireza Lech dołuje w lidze.

Boa
Boa
2 miesięcy temu
Reply to  tolep

Słabszą formę? Przecież wystawianie go do gry w takiej formie jaką prezentuje w tej rundzie to jest jakieś kuriozum. Na serio to już lepiej dalej pchać tego Marchwińskiego, bo Ramirez jest po prostu beznadziejny i poza bezsensowymi strzałami z dystansu i masą strat nie wnosi kompletnie nic do gry.

Szefuncio
Szefuncio
2 miesięcy temu

Pan Rybak to ten z Arki, Władca Arki (Starej Mocnej Arki) co jeden sam załatwił Młodą Arkę.

Mayox
Mayox
2 miesięcy temu

Zatrudnic trenera, którego sie wywaliło za bycie na ostatnim miejscu w lidze… to tak jakby Legia teraz zatrudniła Klafurica, argumentując ze zdobył kiedyś mistrzostwo xD Cyrk…

Zboczeniec
Zboczeniec
2 miesięcy temu
Reply to  Mayox

To akurat jest bzdura – wystarczy porównać doświadczenie i sukcesy obu trenerów. Poza tym mistrzostwo Klafuric zdobył dzięki szatni, która sama się dogadała po wyrzuceniu Jozaka, a on cytując Pawła Janasa “nie wpierdalał się”. Skorża mimo kiepskiej momentów w Pogoni i Lechu kilka lat temu, to zupełnie inna półka. Pozostaje niepewność, czy po kilku latach nieobecności w Ekstraklapie poradzi sobie plus to, że w Lechu jest burdel od góry do dołu i wszystko stoi na głowie, począwszy od “góry”, skończywszy na piłkarzach.

John
John
2 miesięcy temu

Ryszard Rybak. Pilkarz Lecha 2. polowy lat 80. glupoto jedna

michał
michał
2 miesięcy temu

jak po 2 m-cach przyzwoitej gry sprzedaje się co pół roku jakieś talenty to żaden trener w kraju nigdy nie zbuduje zespołu na puchary-koniec kropka!!!nie zaklinajcie rzeczywistości-tak wyglada polska liga…..

Mayox
Mayox
2 miesięcy temu
Reply to  michał

Ale takiemu Fornalikowi co rok sprzedają wszystkich, którzy zagrają cos ponad ligowa srednia… dostaje jakieś ochłapy na zalatanie dziur i rok w rok kończy wyżej niż Lech… wiec ktoś tu ewidentnie robi lepsza/gorsza robotę.
Wiec moze pora przestac szukac wymowek, bo tu nie chodzi juz o to ze Lech nie zdobywa mistrza – bywa… ale jest 11 w tabeli ze strata 22 punktow… naprawde przy takim budzecie na to nie ma zadnego usprawiedliwienia

Boa
Boa
2 miesięcy temu
Reply to  Mayox

Tylko, że w Piaście Fornalik może na spokojnie budować. I jak zajmie te 4 i 5 miejsce to i tak będzie chwalony za wykonaną robotę. A w Legii czy Lechu jest presja, że wynik ma być już, od razu. Chociaż w Lechu to w sumie tylko u kibiców, bo przecież właściciele sami nie wyznaczają żadnych celów sportowych i ciągle robią sezony przejściowe.

jacekjago57
jacekjago57 (@jacekjago57)
2 miesięcy temu

Diagnoza zdaje się idealna! Tylko nasuwa się pytanie, czy właściciel jest w stanie sam te wrzody pousuwać, czy zachowa się jak przez ostatnich kilka lat!? Żeby była jasność- tacy ludzie jak Klimczak, Rząsa, k-k drużyny i kilku innych- powinni “odfrunąć” razem z Żurawiem.
Bardzo fajnie, że w końcu o tej patologii zaczynają mówić nie tylko kibice, a byli zawodnicy, tacy jak pan Ryszard.

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021