Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

02 kwietnia 2021, 16:19 • 2 min czytania 0 komentarzy

Kelechi Iheanacho  z Leicester City i Thomas Tuchel, trener Chelsea FC, otrzymali wyróżnienia od Premier League za swój marcowy dorobek. Napastnik „Lisów” został piłkarzem marca w angielskiej ekstraklasie, natomiast szkoleniowiec „The Blues” otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera zeszłego miesiąca.

Nigeryjczyk w trzech marcowych spotkaniach popisał się znakomitą formą strzelecką. W starciach z Burnley i Brighton strzelił po golu i oba te trafienia dały punkty – bo z Burnley strzelił na wagę remisu, a w meczu z Brighton bez jego trafienia nie byłoby zwycięstwa. Natomiast w ostatnim spotkaniu przed przerwą na reprezentacje popisał się hat-trickiem przeciwko Sheffield, a jego Leicester efektownie pokonała ligowego outisdera aż 5:0. Jeśli dorzucimy do tego dwa gole i asystę w FA Cup to wychodzi na to, że właściwie trudno było jego konkurentom mierzyć się z Nigeryjczykiem w wyścigu dla piłkarza miesiąca.

W wyborach na menadżera miesiąca rywalizacja była zdecydowanie bardziej zacięta. Tutaj tak naprawdę losy nagrody dla trenera marca rozstrzygała się między Thomasem Tuchelem a Ole Gunnarem Solskjaerem. Ostatecznie wybór padł na Niemca, który z „The Blues” ograł Liverpool oraz Everton, a ponadto zremisował z Leeds. Pewnie znaczenie miał też fakt, że sama Chelsea jest niepokonana w lidze od połowy stycznia i kotynuuje obecnie passę jedenastu spotkań bez porażki.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.