post
Jakub Białek

Opublikowane 10.04.2021 11:25 przez

Jakub Białek

Za Piotra Mandrysza Sandecja Nowy Sącz traciła 2,63 gola na mecz. Za Dariusza Dudka punktuje na poziomie 2 punktów na spotkanie. To oczywiście naturalne, że ręka nowego trenera odmienia drużynę. Ale że robi to aż tak spektakularnie?

Spójrzmy na suche liczby.

 • Piotr Mandrysz w Sandecji: 10 meczów w lidze, 0 zwycięstw, 1 remis, 9 porażek (średnia 0,09 pkt / mecz), odpadnięcie z Pucharu Polski w pierwszej rundzie.
 • Dariusz Dudek w Sandecji: 13 meczów w lidze, 7 zwycięstw, 5 remisów, 1 porażka (średnia 2 pkt / mecz).

Wrażenie robi także porównanie graficzne obu trenerów:

Dudek rozpoczął w stylu Mandrysza, czyli od oddania kompletu punktów Koronie. I to jego jedyna porażka w roli trenera Sandecji. Potem przyszły dwa remisy (Resovia i Sandecja), aż w końcu „sączersi” odpalili wrotki. Mają na rozkładzie kilku renomowanych rywali – wygrali z ŁKS-em, Miedzią czy GKS-em Tychy (jedyna wiosenna porażka tyszan!), remisowali z Bruk-Betem czy Górnikiem Łęczna.

Ostatni pogrom Stomilu Olsztyn (5:0!), za który stołkiem przypłacił Adam Majewski, to świetna puenta tego okresu. Koncert, oczywiście jak na pierwszoligowe warunki – gol po odbitym strzale, dwa po stałych fragmentach i dwie szybkie akcje wykończone przez Victora na dokładkę. A przy tym ofensywna, odważna piłka od początku do końca. Sandecja zmieniła się nie do poznania. Już nie jest postrzegana jako kandydat do spadku. Nie jest też postrzegana jako średniak. A jako jedna z najlepiej grających drużyn w pierwszej lidze, która jest w stanie wygrać z każdym.

Dlaczego Piotr Mandrysz źle zaczął?

Złośliwi powiedzieliby, że nic dziwnego, iż Mandrysz tak zaczął. Ale my złośliwi nie jesteśmy, więc spróbujemy poszukać kilku okoliczności łagodzących. Choć oczywiście sam pomysł sięgania po tego trenera budził wątpliwości. Mandrysz, w momencie odbierania od Sandecji telefonu…

 • nie poradził sobie w Zagłębiu Sosnowiec (wyrzucony po 8 meczach),
 • nieudana była także jego przygoda z GKS-em Katowice,
 • powrót do Bruk-Betu to również farsa i punktowanie na poziomie 1,22 na spotkanie.

Nie ma co kryć – od momentu awansu do Ekstraklasy z Bruk-Betem, Mandrysz nie poradził sobie w żadnym klubie, a Sandecja to prawdopodobnie przykry punkt zwrotny jego kariery. Natomiast to nie tak, że to Mandrysz wszystko położył. Symptomatyczny jest fakt, że gdy jego głowa leżała pod toporem, ujęła się za nim drużyna, z którą miał dobry kontakt. I która – siłą rzeczy – musiała wierzyć w ten projekt.

Jakie okoliczności łagodzące jesteśmy w stanie wskazać? Przede wszystkim koronawirusa. Oczywiście, to problem, który dotyka wiele klubów, więc nie ma sensu robić z niego wymówki. Ale Sandecja, w porównaniu do reszty, miała naprawdę ciężko. Zmierzyła się z dwoma falami. Pierwsza – jeszcze w trakcie przygotowań, która spowodowała, że cała drużyna znalazła się w izolacji. Druga – już w trakcie sezonu. Mandryszowi nie pomogli też działacze, którzy stosunkowo późno dopięli transfery.

 • Rubio – 5 października
 • Rafael Victor – 4 września
 • Damir Sovsić – 25 września
 • Daniel Dziwniel – 25 sierpnia
 • Dawid Pietrzkiewicz – 2 października

Pierwszy mecz Sandecja grała 25 sierpnia.

Kilka dni po nim do drużyny dołączył także Paweł Mandrysz, syn trenera. Miał doświadczenie w pierwszej lidze, rozegrał 48 spotkań dla GKS-u Katowice i ROW-u Rybnik. Miał też ogranie w młodzieżówkach. W momencie transferu był jednak spadem z drugiej do trzeciej ligi. Mandrysz dał mu szansę z urzędu. Jego syn zagrał w każdym meczu za kadencji tego trenera. Czy to pomogło szkoleniowcowi? Prawdopodobnie to pytanie retoryczne. W dziesięciu spotkaniach Paweł Mandrysz zaliczył tylko jedną asystę. Nie ma przypadku w tym, że Dariusz Dudek od razu odstawił go od jedenastki. Nie dał mu żadnej szansy, a potem grzecznie pożegnał.

Spokój w gabinetach

Czy pierwsza drużyna jest odbiciem tego, co dzieje się w gabinetach? Często tak jest. Dowodem jest na to Sandecja, która zaczęła grać w piłkę w momencie, gdy sytuacja organizacyjna klubu się ustabilizowała. A co tu kryć – był spory burdel. Tak jak w innych klubach jest wiele ośrodków decyzyjnych, tak w Sandecji w pewnym momencie… nie było żadnego.

Chronologicznie wyglądało to następująco:

 • Artur Kapelko, który zatrudnił Piotra Mandrysza, przestał być prezesem na początku sezonu,
 • Stanowisko od listopada miał objąć Paweł Cieślicki, lecz zanim wskoczył na stołek, panowało „bezkrólewie”
 • Paweł Cieślicki w międzyczasie mocno zabiegał o to, by zwolnić Mandrysza i zatrudnić Tomasza Kafarskiego (tego samego, którego w zeszłym sezonie pożegnał Kapelko). Jednocześnie jednym z jego kandydatów jest Radosław Mroczkowski, który zostawił po sobie w Nowym Sączu spaloną ziemię,
 • Zanim Cieślicki formalnie objął stanowisko, już go pożegnano,
 • Prezesem został Arkadiusz Aleksander, człowiek instytucja w Sandecji, który sam mówi, że to tylko nowa nazwa stanowiska, ale zakres kompetencji pozostaje w zasadzie bez zmian.

Trochę chaos, prawda? Sytuacja się jednak unormowała wraz z wyjaśnieniem, kto będzie prezesem klubu. Jednym z pierwszych ruchów Aleksandra było zatrudnienie Dariusza Dudka.

Co zrobił Dariusz Dudek?

Postawienie na tego trenera też było ruchem mandryszowskim. Trener, będący wciąż na dorobku, miał oczywiście na koncie awans z Zagłębiem Sosnowiec do Ekstraklasy, ale miał też…

 • spadek z tym samym Zagłębiem do pierwszej ligi,
 • degradację z GKS-em Katowice.
 • kolejną nieudaną próbę w Sosnowcu, która potrwała 11 kolejek.

Na papierze był to więc podobny ruch, co z Mandryszem – wzięto szkoleniowca, który kiedyś potrafił wywalczyć awans, ale ostatnio znalazł się na sporym zakręcie. Wypaliło znakomicie. Przede wszystkim – Dudek zagonił piłkarzy Sandecji do ciężkiej pracy. Damian Chmiel opowiadał u nas, że jeszcze nigdy nie zdarzyło mu się, by w przerwie między rundami trenować przez cały czas po dwa razy dziennie. Zwykle to rzecz, która jest zarezerwowana na obozy przygotowawcze. A w Nowym Sączu tak wyglądała codzienność. Dudek szybko odstawił syna trenera, zimą odpalił też Korzyma, który był w Sandecji przez długie lata, ale przestał dojeżdżać sportowo. Jak słyszymy – poprawił przede wszystkim atmosferę. Dudek znany jest ze swoich motywacyjnych gadek, zresztą bryluje nimi też na Instagramie. W Sandecji to zażarło.

Dudek musi łączyć wynik z wystawianiem młodzieżowców. Sandecja nie ukrywa tego, że ogromne znaczenie dla jej budżetu ma kasa z Pro Junior System, którą zwyczajnie musi mieć na koniec sezonu. Póki co sądeczanie są na drugim miejscu w tej rywalizacji, do Resovii tracą niewiele punktów. Jako że mają już względny spokój w tabeli, pewnie postawią teraz na młodzieżowców mocniej.

I jeśli będą bronić się tak, jak Kamil Ogorzały – nie widzimy żadnego problemu. 20-latek dobrze wygląda lidze, choć spektakularnych liczb jeszcze nie notuje (3 gole i 2 asysty). Jak co sezon, pod względem konkretów ciągną doświadczeni – Małkowski i Chmiel. W odróżnieniu do jesieni, wreszcie zaczęli strzelać napastnicy. Rafael Victor ma cztery gole, przed tygodniem obudził się wreszcie Rubio.

Czy Sandecja ma szanse na pierwszą szóstkę?

Wiemy, jak brzmi to pytanie. Przed chwilą Sandecja była przecież czerwoną latarnią ligi. Wymieniano ją w tym samym szeregu, co GKS-y – Jastrzębie czy Bełchatów. Na dziś nie ma jednak drużyny, która lepiej punktuje w pierwszej lidze. Ostatnie 10 meczów to średnia 2,4 oczka na spotkanie. W tej sytuacji należy rozważyć – czy to w ogóle może się wydarzyć?

Przeprowadziliśmy małą symulację – ile punktów na koniec miałyby zespoły, gdyby punktowały na dokładnie takim poziomie, jak w ostatnich dziesięciu meczach?

 • Sandecja: 2,4 punktu na mecz, przewidywane 26 punktów (53 na koniec)
 • Korona: 1,4 punktu na mecz, przewidywane 17 punktów (46 na koniec)
 • Chrobry: 1,4 punktu na mecz, przewidywane 15 punktów (44 na koniec)
 • Odra: 0,8 punktu na mecz, przewidywane 9 punktów (41 na koniec)
 • Puszcza: 1,3 punktu na mecz, przewidywane 14 punktów (47 na koniec)
 • Miedź: 1,5 punktu na mecz, przewidywane 17 punktów (49 na koniec)
 • Widzew: 1,6 punktu na mecz, przewidywane 16 punktów (51 na koniec)
 • Arka: 1,4 punktu na mecz, przewidywane 17 punktów (52 na koniec)

Spośród ekip z obecnej szóstki wzięliśmy pod uwagę tylko Arkę, bo reszta odjechała już zbyt mocno. No i teoretycznie – podkreślamy, teoretycznie! – Sandecja jest w stanie włączyć się w walkę o awans, jeśli podtrzyma punktowanie na obecnym poziomie. A przy tym gdynianie wciąż będą dołować, a żadna z innych ekip (Miedź, Widzew?) się nie ogarnie. Szanse dajemy na to jednak minimalne, bo wiadomo – strata jest całkiem duża (8 punktów do Arki, która ma jeszcze jeden zaległy mecz) i mimo świetnych wyników sączersów, ciężko zakładać, że utrzymają ten poziom do końca sezonu.

Sam fakt, że doszliśmy do momentu, w którym można snuć takie dywagacje, pokazuje, jak dobrą robotę wykonuje Dariusz Dudek. Już teraz można nazwać Sandecję rycerzami wiosny. A pierwsza liga lubi takie historie. Pamiętacie, w jakim stylu awansował ŁKS? Albo Górnik Zabrze, który jeszcze na kilka kolejek przed końcem ligi miał szanse na awans na poziomie procenta?

Fot.FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 10.04.2021 11:25 przez

Jakub Białek

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
1 liga
05.05.2021

Liga Mistrzów? Na co to komu. Osiem goli w 1. lidze!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma wiosną tylko dwa nastroje. Pierwszy to gonienie wyniku z maruderami w ligowej tabeli i uciekanie spod topora. Drugi to strzelaniny, których pozazdrościć może nawet Clint Eastwood. Trzy ostatnie mecze z udziałem dumy gminy Żabno? Cztery gole, sześć bramek i osiem trafień. Dzisiaj “Słonie” rozdeptały Koronę Kielce, wygrywając 6:2. Na miejscu Miedzi […]
05.05.2021
1 liga
05.05.2021

Skowronek na giełdzie trenerów Widzewa, gorąco w ŁKS-ie. Co słychać w Łodzi?

Łódzkie kluby mają sporo argumentów przemawiających za tym, żeby stawiać ich w roli potentatów 1. ligi. W ŁKS-ie jest to szeroka i wyrównana kadra, bo personalnie ekipa Ireneusza Mamrota wyróżnia się na tle stawki. W Widzewie jest to klubowa kasa, bo można przypuszczać, że żaden klub nie dysponuje takimi pieniędzmi jak drużyna z al. Piłsudskiego […]
05.05.2021
1 liga
04.05.2021

Ekstraklasa zostanie w Bełchatowie? Radomiak wynajął stadion GKS-u

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ma wkrótce ogłosić decyzje dotyczące licencji na grę w Ekstraklasie. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie mecze najwyższej klasy rozgrywkowej nadal będziemy oglądać w Bełchatowie. Tym razem jednak na obiekcie GKS-u nie będzie grał Raków Częstochowa, a jeden z beniaminków. Warunki wynajmu stadionu uzgodnił Radomiak Radom, który nadal […]
04.05.2021
1 liga
04.05.2021

Brański: W I lidze trzeba walczyć o każdą złotówkę. Brak walki o PJS to niegospodarność

Michał Brański, czyli właściciel Stomilu Olsztyn, w wywiadzie “Weszłopolskich” opowiada o sytuacji w “Dumie Warmii”. Dlaczego zdecydował się na oświadczenie, w którym zadeklarował odważną grę o Pro Junior System i stawianie na młodzież? Jak podchodzi do tego, że trener Piotr Klepczarek nie zrealizował jego założeń w tym zakresie? Jak wygląda budżet Stomilu i jakie będą […]
04.05.2021
Na zapleczu
03.05.2021

Jak walczyć o awans w 1. lidze? Podpowiada Krzysztof Brede

Rasmentalism nagrał kiedyś “Rady młodego Majkela”, a my nagraliśmy rady młodego trenera. Młodego, ale już doświadczonego, bo Krzysztof Brede dwukrotnie miał okazję walczyć o awans do Ekstraklasy. Raz ze skutkiem pozytywnym, raz z nieco gorszym. Dlatego uznaliśmy go za odpowiednią osobę do rozmowy o tym, co jest najważniejsze w rundzie wiosennej i na finiszu rozgrywek. […]
03.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Anglia
07.05.2021

Wrócił. David de Gea znowu pokazał, że jest bramkarzem najwyższej klasy

Manchester United awansował do finału Ligi Europy, ostatecznie rozbijając AS Romę 8:5 w dwumeczu. Ale rewanżowe starcie nie było najlepsze w ich wykonaniu. Jakby nie patrzeć – Ole Gunnar Solskjaer wystawił niemal pierwszy skład, w dodatku w momencie, w którym Czerwone Diabły rozpoczynają piłkarski maraton. I ten pierwszy skład przegrał, a najbardziej istotne jest to, […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Unai Emery. Na imię mu było Liga Europejska…

Każdy topowy trener jest w pewien sposób wyjątkowy. Specjalizuje się w czymś innym, ma lepsze patenty niż reszta. Ci najlepsi mają ich wiele, nad jegomościami a’la Pep Guardiola czy Juergen Klopp nie ma potrzeby się rozwodzić. Warto natomiast podnieść temat szkoleniowca, którego osiągnięcia są nie do podrobienia. Co prawda nie mówimy o przedstawicielu absolutnie najwyższej […]
07.05.2021
Ligue 1
07.05.2021

Burak Yilmaz podbił Francję. Jak do tego doszło?

Początkowo spalił się zarówno w Besiktasu, jak i w Fenerbahce. Wielu stawiało już na nim wówczas krzyżyk i uznawało go za zawodnika zwyczajnie przereklamowanego. Strzelać jak na zawołanie zaczął dopiero w Trabzonsporze, mocno komplikując tym samym podbój ligi tureckiej Pawłowi Brożkowi. Potem w barwach Galatasaray dokazywał w Lidze Mistrzów, a teraz jako dobry duch ekipy […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Dobrze zapamiętałem Placha. Przez niego miałem kontuzję kostki!

Słowacja opanowała defensywę Piasta Gliwice. A skoro tak, postanowiliśmy porozmawiać z Frantiskiem Plachem, Jakubem Holubkiem i Tomasem Hukiem. Czy ktoś z nich pojedzie na Euro? Dlaczego PKO Bank Polski Ekstraklasa to atrakcyjna liga dla Słowaka? I… dlaczego Holubek nie mógł miło wspominać Placha ze słowackich boisk? Dlaczego słowaccy piłkarze tak chętnie wybierają naszą ligę? Frantisek […]
07.05.2021
Weszło
03.05.2021

Pięciu piłkarzy Cracovii, którzy nie zawiedli

Cracovia jest jaka jest – wszyscy widzą. Niby ma względny komfort w tabeli, lecz nie zdziwimy się, jeśli zostałby on jeszcze zburzony. Zwycięstwo Podbeskidzia w Gliwicach i porażka „Pasów” z Górnikiem sprawiłaby, że jednozespołowa czerwona strefa zbliżyłaby się do Krakowa na jeden punkt. Zanim ekipa Probierza wyjdzie na boisko, zastanawiamy się – czy są w […]
03.05.2021
1 liga
30.04.2021

Widzew i Miedź w grillowej formie

– Kurde, to już chyba bez szans na Ekstraklasę, co? – No, my bez szans, wy bez szans. – To chyba nie będziemy się przemęczać przed majóweczką? – No chyba nie. Widzew – Miedź? Nuuuuda Nie wiemy, czy w ten sposób rozmawiali ze sobą przed meczem piłkarze Widzewa i Miedzi, ale… ich dzisiejszy mecz wyglądał […]
30.04.2021
Ekstraklasa
30.04.2021

Męki Boakye. Biedaczek jeszcze się nie zaaklimatyzował

Ekstraklasa jest siłowa, w Ekstraklasie bywa brutalnie. Wiemy to od dawna. Nowe światło na polską ligę rzuca Richmond Boakye, piłkarz z wielkiego świata, który na polskich boiskach cierpi. To liga, w której obrońcy stawiają MASYWNE MURY, obrońcy NIE MAJĄ LITOŚCI, sędziowie RZADKO ODGWIZDUJĄ STARCIA, chyba że BARDZO OSTRE, a każdą piłkę toczy się CIĘŻKI BÓJ. […]
30.04.2021
1 liga
27.04.2021

Widzew w Bełchatowie: piękny gol, kuriozalny gol, nerwówka

Wielokrotnie narzekaliśmy, że Widzew – nawet, jeśli wygrywa – to gra nudne mecze. O spotkaniu z GKS-em Bełchatów nie da się tego powiedzieć. Łodzianie zapewnili i piękną bramkę, i absurdalne sytuacje, i musieli drżeć o wynik do samego końca – zresztą na własne życzenie. Ostatecznie dopisują do swojego konta trzy punkty, choć i tak niewiele […]
27.04.2021
Weszło
25.04.2021

Piękna historia Warty, odcinek 27

Gdzie jest limit Warty Poznań? Na początku sezonu myśleliśmy, że jest nim utrzymanie. Po jakichś dziesięciu kolejkach doszliśmy do wniosku, że to spokojne utrzymanie. Potem, że środek tabeli. A teraz – tak, tak – trzeba postrzegać podopiecznych Tworka jako POWAŻNEGO kandydata do europejskich pucharów. O ile oczywiście Raków nie wywinie im psikusa w finale Pucharu Polski. […]
25.04.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erty
erty
27 dni temu

Dudek rozpoczął w stylu Mandrysza, czyli od oddania kompletu punktów Koronie. I to jego jedyna porażka w roli trenera Sandecji. Potem przyszły dwa remisy (Resovia i Sandecja), aż w końcu „sączersi” odpalili wrotki.

jeśli wcześniej zremisowali sami ze sobą to da się bardziej odpalić wrotki?

erty
erty
27 dni temu

Komentarz skasować a błędu nie poprawić? Brawo.

“Dudek rozpoczął w stylu Mandrysza, czyli od oddania kompletu punktów Koronie. I to jego jedyna porażka w roli trenera Sandecji. Potem przyszły dwa remisy (Resovia i Sandecja), aż w końcu „sączersi” odpalili wrotki.”

Jak wygrali sami z sobą to wrotki już musieli mieć odpalone.

Zibi
Zibi
27 dni temu
Reply to  erty

Daj trzeci wariant z porażką z samym sobą.

Hagrid
Hagrid (@hagrid)
27 dni temu

Dziś Sandecja znowu do przodu, tym razem z Zagłębiem Sosnowiec.

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
27 dni temu

Sam już nie wiem która patologia jest gorsza. Ta w Bełchatowie czy w Sosnowcu? A może jest sposób, by oba zespoły spadły do 3 ligi?

Damian Szeliga Kurewka do Bicia
Damian Szeliga Kurewka do Bicia
27 dni temu

zgoda

Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Lisy przegrywają z Newcastle. Liga Mistrzów zagrożona?

Wydawało się, że Liga Mistrzów dla Leicester City będzie czystą formalnością – bliżej im było przez długi czas do walki o wicemistrzostwo z Manchesterem United, niż ściganiem się o miejsce w czwórce. Dziś? Dziś nie jest to już taka oczywista sprawa. “Lisy” przegrały u siebie 2:4 z Newcastle United i z pewnością będą nerwowo obserwować […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021